“У вас заборгованість за тепло/воду/газ/вивіз сміття… Надайте у 2-місячний термін ДОВІДКУ про відсутність заборгованості чи договір про реструктуризацію боргу від постачальника послуг. Тільки тоді вам відновлять субсидію. Хто не встиг до 8 серпня – запізнився!”

Такі дивні вимоги в Нововолинському управлінні праці та соціального захисту.

Адже:

1. Збирання й здавання ДОВІДОК НЕ передбачено постановою Кабінету міністрів №300 від 26 квітня 2017 року, на яку посилається начальник управління соцзахисту пані Волчанюк Н.Б.

У постанові йдеться про ДОКУМЕНТАЛЬНЕ підтвердження сплати заборгованості. Отже, це можуть бути і банківські чи поштові квитанції про сплату… і рахунки з Єдиного розрахункового центру, виписані у червні/липні/серпні.

Рахунок теж є документом! І саме на підставі цього документа з платіжним дорученням ми здійснюємо подальші проплати.

Однак пані Волчанюк категорично не бажає визнати документальним підтвердженням рахунок із ЄРЦ, де чітко видно відсутність простроченої понад 2 місяці заборгованості.

2. Двомісячний термін документального підтвердження обчислюють від дати ІНФОРМУВАННЯ (так у постанові). І це не дата на повідомленні з управління соцзахисту. Там зазначено день, коли воно чиновниками виготовлене. Дата ж інформування – це день, коли заявника/отримувача субсидії насправді поінформували.

 

 

Повідомлення, датоване 8-м червня, прикріпили до рахунку на сплату комунальних послуг. Рахунки розносять у Нововолинську ПІСЛЯ 10 числа кожного місяця.  Тобто 11-го, 12-го, 13-го, 14-го.

Тож дата інформування – не 8, а 11-14 червня. Це важливо для тих, хто з різних причин не встиг погасити заборгованість у термін, штучно обмежений Нововолинським управлінням соцзахисту. ( У Києві – до 15 серпня.)

І тепер головне. Чомусь у повідомленнях не роз’яснено, що йдеться про прострочену понад два місяці заборгованість станом на 1 травня, коли сотням нововолинців і сотням тисяч українців загалом НЕ продовжили субсидію.

Тобто люди для продовження субсидії мали сплатити борг за лютий, січень… Але не за квітень, березень, червень!

А їм ніхто цього не сказав і не написав! Лише 27 липня начальник департаменту державної соціальної допомоги Мінцосцполітики В.Музиченко на брифінгу скоромовкою пояснив: ідеться не про поточну 2-місячну заборгованість, а про борги за лютий, січень, грудень і так далі…

Боржники, яких усі центральні ЗМІ та чиновники ще з травня лякали позбавленням субсидії за 2-місячну несплату, у червні-липні нервово кинулися погашати навіть поточну заборгованість. Хто мав гроші – без питань, а от хто не мав – мусив позичати чи щось розпродувати з хати, аби лишень не втратити субсидію.

Комунальні організації виграли, але якою ціною? Хитроголова недомовка чиновників коштувала багатьом громадянам здоров’я, нервів, сліз, переходу на хліб і воду.

 

 

Міністр соціальної політики А.Рева розводиться, що українці багато їдять. Може, в його колі справді їдять забагато. А от на допомогу з безробіття, мізерну пенсію чи на мінімалку не пожируєш. Надто коли розрахуєшся з комунальниками.

Із цікавістю досліджую зараз оці незаконні совкові вимоги здати довідку за невідомо який термін.

Як в інших містах, громадяни? Теж вимагають довідку з “Водоканалу”, “Теплоенерго” чи ЖКП? Чи це примха тільки нововолинських функціонерів соцзахисту?

 

Наталя Камишникова

Офіційно

“Якщо впродовж двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії. В іншому випадку – з місяця, в якому буде документальне підтвердження про сплату боргу чи укладення договору”.

Уважно прочитайте перше речення. Там немає вимоги щось кудись нести. Громадянин уклав договір про реструктуризацію – і все, субсидія буде! Має квитанцію чи платіжний рахунок – субсидія є!

То якої біди в Нововолинську люди мусять ходити в комунальні організації по довідки? Бо чиновникам ліньки зазирнути в електронну систему проплати? Може, в управлінні соцзахисту забули, що надворі ХХІ століття, а не 1967 рік…

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: