безвізз

Художника звільнили з роботи за фото у соцмережах. На фото була бабця-жебрачка. ОНОВЛЕНО!

47 5227

Хтось особливо пильний угледів у тій світлині підступний підтекст, спрямований проти міської влади. Стукнув на самий верх.

І на нараді у виконкомі сам пан мер Сапожніков В.Б., як розповідають, різко висловив невдоволення з приводу таких неправильних фото і таких несвідомих фотографів…

 

Здогадувалася, що в Нововолинську можливо все, але такого тупого адміністративного маразму навіть уявити не могла.

Мене тричі звільняли з роботи – за нелояльність. Офіційно це називалося скороченням чи реорганізацією, але щоразу цьому передували  мої протестні акції на чийсь захист, гострі критичні статті  про місцеву владу… Коротше, я розуміла, за що мене звільняють. І надворі стояв тоді злочинний режим Януковича чи там Кучми. Хоча весь цей час у Нововолинську керував Віктор Борисович Сапожніков.

Це щоб ви розуміли, як стрімко прогресує адміністративний маразм. Мене звільняли принаймні за щось. Андрія Бурду звільнили взагалі ні за що ні про що!

Він працював художником-оформлювачем у міському Палаці культури. 9 років – із перервою (виїздив із міста). Коли вдруге влаштувався туди на роботу (зарплатня мінімальна), не брав ні лікарняного, ні відгулів, працював завзято. Прогулів не було, претензій до його роботи начальство не висувало. Мав нормальні робочі стосунки з усіма. Одне слово, “ничто не предвещало”.

Аж раптом…

 

 

11 травня в Нововолинську бучно відзначали надання Україні безвізового режиму. Підняли прапори – державний і Євросоюзу, зібрали на площі перед міськрадою свідому молодь – студентів та учнів, дали їм у руки плакати “Україна – це Європа”, “Ми – європейці”.

Ну, бравурний такий совок, тільки навиворіт. Лунала “Ода до радості”, виступав міський голова й розводився про європейські цінності.

На сайті міськради подали пафосний фоторепортаж – усе як має бути.

 

 

А на задвірках свята безвізу мирно спала собі на лаві старенька бомжиха. Півміста її знає, дуже бідова бабця. Їй навіть величезна стереоколонка біля лави не заважала.

І снився бабі теплий куток, хлібчик не з помийки, та ще миска гарячої юшки…

Андрій цю бабцю сфотографував. Біля лави стоїть бабина палиця, далі проглядається стіна стадіону.

Жодної політики, просто фото. Десь навіть із гумором, хоч і сумне.

Бурда назвав його “Колискова”.

 

Колискова, або Music forever

ТА САМА КРАМОЛЬНА СВІТЛИНА!

 

Він виклав цю фотку у себе на фейсбук. Не на сайті  Палацу культури, не на сайтах новин. У себе на сторінці! Згодом додав низку світлин зі святкування безвізу.

Хтось особливо пильний побачив це фото. Угледів у ньому злісний політичний підтекст, спрямований проти місцевої влади. Стукнув на самий верх. І на нараді у виконкомі сам пан мер Сапожніков В.Б., як розповідають, різко висловив невдоволення з приводу таких неправильних фото і таких несвідомих фотографів.

Начальник відділу культури Інна Левкова його почула. Директор Палацу культури Леся Твердохліб почула свою начальницю.

Андрію настійливо порекомендували видалити фото бабці-бомжихи з його сторінки, що він і зробив. Було неприємно, але на тому, думав, питання закрили.

Та за кілька днів велике цабе у виконкомі висловило здивування: “Як, він у вас там іще працює?”

І палацове керівництво старанно донесло до художника необхідність звільнення з роботи.

 

Безвіз дали – совок лишився

 

Маразм цієї ситуації був настільки безпросвітним і залізобетонним, що Андрій не став нічого нікому доводити – просто пішов. За згодою сторін.

Кого звільняли з посади – зрозуміє його стан. У Нововолинську з кваліфікованою роботою дуже сутужно.

А працівники культури тепер нервово жартують, коли хтось фотографує якусь цікавинку: “Дивись, а то і тебе звільнять…”

Я нагадаю, надворі 2017-й рік, розквіт демократії, за плечима в нас два Майдани.

І ми – європейці в європейському місті, де влада дбає про європейські цінності. Якщо вірити промовам Сапожнікова В.Б.

 

За спиною мера праворуч – та сама колонка, яка вранці стояла біля бабці-бомжихи…

 

Аніхто з колективу, де Андрій Бурда відпрацював 9 років, за нього не заступився. Ніхто не пішов до Левкової, Сапожнікова, секретаря міськради Сторонського чи керуючої справами Магдисюк (саме вона курує у виконкомі питання культури).

Ну, це мене не здивувало. Люди дуже збайдужіли і стали боятися. Мене вразило інше – безмірність адмінмаразму. Мер чи підмерок бовкнув явну дурню – і вся рать підібгала хвости і виконує.

Андрій Бурда навідріз відмовився надати РАДАРУ те саме фото, яке спричинилось до його звільнення. Взагалі відмовився говорити на цю тему, хоча факти підтвердив. Художник пише зараз ікону, йому потрібен святий спокій, а не війна з вітряками.

Історію з фотографією я дізналась від зовсім інших людей. Бо її вже широко (хоч і стиха) обговорюють у мистецькому колі.

У Європі для містечкового закладу культури було б за честь, що там працює професіонал рівня Андрія Бурди. А тут не лише не цінують, а й позбуваються!

Ось деякі його світлини:

 

“У цьому найкращому зі світів…”

 

“Куда ж нам править?”

 

Нововолинськ, яким ви його не бачили

 

Думала, що як тричі безробітна вже знаю все про адмінтиск, адмінресурс і адмінпомсту в Нововолинську.

На жаль, дна в цього дна немає.

 

Наталя Камишникова 

Фото святкування – з сайта Нововолинської міськради

Фотороботи Андрія Бурди – з сайта   https://photographers.ua/AndreyBurda/

Крамольне фото – роздобуто не скажу як 🙂

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

47 Коментар "Художника звільнили з роботи за фото у соцмережах. На фото була бабця-жебрачка. ОНОВЛЕНО!"

повідомляти

безвіз
1 рік 1 місяць тому

Дебілізм влади з роками все міцнішає! Бо це настільки низько, звільнити людину за таке… тим більше цей художник хороша людина і неконфліктна. Як вже ті старі чоботи і Ко всіх задрали!!!

Хочеться змін
1 рік 1 місяць тому

Просто злість бере, що того сапожнікова народ боїться прогнати! Поки Нововолинці терпітимуть упирів, то не бачитимуть змін! І наркомани будуть, і кримінал, і ось такий маразм. Та зберіться врешті решт та покажіть, що варті більшого!

Анатоль_ Бідзюра
1 рік 1 місяць тому
Я, Анатоль Бідзюра, нелояльний до місцевої влади Нововолинська та міського голови В.Сапожнікова – від кінчиків волосся на маківці і до нігтів на ногах. Я вам про його імовірні маразми – лацюжність, ледачкуватість торочу із 2004 року – від початку ІІ Майдану і з часів безтермінової акції “Нововолинськ без Сапожнікова!”. Ви, МЕШКАНЦІ МІСТА, так і не змінились! і не побороли свого страху перед “совковим” дурцибеллом. На превеликий жаль. Він (Сапожніков) кожного разу зганяє (часто у робочий та навчальний час) учнів шкіл і вчителів, комунальників і лікарів на ВІДЗНАЧЕННЯ якоїсь своєї чергової віртуальної “перемоги.” Очевидно, це він святкує свою “вікторію” саме над… Читати далі »
Лілія
1 рік 1 місяць тому

Думаю це робота Сторонського. Він неодноразово питав чому медсестра, яка відмовилася вакцинувати дітей зіпсованими додаткованими вакцинами із придуманою епідемією ще досі працює…він навіть не вникнув в те, що наказу відповідного небуло…Мороз розумніше діяв…прислав людей для приватної бесіди щоб все затихло і ніхто не буде заставляти зіпсоване давати дітям ..а Миронович ніяк не міг змиритися що якусь мс та не можна приборкати…так і сказав Та хто вона така щоб я ще з нею зустрічався!!!

Валентина
1 рік 1 місяць тому

Це дійсно справа Сторонського. Ця людина ніколи нікому не пробачить виступу “проти нього улюбленого”. Саме так він позбувся Моренків… зам відділу освіти Надію Андріївну звільнив безпідставно (пречудового організатора і працівника). А на її посаду, яка, до речі була скасована, а потім поновлена, влаштував свою двоюрідну сестричку, яка не має ніякого відношення до освіти (відсутня педагогічна освіта). Ось такі люди і керують нашим містом. Ну “прямий шлях” в Європу!

Алла Григорівна
1 рік 1 місяць тому

Досвідченого вчителя Надії Андріівни так не вистачає у Нововолинську……..

Володимир
1 рік 1 місяць тому

Читаючи статтю чомусь робиться соромно за наших місцевих чиновників -наскільки нікчемними можуть бути люди стараючись догодити панам місцевим можновладцям.

гість
1 рік 1 місяць тому

А як на рахунок тих людей, які мали бути звільнені, через ганьбу в Білорусії?? Директор ПК, худ.керівник, учасники оркестру? Догану Лєвковій? Позбавлення премій?

Анатоль_ Бідзюра
1 рік 1 місяць тому

А яка ганьба? Не чув, розкажіть.

гість
1 рік 1 місяць тому

Та нічого такого. Учасники оркестру понапивалися, пройшли як стадо! А Білоруси кричали “ПОЗОР”!!! І при цьому був присутьній міський очільник! Цікаво чи хтось отримав догану??

Анатоль_ Бідзюра
1 рік 1 місяць тому

Ха! Коли це було? Де, у якому місті? Недавно? Це ж він возив туди музикантів, як муніципальний оркестр міськради, задля свого власного прославляння.

Добродій....
1 рік 1 місяць тому

Методичного керівника понизили бо звільнити не мали права бо інвалідність в дитини. Принаймні так казали. Тепер вона і оркестр вороги. БО то як завжди один на одного пальцями тикають хто винен… А керівника оркестру ніби мали звільнити. Все.

Вадим
1 рік 1 місяць тому

В першу чергу зганьбилась директор ПК в цій ситуації. Треба гнати її з цієї посади, а художнику в прокуратуру звернутись потрібно.

Анатоль_ Бідзюра
1 рік 1 місяць тому

Вадиме, а як ? Конкретно. Що там відбулось у тому закордонному відрядженні які так любить В.Сапожніков?

Користувач
1 рік 1 місяць тому
Нічого нового, це в стилі Пані Інни Левковоі. Три роки тому проходив звітний концерт в Палаці культури і на наступний день пані Інна щось не вподобала та на нараді без повідомлення причин звільнила людину,знову ж таки за згодою сторін. Далі пані Інна почала наводити європейський порядок в палаці культури звільняючи інших працівників. Все по закону, за згодою сторін. На питання чому нас звільняють пані Інна прокоментувала “Бо я так хочу”. Девіз пані Левковоі “Щось не подобається, пиши заяву”. Отак і дійшла черга до Андрія Бурди. Хто наступний? Пані Інна гастролює по Європі, спілкується з європейцями та нажаль нічого в них… Читати далі »
Добродій....
1 рік 1 місяць тому
Ооо. а я знаю деталі… Людей як завжди було в ПК настільки мало що всі замість того щоб виконувати свою роботу були “різноробочими”! Бо результат же треба!! і ось ця людина відлучилася на 5 хв щоб допомогти комусь там в чомусь. І в цей момент зійшлися зорі що він якраз був потрібен був на сцені щось там також потримати чи штору відкрити закрити. Ясне діло – скандал, крики, конфлікт!! Дійшло до того, що була мова від Левкової – “або закрийся і мовчки роби свою роботу, або вже пиши заяву на звільнення якщо щось не подобається і я за ці два… Читати далі »
криз
1 рік 1 місяць тому

гнати того Сапога в три шиї-перед кожними виборами люди говорять-а кого вибирати-цей накрався може не буде вже так багато красти

Вуаля
1 рік 1 місяць тому

Сапожніков бюджетників зганяє,
Про безвіз з листка читає.
“Колискова” голосно грає,
А бомжиха на лаві відпочиває.
Її художник Бурда знімає,
У фейсбук фото викладає.
Левкова його нагинає,
Із роботи звільняє.

людмила зіменко
1 рік 1 місяць тому

Влада чиновників минуща, а мистецтво – вічне. Нам, пересічним людям потрібні такі митці, як Андрій Бурда, нам потрібне іхнє світосприйняття, іхнє вміння бачити те, чого ми не бачимо, не помічаємо за повсякденними клопотами і турботами. Це і є той випадок, коли краса врятує світ, я вважаю.

9 місяців 14 днів тому

Very impressive blog.

Interesting article right on the subject.

wpDiscuz