В інтернеті було багато галасу довкола “королівської доріжки” з молоденьких сосон, яку лісівники з Шацького району  облаштували на Водохреще – нібито для свого обласного начальника Олександра Кватирка.

Видовище справді обурливе, бо й деревця шкода, і людей буцімто принизили. Мовляв, босу – босове, а ви там собі по-простому біля іншої ополонки перетопчетесь.

Роздивившись фото, які виклав на фейсбук Андрій Білан, і прочитавши невдовзі на кількох ресурсах викривальну новину щодо 160 дерев, зрубаних нібито для прийняття лісгоспного начальства, РАДАР запитав у кеірівника Волинського управління лісового й мисливського господарства О.Кватирка напряму:

 – Що це було і чи буде хтось покараний за незаконну вирубку?

 

Фото з фейсбук-сторінки А.Білана

 

І ось відповідь РАДАРУ з обласного управління лісового і мисливського господарства…

“Щодо облаштування доріжки до місця  Водохрещенських купань  на озері Світязь

Місце для купання, відзняте громадськими активістами на озері Світязь 19 чи 20 січня 2017 року, було облаштоване з ініціативи та власними силами колективу ДП «Шацьке УДЛГ» – за прикладом тих, які були зроблені місцевим населенням на озері Люцимер у селищі Шацьк. Це місце було зроблено для всіх, в першу чергу – жителів села Світязь, які наслідують традицію купання на свято Водохреща. Місце обладнане на території бази відпочинку Світязь, що через провулок з’єднує сільську вулицю та пляж.

Дерева, використані для облаштування доріжки, були взяті  з місць розчистки територій сільськогосподарського призначення, що самозаліснилися природним шляхом, і не належать до державного лісового фонду.

Це сосни, які можна побачити понад дорогою. Їх пани Білан та Пирожик назвали деревами “з буферної зони”

 

Фото від ВОУЛМГ

 

Така розчистка земель від самосівів проводиться з метою подальшого їх використання під сільгоспкультури. Роблять це власники й орендарі  наділів. У Шацькому районі триває розчистка земель між селами  Положево і Плоске. Ці землі мали і мають сільськогосподарське призначення, тому збитки за вирубку самосівних дерев чинним законодавством не передбачені.

Від керівника ДП «Шацьке УДЛГ» Самойлюка А. було отримане пояснення щодо облаштування доріжки.

Заяви осіб, які розповсюдили інформацію про начебто отримання керівником ДП «Шацьке УДЛГ»  натяку від начальника ВОУЛМГ Кватирка О.М. про його купання на Світязі  19 січня 2017 року, знаходяться у площині фольклору. Тому не можемо їх коментувати.

Так само, як і стверджувати чи спростовувати той факт, що керівник управління є привілейованою особою в уяві  режисерів та  вигодонабувачів цього фейку.

Навіть у дні великих християнських свят  посадові особи ВОУЛМГ були задіяні у підготовці річної звітності.

Також  повідомляємо, що притягнути керівника Шацького УДЛГ до відповідальності неможливо через відсутність складу  адмінправопорушення. Суму збитків обрахувати неможливо через невизначеність предмету збитків, завданих державному лісовому фонду. Сосни, які залишаються після розчистки самосівів, переважно складаються на місцях вирубки власниками сільгоспземель”.

Прочитав сам? Поділись з іншими: