сапикс

Нововолинський мер – корупціонер чи як? Прокурор оскаржує рішення щодо Сапожнікова

36 1825

У Нововолинському суді вважають: міський голова В.Б.Сапожніков не мав корисливого інтересу, коли голосував за встановлення собі, коханому, премій і надбавок до окладу “за високі досягнення у праці”!

Суддя Ю.Лизун погодилася з доводами мера та його адвоката Сафулька.

Але з суддею не погодився прокурор – і подав апеляцію в обласний  суд.

РАДАР розповідав вам про історію з надбавками. 12 листопада 2015 р. на сесії Нововолинської міськради під час розгляду питання про оплату праці міського голови та його заступників Віктор Сапожніков не повідомив депутатів про наявність у нього конфлікту інтересів. І проголосував за досить жирні надбавки (50% окладу) та щомісячні (!) премії самому собі “за високі досягнення у праці”.

15 травня 2017 р. оперуповноважений міжрайонного відділу №3 УЗЕЗ у Волинській області склав 2 протоколи про вчинення гр-ном Сапожніковим корупційних адмінпорушень (ст.172 КУпАП та ст.28 закону “Про запобігання корупції”: 1) чиновник свідомо не повідомив про конфлікт інтересів; 2) голосував за.

У червні справа дійшла до суду. Спочатку за неї взявся суддя Микола Ушаков, а після його відводу – Юнна Лизун.

Пан Сапожніков пояснив у судовому засіданні, що 12.11.2015 на сесії міськради справді голосував за питання про оплату праці міського голови та його заступників, проте тричі звертався до депутатів і вказував, що йому незручно виносити питання своєї зарплатні на обговорення і голосування, але такий порядок встановлений законодавством.

Запевняв, що 10 листопада 2015 р. він звернувся до комісії з питань депутатської діяльності та етики з заявою про можливий конфлікт інтересів, хоча вважає, що умови оплати праці не відносяться до конфлікту інтересів, а є правом людини, яка виконує трудові обов’язки.

Доводив, що законодавством не встановлений порядок повідомлення про конфлікт інтересів і що його голос не вплинув на результати голосування.

Як зазначено в рішенні суду, згідно з протоколом міської ради на сесії був 31 депутат із 34. За надбавки проголосували 29, а 3 утримались. Щось не пляше, бо разом це 32 депутати.

Відповідно до протоколу другої позачергової сесії міської ради сьомого скликання від 12.11.2015 всього обрано депутатів 34, присутні на сесії 31, відсутні з поважних причин 3 депутати, головував на сесії міський голова.

Сьомим питанням порядку денного затверджено умови оплати праці міського голови та його заступників, «за» голосували 29 депутатів, «проти» – 0, «утримались» – 3.

Суддя взяла до уваги аргументацію міського голови і його адвоката С.Сафулька: мовляв, депутати були повідомлені про розгляд питання умов оплати праці міського голови. Проект рішення був опублікований на сайті Нововолинської міськради, на засіданні комісії буцімто обговорили заяву Сапожнікова про конфлікт інтересів. Та й узагалі – рішення він одноосібно не приймав, а брав участь в ухваленні рішення колегіальним органом.

 

У сірому – пан Сафулько

 

Прокурор Н.Артиш наполягала, що підстави для притягнення В.Сапожнікова до адмінвідповідальності за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП є-таки.  Він не повідомив про реальний конфлікт інтересів і голосував за умови праці, переслідуючи корисливий інтерес.

Згідно зі ст.28 закону “Про запобігання корупції” суб’єкти відповідальності за корупційні правопорушення зобов’язані… повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів… колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

РАДАР вважає:

Сапожніков дізнався про наявність конфлікту інтересів не 9 листопада, а значно раніше.

Не факт, що він справді подав 10 листопада заяву в депутатську комісію. Бо якби подав – на сесії неодмінно згадав би про конфлікт інтересів, ужив би саме цей термін. А так лише розводився про те, що йому “незручно”.

Вочевидь, заява була написана заднім числом. Десь так у травні 2017-го…

До слова, заступник голови цієї комісії – друг мера В.Ярема.

Суддя Ю.Лизун постановила: закрити провадження у справі про притягнення до адмінвідповідальності Сапожнікова В.Б. за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративних правопорушень.

Прокуратура вже оскаржила цю постанову. Далі буде…

Довідково

Рішенням №2/7 «Про умови оплати праці міського голови та його заступників»від 12.11.2015 р. В.Сапожнікову аж до закінчення строку повноважень міського голови встановлено надбавку за високі досягнення у праці та за виконання особливо важливої роботи у розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг держслужбовця та вислугу років, а також щомісячну надбавку у розмірі 10%  до окладу за роботу з секретними документами.

Вирішено надавати міському голові матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної зарплатні, здійснювати щомісячне преміювання і преміювання до державних і професійних свят у розмірі не менш як 10% середньомісячної зарплатні, здійснювати щомісячну доплату за науковий ступінь кандидата економічних наук у розмірі 5% окладу.

Також міському голові надано право встановлювати умови оплати праці заступникам міського голови, секретарю ради та керуючому справами.

 

Фото – А. Бідзюра

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

36 Коментар "Нововолинський мер – корупціонер чи як? Прокурор оскаржує рішення щодо Сапожнікова"

повідомляти

анти чобіт
10 місяців 15 днів тому

мало йому міліонів,ще гребе,коли вже вдавиться

Катя
10 місяців 15 днів тому
Та скільки можна писати про того Сапожнікова?! На вашому сайті вже немає що читати. Одна-дві новини на день і ті про нашу владу. Я не прихильниця С. В. Б., але складається таке враження, що більше нема про що писати і цей сайт створений лише для новин про міську владу. Чи не забагато честі для них, приділяти стільки уваги. Ви ж більше нічим не займаєтесь, а тільки те й робите, що строчити майже одні й ті самі статті, лише з іншими заголовками. А потім починається обговорення в коментарях між одними і тими самими людьми, які разом працюють. Вам не цікаво спілкуватися… Читати далі »
Анатоль_
10 місяців 14 днів тому

Ви, нібито “Катя”, назвалися б. Ви, я впевнений, ніколи цього не зробите. Може, перебуваєте на службі чи роботі у міського голови? Ось взяли та й написали дописа про В.Сапожнікова, у його захист із залізною, “еуропейською” аргументацією. Так мовляв і так: Він вас на світі білому тримає, Нововолинськ розквітнув і пахне весняними тюльпанами – без корупції та крадіжок бюджетних коштів, а ви його брудом поливаєте. І підписались. :)))

Катя
10 місяців 13 днів тому
Ви знаєте, ще вчора чекала, що хтось подібне напише. Дочекалась.Ні. Ви помиляєтесь, я взагалі не маю ніякого відношення до свб, я є приватним підприємцем, з ДУЖЕ маленьким бізнесом, за межами Нововолинська, і я як ніхто зацікавлена, щоб при владі були нормальні адекватні люди, які працюють без відкатів і ”знайомств”. Просто я читаю всі Нововолинські новини з різних сайтів і реально маю з чим порівняти. Просто спробуйте змиритись з тим що люди настільки втомились від політиків і всієї брехні, яка з ними зв’язана, що їм вже не цікаво. І все .Ви ж прекрасно бачите кількість переглядів новин про свб, і будь-які… Читати далі »
Анатоль_
10 місяців 13 днів тому

Ні, не права. Кашу, що у вас у голові – розсортуйте по поличках – зерна правди від кукілю кривди. А ось тоді й пишіть. А то – “політики”, “втомились”, “не цікаво”… Бо у вас воно схоже на канючіння – одні загальні фрази, і ніякої конкретики. Взялись би самі. І показали, як потрібно покращувати нам своє життя. :)))

Катя
10 місяців 13 днів тому

Якість МОГО життя залежить ЛИШЕ від мене, і так у кожного. Це ж найлегше звинувачувати когось у своїх невдачах.

людмила зіменко .
10 місяців 13 днів тому

“Розділяй і владарюй!” – саме цим девізом і послуговуються чиновники і їм вигідно, аби кожен дбав сам про себе, тоді і справді можна не нести відповідальність за зловживання і бездіяльність на службі народу, бо саме народ привів іх до влади і саме народу вони давали обіцянки перед виборами про покращення рівня життя простих громадян. Так що “Катя” Ваша позиція тільки на руку чиновникам. Ось так…

Катя
10 місяців 12 днів тому

1 Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога. 2 Тому той, хто противиться владі, противиться Божій постанові; а ті, хто противиться, самі візьмуть осуд на себе.

Анатоль_
10 місяців 12 днів тому
Ви знову брешете, “Катю”. Перекрутили Біблію. Ви її трактуєте, як вигідно вам. Бог створив нас вільними, із можливістю обирати для себе свою долю. Я не збираюся вступати із вами у богословську дискусію, проте, наведені вами слова є особливо (і абсолютно!) улюбленими посеред тиранів всіх часів і народів. Отоді, коли вони прокрадаються і повністю втрачають свій авторитет і підданих – то звертаються саме до таких цитат. “Святий Сталін”, “великомученик Гітлер”, “мощі св. Пол Пота”, “пророк Мусоліні”, “архистратиг Герінг”, “серафим Берія”… Ну, і звичайно ж ! – “Херувим Сапожніков”. :))) Вам сміятися ще не перехотілося? Я бажаю вам, як написала “НС”, клепок… Читати далі »
Ульріх
10 місяців 12 днів тому

Анатоль, у Вашій критиці нема конструктиву.Я не за взуттєву фабрику. Але нема сміливців, які кинуть виклик.Бабій Борис?Карпус Борис?Чи Андрій Кравченко)))))))))))))))) ? Хто може зайняти місце мера?

Анатоль_
10 місяців 12 днів тому

Я конструктивний від маківки до п’ят. Сміливців у Нововолинську вистачає. Ви у їхнє число, на жаль, не входите.

Анатоль_
10 місяців 13 днів тому

Ні. Не лише від вас, а й від української влади. Яка палець-у-палець не хоче вдарити, щоб вашим дітям жилось краще. Ваша аргументація – просто смішна. Як на базарному торговищі. Окрім матеріального, треба іще й клею у голові. Це важко, я розумію. Проте, надбавши розум, до нього необхідно мати сміливість та особисту мужність.

Катя
10 місяців 12 днів тому

Ну в мене в голові мозок. Потрібно закінчувати цю дискусію, бо ми точно ні до чого з вами не домовимось. Р.s. От насмішили))) клей у голові треба мати)))

анти чобіт
10 місяців 14 днів тому

дивись чобот своє тб (стн) і насолоджуйся життям у *європейському* місті

Катя
10 місяців 14 днів тому

Де мій коментар?! Чому ви не відповідаєте на запитання ваших читачів?!

Гість
10 місяців 14 днів тому

Наталя Семенівна, нічого дивного немає в кількості проголосованих за це рішення.
Голосували 31 депутат + мер , всього 32 !!!))

Анатоль_
10 місяців 14 днів тому

Однозначно: Це протиправні дії міського голови! А хто вам сказав, що протиправні дії це не корупція і не неправомірна вигода – хабарі, тендерні зловживання і крадіжки бюджетних коштів тощо? Саме зі протиправного керування високопосадовців та зловживань владою місцевими службовими особами, що сидять на бюджетних потоках корупційні ноги й виростають. Знаєте, В.Б., це вже занадто: судитися із поліцією, прокуратурою та Виконавчою службою Держави! Як самі не підете, то вони “підуть” вас. Не допоможе ніхто. Зажерлись, аж занадто.

людмила зіменко .
10 місяців 14 днів тому

Наскільки мені відомо, то за подібні протиправні діі мав дуже великі неприємності один із колишніх голів селищної Ради у Жовтневому.

людмила зіменко .
10 місяців 13 днів тому

Даремно хтось мені поставив дизлайк, бо це достовірна інформація. Я, навіть, знаю подробиці, а якщо знаю я, то знають і інші люди.

wpDiscuz