супик

Півтарілки супу для школярика: чому ніззя, кому не вигідно?

44 3060

– РАДАРЕ, ви могли б допомогти батькам учнів гімназії? У нас знову проблеми з харчуванням.

Замінили кухаря, півшколи перейшло на суп, бо тоді не треба було доплачувати за порцію. Їли до канікул усі суп, а оце днями у школі нам сказали: вже не буде супу, бо міськвиконком не дав дозвіл, нема якоїсь калькуляції.

Ми можемо щось змінити? Що ви нам порадили б? Директор гімназії повідомила, що можна платити так: 7 грн. дає держава, бо в нас молодші класи, а 4 грн.  доплачувати. Незалежно чи малозабезпечені, чи ні, мають усі доплачувати 4 грн.

Іще запропонувала: хто не хоче доплачувати, може на 7 грн. узяти собі, наприклад, суп – це на ті кошти, що виділяє держава.

Отож півшколи перейшло на суп.

 

 

І тут вони, видно, зрозуміли, що їм це не вигідно, і нема кому той суп розливати, і нема чим вивезти суп до столів – причин багато називали.

Тепер примусово хочуть усіх перевести на порцію цілу, бо ж півпорції дитина брати посоромиться, як усі їдять цілу.

Я запитала вчительку, чи можна взяти на тих 7 грн. піцу і чай, якщо суп уже не можна. Мені відповіли, що це тільки в крайньому разі. А коштує той малесенький шматок недопіци аж 6 грн.

Хоча вирішує тут, кажуть, зовсім не директор гімназії, а начальник харчоблоку.

Головне, що суп варять для старших, а для менших уже не можна, бо калькуляція їм не проходить. Шо хочуть, те й роблять. А як же гаряче харчування?.. – обурюється мама гімназиста.

 

РАДАР коментує:

Ідеться у цьому зверненні про нововолинську гімназію. Батьки школяриків, що скажете?

Запрошуємо до обговорення і кухарів, і директора комбінату шкільного харчування, і всіх зацікавлених у покращенні харчування дітей. 

ДОВІДКОВО

Раніше безкоштовне харчування у школах надавали учням 1-4 класів незалежно від фінансового стану їхніх сімей.
У січні 2016-го Кабмін вирішив, що право на безкоштовне харчування в школах мають лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах, а також учні 1-4 класів з малозабезпечених сімей.
У рішенні Кабміну наголошується, що харчування решти школярів можуть фінансувати органи самоврядування з місцевих бюджетів.
  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

44 Коментар "Півтарілки супу для школярика: чому ніззя, кому не вигідно?"

повідомляти

ЕММА
6 місяців 19 днів тому

Все правильно!!!А що на супові вкрадеш??Там і так дві картоплин плаває.А як 11 грн то в котлету більше хліба,в картоплю чи кашу менше масла і вуаля.Всім добре. І кухарі ситі і директор не голодний!!

4А Катерина
6 місяців 19 днів тому

Да скільки можна? Невже не можна ці питання в стінах школи вирішити? Чому саме гімназія? Невже в інших школах все так добре?

1313
6 місяців 15 днів тому

скільки потрібно, стільки будуть обговорювати, якщо в гімназії не можуть навести порядок, то хто вам лікар!

Гість 1
6 місяців 19 днів тому

А як відносно язика без кісток? Не туди і не так свою енергію спрямовуєте, шановна Еммо.

оксана
6 місяців 19 днів тому

Не кладу свої гроші в кишені наближених до влади підприємців, які і організовують харчування в школах. Харчуємося тільки за виділені державою кошти. Своїх не доплачую. Так робила зі всіма своїми дітьми молодшого шкільного віку. Але і не ставила вимог, що в їдальні виходило на ті гроші- те й давали. Пиріжок і сік дають зараз. Таких діток в нашій школі троє на клас. Так що відмовитися доплачувати можна- це ваше право.

АНАТОЛЬ_
6 місяців 19 днів тому

На жаль, мушу констатувати, що повністю безкоштовне харчування учнів початкових класів в Україні скасоване урядом у 2016 році. Зареєстровано альтернативний законопроект у ВР. Проте віз і нині там.

Тролик
6 місяців 19 днів тому

“Мівіна” – 3,7 грн,…це якщо просто купити, невже їм суп за 7 грн невигідно робити? Який технологічно легший у виготовленні, ніж мівіна.

АНАТОЛЬ_
6 місяців 18 днів тому

А “Ролтон” – 3,00 або й 3,50 грн.

Тролик
6 місяців 18 днів тому

Цікаво а у скільки вони оцінюють кипяток? Може діткам мівіну в школу давати, раз суп золотим виходить?

Віка
6 місяців 18 днів тому

То чому малозабезпечені все одно доплачують в гімназії 4 грн?????

Олександр
6 місяців 18 днів тому
А мені взагалі дивно це читати…..Я свою дитину *такою* їжею боявся б годувати, навіть безкоштовно….Невже мама-хазяйка не може спекти своїй улюбленій дитині ту піццу? А,якщо учня молодших класів вдома покормити,то навряд чи він захоче їсти до 12-ї години.Краще придивіться до своїх дітей-магазини,що біля шкіл-забиті дітворою під час перерв і після школи.І купляють не ЇЖУ,а різний непотріб (смоктульки, попити щось…). Питання в іншому-дуже хотілось би побачити норми і калькуляцію на шкільне і дошкільне харчування,тоді може бути предметна розмова.Можу побитись об заклад-цього НЕ БУДЕ,бо це СЕКРЕТНА ІНФОРМАЦІЯ !!! Але тоді виникає питання-що можуть виносити у своїх сумках працівники? Наперід хочу попередити-живу *під… Читати далі »
Тролик
6 місяців 18 днів тому

А що це таємниця? Ось вам технологічна карта на 1 літр супу(російська), інгридієти подані в грамах . На дитя йде 200 грм (норма)

Рецептура на Суп гороховый
Наименование Брутто, г.
Горох лущеный 200
Лук репч. 180
Морковь 120
Грудинка свиная в/к 130
Бульон из ветчинных и мясных костей 500
Соль 4
Перец 2
Для оформления
Петрушка 2
Гренки пшеничные 5
Як мені на перший погляд , гривень 15 собівартість пяти дитячих порцій, а їх продають по 7 грн!Це при умові що мясо ніхто не вкраде

Олександр
6 місяців 18 днів тому

Я мав на увазі офіційний документ,

Волинянка
6 місяців 13 днів тому

Я З ВАМИ ПОГОДЖУЮСЯ,ЩО ПРАЦІВНИКИ ПОВНІ СУМКИ НЕСУТЬ З ШКІЛЬНИХ І ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ. Я ТАКОЖ НЕ РАЗ СПОСТЕРІГАЛА ТАКУ КАРТИНУ. ПИТАННЯ :”ЩО НЕСУТЬ?”

Валік
6 місяців 18 днів тому

Треба всю міськраду запросити в столовку ті помиї похлібати… Я щиро вибачаюся якщо когось обідив але ми тут зібрались говорити правду а провда така що ті помиї я не знаю як діти їдять бррр.

Валік
6 місяців 18 днів тому

Хай рука відсохне в тих поварів які обкрадають сиріт та дітей з багатодітних сімей. Таких поварів треба увольняти і по статті з записом в трудову, що скотина.

Тролик
6 місяців 18 днів тому
Мама
6 місяців 18 днів тому

Я вже собі уявляю як в гімназії повар двома руками суп черпає…Фу……

Гастроентеролог
6 місяців 15 днів тому

Валік, а інших дітей можна обкрадати, бо в них є батьки?

Віка
6 місяців 18 днів тому

Олександра,при чому тут мама -хазяйка,а якщо сирота в нього тільки з рідних бабуся ,йому що помиї їсти чи булку з чаєм тверду,бо в них бізнес на дітях?

Олександр
6 місяців 18 днів тому

Не вдавайтесь в крайності і не пишіть чепухи-це ніякий не бізнес,а звичайний злочин і заставити їх нормально працювати- можна! Чи батьківський комітет тільки для того,щоб гроші на подарунки збирати? Навіть в цій ситуації ЛЮДИ повинні починати з себе.

Валік
6 місяців 18 днів тому

Тролик Відео жесть.

4А Катерина
6 місяців 18 днів тому

Це вже в новинах на ICTV сьогодні показували

Ульріх
6 місяців 17 днів тому

Мені здається, що то вже переходить всі здорові рамки.
Але народ і далі мовчить.
Диванне місто, йопта!

Мама
6 місяців 17 днів тому

Взагалі не розумію чому харчуванням дітей в школі не займається Управління освіти , посередник який на цьому заробляє?Чому я маю переплачувати,щоб хтось мав що в кишені класти?

Мама
6 місяців 16 днів тому

Вже два місяці ведуться дебати про харчування дітей в гімназії. Виникає питання: чи на своєму місці особа, що керує тим харчуванням?
Цікаво дізнатися, хто за фахом дана особа. Бо таке враження, що в харчуванні дітей розбирається, як пан А.Сторонський у медицині.
З такими керманичами пан мер може не добути своєї каденції…

НОВОВОЛИНЕЦЬ
6 місяців 16 днів тому

ПОРЯДКУ не буде в харчуванні дітей, тому що очолює гімназію особа, яку у свій час пан Рудик атестував з умовою( а сьгодні вона керує гімназією), харчокомбінат очолює бог зна хто…., а начальник освіти самоусунувся , бо…… Якщо місто перевиконує надходження в бюджет, то Постанова Кабміну від 2016 року дозволяє харчувати всіх дітей за рішенням міської ради. Але чи цього хочуть міські можновладці ?????

Олександр
6 місяців 16 днів тому

Міські можновладці вважають за доцільніше харчування. Про це на РАДАРІ писалось,

Наталія
6 місяців 12 днів тому

Доця вчиться з 2010-року. Син з 2012. Спочатку гімназія.потім інша школа.скрізь в початкових класах здавали гроші. Намагались скаржитись що початкові класи безкоштовно мають харчуватись, але платили всеодно… Ось так. То що вже про інше казати . Хочуть заробити повари,як тут і писали, що з супу додому забереш…

wpDiscuz