“Курчак” нікому не смердить – нововолинці змовчали…

24 2996

Мешканці Нововолинська мали чудову нагоду заявити на весь голос про нестерпний сморід довкола забійного цеху в районі другої шахти.

Адже вчора в міській раді відбулось виїзне засідання цілого парламентського комітету агрополітики й земельних відносин!

 

 

І зініціював це недешеве дійство нардеп Сергій Мартиняк, якому й належить уся куряча та свиняча імперія, відома під брендом “Пан Курчак”.

“Західна аграрна компанія”, “Агротехніка”, “Агідель”, “Птахокомплекс “Губин”, “Віра-1”, “ВМП”, “Українські торговельні мережі” (“М’ясна точка”) – ці підприємства розташовані на Волині та Рівненщині.

Земельний банк компанії (територія імперії) становить 25 тисяч гектарів.

Основним бенефіціаром (отримувачем вигоди) потужної агропромислової групи є Сергій Мартиняк.

 

Другшй зліва у президії – нардеп Мартиняк

 

У статусі нардепа він формально не має бізнесу, а фактично “Пан Курчак” працює на нього.

Працює чорно, а подекуди і в тіні. Працює з катастрофічними наслідками для екології – нововолинці бачать це на власні очі і відчувають власним носом.

Дихати на підступах до забійного цеху важко, надто ж у теплу пору. Усі, хто виїздить із міста у львівському напрямку, бридливо кривляться. Мешканці цієї околиці  й інтернет-видання б’ють на сполох. Місцеві депутати пишуть запити. Однак…

Ніхто з нововолинців не прийшов учора протестувати проти екологічного лиха, яке спричинила відсутність належних очисних споруд біля забійного цеху.

Ніхто з нововолинських чиновників, які так тішились із приїзду високих гостей, не дорікнув мільярдеру-нардепу за багаторічне загиджування передмістя.

 

Лютий 2017-го, Нововолинськ, на задвірках “європейської” бійні

 

Ніхто з тутешніх депутатів, які так “боролися” за безпечне довкілля, не спитав:

“Мартиняк, коли ж ти врешті-решт збудуєш очисні, передбачені проектом твоєї бійні? Коли припиниш дику, тіньову утилізацію відходів м’ясопереробки?”

Один-єдиний громадянин прийшов під мерію протестувати 14 червня. Проте вимоги мав аж ніяк не екологічні. Вимагав дотримання закону від тих, хто кілька років тому вчинив із ним протизаконно.

Цей протестувальник – Василь Мартинюк, який наміряється розпочати безстрокову акцію “Нововолинськ без Сапожнікова” (чи щось таке).

 

Мартинюк – крайній праворуч

 

Василя Мартинюка, який стояв біля парадного входу в міськраду з плакатом, оточили пильні правоохооронці.

Поки він із ними дискутував на різні теми, високі гості позаходили в зал засідань і через ці двері, і з іншого боку будівлі.

 

 

Шикарних іномарок було  неміряно. Але всі ті мерседеси затьмарив міні-вертоліт. Ну точнісінько як у пісні: “Прилетит к нам волшебник в голубом вертолете и бесплатно покажет кино…”

Кіно він покаже про прорив курчаків на ринки Європи та Азії. Нардепів і міністерських чиновників Мартиняк зібрав у Нововолинську, аби максимально спростити собі процедуру доступу на світовий ринок.

А от кіно про страхітливі екологічні наслідки для Нововолинська того прориву покаже вам РАДАР.

Стежте за РАДАРОМ!

 

Наталя Камишникова

Фото: Володимир Шаповал, Анатолій Бідзюра

У ТЕМУ:

Повна яма крові з “курчаків” під териконом у Нововолинську. Європа, мер!

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

24
Коментуймо!

3000
5 Коментарі теми
19 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
11 Автор коментаря
Анатоль_

Мешканці вул. Сокальська і прилеглих до неї, змовчали. Отак і робіть надалі. Ну, до чого тут ви? Голубим гелікоптером прилетів “Пан Курчак” і навіз вам купу курчат. Кожному.

123

Ви що??? Їм же ж не смердить. А потім-мер винуватий. Наша біда в тому, що кожен “тявкає за спиною” а змінити щось і вийти на мітинг-то “моя хата скраю”. Люди самі заслуговують те що мають.

editor

Мер винен більше за всіх, бо це він пустив сюди несумлінного інвестора, це він пристарався, щоб “Курчак” купив земельну ділянку задешево, і це він закриває очі на невідповідність бійні проекту.

Анатоль_

Я додам: Це він, схоже, умовив депутатів проголосувати за “Курчака” у межах міста. Це його стараннями, мабуть, маємо “Кроношпан УА”. Це була його, ніби, була ідея-фікс на місці “Харчкомбінату” (що був штучно доведений до банкрутства) розмістити “Олійно-жировий клмбінат” та “Маселко”.

Анатоль_

Коли продали землю “Пану Курчаку”, на “масовий” протест вийшло 2 людини – Н.Камишникова і А.Бідзюра. То й дихайте, людоньки, парфумами від С. Мартиняка і В.Сапожнікова. Особисто я – і пальцем не поворушу на знак протесту.

editor

Світлана Нарольська: В Морозовичах ввечері дихати нічим. Смердить здохлиною. Не можна дверей відкрити.
Stanislav AS: Так сидите и молчите дальше.

1313

По-перше , багато хто не чув про делегацію, яка збиралась, щоб прийти і висловити свою думку. а народу , який заляканий наркоманами, і розчарований поліцією, навіть не хочеться ще раз виходити і світитись, бо то нічого не дасть, взагалі нічого. смердить всім і всі мовчать. а що допоможе, що вони вийдуть і скажуть?

editor

РАДАР дізнався незадовго до. Дуже втаємничували цей захід “батьки міста”. Навіть депутати міськради здебільшого не знали! Однак ми написали, людей сповістили.
Можна було спромогтися хоча б на невеличкий пікет. І на публічну розмову з Мартиняком, на публічні вимоги, адже преси було багато. Щоб бачив: треба не тільки в Іспанії вілли купувати, а й очисні в Нововолинську для свого підприємства зробити, нормальну утилізацію налагодити.
Одне слово, прогавили такий шанс!..

editor

Якщо тупо повторювати, як мантру: “Воно нічого не дасть”, – то воно й справді нічого не дасть. Дихайте смородом, це ваш вибір, хіба я можу вам у тім завадити?
У Ковелі вийшли аж коли на прилеглій до ветсанзаводу вулиці рак людей повально скосив.

1313

наведіть хоча б один приклад, що домоглися люди в нашому місті, які виходили і звертались до влади чи поліції, чи прокуратури зі своїми невдоволеннями, протестами, вимогами.

editor

не маю часу й бажання. Хто хоче – згадає. Краще наведіть хоч один приклад, коли ви стояли поряд зі мною на цих протестах.

понтов

так памятаю як кричали ганьба ганьба и що зминилось

Анатоль_

Ви мені тут не свистіть, “1313”. Скажіть чесно: “Я боюся. І ніяк не можу перемогти свого страху. Люди! Допоможіть!” А то:” Народ зневірений, розчарований…” У чому він так дуже вже аж, та й розчарувався?! У своїй бездіяльностіі? Рабській покорі чи мовчанні? Власних хабарях місцевим і державним службовцям. Не пишіть більше.

editor

ну от чого так круто? хай пише. Людина думає, міркує вголос, це вже добре. Уже небайдужа.

Василь

Так дійсно я знову поновлю безстрокову акцію громадянської непокори з 21 червня під загальною темою “СВЯТО ОСНОВНОГО ЗАКОНУ В КРАЇНІ БЕЗЗАКОННЯ” приуроченого до дня Конституції. Прошу вашої підтримки шановне товариство.

Анатоль_

А ще краще безтермінову акцію “Нововолинськ без Сапожнікова!” Я вже давно умовляю мешканців на це – від нього все зло.

Вадім

Що це за Василь Мартинюк? Я чув, що якийсь Василь Мартинюк пару раз “мінував” магазин “Вопак”, це не цей “мінер” часом?

editor

Хай вам пан Бідзюра відповість, він рятував Василя від незаконних дій прокурора і суду.
Або й сам Василь вам розкаже тут у коментах.

Анатоль_

Гнив він у Обласній психіатричній лікарні № 1 близько року. Його “куратор” – головний лікар К.Черниш – нині покійний вже… Хай спочиває. Запроторили Василя із подачі нововолинського міського прокурора О.Сліпчука, в епоху “сліпчуківщини” та “сапогізму”, яка продовжується й донині. Зі всілякими страшними порушеннями “Закону України про психітричну допомогу” та Конституції. І мене два рази намагалися туди помістити… Свої, ЦМЛівські. Проте, не на того натрапили. Я, як доживу, нагадаю декому про це. Правда Божа, перемагає всіляке зло.

Люся

Якщо писати в соцмережах,і в різних коментах що в Нововолинську вмирають від променевої хвороби-також запроторять?

Мешканка міста

Люся, ви підняли дуже важливу тему, про яку усі мовчать та бояться говорити – масове захворювання на щитовидну залозу від страшної екологічної ситуації у Нововолинську. Променеву хворобу ніхто не дозволить лікарям виставляти. Будуть виставляти різні діагнози, тільки не цей.
Особисто мені в обласній лікарні декілька років тому зав.відділення чорнобильцями в особистій бесіді сказав, що по області тільки із Нововолинська така велика кількість тяжких захворювань. Подейкують (на скільки це правда?), що коли закривали шахти, саме на шосту вночі завозили величезні грузові машини з чимось і зсипали в шахту. Можливо звідси починаються всі біди наших мешканців?

editor

те саме казали по другій і третій шахті: вночі, під охороною військових.

1313

А за климовича усі забули… У нього цілий список понад 300 осіб з вимогами… Чому не доводить діло до кінця ? Папік команди не давав… от такі то вони обранці по самі вуха за-ранці…хоч повноважень мають набагато більше ніж тисячний майдан.

Наталия

Важко навіть уявити як живеться людям поблизу смердючого Пана Курчака. Коли ми навіть на заправку , що поряд уже не заїжджаємо, бо треба відчиняти двері і дихати тим всім