маргитаа

О першій годині ночі забрав кота і собаку. Опальний священик вибрався з хати розбрату

23 4777

РАДАРУ зателефонував священик Ігор Маргіта – протоієрей УПЦ.

Повідомив, що з будинку по Шкільній, 35-а у Грибовиці вибрався й виписався – разом зі своєю родиною. Оселилися в Іваничах, у тещиному помешканні.

А староста громади УПЦ КП, яка діє у селі, написав йому розписку. Суть така:

– громада не має претензій  до о.Ігоря щодо стану та майнової цілісності будинку, де він прожив 19 років;

– громада не зазіхатиме на храм, збудований о.Ігорем на його приватній території, та не заперечуватиме щодо накриття споруди куполом;

– громада припиняє міжконфесійні чвари.

 

Новий храм УПЦ на приватному обійсті Ігоря Маргіти

 

Натомість отець Ігор забрав із Іваничівського райвідділу поліції заяву про самоуправство, яке чинили односельці, віряни УПЦ КП, щодо його родини, житла і майна. І навіть наміряється завершити мировою судову суперечку з ними (його позови розглядає Іваничівський районний суд). Тобто повністю припинити судові процеси.

Було б логічно, вважає РАДАР, аби в умови мирової увійшли всі пункти з розписки, підписаної  старостою грибовицької громади УПЦ КП. Бо розписка – це просто папірець, належно не завірений. А от оформлена у суді мирова розставить усі крапки над затяжним конфліктом. Це документ, із яким доведеться рахуватись ОБОМ сторонам.

Було б логічно, аби і сільська рада відмовилася від своєї заяви про стягнення з грибовицької громади УПЦ  4,5 тис. грн. штрафу  за технічну помилку в декларації про початок будівництва.

Адже отець Ігор свої зобов’язання, які взяв на себе з доброї волі і які зазначив у своїй розписці від 27 жовтня, виконав і перевиконав. Навіть здав охоронний договір щодо Святопокровської церкви у відділ культури Іваничівської РДА.

 

Сільський храм – пам’ятка архітектури

 

Речі вивіз із будинку вже всі, не зволікаючи. Хоча планував це зробити до 7 листопада.

Кілька ходок бусом, остання була о пів на першу ночі: забрав собаку і кота.

Нічна варта з прибічників УПЦ КП спостерігала мовчки.

 

 

РАДАР радий, що священик гідно вийшов із доволі дикої ситуації, в яку його загнали 26 жовтня колишні парафіяни. Вийшов смиренно й мудро, як подобає духовній особі.

РАДАР сподівається, що всім, чиї обличчя були в ті дні перекошені ненавистю, розвидніється – і в селі нарешті запанує міжконфесійний спокій.

На те, що особливо затяті громадяни з “групи захоплення” перепросять священика і його родину за ту кількаденну та кільканічну колотнечу, РАДАР не сподівається. Але несповідимі шляхи Господні – може, хоч очі опускатимуть при зустрічі?

 

 

Всім миру і світла в душі.

 

Наталя Камишникова

Фото: Євгенія Стекунова, СПЖ, Леся Ганжа

У ТЕМУ:

Хотіли зачинити священика у льосі…

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

23 Коментар "О першій годині ночі забрав кота і собаку. Опальний священик вибрався з хати розбрату"

повідомляти

Людмила Тищук
8 місяців 19 днів тому

Нещодавно відійшли у вічність мої батьки… Все життя вони трудились – побудували будинок, посадили багато дерев, виховали четверо дітей… І коли домовини батьків виносили з хати (батькову у червні, а мамину після Покрови) – я стояла у німому заціпенінні – батьки ішли у інший світ зі СВОЄЇ хати, не взявши із собою нічого !!!
Хочеться закричати на цілий світ: Люди, отямтеся, життя швидкоплинне !Не їжте один одного!
Господи, прости нас грішних!

Андрей
8 місяців 19 днів тому

Стыдно может будет. Дай им Бог мира и покоя, душам их. Теперь надо время на покаяние потратить, а не только сидение по чужим хатам

Виталий
8 місяців 19 днів тому

Потрібно тих колишніх парафіян привести до закону, щоб всі відповідали по закону. Для чого конституція для того щоб “громада” чи юрба могла вигнати священика, а то й вбити. Бо так їм захотілось. На всіх справу завести до поліції і нехай суд вирішуе. Все чесно та по закону.

АНАТОЛЬ_
8 місяців 18 днів тому

Ви не кидайтеся у крайнощі, “Виталию”. Не накаручуйте себе і людей. Нікого вбивати не збиралися. Люди у Грибовиці – не НКВД СССР.

васьок
8 місяців 18 днів тому

Ти нормальнийй?

АНАТОЛЬ_
8 місяців 18 днів тому

Ну, і слава БОГУ!

Тролик
8 місяців 18 днів тому

А в протестантів та свідків Єгови також є патріархати?
І вони своїх пастирів також ногами виштовхують з хати?
хто знає?

Вікторія
8 місяців 18 днів тому

Священник мудра Людина.Дай Боже всім нам мудрості і порозуміння незалежно від віросповідання. Бог Один над нами.

Лима
8 місяців 18 днів тому

Нехай кинуть у мене камінь, але зі панотцем недобре вчинили. Ніколи і нізащо не зрозумію такої агресії. Засуджувати когось не можу – це проти віри християнської, але Бог усім їм суддя. Багато моїх знайомих ходять на службу до монастиря і до своєї церкви також. Коли була за кордоном, то мені у першу чергу розповідали де знаходиться християнський храм. То невже не можна було проблеми вирішити інакше? Не вірю, що не можна.

[…] повідомленням «Радару», після виселення священицької сім’ї, староста […]

Лима
8 місяців 17 днів тому

Є церковне керівництво (пробачте мою необізнаність у вищому церковному керівництві), то нехай би воно і вирішувало питання належності до Патріархату, згідно нинішніх обставин. Це ж не парафіянам так між собою чубитись, це ж не по-Божому, це не по-людськи. Я людина проста і маленька, але нащо такі чвари в Україні? Хіба українцям не досить Майдану і війни на Сході країни?

Лима
8 місяців 17 днів тому

А ще у Нагірній проповіді Ісус казав:”Блаженні миротворці, бо вони синами Божими названі будуть”. То ж давайте вирішувати проблеми у інший, більш мирний спосіб.

wpDiscuz