IMG_20170803_093059

Паспортний стіл в Іваничах: 20-30 людей, жива черга, без ажіотажу!

15 7471

 – Хочу здати документи на закордонний паспорт. На біометричний, як тепер вимагають. Яким буду у черзі?

 – Аж 555-м, мабуть, – важко зітхнула я, бо знаю тепер усе про чергу в Нововолинську. І порадила своєму знайомому поїхати в Іваничі. Там, кажуть, не треба чекати аж 3-4 тижні, щоб почати оформлення біометричного паспорта.

Напередодні мала телефонну розмову з начальником Іваничівського сектора державної міграційної служби Людмилою Волковою. Людмила Степанівна запевнила: обслуговують усіх, незалежно від місця фактичного проживання чи реєстрації. Є відвідувачі з Києва, Львова, Сокаля… Минулої п’ятниці приїздили замовити закордонний паспорт аж 15 нововолинців. А загалом того дня було 30 осіб. Усіх прийняли.

Одне слово, поїхав сьогодні вранці Валентин Мінчик у Іваничі. Ризикнув. О 6.15  зайшов у автобус на повороті третьої шахти – і був на місці близько сьомої години.

Паспортний стіл – там само, де поліція. Треба вийти біля лікарні і трохи пройти до центру.

 

Це тут!

 

У черзі наш репортер виявився п’ятим. Кабінети відчинили о 8-й.

Тут нагодились аж семеро громадян, які вчора сплатили в банку по 558 чи по 810 грн. (залежно від терміновості), але не встигли на фотографування і сканування відбитків пальців.

Оператор станції приймає відвідувачів лише до обіду. А вчора їх було багато.

 

 

Отже, з 5-го Валентин став одразу 12-м. Черга трохи напружилась, громадяни занервували. Та коли з’ясували, де платити, й одержали у кабінеті начальника талончики з банківськими реквізитами, то мерщій понесли гроші в банк.

А звідти – знову у чергу, вже до оператора фотосканокомплексу. Тут народ розслабився й навіть трохи здружився. Загалом у живій черзі було 20 чоловік.

 

 

Оператор обслуговує швидко, але виникають проблеми у самих громадян. Дехто ставить свій електронний підпис із п’ятої чи десятої спроби. Декому переробляють фото – клієнт хоче виглядати гарнішим. 🙂  Не завжди якісно виходять відбитки пальців.

До слова, в Іваничах і на українські паспорти, й на закордонні готує документацію одна-єдина станція. У Нововолинську їх три. Одна – на вітчизняні паспорти, друга – на закордонні. Третя зараз не діє.

“Чому так?” замислився Валентин.

Чому нововолинці повально записуються аж на кінець серпня, а тут лише 20-25 клієнтів у живій черзі?

 

 

І сам знайшов відповідь…

 

 

Тут немає ажіотажу – тут інший темп життя. Люди пораються на городах, базарюють і готуються до жнив.

 

Забирати біометричний паспорт Валентину доведеться теж в Іваничах. Це буде за півтора місяця, хоча за законом паспорт мають видати впродовж 20 днів. Терміновий роблять добрих три тижні, хоча мають виготовити і вручити за 7 днів.

На поліграфічному комбінаті у Києві щось то ламається, то псується. Він перевантажений замовленнями, а в людей зриваються поїздки на відпочинок, на лікування, у невідкладних справах. Сотні тисяч українців нервують, зазнають фінансових втрат… але державній машині до цього немає діла. Поламка. Чекайте. Терпіть.

У Нововолинськ і в Іваничі сьогодні привезли “термінові” паспорти за 11-12 липня і “звичайні” – за 17 червня.

Люди обурюються, дехто навіть пише скарги в ДМС і у Генпрокуратуру. Хтось, можливо, у суд подасть – і виграє стовідсотково.

Держава взяла на себе зобов’язання виконати замовлення документа за 7 чи за 20 днів – ото хай і виконує. Тютя в тютю. Поляки вже б закидали суд позовами. Наші терплять.

Але це зовсім  інша тема, а дорогу в Іваничі ми всім мисливцям за біометричним паспортом показали. 🙂

 

Фоторепортаж – Валентин Мінчик

Текст – Наталя Камишникова

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

15 Коментар "Паспортний стіл в Іваничах: 20-30 людей, жива черга, без ажіотажу!"

повідомляти

editor
1 рік 9 місяців тому

Вангую, що і в нас десь так із кінця серпня чи початку вересня буде лише жива черга. Бачу по кількості дзвінків і запитань, як спадає хвиля ажіотажного попиту. Із величезним задоволенням здихаюся тих списків. Дуже виснажлива робота, за яку здуру й надурняк узялась я, але категорично не беруться міські службовці.
Запис припиняю, посилатиму всіх в Іваничі або й далі. 🙂
Валентину Мінчику дякую, що з’їздив і все розвідав для наших читачів.

Люся
1 рік 9 місяців тому

це тому що там не має кроноспану та курчака,їм не треба тікати,ніхто в іваничах масово не збирається емігрувати.

Wagonwheel
1 рік 9 місяців тому

Якщо Вам так кортить втікти – поміняйтесь квартирами з іваничівськими. Мах на мах без доплат. Я думаю бажаючі в Іваничах знайдуться для Вашого порятунку.

Писець
1 рік 9 місяців тому

Ні, давайте чиновників мах на мах зробимо!
Сторонського не пропонуємо – вийде кидалово з нашої сторони.
Хоча я пропоную також вигнати з роботи -Сторонського, Громика й Рожелюка, за звільнені кошти купити двох поліцейських собаки, які можуть шукати по сліду злочинців
переваги
1 Собака не буде дерибанити бюджетні кошти
2 Собака не буде кришувати змови про підвищення цін на ринку, а сама човпти та перевіряти зовсім інших продавців.
3 Собака не буде робити незаконні рейдові перевірки підприємців.
4 Собака не буде хамити та матюкатися
5 Собака не буде “морозитися” від своєї основної роботи.
ну, далі хай інші читачі допишуть переваги

Анатоль_
1 рік 9 місяців тому

Кла-с-с! І годувати будемо пса із окладу міського голови, його заступників та їхніх доплат від територіальної громади і платників податків! Ц ж яка економія бюджету відбудеться – тільки по одному А.Сторонському. І люди спокійно себе почуватимуть.

Wagonwheel
1 рік 9 місяців тому
Ідея цікава – потребує обговорення. По пункту 3 – що перевіряли? Найманих працівників зареєстрованих? Я тільки за. Пояснення – просте, я плачу, то чому інший, який працює по-чорному, цього не робить? А користується з моїх податків. Всі інші перевірки – від лукавого. По пунку 2 – цікаво також, що за змова? Кажете, перевірки, пресування. Та вони не можуть елементарного зробити. Був в цьому році у ВУКГ на Зеленій. Так слово за слово – і мені працівник розповідає “цікаву” інформацію – виявляється, не всі приватні будинки в Нововолинську мають договори на вивезення сміття. І заставити їх не можуть. Тому що є… Читати далі »
Олександр
1 рік 9 місяців тому

В Іваничах квартири коштують дорожче ніж в Нововолинську

анти чобіт
1 рік 3 місяців тому

неправда

editor
1 рік 9 місяців тому

Погана новина з паспортного відділу. По всій Україні зависла програма фотографування і сканування відбитків. Сьогодні в Нововолинську встигли прийняти трьох людей із черги, а ще 24 особи лишилися чекати.
Станом на зараз програма НЕ працює. Дуже шкода людей у черзі.
Усі сьогоднішні, якщо їх не приймуть сьогодні, підуть на завтра. Якщо та комп’ютерна програма запрацює…

Анонім
1 рік 8 місяців тому

Підскажіть,як зараз з чергами на біометричний паспорт,прийшов і здав документи в той самий день? Чи може швидше буде в Іваничах?

editor
1 рік 8 місяців тому

у п’ятницю, 25-го, стояло вранці о 9-й десь так тридцять людей у живій черзі. Підходили ще, але великих шансів пройти того дня вже не мали.
Хто був сьогодні – розкажіть, як воно там.

Ірина
1 рік 3 місяців тому

Просто жах,сьогодні з 3-ма дітками простояла з 8-30 до пів дванадцятоі коли вийшла пані Волкова і сказала що нас не встигне прийняти,а коли почула,що ми з Львівськоі обл,щоб ми здавали квитанціі і іхали до Львова.Не дивлячись на те,що до обіду було ще пів години сеазала,що прийом на сьогодні закінчився,а після обіду вона тільки видає паспорти,а не приймає…

editor
1 рік 3 місяців тому

Чиновник не має права дискримінувати людей за місцем проживання. Можете поскаржитись на гарячу урядову лінію. Можна написати скаргу на сторінку ДМС на фейсбук і на офіційний сайт. Також – на сайт ДМС у Волинській області.
Із трьома дітками відпровадити назад – це мегасвинство! Там же висять десь по коридорах телефони начальства. Треба було одразу звернутись туди!

анти чобіт
1 рік 3 місяців тому

Бути громадянином Украіни – це прокляття?

АНАТОЛЬ_
1 рік 3 місяців тому

Та, ні. Бути бидлякою-українцем, якому ні до чого немає діла і все байдуже у своїй Державі – оце саме воно.

wpDiscuz