Коли ми вийдемо з пустелі – знає лідер фракції “Самопоміч” Олег Березюк

17 1917

 – Скільки ще терпіти і чекати? – запитали нардепа нововолинські медики.

Його відповідь вразила всіх.

Олег Березюк, лікар за фахом, народний депутат і лідер парламентської фракції “Самопоміч”, зустрівся вчора з медпрацівниками Нововолинська, Володимира-Волинського, Шацька.

У Нововолинській ЦМЛ на розмову з нардепом прийшли представники вторинної ланки – ті, що працюють власне у лікарні, а не у центрі ПМСД. Вони ще не відчули позитиву від медичної реформи ані у своїй зарплатні, ані у фінансуванні та оснащенні відділень. До реформи ставляться обережно, за принципом: «Не нашкодь».

А от Березюк – завзятий прибічник змін у галузі, хоча іноді сперечається з міністром Уляною Супрун. Вважає: лікаря треба зробити якомога вільнішим від медичної бюрократії, якомога самостійнішим у своїх рішеннях.

Ворогів реформи він вбачає у керівниках управлінь та департаментів охорони здоров’я – адже їх хай поволі, але усувають від розподілу бюджетних коштів.

 

 

Цьогоріч реформують первинну ланку української медицини. В наступному візьмуться змінювати вторинну. І гаяти час не можна, бо вже зараз вузькі фахівці (невропатологи, хірурги, кардіологи, отоларингологи, офтальмологи, травматологи…) стурбовані перекосом у зарплатні.

Сімейні лікарі (первинна ланка) подекуди на Волині та Львівщині вже отримують по 16-18 тисяч гривень. Тим часом їхні колеги з відділень заробляють лише по 5-7 тисяч, хоча працюють не менше й не гірше.

 

 

У Нововолинську платню не підвищили навіть у центрі первинної санітарно-медичної допомоги. Через накладку, про яку РАДАР розповість окремо. Однак є сподівання, що з січня сімейні лікарі та педіатри Нововолинська теж одержуватимуть утричі-учетверо більше! На заздрість вузьким фахівцям.

А ті не терпітимуть довго такий дисбаланс.

Кордон поруч, медики виїздять на заробітки у Польщу й далі. Там працюють за фахом і отримують удесятеро більше. Головлікар Нововолинської ЦМЛ Віктор Мороз розповів нардепу про молоду лікарку, яка попрацювала терапевтом лише місяць – і вирішила поїхати у Чехію. Тут її платня становила 3500 гривень, а нервове навантаження непомірне…

І хто їй дорікне за цей вибір, за зневіру в державі, недовіру до реформ?

Натомість Олег Березюк медичну реформу просуває як може. А ще покладає надії на страхову медицину. Вона, каже, запрацює на повну за 4-5 років.

 – Аж за 5 років? Та на  той час більшість лікарів виїдуть із України, підуть на пенсію або змінять роботу! Народ вимирає! Не буде кому і не буде кого лікувати! – зауважив один із учасників зустрічі. – Робіть щось, пришвидшуйте процес на законодавчому рівні, ворушіть міністерство!

 – Я розумію, – відгукнувся народний депутат. – Іще як працював заступником львівського голови, доводилось їздити в міністерство охорони здоров’я. То як входив туди – хотілося всіх “розстріляти”. 🙂

 

 

Мабуть, для пані Супрун  та її нечисленної команди, яка відчуває спротив своїм рішенням навіть у самому міністерстві), Березюк усе ж таки зробить виключення.

Дуже критично ставиться парламентський лідер “Самопомочі” до діяльності міністра освіти Лілії Гриневич. Так, вона посприяла свого часу запровадженню ЗНО. Але зробила – вважає нардеп – величезну помилку, що пішла на поводу у Мінфіну, у прем’єра й узялась «оптимізувати» сільські школи.

Закривати школу на селі не можна, бо вчителі, як і медики, виїдуть на заробітки й не повернуться. А село занепаде – сумних прикладів повно.

Так само вимре село без ФАПів. Міністерство охорони здоров’я має їх зберегти – досвідчений фельдшер часом може зробити більше, ніж лікар.

Так виглядало, що своїм дипломом фельдшера Березюк пишається не менше, ніж дипломами випускника Львівського медінституту й Іллінойського університету, які закінчив із відзнакою.

Але розмова з нововолинськими лікарями була не лише про реформу галузі. Нардеп багато їздить Україною, і ось кілька лаконічних, але промовистих цифр – щоб ви розуміли, куди ми рухаємось/котимось.

 

На станції переливання крові у Володимирі-Волинському

 

На Херсонщині, Миколаївщині комбайнер за сезон жнив заробляє 100 тисяч гривень. Бо механізатор із технікою там майже на вагу золота. Підтягуйтесь, волиняни!

У Бориславі щодня у повітря викидають 100 тисяч кубометрів газу. Раніше спалювали, тепер просто загиджують  атмосферу. Рівень метану у підземних комунікаціях удвічі вищий за гранично допустимий. Місто може злетіти у повітря, а там же поряд – знаменитий курорт Трускавець…

У Туреччині на освіту виділяють 36% бюджету. У нас – від 3%  до 6%, а на медицину – ще менше.

 

 

І про найболючіше. Україна вже 4 роки у стані війни. Тому запровадження воєнного стану – крок цілком логічний. “Самопоміч” домоглася. аби він був не на всій території країни.

Та саме завдяки рішенню про воєнний стан в Україні  Трамп нещодавно не наважився на зустріч із Путіним, бо якби зустрівся – став би співучасником міжнародного злочину, сказав Березюк.

 – Скільки ж іще чекати на позитивні зрушення в державі? Коли ми нарешті вийдемо з усіх цих криз? – майже риторично спитали нововолинські медики.

Але лідер опозиційної фракції спромігся на відповідь:

– Мабуть, іще 12 років. Чому саме 12? Нашій незалежності вже 28-й рік. А Мойсей вивів свій народ за 40 років. Море ми з вами вже перейшли, лишилось найважче – вийти з пустелі.

Величезна надія – на молодих, вони незрівнянно розумніші, вільніші, за нас, в них немає нашого рабства!

 

Майбутнім педагогам у Володимирі-Волинському Березюк прочитав цікавезну лекцію. Про… літературу

 

На цій оптимістичній ноті нардеп із нововолинцями й розпрощався. Хай би приїздив на Волинь частіше – у великі зали на зустрічі з виборцями, зі студентством, а не лише у керівні кабінети.

Цікавий і щирий – навіть не промовець, а співрозмовник, бо не говорить завченими фразами, а й думає по ходу, спонукаючи думати кожного. Під час зустрічі кілька разів тепло й із гумором зацитував свою бабусю.

“Головне що? Головне – інтЕрес, панове!”

 

Наталя Камишникова

Фото – Андрій Рязанов, Костянтин Зінкевич

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

17
Коментуймо!

3000
7 Коментарі теми
10 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
8 Автор коментаря
просто лікар

запитайте мороза , чи згідний він відійти від розподілу державних коштів ?..

Олександр

А хто має запитувати? Чи не Ви? Боїтесь рота відкрити, голосуєте як телята… Де в Нововолинську незалежний сімейний лікар? Розділили поліклініку на три меньших і все! Реформували!? Чи не Ви “просто лікар” пів року назад так активно сперечались зі мною, коли я описав саме такий результат “реформ по Нововолинськи”? Не турбуйтесь-Ви не самотні, у Вас є” брати і сестри” – вчителі! Надіюсь колись побачити і Вас на Майдані, а не на кулуарних зборищах на підтримку Нововолинської мафії! Наснаги Вам і розуму.

Анатоль_ БІДЗЮРА

Я можу. Проте, відповіді такої, якої ми очікуємо Олександре, не буде. Звичайно, що головний лікар НВ ЦМЛ Віктор Мороз дико не хоче покидати сідала, на якому вгніздився більше 30 років тому. Як і керівної ролі по розподілу фінансових потоків у ввіреній йому міською громадою місцевій медичній установі. Та це ж золоте дно! Від державних преференцій ВОДА і вливань із міського бюджету. Гм. А може, діамантове чи платинове?.. Багато схованих шкелетів є у шафах місцевого керівництва Нововолинська. Зрештою, як і у нас всіх. Тільки, наші кістяки – мікроскопічні, не замазані в лайно блуду, крадіжок і корупції, бездіяльності та беззаконня… Натомість, у… Читати далі »

Олександр

п. Анатоль, питання не в тих хапугах! Де мізки сімейних лікарів? З деякими я говорив персонально! Де елементарний людський розум? А немає його! За таку реформу вони повинні Супрун цілувати в “одне” місце! Ви знаєте, що наприклад в Італії за одного пацієнта лікар отримує 9.15є? Порівняйте з нашими… Але “там” діє система бонусів-відтік пацієнтів, скарги, захворюваність, тривалість лікарняних і багато чого іншого… Доречі, сьогодні побував в амбулаторії біля бані-де той ремонт на сотні тисяч гривень!? Навіть старий дірявий лінолеум не замінили! Невже обласний голова цього не бачив? Злодюги на кожному кроці вже конкретно дістали! Справді чудне містечко!

Анатоль_ БІДЗЮРА

Дивлячись на кислі обличчя керівників НВ ЦМЛ мені видається, що вони проти реформ в ОЗ України. Очевидно, що гальмування цих новацій у вітчизняній медицині їх цілком влаштовує. Не побачив я у службовому кабінеті головного лікаря когось із найближчого оточення В. Сапожнікова (не кажучи вже про нього самого) або першого його зама\секретаря міськради – лікаря-уролога, який підробляє у комунальній міській лікарні. Стосовно міського голови. Ми – територіальна громада Нововолинська, найняли його на роботу. Він добровільно (!) погодився бути нашим наймитом. Не протестував. і не опирався а залюбки зайняв своє давнє, перевірене за два десятки літ, крісло. Від нашого імені, вже особисто… Читати далі »

бабушка Кати

ну да, ну да! Там был МОИСЕЙ!!! а у нас – Порошенко……! и еще – Супрун….!!!

анти чобіт

як казала супрун навіщо хворих раком лікувати все одно помруть

Артур

Дитячий журнал Барвінок. Завдання для найменших: хто на фото не вписується. Відповідь: Мороз!

макс п.

мойсей за 40 років ,проходячи в день всередньому по 2,5-3 км, міг обійти землю по кругу))))))))))))))))

Олександр

Чудовий пост! Це якщо піти в помилковому напрямку, а якщо думати, то і йти не потрібно – все рівно прийдеш у те саме місце – 27років тому ми “пішли”, вірніше нас як телят “повели”…. Пора б зрозуміти, хто і куди веде Нововолинців, тільки не забувайте, що точка неповернення пройдена і розворот назад, а це вибори “апазіциї”-смерть для країни! Не хочу я” президентки з косою”, бо це не та, “розплетена” коса, а та, якою кость!

Анатоль_ БІДЗЮРА

Я не думаю, що у Нововолинську ми вже проминули межу неповернення. Це станеться тоді, коли на голову ОТГ ми, разом із виборцями Гряд і Тишковичів, оберемо В. Сапожнікова. Цілком може статися. Якщо молодь знову, вчергове, проігнорує вибори. Судіть самі: Сільські люди прагнутимуть до міста, хоча вони відмінно знають хто такий наш міський голова і чим займався всі 5 каденцій свого перебування. Як і про руїни міського промислового потенціалу. Від якого залишився “пшик”. Окрім того, буде задіяна зомбуюча пропаганда на приватних ТТІ і “Нашому місті”. За неї вже заплачено із наших кишень. А волинські люди такі терплячі й порядні, і так… Читати далі »

Олександр

Прочитав про привітання Президента Порошенка меру Нововолинська… Я в шоці!!! Так і згадується висловлювання Б. Немцова про Путіна…

анти чобіт

то орден то привітання

Артур

Велика гордість Мороза це два апарата штучної нирки! Раз на два місяці приїздить фура і привозить каністри з розчином для фільтрів апаратів. 40 каністр рідини для фільтрів вистачає на два місяці. Морозу потрібно не про звільнення молодих лікарів говорити а про жахливу статистику захворювань в Нововолинську на хвороби які перетворюють дієздатних людей на інвалідів. Приклад гемодіаліз він підтримує життя людини проте має дуже виражені побічні ефекти! Чому про засекречену статистику хвороб Мороз змовчав? Онкологія, Туберкульоз дорослий, СНІД. Коли приїхали такі шановні гості то потрібно розмову підтримувати на відповідному рівні а не відходити від головних тем місцевої медецини..

анти чобіт

а де апарати взяли?не секонд хенд?чи як у володимирі списані у німечині привезли

анти чобіт

психічні разлади забули добавити,наркоманія,алкоголізм,дистрофія,клептоманія

Володимир

Питання не коли ми вийдемо з пустелі , а скільки нас залишиться.