Поліція розпочне кримінальне провадження щодо нововолинського міського голови В.Сапожнікова.

Бо він уперто й зухвало ігнорує рішення суду та постанови державної виконавчої служби.

 

Правозахисника Анатолія Бідзюру можна привітати!

Унаслідок тривалих судових процесів, де він обстоював право громади на доступ до всіх рішень виконкому на сайті Нововолинської міськради, виконавча служба прийняла майже сенсаційну постанову.

Нововолинського міського голову В.Сапожнікова не лише оштрафують за невиконання рішення суду – проти нього розпочнуть кримінальне провадження.

 

 

Отже, в Нововолинському відділенні поліції проведуть розслідування кримінального правопорушення, скоєного міським головою, і притягнуть його до відповідальності – знову ж таки через суд.

Це буде дуже повчальний для нововолинських бюрократів прецедент.

Тепер подивіться, чого домагається від міської влади у цьому задавненому протистоянні А.Бідзюра.

Ось так виглядає перелік рішень виконкому на сайті Нововолинської міськради.

 

 

Деякі рішення прочитати неможливо, доступу до них немає. Бо вони, бач, містять персональні дані.

Однак закон “Про доступ до публічної інформації” забороняє владцям такі хитрощі й відмазки. Інформацію про місце проживання, рік народження, інші персональні дані того чи іншого фігуранта рішень виконкому можна не розголошувати, але сам документ має бути у відкритому доступі!

В іншому разі він просто не є чинним.

Дивує й обурює, що приховування від виборців інформації про дії міської влади досі лишається поза увагою прокуратури.  Це ж не особиста справа Анатолія Бідзюри – це питання великої суспільної ваги.

Поки прокурори відмовчуються й вичікують, а поліція міркує, як би це так притягнути мера, не притягуючи, – завзятий правозахисник А.Бідзюра вже готує міським чиновникам нові позови!

 

 

Довідково

Стаття 382 ККУ. Невиконання судового рішення

  1. Умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню –

карається штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  1. Ті самі дії, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, –

караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  1. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини –

карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

На фото вгорі – В.Сапожніков, фото з сайта Нововолинської міськради

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: