бита

Романтична вечеря й безславні виродки. Суд у Ковелі триває…

42 3687

За кілька годин до того, як на териконі третьої шахти в Нововолинську вбили 16-річну красуню Катю, мати й вітчим одного з обвинувачених у вбивстві влаштували надворі романтичну вечерю.

Квіти, наїдки, тривале застілля…

Що робили у цей час сусіди Каті – неповнолітні Назар із Максимом? Були у хаті. О 23-й годині дід нібито зазирнув до них у кімнату: Максим сидів за ноутом, Назар лежав у ліжку.

Коли Максим приїздив у гості зі Словенії, хлопці трималися разом, були нерозлийвода.

Про все це повідомили Ковельському міськрайонному суду 29 листопада свідки з боку Назара Статочнюка: його дід Валерій Терлецький і вітчим Яків Гуліда.

На подвір’ї висить ліхтар, який автоматично вмикається, реагуючи на рух і силуети. Посиденьки за чаєм (суто за чаєм, наголосив Яків Гуліда) скінчились аж о пів на другу. Чи блимав ліхтар – свідки сказати не змогли. Якщо хлопці виходили з будинку, він спалахнув. І коли б заходили – теж. Утім, він освітлює не весь двір, крізь вікно можна вилізти непомітно.

П’ятеро студентів електромеханічного коледжу, де Статочнюк навчався комп’ютерних технологій на другому курсі, також дали покази. Більшість із Назаром мало спілкувались. Агресивним, запевняють, він не був.

Одному він сказав, що не вбивав… і  що перевірятись на детектор брехні не піде, бо неповнолітній.

 

 

Одногрупники явно говорять не все, що знають. Адже спілкувались із Назаром і на різних заходах у коледжі, і після пар, і у соцмережах.

Є й інша проблема: батьки деяких юних свідків бояться приїздити з дітьми на суд. Пояснюють: він тягнеться дуже довго, й не виключено, що обвинувачений вийде на волю, а тоді може помститися… 

Судові засідання тривали три дні поспіль: 28-30 листопада.

На перше з них через хворобу не прибув один із адвокатів обвинуваченого – пан Шостак, тому судовій колегії довелося перенести допит свідків захисту на наступний день.

 

 

30 листопада допитували судового експерта з Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС щодо експертиз телефону Статочнюка і виявленої у цьому пристрої флешки з телефону Каті.

Флешка опинилась у мобільнику обвинуваченого о 2.02 2 серпня 2016 р. Дівчину на цей час, імовірно, вже вбили.

Телефон Статочнюка був захищений цифровим паролем. Доступу до нього абихто не мав.

Утім, дід Назара стверджує, що користувався вряд-годи цим телефоном.

Адвокат захисту Полячук засипав фахівця запитаннями.

Судовий експерт Олег Потрапелюк терпляче на них відповідав.

 

 

Як встановила комп’ютерна експертиза, майже опівночі 1 серпня 2016 р. Назар 8 разів переглядав кадр із фільму “Безславні виродки” – отой, де людину лупцюють у лісі битою по голові.

Слідчого він запевняв, ніби цей історичний фільм їм демонстрували у коледжі. Однак одногрупники такого не пригадують.

Тієї ж серпневої ночі Каті розтрощили голову невстановленим тупим предметом. Піти на терикон вона могла лише з тим чи тими, кого знала давно.

Огляд матеріалів експертизи продовжать на наступному засіданні, яке призначили на 9 січня.

Викличуть у суд і свідків зі сторони обвинувачення.

 

Прокурор Сергій Самчук

 

Тримання під вартою суд продовжив Статочнюку до 27 січня.

За гратами у СІЗО він перебуває вже майже 15 місяців. Цей запобіжний захід адвокат Шостак оскаржуватиме в Європейському суді з захисту прав людини.

На руку йому зіграє нещодавнє вбивство 25-річного волинянина в луцькому СІЗО. Мовляв, неповнолітньому перебувати тут небезпечно, руйнуються його соціальні зв’язки та здоров’я, а доказів його причетності до вбивства немає.

Оскаржуватиме Шостак там, вочевидь, і санкціоноване Апеляційним судом Волинської області прослуховування телефонних розмов Статочнюка та його матері, яка є представником інтересів неповнолітнього у суді.

Саме у спілкуванні з Вікторією Гулідою її син заявив майже рік тому, що телефон Каті “не могли знайти в принципі”. На той час працівники нововолинської поліції телефон уже виявили – під місточком неподалік терикону – й відправили на експертизу.

– Коли ж вирок? – поцікавився під час перерви ковельський телерепортер у пана Шостака.

– Приходьте після Паски, – сказав той.

Другий обвинувачений у вбивстві Катерини Литкіної – Максим Терлецький досі не прибув зі Словенії в Україну, хоча його оголосили в розшук через Інтерпол.

 

 Наталя Камишникова

Фото – Сергій Литкін

У ТЕМУ:

Флешку з телефону Каті у мобільник підозрюваного вставили в ніч убивства. О 2-й годині

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

42 Коментар "Романтична вечеря й безславні виродки. Суд у Ковелі триває…"

повідомляти

РОМА
11 днів 19 годин тому

чому вони досі не сидять

Гастроентеролог
11 днів 18 годин тому

Досвідчений адвокат у кримінальних справах, знаючи напевно, що його довіритель злочинець, не доводить у засіданні НІЧОГО, він намагається затягнути та “завалити” суд по процесуальним питанням, приміром, тягне волину, що експерти не так працювали, протоколи не за порядком складені…і т.д. і т.п.
Тому, лише на підставі того, що саме адвокат Шостак (знаний у кримінальних колах та найчастіше затребуваний у тих таки колах) був найнятий родиною обвинувачених у вбивстві для захисту Статочнюка, а також достатньо лише прослідкувати лінію поведінки адвокатів захисту та методи захисту, щоб зробити висновки, хто вбив невинну дівчинку.

бабушка Кати
11 днів 17 годин тому
да. Шостак именно затягивает и подает абсурдные “клопотання”, а Полячук иногда вообще несет, как мне кажется, бред! но благодаря этому они вносят в судебные заседания неразбериху и сбивают судей с толку. И теперь Шостаку есть повод обжаловать в европейском суде длительное содержание под стражей одного из УПЫРЕЙ – онижедети! А то, что это “дите” перед убийством просмотрело в компьютере ВОСЕМЬ раз эпизод жестокого убийства ИМЕННО таким способом, как была убита Катя, – для господ защитников совсем ничего не значит?! И то, что в показаниях В.Терлецкого и отчима Я.Гулиды несовпадение по времени того вечера – дед сказал, что весь вечер никуда… Читати далі »
Яяя
11 днів 15 годин тому

Ще трохи, і один вийде ( не дай Бог) , а другий і не з‘явиться. Але навіть після того, не знаю як він жив би в цьому місті. А наш суд як зазвичай. Я коли почув вперше про це, взагалі не розумів, як можна когось убити( тим більше дівчину) в такому віці.Звірі,довічно б таким давав, або **************. Якщо це вони вбили , то заслуговують цього, хоча і цього мало.. ( моя думка)

Яяя
11 днів 15 годин тому

А що він сам каже на рахунок того, що в його телефоні опинилась та флеш карта??? В мій вони самі не пригають..

Варта порядку
11 днів 15 годин тому

Провести примусово допит на “поліграфі”. Тоді всі крапки можна розставити

бабушка Кати
11 днів 14 годин тому

неудивительно что подростки – бывшие одногруппники- боятся мести! совершить такое зверское убийство невинной девочки даже среди взрослых преступников смог бы только кто-то типа Чикатило!
Да и названивал из СИЗО детям регулярно – чтоб не забывали!

Яяя
11 днів 13 годин тому

Мені здається, що за добру суму грошей він би сказав, що сам це зробив

Людмила Шаповал
11 днів 13 годин тому

Якщо адвокат так часто хворіє, може варто дати йому інвалідність і нехай сидить дома,і не займається адвокатською діяльністю

Людмила Шаповал
11 днів 13 годин тому

Інвалідам з 1 грудня виплати збільшили, чи той пан на такі гроші не виживе!?

Мешканка міста
11 днів 4 годин тому
Висловлю своє оціночне судження. Що вбивство було сплановане, в мене не залишилось жодних сумнівів. У цей раз оніжедеті допустили один промах – по свому жлобству забрали Катіну флешку. Дякуючи старанням Шостака і Полячука ці “невинні” особи один гуляє на волі і затаївся за кордоном, а другий з усіма зручностями знаходиться під вартою і впевнений, що йому нічого не буде.ще трохи і так може статися. Ким виявиться наступна жертва цих оніжедетей? Вбивство ж не було спонтанне. І розкаяння у вчиненому немає. Причини для вбивства не було – не пограбована, не билися, не згвалтована можливо Чому вбили? Таким чином порозважалися? Можливо, є… Читати далі »
АНАТОЛЬ_
11 днів 3 годин тому

Не буде снитися. Таким сни не сняться.

бабушка Кати
10 днів 20 годин тому

ну что Вы уважаемая Людмила Шаповал! для п.Шостака это просто копейки! да и скорее всего для него эта его *работа* в удовольствие!

володимир
11 днів 3 годин тому

на повному серйозі -не судіть і судимі не будете. прошу не думати що я когось виправдовую.

бабушка Кати
10 днів 20 годин тому

шановный ВОЛОДИМИР! а как бы Вы рассуждали случись в вашей семье такое горе?! сидели бы руки сложивши и не судили чтобы небыть судимым?! как легко и просто разбрасываться правильными фразами когда тебя ничего не касается!!!

АНАТОЛЬ_
10 днів 20 годин тому

Не лякайте Богом, “Володимире”. Він – Бог правди. Ми не Його судимо – а вбивць чистої і юної дівчини.

Алена
10 днів 16 годин тому

А вам хочется рядом со зверьми жить? Нормальным людям нет. Для этой цели тюрьмы и созданы. Ограждать хороших людей от плохих. Задумайтесь.

Яяя
10 днів 16 годин тому

У мене наприклад( правда , я підприємець) телефон при собі, вибачте навіть коли в туалет хожу.Треба штаб ЦРУ , щоб незамітно мені щось туди вставити. Максимка туди непомітно нічого не умудрився б всунути..

хрестоносець
7 днів 14 годин тому

Люди, знайте – ті, які не хочуть чи бояться, щоб їхні діти свідчили, – що з Вашими дітьми можуть поступити так само, як із Катею.
**** повинні бути покарані – кров і життя людське не водиця…..

АНАТОЛЬ_
7 днів 1 година тому

Ніхто нічого Вашим дітям НЕ зробить. Ніхто Вас у лікарні НЕ заріже за критику місцевої влади. Ваших дітей НЕ переслідуватимуть у дитсадках і школах за відмову здавати “благодійні внески”. І так далі. ЦЕ – МІФИ! Вони бояться Вас у 1000 разів більше, аніж Ви їх. Якщо вони це робитимуть – відповідайте їм ТИМ САМИМ!

wpDiscuz