Хто не встиг – за віком – побачити СОВОК в усій красі, запрошуємо у паспортний стіл Нововолинська!

Тут усе як 50 років тому: попередній запис у зошит, перекличка “номерів”, нервовий ажіотаж, нічні чергування під заповітними дверима, блат для своїх… і рішайли за гроші.

Начальнику відділу міграційної служби Івану Корнійчуку підфартило: за роботою його відомства віднедавна уважно спостерігають аж троє репортерів РАДАРА. 🙂 Надивилися всякого… Нафоткали теж.

Андрій Рязанов здав вахту мені. Завтра піду на перше чергування, а сьогодні – враження досвідченого колеги, який тут днював, ночував… і побачив усі залаштунки!

Розповідає Андрій Рязанов:

– Ще одного покращення від Порошенка – Гройсмана мій бізнес не витримає! Їхні лукаві балачки про збільшення мінімальної зарплатні для мене означають збільшення податків. Якщо мінімалку підвищать знову, то з осені мої реальні податки становитимуть близько 5 тис. грн. А ще ж електрика стала золотою, відчутно подорожчали й інші послуги.

Як підприємець, я стільки не витягую. Тому вирішив скористатися пропозицією поляків і попрацювати на пана (надання послуг ІТ). Але для цього мушу виробити закордонний паспорт.

Виготовити візу коштує 2500 грн., сказав мені посередник. А біометричний паспорт – 550 грн.

ОК, зекономлю, зроблю біометричний паспорт та поїду без віз.

Але не все так просто…

 

По ходу це дурдом…

 

У паспортний стіл я пішов у середу.

Завжди думав, що нічні черги – пережиток радянської влади. Це мої батьки стояли цілу ніч, аби купити меблеву стінку в зал, а в наш час такого нема.

У паспортному столі сказали: узбагойся, записуйся в чергу на суботу, і то при умові, що будеш чергувати!!!

Комендант, дай Боже йому здоров’я, записав мене 11-м у черзі й гарно її адміністрував: виписував, записував, переносив, передзвонював, ставив на варту. Жінки чергують удень, чоловіки вночі, норма – по 2 години…

Мені випала черга чергувати в ніч із п’ятниці на суботу:  із 2-ї до 5-ї

Удома тепле ліжко і дружина, а надворі дощ і вітер. Та я йду в темінь сторожувати чергу.

 

Скільки того шляху – кілька кілометрів…

 

Бачу ціль – не бачу перешкод!

 

Напарником по нещастю був однокашник Андрій Сидорчук, ми з ним посиділи надворі, поговорили про життя, та й якось той час минув.

О 3.30 прийшов якийсь дядько і сказав, що займає чергу на паспорт. А ми йому:

– Чоловіче, узбагойся, черга до середи вже розписана!

І він, бідолаха, пішов, записавшися на середу.

 

Дожити до світанку під паспортним СТОЛОМ…

 

Ну, ще намалювався якийсь п’яниця в кущах о 4-й ранку. Він нас порадував незабутньою ходою, як ото Україна в Європу: 2 кроки вперед, 3 кроки назад, не кожен день побачиш таке. Під кінець нашого чергування він дійшов до світлофорів на перехресті. 🙂

Здавши зміну, поїхали спати. Тільки замкнув очі – телефонує комендант: “Мерщій біжи в паспортний стіл, формується черга зі списку…”

– ***ять, цілу ніч не спав!..

Але пішов, що вдієш.

Там мене чекали пильні жіночки:  “Ти хто по черзі?!”

Бачу – тут не до жартів, люди з черги повидирають очі:

– Та я свій, №11.

 – Фамілія?!

 – Рязанов. Та я сьогодні сторожував… оберігав суботнє братство від вівторкових.

– Є такий, – і відразу засяяла доброта в очах…

Далі все без ексцесів. Особисто кланяємося нововолинському начальнику паспортного, він дає бланк заяви, далі – в банк сплатити за послугу, потім – у кабінет №4.

Люди у черзі виявилися класними. ми жартували та знайомилися, я навіть відпочив від роботи. Список із чергою передали останньому в черзі.

 

За місце в цьому списку люди навіть б’ються…

 

Чому потрібно чергувати цілодобово?

Той, що прийшов о 3.30, заснував би свою чергу. О 5.30 також приходили люди, і він записував би їх до себе. На 8.00 було б уже 2 черги, і пішли б “стінка на стінку”. Таке вже траплялося.

Був випадок, коли приїхав о 4.30 цілий бус людей із найближчого села. Сказали, що їх там 15 чоловік, іще під’їдуть і в них своя черга – з 4.30.

Ось тому і потрібно чергувати цілодобово, з секретним списком “бойовиків”, які мають підтягнутися до вас зранку в разі “непоняток”.

 

Бойове чергування в НЕДІЛЮ, ага!

 

Після того як передали наші списки у кінець черги, там успішно про****лися, і був скандал у вівторок…

Паспортний стіл. Із двох станцій (станція – це комп’ютер, напівмильниця-фотоапарат і сканер пальців, куплений за шалені бюджетні кошти, майже півмільйона гривень!) працювала лише одна. Бо в другій згоріла якась лампочка…. потім працівниця пішла у відпустку…

Уявляєте, півмільйона тупо стоїть у кабінеті й не працює!

Я наступного тижня знову завітав у паспортний, то ця станція в кабінеті №2 так і не діяла.

Не уявляю, щоб у фермера простоював комбайн, коли жнива, бо немає лампочки.
Електронна черга буде, але колись… і може.

– Влада подивилася, скільки грошей ми отримуємо за паспорт, та повідомила, щоб ми самі купували сервіс “Електронна черга”. Ми купимо, але коли? Кошти розподіляються не в нас,сказав начальник паспортного столу Іван Корнійчук.

12-річного сина мушу вести у цей кошмар , щоб він особисто забрав паспорт, бо потрібно, щоб він вдруге відсканував пальці…

 

Зараз знову сунути у паспортний…

 

Незрозумілими залишаються такі моменти:

 1. У чергу записували лише 25 чоловік, чому і хто встановив таку кількість?

Середня крейсерська швидкість обслуговування клієнта -10 хвилин, заміряв особисто.

 2. Чому не працює друга станція?

 3. Можна оформити паспорт у Луцьку через електронну чергу, але це чомусь дорожче на 400 грн.

4. Коли буде готовий паспорт, можна дізнатись телефоном 3 15 33 в Нововолинську, але слухавку ніхто не піднімає. Гаряча лінія в Луцьку “морозиться” – скидає дзвінок, київська тупо зайнята завжди. Мусиш іти знову в паспортний стіл і там десь питати.

5. Немає ні сайту, ні сторінки на фейсбук, ні навіть дошки оголошень.

6. Терміни видачі паспортів порушені.  Паспорт синові мав бути максимум 3-го липня, а прийшов 14-го, тому ми мусили йти в паспортний та питати. Бо телефон не відповідає…

ЧУТКИ: за 250 грн. можна не стояти в черзі! Вам порішають…

  – Чергу ми не контролюємо,запевняють працівники паспортного,це все без нас, щоб не запідозрили в корупції.

Але рішайли туди вчащають…

Вихід я бачу такий: місто придбає комплекс “Електронна черга” (близько 60 тис. грн.).

Для міського бюджету це невеликі кошти. Це просто не дати хаптюку заасфальтувати 12 ямок – все одно за 3 місяці ями розповзуться.

А так чергу можна контролювати. Приміром, людина опинилась у лікарні, тоді чергу можна мобільно перенести.

Де гарантія, що завтра не треба буде міняти синій біометричний паспорт на жовтий супербіометричний паспорт, і знову колапс?

 

Міська влада вдає, що проблеми не існує. А виборці кленуть тут владу на всі заставки

 

Щоб рішення ухвалили швидше, пропоную нашим депутатам стати на захист народу. Хай вони адмініструють чергу!

Я навіть накидав список, коли і кому сторожувати. Бо депутати нам для чого? Ну, не тільки щоб голосувати за викопування старих труб та закопування їх назад? От  і мають нагоду це довести!

А що, гарно виглядатиме секретар міськради, перший заступник міського голови Сторонський у кінці коридору за столиком зі списком у руках…

Як варіант, пропоную партіям поставити намет і на волонтерських засадах адмініструвати чергу – публічно та прозоро. Буде непогана політична реклама, хлопці! 50-80 виборців мінімум, заразом роздасте свою політичну макулатуру. І головне, який імідж отримаєте! Владці не змогли, а укропи, петрушки чи юльки – подужали!

Також адмініструвати чергу можуть у ЦНАПі. Там працівники сидять і мух рахують, а так буде якесь заняття, та й контроль роботи паспортного столу! каже Андрій Рязанов.

 

Записала і піде на чергування Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими: