IMG_20171221_081416

На пустир біля 15-го мікрорайону, де буде магазин Коптюка, завозять токсичний пісок?..

25 3336

 – Якийсь час тому звернув увагу на пустир навпроти 15 м-ну, – повідомив РАДАРУ нововолинець Роман. – Особливо на купи піску, які почали на нього звозити вантажівками, коли забрали щебінь та викопали каналізаційні труби.

Може, возили й раніше, але не звертав уваги.

Усе поле було гарненько вкрите снігом – і свіжа купка відразу впадала в очі (фото робив 21 грудня о 8-й ранку).

Привозять і висипають пісок із ливарних форм (фактично відходи ливарного виробництва).

Матеріал цей, по-моєму, є не зовсім безпечним (хімією різною просочений, смолами). А тому висипати його просто неба біля житлового масиву  – не найкраща ідея.

 

 

Ну, й напевно, всі “корисні” речовини з нього вимиваються дощем прямо в річечку, яка протікає в глибині, і далі в Лугу, Зах.Буг і т.д.

У цьому питанні я не спеціаліст. Поверховий пошук в інтернеті видав лише, що ці піски потрібно якось “утилізовувати” або використовувати повторно.

Можливо, маєте більш детальну інформацію про це вивезення “сміття”. Яке підприємство так діє і за чиєю вказівкою? – запитує Роман.

РАДАРУ теж цікаво, хто і звідки завозить туди пісок, наскільки цей будматеріал є екологічно безпечним. Пропонуємо читачам провести спільне бліц-розслідування.

Повідомляйте у коментарях усе, що знаєте про це будівництво!

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

25 Коментар "На пустир біля 15-го мікрорайону, де буде магазин Коптюка, завозять токсичний пісок?.."

повідомляти

анти чобіт
9 місяців 27 днів тому

можливо і на кронорак(кроноспан) завозять дерево із чорнобиля,вирубка лісу там іде постійно

editor
9 місяців 27 днів тому

Алла Доскач: Він перепаляний, як десь його висипати, то він не впітує вологи. Як кашка.
Андрей Смалюк: Хто тобі сказав що він не впітує вологу?????? Не знаєш не говори. Це не просто перепаляний пісок а пісок який розмішується різною хімією і смолами для того щоб швидко затвердівати. А ту хімію так просто не випалиш.
Алла Доскач: Бо не впітує! Бо я працювала на ливарному, були заганяли той пісок, а він, як каша. Я й склад суміші знаю пісок, каолін( просто глина) і рідке скло. Він після формовки йде.

АНАТОЛЬ_
9 місяців 27 днів тому
Дещо знайомий із ливарним в-цтвом. Окрім коаліну і рідкого скла там є ще окиси міді, заліза, олова, свинцю, присадок тощо. А окрім того й шматки окалини. Вони не вигорають і залишилися там із ливарного процесу. Стверджувати, що пісок не вбирає вологу і є нетоксичним – не берусь. Мені дивно із користувачів одні із яких стверджують, що та маса безпечна, а інші – що отруйна. Та, 100% – токсична! Ось тільки, наскільки? Без лабораторних досліджень ви будете сперечатись іще років з десяток. :)) Тепер про те, що дехто виріс на тому пісочку… У Вас все добре, не хворієте? То дякуйте Богу… Читати далі »
Олександр б.19
9 місяців 27 днів тому

І не один я виріс там, цілий двір. І нас ніхто не питав, вивалили камази тої суміші і все.
Я не прихильник, а ні кроношпана, а ні нлз, бо все це- є зло, котре вкорочує життя моє і мене оточуючих.

АНАТОЛЬ_
9 місяців 26 днів тому

Я й не стверджував, що ви один такий унікум. І навколо Чорнобиля та Прип’яті багато людей у селах та на хуторах живуть – і хліб жують. :)) Вовки там розвелися, зубри, олені і ведмеді… І чудово себе почувають. Ніхто не досліжував скільки із них вмирає від променевої хвороби та мутацій. Зрештою, і у Нововолинську те ж – хто відає скільки покійників “заселяє” щороку, цвинтарі від щоденного споживання іржавої води, викидів “Кроно”, ливарного і… “стерильного” ливарного пісочку.

editor
9 місяців 27 днів тому

Тетяна Харльонок: А з чого ви взяли, що він токсичний?
Руслан Ковальчук: Танюха а на ХТСі????
Тетяна Харльонок: Так він з вибивки іде знову на ХТС!
Руслан Ковальчук: Не завжди

Олександр б.19
9 місяців 27 днів тому

Живу в цьому будинку з якого зроблене фото. Так, з другої сторони цього будинку, усе подвір”я було засипане літ так…. десь ….30 тому, таким піском. Все життя пройшло на ньому, і тополі там виросли вище будинків і літом трава (якщо жековці не покосять) хоч динозаврів розводь. На фото невидно, є ще одна труба, навіть дві, трошки правіше. То мені здається, вони більше небезпеки несуть. Зараз мені майже 40. А чи зможуть наші діти стількиж оцим повітрям подихати?

Роман
9 місяців 27 днів тому

Той пісок, може бути з різних типів формовки. Бо сам працюю на ливарному. Якщо його викидають, то це перепал. Там мало хімії залишається. Тим більше він мєлкозернистий, буде крепка подушка. Фура не наша так що не знаю звідки той пісок!

Сергій
9 місяців 27 днів тому

Щоранку ходжу там на роботу. Категорично стверджую, що вантажівки кроноспану. Довгі, з білим кузовом (навіть на фото видно), а спереду напис “КРОНОСПАН”! Якби автор фото спромігся підійти ближче, ніяких питань “хто” не виникало б. А от “хто” і “що” залишається. А що-до власника авто – переконаний. На перехресті, після вигрузки, ці автівки проїхали в 10 м. від мене.

editor
9 місяців 27 днів тому

а звідки пісок у Кроноспану? Там тирси цілі терикони димлять, а пісок у такій кількості звідки?

Василь
9 місяців 27 днів тому

Романе! Пісок на те місце вивозять вже мабуть років 25, а то й більше. Ні якої проблеми в тому немає, ливарний мабуть має на те всі дозволи.
Більша проблема в тому, що Коптюк разом з трубами покрав з існуючих колодців плити. Тепер в траві розкриті колодці глибиною 2-3 метри більша загроза для людей, а ще більше для дітей, чим той пісок. Раніше хоч якимись деревяними щитами замість люків було прикрито. Тепер, дякуючи Коптюку в зарослях провалля діаметром 1.5-2.0 м глибиною 2-3 м.
Питання, чого комунальники не заставлять Коптюка назад накрити ті колодці. Чи його, КОПТЮКА, хтось дуже сильно кришує ?

editor
9 місяців 27 днів тому

А не факт, що ливарний має всі дозволи на засмічення цього пустиря. Цікаво було б на ті дозволи подивитись…

АНАТОЛЬ_
9 місяців 27 днів тому

Звичайно, що не має. Це міська земля під різні проекти. А можливо, що й знаходиться у резерві на споруждення офісів, паркової зони, водойми, відпочинкової смуги чи спорудження іще одного із житлових мікрорайонів. Дозволи на складування промислового сміття і токсичних відходів надають обласні служби – ЕКОінспекція та Продспоживслужба. Документи затверджуються у столиці.

Василь
9 місяців 26 днів тому

Плити з колодців Коптюк перевіз на асфальтний завод. Якщо йому заплатите за плиту 2500-3000 грн., то він іх назад покладе. Якщо ні, то нема чого там лазити. БІЗНЕС ?!?

Читач
9 місяців 27 днів тому

Там уже років десять щось ковиряють а магазина так і нема даже фундамента.

editor
9 місяців 27 днів тому

Мав бути торгівельно-розважальний центр чи навіть ринок із немісцевим інвестором. Не склалося. Магазин будматеріалів, на зведення якого отримав дозвіл Коптюк, схоже, виконуватиме якраз його функції. Бо віддали йому 2,3 га, на секундочку.
Ну, так, як лазня на Св.Володимира. Ніби трохи й лазня (згідно з умовами викупу), та насправді – все що завгодно. Доходний дім, золоте дно орендодавця.

АНАТОЛЬ_
9 місяців 27 днів тому

Віддали так, як і фінський будиночок та ділянку землі племіннику міського голови (рішенням сесії місцевих депутатів) на вул. Східній, 13А. Як і підвали – комунальну власність, другу мера Л. Климовичу та іще безлічі слуг і прислужників. Та й себе вони не забували… О, ні!

АНАТОЛЬ_
9 місяців 27 днів тому

Там мали бути корпуси електромеханічного технікуму. На них і звели деякі з його споруд. СССР розпався, “господарник” зледачів і розбестився завдяки нашому невтручанню у виконкомівські та депутатські справи та його керівництво містом. Помалу-тихенько місцеві ОМС перетворилися у мафіозно-бандитську структуру, що паразитує на покірній мовчанці виборців. Тепер це дике поле, на якому ніяк не можуть вкоренитися місцеві підприємці та аграрії. Хтось цьому перешкоджає. А. Коптюку все мало. Ніяк не може наїстися, допоки “папік” при владі.

Олександр
9 місяців 27 днів тому

ЛИВАРНИЙ ЩО НА ЗАВОДІ 100,ВІН ВІДХОДИ ВИКІДАЄ НА СВАЛКУ!!!ЗА ЦЕ ПЛАТИТЬ ГРОЩІ ДЕРЖАВІ…ЦЕ Я ЗНАЮ ТОЧНО!!!БАГАТО ХТО ТАКИЙ ПІСОК ВИКІДУЄ СОБИ НА БУДІВНИЦТВО!!!А МАШИНИ…ЦІ…НЕ ЗЛЕВАРНОГО ЩО НА ЗАВОДІ 100

editor
9 місяців 26 днів тому

О, який цікавий комент:
Олександр: Ці відходи почали вивозити з кінця літа. По кілька машин щодня, переважно ввечері і вночі… буває, і з самого ранку. Вдень вивозять відсів дуже рідко, переважно землю.
Потім приїздить бульдозер і все це рівняє… тому цей “бардак” так не впадає в око.

Василь
9 місяців 26 днів тому

Олександре ! Бульдозер (Потім приїздить бульдозер і все це рівняє…) це техніка на гусенічному ходу.
Це все одно, що написати 30 років тому, тут була водойма в якій плавали благородні птахи-лебеді (це факт), але дякуючи Коптюку, якому 2 січня виповнюється 60 років (це факт), який рік тому за копійки викупив цю ділянку- не .маємо не лебідів, ні водойми.

Eys
9 місяців 25 днів тому

Василь. там було не озеро, а болото, з очеретом.

Василь
9 місяців 24 днів тому

Водойма це не озеро, а карасі водилися і лебіді були, може тільки не постійні, а “зальотні”.

Eys
9 місяців 25 днів тому

То повидайте всі свої меблі з дому, і переселіця сахару, може там не буде ніяких токсинів, хоча і там найдете до чого вцепитись, шоб це до кучі з піском придертися….. “нет слов” в мене.

editor
4 місяців 9 днів тому

Пише нам анонім:
“1. Це був не пісок, а дрібні залишки, пил від деревообробки.
2. Вигрузку здійснював не ливарний, а “Кроноспан”.

wpDiscuz