субса

У службі субсидій вимагають совкові довідки. Чому?

24 2564

“У вас заборгованість за тепло/воду/газ/вивіз сміття… Надайте у 2-місячний термін ДОВІДКУ про відсутність заборгованості чи договір про реструктуризацію боргу від постачальника послуг. Тільки тоді вам відновлять субсидію. Хто не встиг до 8 серпня – запізнився!”

Такі дивні вимоги в Нововолинському управлінні праці та соціального захисту.

Адже:

1. Збирання й здавання ДОВІДОК НЕ передбачено постановою Кабінету міністрів №300 від 26 квітня 2017 року, на яку посилається начальник управління соцзахисту пані Волчанюк Н.Б.

У постанові йдеться про ДОКУМЕНТАЛЬНЕ підтвердження сплати заборгованості. Отже, це можуть бути і банківські чи поштові квитанції про сплату… і рахунки з Єдиного розрахункового центру, виписані у червні/липні/серпні.

Рахунок теж є документом! І саме на підставі цього документа з платіжним дорученням ми здійснюємо подальші проплати.

Однак пані Волчанюк категорично не бажає визнати документальним підтвердженням рахунок із ЄРЦ, де чітко видно відсутність простроченої понад 2 місяці заборгованості.

2. Двомісячний термін документального підтвердження обчислюють від дати ІНФОРМУВАННЯ (так у постанові). І це не дата на повідомленні з управління соцзахисту. Там зазначено день, коли воно чиновниками виготовлене. Дата ж інформування – це день, коли заявника/отримувача субсидії насправді поінформували.

 

 

Повідомлення, датоване 8-м червня, прикріпили до рахунку на сплату комунальних послуг. Рахунки розносять у Нововолинську ПІСЛЯ 10 числа кожного місяця.  Тобто 11-го, 12-го, 13-го, 14-го.

Тож дата інформування – не 8, а 11-14 червня. Це важливо для тих, хто з різних причин не встиг погасити заборгованість у термін, штучно обмежений Нововолинським управлінням соцзахисту. ( У Києві – до 15 серпня.)

І тепер головне. Чомусь у повідомленнях не роз’яснено, що йдеться про прострочену понад два місяці заборгованість станом на 1 травня, коли сотням нововолинців і сотням тисяч українців загалом НЕ продовжили субсидію.

Тобто люди для продовження субсидії мали сплатити борг за лютий, січень… Але не за квітень, березень, червень!

А їм ніхто цього не сказав і не написав! Лише 27 липня начальник департаменту державної соціальної допомоги Мінцосцполітики В.Музиченко на брифінгу скоромовкою пояснив: ідеться не про поточну 2-місячну заборгованість, а про борги за лютий, січень, грудень і так далі…

Боржники, яких усі центральні ЗМІ та чиновники ще з травня лякали позбавленням субсидії за 2-місячну несплату, у червні-липні нервово кинулися погашати навіть поточну заборгованість. Хто мав гроші – без питань, а от хто не мав – мусив позичати чи щось розпродувати з хати, аби лишень не втратити субсидію.

Комунальні організації виграли, але якою ціною? Хитроголова недомовка чиновників коштувала багатьом громадянам здоров’я, нервів, сліз, переходу на хліб і воду.

 

 

Міністр соціальної політики А.Рева розводиться, що українці багато їдять. Може, в його колі справді їдять забагато. А от на допомогу з безробіття, мізерну пенсію чи на мінімалку не пожируєш. Надто коли розрахуєшся з комунальниками.

Із цікавістю досліджую зараз оці незаконні совкові вимоги здати довідку за невідомо який термін.

Як в інших містах, громадяни? Теж вимагають довідку з “Водоканалу”, “Теплоенерго” чи ЖКП? Чи це примха тільки нововолинських функціонерів соцзахисту?

 

Наталя Камишникова

Офіційно

“Якщо впродовж двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії. В іншому випадку – з місяця, в якому буде документальне підтвердження про сплату боргу чи укладення договору”.

Уважно прочитайте перше речення. Там немає вимоги щось кудись нести. Громадянин уклав договір про реструктуризацію – і все, субсидія буде! Має квитанцію чи платіжний рахунок – субсидія є!

То якої біди в Нововолинську люди мусять ходити в комунальні організації по довідки? Бо чиновникам ліньки зазирнути в електронну систему проплати? Може, в управлінні соцзахисту забули, що надворі ХХІ століття, а не 1967 рік…

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

24 Коментар "У службі субсидій вимагають совкові довідки. Чому?"

повідомляти

Анатоль_
1 рік 1 день тому

Згадується мені, недолугому, що пані Н. Волчанюк у минулі роки, схоже, мала якісь проблеми із законом… Ну, там, стосовно кримінальної справи відкритої із приводу пограбування коштів зі пенсійних карток неповносправних громадян у будинку для літніх людей у с. Благодатне, адміністраторами (тоді ще Жовтневе). А потім – були якісь проблеми із освітою, що нібито, не відповідала займаній посаді, згідно прокурорської перевірки, проведеної прокурором міста О.Решетником… На що мають бути, відповідні, офіційно задокументовані скани. І, можливо, іще якась цікавинка віднайдеться? Гм. Потрібно покопирсатись в архівах.

анти чобіт
1 рік 22 годин тому

в мого знайомого у бабці після смерті пропала золота вставна щелепа,бабця доживала віку в тому домі пристарілих

Ольга
1 рік 19 годин тому

А як законно у нашому місті надають субсидію людям.що здають квартири в оренду.ще й вказують в оголошення про це.Зайдіть на сайт нерухомості-там повно таких оголошень

володимир
1 рік 17 годин тому

Н.Волчанюк це ще та дамочка, пишіть скарги в прокуратуру на неї особисто, а там прокурор розбереться і з освітою і з коштами пенсіонерів.

володимир
1 рік 2 годин тому

з щелепою теж прокурор розбереться

я її кохав
1 рік 2 годин тому

пані Наталя, напишіть про весілля доньки ,Сторонського , і чому дороги перекривали?

Аміна
10 місяців 5 днів тому

Чи багато громадян, котрі користуються субсидією, на сьогоднішній день знають, що, якщо в родині є дитина, що досягла 14 років, то їй потрібно зробити паспорт, бо без нього сім’ю позбавляють права на субсидію????…

user
10 місяців 1 година тому

Це все перекручення речей на свій лад! Якщо є субсидія – значить потрібно оплачувати борги КОЖНОГО місяця!! Якщо борги оплачені – субсидія автоматом продовжується. Якщо умови ніхто не виконує і сидить в боргах!! То якого милого ото репетувати про довідки!

wpDiscuz