храмо2

Конфлікт у храмі: віряни вступилися за священика

95 5892

Сьогодні у Свято-Покровській церкві  Нововолинська виник конфлікт парафіян із отцем Ігорем, який, на їхню думку, “вижив” отця Ореста. 

Отець Орест змушений був оголосити про припинення своєї діяльності у парафії.

Свого часу церковна громада відстояла й захистила отця Ігоря у цьому храмі. Він править тут уже 10  років, отець Орест – 8.

На засадах анонімності дехто з вірян розповів РАДАРУ:

  – Отець Ігор систематично усував від Богослужінь отця Ореста, не допускав до читання Євангелії, недільних проповідей. Багато непорозумінь із касиркою, яка зухвало поводиться.

 

 

Ми просили пояснити ситуацію, однак отець Ігор відмовився. Це нас обурило, всі просили отця Ореста залишитись.

Отець Ігор сказав, що це його вибір. Але люди знають і бачать істинну причину. Це спонукає громаду до активних дій.

 

 

– Останнім часом я рідко ходжу до церкви (за станом здоров’я). Та ось учора передзвонили мої знайомі парафіяни з Покровської церкви: “Прийдіть завтра, отець Орест вестиме прощальну службу. Отець Ігор урешті-решт вижив його”.

Про ставлення о.Ігоря до молодого, але дуже доброго священослужителя о.Ореста я знала давно. Знала, що його хоче позбутися настоятель. Але він усі приниження “начальника” зносив. Та, видно, не зміг більше терпіти. Сьогодні людей у церкві прорвало. Це була остання крапля терпінню. Те, що ми почули від людей, шокувало.

Як людина, що на службі закликає любити ближнього, закликає до миру, до поваги, може обматюкати, принизити свого колегу? Вочевидь, о.Ігор вважає: йому дозволено.

Парафіяни ходили до протоієрея Стефана Фульмеса з проханням вплинути на о.Ігоря. На жаль. нічого не змінилось. І сьогодні в церкві люди відкрито заявили о.Ігорю, що не хочуть його бачити на місці настоятеля.

Зібрано вже понад 100 підписів під зверненням до владики. У колективному листі йдеться: “Як ми  можемо ходити до сповіді до священнослужителя, коли він сам на кожному кроці грішить, обдурює, зневажає, шукає у всьому вигоду? Ми підемо до інших церков, їх у нашому місті багато”.

Де ж можна знайти правду, як не в церкві?  А вивляється, і там її нема. Гроші правлять світом…

 

 

Після служби віряни збирали підписи під зверненням до керівництва єпархії.

Благочинний Нововолинської округи Стефан Фульмес про конфлікт начуваний, однак воліє не втручатись.

 

 

РАДАР готовий оприлюднити позицію обох священиків та благочинного Нововолинської округи.

Фото – від користувачів РАДАРА

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

95 Коментар "Конфлікт у храмі: віряни вступилися за священика"

повідомляти

житель
1 рік 12 днів тому

рука руку миє. В настоятеля грошових знаків значно більше, ніж в іншого отця, а відтак питання, в чию сторону лягає прихильність о.Стефана і Михаїла, очевидна. Ніхто з керуючих парафією не любить молодих, розумних і перспективних інших священників, бо на їхньому фоні вони значно програють зачасту.
Тут єдина порада: якомога більше шуму і розголосу, тоді є шанс залишити о.Ореста, але то вже буде не життя між ними, все одно буде його гнобити старший.

Independent
1 рік 12 днів тому

Отця Ореста зробити Настоятелем,а отця Ігоря в “заслання”

Житель
1 рік 12 днів тому

Шановний, якщо ви такий обізнаний повинні були знати що керуючим єпархії є єпископ Матфей,а не митрополит Михаїл.Тому не потрібно писали різних *** коментів на зразок “рука руку миє”. О.Орест пішов по своєму бажанню і ніхто його ” не виживав”. А те що на зборі підписів присутні зовсім “ліві” люди це вас не бентежить?

Independent
1 рік 12 днів тому

Ті”ліві” ходять що служби до храму, і бачать ситуацію. Навіть в цей день настоятель не дав Отцю Оресту слова для проповіді.І жодного слова про нього не зміг сказати . Невже не заслужив.

Житель
1 рік 11 днів тому

Що ви говорите,хоч би не обманювали людей,о.Орест мав прощальне слово,так що не видумуйте тут.

Independent
1 рік 10 днів тому

Не прощальне слово, а проповідь. А настоятель мав слово про отця Ореста? Не почули ні одного слова доброго від нього.

житель
1 рік 12 днів тому

я про те шановний,що матфей з його катедрою зовсім недавно,а всі кадрові рішення приймав михаїл,з протекції стефана.а те що “пішов сам” то не обов’язково виганяти,можна зробити таке середовище навколо що ніхто не витримає.

Гість
1 рік 12 днів тому
Які ліві люди? Це ви, пане жителю ” ліва людина” Підписи поставили люди. які з перших днів утворення церкви ходять на богослужіння Люди . які допомогли Ігореві стати настоятелем Люди . які повірили в його слізне прохання. в його слова. що він буде справедливим в діяннях священником Так. о. Орест сказав. що добровільно йде Це ще раз показує, що ця людина дійсно варта сану священника Це священник . якого вчили з дитинства і дідусь і батько ( обидва священники) що потрібно прощати своїх ворогів Але ПРОЩАТИ-це не означає бути постійно приниженим на очах вірян Не вислуховувати матюки з вуст настоятеля… Читати далі »
Житель
1 рік 11 днів тому

Та невже половина людей на фото я їх вперше бачу в своєму житті а тим більше в храмі,не зважаючи що я кожну практично службу в храмі,і повірте бачу що там коється,і ніяких принижень а особливо матюків нема,а те що найшлися так звані підбурювачі це вже друге питання,о.Ігор все що робить те на користь церкви,можливо і комусь не подобається це або не подобаються його рішення на рахунок храму тому і починають обливати брудом настоятеля.Та повірте Бог все бачить і так просто це їм з рук не зійде.

Тетяна
1 рік 11 днів тому

Це точно Бог все бачить, і йому з рук не зійде, а на фото Ви краще придивіться там старші люди, які були від заснування церкви…

Наталія
1 рік 7 днів тому
Повністю Вас підтримую про “лівих людей” які, наприклад, стоять в неділю на ринку горіхи продають, а приходять тільки на їхні так звані збори і таких там половина. І я теж не чула нецензурних слів ні від отця Ігоря, ні від касирки. Це просто смішно читати, до якого рівня треба впасти щоб таке написати. Всі бачать скільки в нашій церкві зроблено роботи, відремонтовані дах, фасад, криничка, двері, вікна, лавки, бруківка, огорожа. Все це зроблено за час настоятельства отця Ігоря, і це ще не все, можна перелічувати далі. І багато ще робіт треба зробити, і він їх зробить. І в нього вдома… Читати далі »
Наталія
1 рік 11 днів тому

Дякувати Богу, більшість парафіян Покровського храму люди виховані, мудрі і врівноважені. Для них храм – це місце молитви. Тому вони і не беруть участі у цій “цирковій виставі”. І те, що дощ розігнав цей балаган, теж знак Божий.

Independent
1 рік 10 днів тому

Знайоме слово “балаган”, це саме те слово, яке настоятель вживає щодо парафіян церкви. Але ні дощ, ні град, ні сніг, ні буря ні ви “глибоковіруючі” не зашкодять торжеству Справедливості.

Наталія
1 рік 9 днів тому

так звані “парафіяни”, які не бояться ні Бога ні гріха, поливають брудом священика, а потім будуть робити вигляд ніби нічого не сталося, без краплі сорому дивитися людині в очі. і справді Бог розсудить все по справедливості, тільки Вам вона як завжди не сподобається, бо у Вас вона своя, Вам видніше.

Тетяна
1 рік 9 днів тому

Правда завжди очі коле

Наталія
1 рік 8 днів тому

Тут якраз я з Вами повністю погоджуюсь. отцю Оресту і вам, як Ви висловились, завжди “кололо в очі” те, що настоятель не він, а отець Ігор. і навіть після свого від’їзду він не може з цим змиритись і заспокоїти в першу чергу сам себе, а потім і людей.

Тетяна
1 рік 8 днів тому

Особисто мені все одно хто настоятель у храмі, я туди ходжу молитися

Гість
1 рік 8 днів тому

Бог все побачив і розсудив по- справедливості Тепер все буде так, як мало бути

Василь
1 рік 12 днів тому

Відразу після смерті о.Володимира треба було “попросити” з парафії того нечему.
Відредаговано.
Модер

Анатоль_ Бідзюра
1 рік 12 днів тому

Я у свій час, на початку 90-х років минулого століття, разом із іншими першорухівцями мав пряме відношення до становлення цього, без сумніву найпершого храму національної церкви у Нововолинську. Він постав у будівлі колишнього РАЦСу, а перед тим – був приватний будинок одного із керівників ДП “Нововолинськвугілля”, який конфіскували за крадіжки державних коштів. Прізвище покійного не називатиму із етичних міркувань. Там був вже один скандал. Шкода, що так стається щоразу…

Ульріх
1 рік 12 днів тому

Не комфортно в тому храмі мені.
Тепер не дивно, чого. В місті живу не так давно ,ото і не знав, що там був ЗАГС ((((

За справедливість
1 рік 12 днів тому
Які ліві люди про що ви?????Парафіяни які ходять до тієї церкви це є ліві люди?А підписи збирають ті ж самі парафіяни які все життя ходять до тієї церкви,навіть яких сьогодні не було в храмі і то підписуються!!!Так я можу і не ходити до храму Господь почує молитву і вдома. але ж і до церкви теж хочеться прийти коли там чесний і приємний священник!!! А жіночка що свічки продає це ЖАХ!!!!!!!!!Як до собак відноситься а сьогодні людей матюками крила це так гарно!!!!! Так ви праві не комфортно в тому храмі коли там такий священник як о,Ігор, І ніякі це не підбурювачі… Читати далі »
Наталія
1 рік 9 днів тому
Ви пишете що це не підбурювачі, але як назвати тих, хто ще задовго до перших зборів (якщо цю колотнечу в церкві можна назвати зборами) проводили з людьми і особисто зі мною інформаційні хвилинки на тему “Який поганий отець Ігор і який хороший отець Орест”. Хто керується своїм розумом, а не намовляннями інших, той здатен бачити ситуацію яка вона є насправді, а не ту яку хочуть подати інші. Це є недостойно ні як для чоловіка, ні як для священника, підбурювати людей самому ховаючись за спідницями бабусь. І отець Орест не дарма сказав що їде бо так склалися обставини. Для чого говорити… Читати далі »
Тетяна
1 рік 9 днів тому

А Ви точно знаєте, що саме для нього готувалась парафія? Для чого поширювати неправдиву інформацію? Було створено середовище і якому порядній людині нема місця. Людина пішла і вже не повернеться, досить ворошити минуле!!! Ви краще подумайте, як будемо жити далі…

Наталія
1 рік 9 днів тому
Точно знаю. Це розповідали люди з тієї місцевості, які добре знають і отця Ореста і його батька. І парафія збирається і реєструється не за один день чи місяць. Це говорить про те що священник давно збирався поїхати. І не треба казати що його хтось виживав і зводити наклепи на настоятеля. Отець Орест і сам казав одній з наших парафіянок, яка ще давніше писала книгу, що він приїхав сюди тимчасово, щоб повчитися, а потім повернеться додому. Вам це вона в неділю підтвердила, але Ви повторюєте одне і те саме як завчене. Розсварили людей у першу неділю Великого посту. Це було зроблено… Читати далі »
Тетяна
1 рік 8 днів тому

По перше, наклепи ніхто не зводить, а по друге – у кожного своя правда!!!!!

Валентина
1 рік 7 днів тому
Як же ви не боїтесь гріха таке писати. Ніколи о.Орест не говорив про о Ігоря погано своїм парафіянам. Коли його просили піти до о Стефана і розказати про ситуацію в церкві, він говорив, що не може : “Бог терпів, і я мушу. Значить, так має бути”. Ні про яку парафію він не думав до тих пір, доки добре “припекло”. І знову повно брехні про те, що парафія шукалась давно. Це якраз пишуть ті, що навіть у святому місці кажуть, що в церкві кожну неділю правилась служба по черзі, тобто одну неділю служив о.Ігор, а наступну – о.Орест. Парафіяни добре знають,… Читати далі »
Наталія
1 рік 7 днів тому

Добре “терпіти” в трьохкімнатній квартирі з євроремонтом, орендованій за церковні гроші, або в батьковій двохповерховій хаті. І нехай не порівнює себе з Богом, з Богом в нього немає нічого спільного. Не завжди гроші будуть правити світом. Ми за свою церкву поборемось. Не знайдемо правди в Володимирі, поїдемо по Україні. Приїде телебачення, проведе журналістське розслідування, знімуть на відео як живе отець Ігор і отець Орест з своїм батьком. От тоді нам вже тут писати нічого не прийдеться, люди самі побачать правду істинну, а не ту, якою їх зомбували не один рік.

Ірина
1 рік 5 днів тому

До чого тут батько О. Ореста, ніхто нікого не зомбує і так все видно зі сторони)))

Іван
1 рік 5 днів тому

Люди добрі! Схаменіться! Змилуйтеся не робіть цирку!!! Яке телебачення? Що ви городите? Не давайте приводу іншим конфесіям про Вас думати різне… Не відштовхуйте своїми “розбираннями” парафіян Вашого храму!!!!

Наталія
1 рік 5 днів тому

коли нам залишать настоятелем отця Ігоря Фесину, в храмі запанує мир і спокій. і не ми перші звернулися до кореспондентів. коли нас врешті решт почують, всіляка потреба в телебаченні відпаде. а цирк вже був зроблений до нас, і вже всім відомо, кому це було вигідно.

Іван
1 рік 5 днів тому

А я про що, я зовсім стороння людина!!! Зі сторони це просто жах!!!

Наталія
1 рік 5 днів тому

коли вже всі ваші неправдиві аргументи вичерпались, то ви тепер закликаєте схаменутися. треба було думати вам перед тим як бігати кругом церкви фотографувати, а потім виставляти фото в інтернеті, обливати настоятеля брудом. а ми хочемо повернути його добре ім’я.

За справедливість
1 рік 12 днів тому
Які ліві люди про що ви?????Парафіяни які ходять до тієї церкви це є ліві люди?А підписи збирають ті ж самі парафіяни які все життя ходять до тієї церкви,навіть яких сьогодні не було в храмі і то підписуються!!!Так я можу і не ходити до храму Господь почцує молитву і вдома. але ж і до церкви теж хочеться прийти коли там чесний і приємний священник!!!А жіночка що свічки продає це ЖАХ!!!!!!!!!Як до собак відноситься а сьогодні людей матюками крила це так гарно!!!!!Так ви праві не комфортно в тому храмі коли там такий священник як о,Ігор, І ніякі це не підбурювачі а старенькі… Читати далі »
За справедливість
1 рік 12 днів тому

О Ігор тільки і вміє бути гарним секретарем церкви!!!!!

Наталія
1 рік 7 днів тому

а ви тільки і вмієте бігати наввипередки коли хоругви треба нести, не знаєте яку швидше схопити. а як прийти помогти прибрати в церкві, так ви нічого не знаєте, вам ніхто не каже.

Оксана
1 рік 12 днів тому

Не розумію, як так протиєрей Стефан Фульмес, може не реагувати на таку ситуацію?!?! Його чого поставили на таку посаду? Він перший хто мав зреагувати на цей конфлікт. Як так НЕ ВТРУЧАТИСЯ??? Це що за відношення??? Значить він зацікавлений і не проти вижити молодого і правильного сященника і покриває все що твориться в храмі!!! Значить от. Орест йому мішає і не тільки йому!!!

наталія
1 рік 12 днів тому

а значити по вашому о.Ігор неправильний священник ,значить ви часта парафіянка

Тетяна
1 рік 12 днів тому

Ви рахуєте що о.Ігор правильно зробив що вижив з церкви о.Ореста

Тетяна
1 рік 12 днів тому

Скоро і о.ігор буде говорити прощальні слова життя як бумеранг

Житель
1 рік 11 днів тому

Хоч би ваші слова справдилися на рахунок бумерангу,і ті підбурювачі отримають заслуговане.

Гість
1 рік 8 днів тому

Ну от -закон “бумерангу” спрацював Але, шановний ” жителю”, не в ту сторону. яку Ви хотіли Все таки є Бог на світі і Він все бачить!.

Оксана
1 рік 12 днів тому

Протеєрей Стефан Фульмас ВМИВ РУКИ!!! “Він чистий і не порочний” Але це тільки на словах! Ніколи б не могла подумати, що між “духовенством” ( так колись казали старенькі люди) може таке бути?!?!?! СТРАШНО, люди добрі, чесно!!!

Віка
1 рік 12 днів тому

Ну, а чому Ви здивовані? Як цей чоловік може щось говорити?
Не нагадаєте скільки десятків років будувався собор на Шахтарському м-ні? Не знаєте чому так довго? Може не вистачало коштів? А може, той святий отець не такий білий та пухнастий? Тому й мовчить, щоб бува чого не вийшло. А люди в нас добрі….ще грошей принесуть, головне, собі кадити …
А що тут СТРАШНОГО? Ви довіряєте людям, які не переймаються моральною стороною проблем якихось парафіян, головне носіть гроші, жертвуйте і не ропщіть, бо то є гріх…для вас.

Гість
1 рік 12 днів тому

Та й місце для своїх синів потрібно знайти біля себе , в своєму місті

Оксана
1 рік 12 днів тому

В наш час ніхто правди не любить!!!

Міщанин
1 рік 12 днів тому

На жаль, розвиток цього конфлікту відбувався протягом тривалого періоду часу, однак декан о. Стефан не виконав свого обов’язку як керівника деканату до врегулювання конфлікту і підтримує неофіційно тільки одну сторону. Крім того, після зустрічі з парафіянами храму декілька місяців тому він не виконав обіцянки врегулювати ситуацію, в т.ч. щодо непрозорості руху грошових коштів. Хоча, що можна від нього очікувати, якщо декан сам собор будує більше 20 років…

Тетяна
1 рік 12 днів тому

Просто О. Стефану вигідно, адже дружина О. Ігоря його родичка!!!

Ульріх
1 рік 11 днів тому

А то тут така сантабарбара?
п.с. Якось був в о.Ігоря на сповіді. Просив поради, але відповіді на свої питання не почув. На жаль(

Наталія
1 рік 7 днів тому

не видумуйте дурниць. отець Стефан сам підтвердив парафіянам, що вони з батьком отця Ореста куми. і що він краще всіх нас знає що це за люди. якби отець Орест був такий “чесний і праведний” як тут пишуть, то мабуть він би за нього заступився.

Людмила
1 рік 12 днів тому
Коли перша Українська церква в місті Нововолинську (Свято-Покровська) почала Богослужіння рідною мовою, то Я, як віруюча людина, відчула і зрозуміла про благодать у цьому Храмі. Потім відбулися різні зміни в Храмі, але о. Ігор, учень о. Володимира, як він не може зрозуміти, що чвари в Церкві “мої – твої люди” є неприйнятними в Домі Господньому. А його проповіді про любов до ближнього – це пусті слова. Священник має бути носієм добра і чистоти для всіх людей. Тому багато людей в Храмі визначилися, хто є цей священник, на жаль, це не Ви о. Ігор. А тому покайтеся і вчиніть так, як… Читати далі »
George
1 рік 8 днів тому

Вас панове ніхто не тримає! Не подобається вам нинішній настоятель церкви, то йдіть до іншого, вас силою ніхто не тримає. А якщо ви такі віддані парафіяни отцю Оресту, то їдьте до нього в автокефальну церкву.
Покайтеся люди!

Тетяна
1 рік 12 днів тому

Напевне Отець Ігор забув, як йому жилось при о. Володимиру. А ще він зовсім не бачить на скільки меншою стала його громада і-за його вчинків та повчань, я вважаю, що потрібно задуматись йому над цим!!! Адже кожна людина має відповісти за свої поступки!!!!!!
Про касирку це окрема тема, чому він її не відсторонить, адже неодноразово звертались до нього з проханням, значить йому так треба.

Житель
1 рік 11 днів тому

Питання касира в храмі це не є просте питання і священник не може просто взяти поставити касира або відсторонити його.

Тетяна
1 рік 11 днів тому

Тоді він може винести це питання на розгляд громади, і я не думаю, що громада не підтримає!!!

Діана
1 рік 11 днів тому

Звичайно говорити можна багато і довго, але потрібно щось робити і відстоювати порядного і справжнього священика о. Ореста. Не можна щоб наші віряни втратили таку людину і священнослужителя…

Тетяна
1 рік 11 днів тому

Тому потрібно не боятися і відстоювати честь громади!!!!!!!!!!!!
Адже церква – це в першу чергу громада і священик без громади це ніщо!!!!

За справедливість
1 рік 11 днів тому

А ви всіх людей знаєте які ходять до церкви???Ви напевно тільки для того і приходите щоб на людей подивитися.Пишите дурницю,по фото ви бачите,треба було відразу фото робити коли ще люди не розійшлися,це напевно тут ті п’ятеро людей пишуть що там за забором стояли.

vladek
1 рік 8 днів тому

Отец Орест уехал, оставив за собой шлейф ссор, а вы люди ругайтесь… Печально что в таком маленьком городе столько обид и грубости…

wpDiscuz