зосино5

Обережно: автомафія! Сигаретників розводять, як котенят

29 3994

Сплатити 8500 гривень штрафу! Матка Боска!

Телефонує колезі-папіроснику – що порадить? А той:

 – І я попав, і Василь, і Андрій, і Саня… лоханулися ми, друже.

Папіросник, як лагідно називають на Волині дрібних бізнес-туристів із кількома блоками цигарок і дещицею спиртного у торбі, змотався у Польщу на підсадку.

Тобто їхав пасажиром у чиємусь бусі чи легковику за домовленістю: завезуть і  привезуть додому безоплатно, ще й дадуть 100-150 гривень за те, що задекларуєш на себе товар водія (хазяїна).

Водій часто вивозить із Польщі різного краму понад норму – отут і потрібен папіросник.

Цей прикордонний бізнесок трохи виснажує (черги на митниці, дорога, незнайома чи малознайома компанія), проте завжди приносить свіжу копійку. І свої блоки та пляшки полякам продаси, і на квитки не витрачаєшся.

 

На підсадці підзаробляють десятки тисяч українців

 

За поїздку 11 січня через Зосин – Устилуг нашому човнику дали не 100, а цілих 700 гривень. Був дуже задоволений: заробив на рівному місці!

В Устилузі хазяїн узяв його документи, пішов кудись, потім тицьнув йому 1200 гривень, щоб віддав “отому товстому митнику, бачиш?”

Повернув документи, привіз додому в село біля Нововолинська… і щедро розрахувався.

Усе чікі-пікі.

 

Машини на польській реєстрації коштують на 30-50% дешевше, тому попит на них є

 

Минуло 3 місяці, наш човник вже й забув про ту поїздку. Аж раптом надходить лист із Володимир-Волинської виконавчої служби.

Так і так, громадянине, 11 січня о 3.13 (уночі) ви перетнули державний кордон автомобілем на польських номерах. Упродовж 10 днів мали повернутись у Польщу, бо на митну територію України в’їхали транзитом. Ви порушили низку статей Митного кодексу, а тому маєте сплатити державі штраф у сумі 8500 гривень до 23 квітня.

У разі несплати штрафу на вас чекає подвійний штраф за ігнорування вимоги виконавчої служби.

Оце халепа!

Папіросник хапає мобілку й набирає номер водія, з яким їхав. Той, ясна річ, не відповідає. Або відповідає: “Це твої проблеми, я з тобою розплатився, нічого не знаю, бувай”.

І наш штрафник дотумкує: його зробили співвласником чи власником автомобіля, який уже давно продали і перепродали… або розібрали на запчастини. А 23 квітня невблаганно наближається…

 

 

Що робити? куди бігти? у поліцію? Там чи посміються, чи поспівчувають, але в будь-якому разі скажуть: “Сам винен, не маленький”.

Ну, відкриють кримінальне провадження. А слідство може тривати кілька місяців. І не факт, що дійде до суду. А на календарі вже… йоли-пали! Матка Боска! Ото попав!

Телефонує другу-папіроснику – що порадить? А той каже:

 – Слухай, та ж і я попав. Отримав такий самий лист щастя з виконавчої. І Василь попав, і Андрій, і Саня… лоханулися ми. Доведеться сплатити, бо у Польщу цигарки ще не раз будемо возити. На митниці повна база даних, а нам проблем не треба.

Але пику тому хазяїну мусово натовкти за таке кидалово. Десь він мешкає в Нововолинську, адресу взнаємо.

На цій оптимістичній ноті ми завершимо першу серію невигаданого детективу.

 

 

Анонсуємо другу серію:

– адресочок дізнались,

– чатували довгенько…

– і от нарешті!..

– однак…

РАДАР застерігає човників: не ведіться на легкий заробіток. Автошахрайство набирає шалених обертів.

У селищі Благодатному від такої схеми потерпіли щонайменше шестеро. Це тільки ті, хто в розпачі звертався днями до адвоката по консультацію. А скільки ще звернеться?..

 

 

У селі Литовеж Іваничівського району і сусідніх Тудорковичах (Сокальщина) жертвами автошахраїв стали нещодавно аж одинадцятеро людей.

Хтось звернувся у поліцію, хтось оскаржуватиме рішення виконавчої у суді, а хтось пішов і мовчки сплатив 8500 грн. Бо навіщо платити більше – удвічі більше! – за невиконання…

Чекайте на другу серію, вона на підході.

Наталя Камишникова

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

29 Коментар "Обережно: автомафія! Сигаретників розводять, як котенят"

повідомляти

Гість
1 рік 11 днів тому

Колись так один “мудрий” водій просив взяти молоду дівчину штраф на себе за перевищину кількість цигарок, які сам віз і разом з ним “биті папіросники” І вона погодилася…пізніше мали скластися з тої поїздки на штраф, але прийшлося дівчині самій розбиратися з тією халепою…

анти чобіт
1 рік 11 днів тому

а у благодатному не кузьма людей кинув?

Ігор
1 рік 11 днів тому
Щось не все зрозуміло з того, що Ви тут написали. Якщо пасажир їхав на підсадку, то яке відношення він має до ввезення транспортного засобу????? Він має особисто їхати за кермом і вганяти автомобіль на митну територію України, окрім того документи мають бути на нього (власник або співвласник)!!! Далі – автомобіль не вигнали за межі України через 10 днів, це не значить, шо Вам вже дадуть штраф, можливо у Вас є поважні причини на це ( є варіанти…) Для того, щоб призначили штраф автомобіль має виїзжати за межі України і от тільки тоді встановлюється порушення Митного кодексу, а саме перевищення терміну… Читати далі »
Штамп.
1 рік 11 днів тому

Возможно, водитель на таможне взял паспорта у пассажиров,типо сидите я все сам порешаю сбегаю,печати поставлю и тд.,и таким образом оформил машину-это мало вероятно.

Відредаговано. Штампе, можете прогулятись у бан.
Модер

Цікаво
1 рік 10 днів тому

За гроші можна все! В декого з шоферів, а з Благодатного знаю двОх людей, в одного дочка, в другого кум на таможні працюють, є шофера які платять браму на пару місяців в перед, і таможню не сильно хвилює що роблять і везуть,таких історій як ця в машинах на таможні, багато розкажуть. Цих людей найчастіш шукають на сайті НВІП, по оголошеннях ” разова поіздка до Польщі”

Андрій
1 рік 11 днів тому

За такі махінації скоро митників візьмуть за ДУПУ. Тому,що без них цього не зробиш.

сирий
1 рік 11 днів тому

ОДНА СИМЕЙКА ТОЖЕ РИШИЛА ЗАРОБИТИ ЗАПЛАТИЛИ 3000 ГРИВЕНЬ ХВАСТАЛИСЯ ХАЛЯВОЙ З НОВИКА ШТРАФ ПРИШОВ 17 ТИСЯЧ

Гість
1 рік 10 днів тому

Кажуть, Кузьма Віталій Олегович проживає в Благодатному возить сигарети в Польщу,але для штрафів шукає всякіх алкашів під приводом ти бери на себе штраф, а я заплачу,а ле потім кидає їх,тількі в одних Біличах з 10 чоловік,яких він кинув на гроші,і на яких в кожного з них висить від 5000 до 20000 злотих штрафу за контрабанду його ж цигарок

Цікаво
1 рік 10 днів тому

Він і пише часто в оголошеннях, на вище вказаному сайті, що треба люди на штраф, нащо ж вестися на таке

анти чобіт
1 рік 10 днів тому

він мешкає на вул миру…і кажуть що зараз він відкриває салон краси на вул шахтарський 6

Анна
1 рік 10 днів тому

Лично мне тоже предлагали поехать на Ягодин и оформить на меня машину ,платит он 100 злотых.Я естественно отказалась,но ведь сколько есть таких людей ,что клюют на это

Ната
1 рік 10 днів тому

Минулого року в оголошеннях я прочитала що за таку послугу давали 1500гривнів. Хлібчик доржчає, а за виконану роботу платять все менше, та щей халепа яка.

Гість
1 рік 10 днів тому

Кузьма Віталій,він же по новому паспорті тепер Артур Романов.

Wagonwheel
1 рік 8 днів тому

Ну не дати, не взяти – Артур Пірожков

Колишній шахтар
1 рік 4 днів тому

Шановні колеги навіщо щось шукати. Підіть на маленький базарчик де майже кожен знає Васю-Мобілу і він так само може дати вам роботу за 1200 грн за 3 години!!!! Не один вже повівся!!!!

Гостя
1 рік 4 днів тому

Це ви про що? Можна докладніше?

Vasiliy
11 місяців 17 годин тому

коли буде наступна серія???Дуже цікаво!

wpDiscuz