Депутату Нововолинської міськради Віктору Яремі –

особистому другові нововолинського міського голови Сапожнікова

присвячується

– Як відкривається мисливський сезон – у нашому селі ешелон машин, страшне, що робиться! На дорогу навіть вийти не можна! – бідкається багатодітна мама Валентина Данилькевич.

Та навала джипів на розбитій сільській дорозі – то ще дрібниця порівняно зі збитками, яких щороку завдають селянам дикі кабани. Саме на кабанів полюють численні гості й господарі приватної фірми – ТзОВ «Павлівське мисливське господарство”. 

Розводять хижаків єгері цього ж господарства. Однак природного корму і підкормки кабанюрам давно бракує. Тому вони вчащають на городи і поля.

Що у Грушеві, що у сусідніх селах нічні набіги вепрів стали буденним трилером. Особливо хоробрі фермери розкладають уночі багаття, аби відлякати непроханих гостей. Та по полях уздовж лісу  у пітьмі довго не набігаєшся. А відстрілювати кабанів без ліцензії не дозволяє закон.

Отак законослухняні селяни стали заручниками вепрів і…  свинського ставлення заїжджих крутеликів до людської біди.

– Хочете, хлопці, стріляти – ідіть на схід і там стріляйте! – радять громадський активіст із Іванич  Петро Нагайовський  і мешканець Грушева Ростислав Матвійчук  любителям адреналіну, які внадилися сюди на панське полювання. – А як є потрава на полях і городах – заплатіть, хлопці!

Хто ж ті “хлопці”, які чхають із мисливської вишки на проблеми селян?

Засновниками ТзОВ “Павлівське мисливське господарство” є небідні люди. Рибак Олександр Анатолійович, Торчило Сергій Леонтійович, Ярема Віктор Романович, Павлюк Анатолій Семенович…

Один має в Нововолинську мережу аптек і брата-митника, другий “тримає” автосервіс, третій – ціле кабельне телебачення в Нововолинську, фермерське господарство, мережу продовольчих магазинів…

Про господарів мисливської фірми і їхніх гостей ми ще поговоримо. А крик душі мешканців Іваничівщини – на відео.

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CP3ZALlCuF8[/youtube]

 

 

Наталя Камишникова, листопад 2014-го

Післямова

Повторюю цей сюжет нині, в березні 2017-го, на численні прохання селян Іваничівського району.

До речі, деякі засновники ТзОВ уже змінились. А  проблеми лишилися!

Прочитав сам? Поділись з іншими: