pessyy

Собаку з нашийником застрелили на очах у жінки з хворим серцем

44 1992

Сьогодні вранці у 15-му мікрорайоні Нововолинська працівники виробничого управління комунального господарства (начальник А.Жигалюк) організували чергове вбивство собак.

– Близько 7.30, – розповіла РАДАРУ Жанна, – у двір заїхав синій бус. У ньому четверо молодих людей. Один із них, високий, кремезний, пройшовся двором. Біля мене стояв собака з нашийником. Раптом чую виск. У тілі собаки шприц, чолов’яга швиденько відходить.

– Що ж ви зробили? – кричу. – Навіщо отруїли?

– А собака без нашийника.

– Брехня, ось же на ньому нашийник!

Вони змовчали і поїхали.

Хапаюся за серце, стою ледь жива. Цю тварину я кілька років доглядала. Купила за 50 гривень нашийник, годувала двічі на день, колола, щоб вона не завагітніла.

Собака спокійна, шкоди не робила. Вбили гицлі її просто так, для плану і для задоволення. В мене досі шок, цей жах стоїть мені перед очима.

А найстрашніше, що такі вбивства в Нововолинську є регулярними. У нашому дворі по кілька собак щороку вбивають.

 

 

РАДАР зателефонував начальнику ВУКГ Артему Жигалюку. Зачувши, що йдеться про скаргу на чергове вбивство собак, той одразу послався на поганий зв’язок і припинив розмову. Далі на дзвінки вже не відповідав. Але тут-таки через спільного знайомого спробував з’ясувати, хто ж то РАДАРУ поскаржився.

Що в Нововолинську впродовж десятиліть комунальники і їхні добровільні помічники по-садистському вбивають собак – відомо давно. Міськрада “європейського міста” спеціальним рішенням дозволила знищувати псів.

Але такі привселюдні і масові вбивства забороняє закон. Бездоглядних собак мають лише виловлювати і поміщати на карантинний майданчик. Якщо не знайдеться господар – собаці слід зробити щеплення від сказу, стерилізацію. Далі – або у притулок, або відпустити.

Карантинний майданчик комунальники за стільки років не облаштували. Про стерилізацію, щеплення й мови нема. Звикли лише вбивати. Раніше стріляли дробом, тепер труять за допомогою шприців і спеціальної рушниці.

І непогано на цьому заробляють. Бригада “собаколовів” із машиною та забороненою отрутою щороку обходиться міському бюджету у кругленьку суму. Та й списати можна неслабо – на бензин, на “снодійне”…

Конкретних витрат на гицлів у керівництва ВУКГ не допитаєшся. Але нескладні підрахунки свідчать: створити карантинний майданчик і запровадити стерилізацію буде таки дешевше.

 

 

Як діє влада у сусідньому Володимирі? Там раніше теж відстрілювали і труїли. А тепер уклали угоду з луцьким комунальним підприємством “Ласка”. Його працівники за заявками володимирських комунальників приїздять, виловлюють бездоглядних псів, забирають у луцький притулок, щеплять і стерилізують.

За кожну відловлену тварину володимирська влада сплачує підприємству “Ласка” кількасот гривень. Повірте, у цілому це значно дешевше, ніж утримання з міського бюджету бригади собачих убивць.

Тепер володимирським комунальникам і плюс у карму, і немає гріха на душі, і з законом дружать, і імідж “європейського міста” не псують.

Ну, а жінка, на чиїх очах нововолинські комунальники отруїли собаку, викликала поліцію, написала заяву, надала пояснення.

– А, синій бус, так то ВУКГ, ми знаємо, – сказали правоохоронці.

Володимирська й нововолинська влада могли б скооперуватись і облаштувати спільний карантинний майданчик та спільний притулок із програмою стерилізації. Бо луцької “Ласки” на всіх не вистачить.

Треба й самим вирішувати проблему. Вирішувати не шприцами й не отрутою, розкиданою на газонах чи біля смітників, а комплексно й гуманно. Згідно з законом і нормами моралі.

 

 

Із териконів нововолинських шахт видно цивілізовану Європу. Та й третє тисячоліття надворі, а не глухе середньовіччя!

РАДАР відстежить реакцію поліції та прокуратури на заяву про регулярне й масове вбивство собак у Нововолинську.

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

44 Коментар "Собаку з нашийником застрелили на очах у жінки з хворим серцем"

повідомляти

гість
1 рік 10 місяців тому

В нас так само у Благодатному було синій бус вийшли як ті кроти випустили трубку в шию і втекли!!!собака був на вулиці і прибіг скавінчав і здох!так шкода було і нічого не можливо зробити така наша влада вбити і втекти!!!як і людей так і тварин😢

Анатоль_
1 рік 10 місяців тому
А якби шприц із отрутою потрапив у людину? Чи діти, зі співчуття, вийняли його із тіла пса і ненароком вкололися? Що це за отрута? Чи ліцензована і чи дозволена вона для використання в Україні? Чия це фірма: державна чи приватна? Чи мають дозволи на “сафарі”, на вулицях густонаселеного міста підпільні “партизани” – стрільці і “пожирачі” трупів? Де дозвіл і рішення сесії чи виконкому міської ради на відстріл тварин та державні нормативні акти на застосування вогнепальної зброї та отрути у Нововолинську? Де дозволи на носіння вогнепольної зброї на території Держави? Ну, знаєте.. Це вам не Колумбія і не Гондурас! Невже, місцевій… Читати далі »
Світлана
1 рік 10 місяців тому
Це все зрозуміло, собак шкода. Але як бути з агресивними,. Підніміть статистику скільки в Україні випадків нападу та укусів агресивних бродячих собак на людей, а ще гірше на дітей.Не треба цілої України, є дані про укуси в Нововолинській ЦМЛ .Я пишу як мешканка міста, яку хвилює безпека моєї родини і моя особисто. Що стосується домашніх собак, то є правила утримання, яких власник має дотримуватись. Це поводок, ошийник та намордник. Якщо Ви такі захисники тварин, то заберіть їх до себе , ізолюйте, або стережіть, щоб вони не напали на когось. На сьогодні не найкраща ситуація для створення комфорнтих умов для собак.… Читати далі »
мешканець
1 рік 10 місяців тому
Світлано, а ви, мабуть, у ВУКГ працюєте? Ви взагалі жінка?? Чи помічник гицлів? Як мешканка міста маєте знати, що Нововолинськ – столиця наркоманії та СНІДу. Шприц у траві для вашої дитини/ онуки – значно більша загроза, ніж бездомний барбос. А шприц може бути якраз із отрутою, бо вбиті собаки так і лежать по кущах. Мешканка міста та її родина можуть легко зустріти на вулиці чи у під’їзді наркомана, злодія, педофіла, п’яного хулігана. Але ж ви їх не труїте! Хоча сьогодні не найкраща ситуація, щоб з ними панькатись. Тут у статті йдеться про закон. ВУКГ має дотримуватися закону. А ВУКГ його… Читати далі »
Світлана
1 рік 10 місяців тому

Шановний мешканець, не знаю Вашого імені, чомусь не назвались. Ви все змішали в одну кашу.

Вадім
12 днів 13 годин тому

Всі почали перейматись за псів краще хай кусають плодяться чуму б і ні держава неможе нічого зробити так захистники хай забуруть по собаці додому і все питання закриють але ж ні потрібно знайти « терпілу» накого зперти ці вбивства але недай бог вкусивби цей пес дитину тих хто піднімає цей бунт там би до порошенка дойшло І ще непереймайтесь я не з ВУКГ

Анатоль_
1 рік 10 місяців тому

Світлано, про притулок для тварин має подбати місцева влада. Як і про безпеку проживання у Нововолинську. Саме для цього ми й обирали Із року в рік, цю довбану і передовбану комуністичну по своїй суті, владу. Я нічого нікому не обіцяв і не балотувався. Чому саме я маю опікуватися псами і утримувати їх за свою пенсію? Свєто, розум у тебе є? Не підлабузнюйся, все-одно вигонять із ВУК Г, як не догодиш. :)))

Світлана
1 рік 10 місяців тому

П.Анатоль я мешканка Нововолинська, і пишу як мешканка , до чого тут ВУКГ. Мене хвилює проблема з бродячими собаками.

Юлія
1 рік 10 місяців тому

Шановна Світлана! Не узагальнюйте, мова йде про домашніх тварин! Так, є випадки нападу на людей, за це є відповідальність господаря- це перше. А друге- мова йде про цивілізовані шляхи вирішення питання!

Світлана
1 рік 10 місяців тому

Я бачу тут коментарі одних однодумців. Щось дуже нападаєте. мало що не вбивцею зробили. Я свою думку висловила. Створіть товариство по захисту тварин і давайте щось робити ,я приєднаюсь.

Андрій
1 рік 10 місяців тому

Мені неодноразово доводилось відганяти зграю собак від стареньких людей чи дітей на 5 мікрорайоні. Саме таких безпомічних зграя і вибирає собі за жертву. А вас шановних захисників тварин я б послухав тоді, коли ця зграя покусає когось із ваших рідних… І не треба тут писати про те що шкода тварин. Людей мені набагато більше шкода чим собак.

Оксана
1 рік 10 місяців тому
Я впевнена, якби та собака справді була чиясь – її б не застрелили! Якщо людина утримує собаку – то нехай забирає її додому, виходить з нею гуляти, оформить необхідні документи і несе за неї відповідальність. А не поприкормлюють в дворах собак, а потім плачуть. Звичайно вона ласкава і не агресивна до тих хто її годує, але наведу вам приклад: в мене в сусідньому дворі живе ” не агресивна” “дворова” собака, її ніхто з того двора не боїться і всі підкормлюють, але коли я вихожу на вулицю з своєю собакою на повідку, вона кидається як шалена на мого пса, і не… Читати далі »
Леся
1 рік 10 місяців тому
А як Вам такий заголовок : “На очах у вагітної матері бездомний собака з нашийником цапнув за обличчя її 2-ну дитину”? Це сталося в середу, в центрі міста. Є офіційне звернення до лікарні. Можна довго говорити і про гуманність і про владу та “європейське місто”, але коли під загрозою опиняється життя твоєї дитини, то приходиться робити вибір не на користь братів наших менших. На даний момент центром міста курсують 5 великих бездомних собак. Вони кидаються на весолипедистів, матерів з візочками, дітей що пробігають поруч. Може є бажаючі забрати їх до себе? Бо нам, мешканцям бульвару Шевченка 1,2,3,4 таке сусідство вже… Читати далі »
Леся
1 рік 10 місяців тому

Наталія. Мій коментар не пройшов цензуру? Значить Ви дійсно судите однобоко і не справедливо!!!

ірина
1 рік 10 місяців тому

Десь близько року назад, ми вели дітей у садок, о 8.30, на 15 м- н, і вони стріляли собак на очях у дітей помирали собаки. У дітей була істерика. Ми викликали поліцію, показували зняте відео, обіцяли що приймуть міри, прийняли. Все те саме, як був бардак безнаказанним так і залишиться.

Настя
1 рік 10 місяців тому

Я рахую, якщо ваша собака тримайте її при соб вона не повинна бігати по вулиці одна без намордника,як маму мене це обурює, тобто моя дитина повинна сидти в дома, бо чиясь собака гуляє і це перше,по друге вчора на м-н Шахтарському 5 собак бігали безпечно по вулиці лякаючи перехожих, я рахую ,що треба вимагати від міської влади рішення цієї проблеми.

Наталія
1 рік 10 місяців тому

Не раз бачу, як і власники гуляють з своми собацюрами—кіньми, без намордників і повідків, а потім будете говорити, що собаку застрелили на очах?? Тримайте своїх псів при собі!!!! А на рахунок бездомних псів, то взагалі кошмар— бігають табунами по вулиці…. Не то шо за дитину страшно, сама обхожу їх 20 дорогою!!!!

Гість
1 рік 10 місяців тому
Деякі “відповідальні” господарі викидають своїх улюбленців з машини на узбіччя біля козлячки або біля дач і втікають (бо вони їм бачиш набридли, або нічим годувати) а оті “собаки з нашийником”, як вказано в статті, потім бігають з бродячими псами й лякають людей (це в кращому випадку). Одного разу сам став свідком того, як з автівки в районі дачного масиву біля 3 шахти вишвирнули ротвейлера, з нашийником доречі. РОТВЕЙЛЕРА, не таксу! І вас шокує що їх відстрілюють? Мене аж ніяк. Тому я вважаю, що потрібно працювати з власниками собак, а не розповідати тут яке погане ВУКГ. Це не ВУКГ погане, це… Читати далі »
Волиняка
1 рік 10 місяців тому

Пес напевно був без намордника і без повідка. В Європі власників собак за таке штрафують, а в нашій дикій глушині собак стріляють.
Висновок – вдягайте псам намордники! Або тримайте біля себе на повідку… і буде спокій і вам, і тому собаці, якого ви доглядаєте.

wpDiscuz