смоп4

Терикони на цвинтарі ростуть, як гриби. А завтра – проводи…

10 1774

РАДАР, як і наша дописувачка Олена Гайова, мав надію, що до проводів комунальники з Нововолинського ВУКГ і Грядівської сільради все на спільному цвинтарі приберуть.

Однак помпезна угода про співпрацю міської та сільської громад виявилась пустопорожньою балаканиною. Навіть на кладовищі не можуть порозумітись!

Ось гіркий лист на РАДАР від читачки:

Завтра проводи. Дуже сподівалася, що можна щось змінити, але “віз” і нині там.

Сумно. Прикро. Адже всі ми не вічні… і не дай Бог кому лежати під купою сміття.

 

 

Проте виходить так, що нововолинці в одному місці прибирають, а в іншому насмічують. Туди зносять сухе листя, гілки, вицвілі букети й різний пластик. Можливо, така ситуація виникає через відсутність сміттєвих баків на цвинтарі?

Пропоную створити місця для сміття, поставити декілька урн, щоб закривались, а не кидати все на землю купою.Тоді не будуть такі “завали” з віночків та квітів по всьому кладовищу.

 

 

Живі квіти на могилах не всі можуть дозволити собі, за ними потрібен догляд. А якщо люди старенькі, вони не зможуть доглядати за живими квітами, тому і купують штучні.

І щорічно перед Великоднем всі йдуть прибрати на кладовищі, а викинути вицвілі квіти та вінки нема куди,. От і виникають стихійні сміттєзвалища.

 

 

Дуже шкода, що завтра прийдемо до могили прабабці, а там – “терикон”.

Фото зроблене з дороги, обведено червоним верхівку “терикону”.

 

 

Олена Гайова, Нововолинськ

У тему:

На захороненні заробляють, а сміття з могил прибрати не хочуть!

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

10 Коментар "Терикони на цвинтарі ростуть, як гриби. А завтра – проводи…"

повідомляти

Predominate
1 рік 2 місяців тому

Позор і Ганьбище! Більше додати нічого.

Анатоль_ Бідзюра
1 рік 2 місяців тому

Із минулої провідної суботи відмовився від пластикових вінків і квітів. Не без спротиву своїх домашніх. Проте, тепер маю святий спокій. Ставлю лампади – трішки металу і скло, які можна без проблем утилізувати не спалюючи. А можна використати й повторно, вставивши туди коротку свічку – кому як виходить. Закликаю всіх мешканців Нововолинська: робіть так щороку і щодня! Відмовтеся від пластику! Бо він нас, кінець-кінцем, вб’є.

людмила зіменко
1 рік 2 місяців тому

Пластик вб’є не тільки нас. Він давно уже вбиває все живе в океанах нашої планети. Екологи б’ють на сполох і попереджають про глобальну екологічну катастрофу.

Анатоль_ Бідзюра
1 рік 2 місяців тому

До Людмили Зіменко. Наша Земля – це не гігантський смітник із пластикового непотребу, а й велетенський цвинтар, А іще – нужник. Ми самі такою її зробили. Згадайте, якою ми її отримали від Бога і яка вона тепер. У мене серце кров’ю обливається… Колись на Бездонці, ідучи від Бугу, зробив зауваження молодій компанії. То вони хотіли нацькувати на мене бультер’єра. Я вийняв із наплічника тесака і сказав, що нехай – натравлюйте. Допомогло.

людмила зіменко
1 рік 2 місяців тому

Цілком згідна з Вами. Давно пора уже схаменутися і виправлятися. Терпіння Боже не безмежне.

Predominate
1 рік 2 місяців тому

А я закликаю всіх мешканців – просто не смітити!

wpDiscuz