Про ситуацію в нововолинській лікарні – зсередини.

Очима молодого лікаря.

Це відгук на публікацію “Його мама померла в лікарні – і він одразу викликав туди поліцію…”

 

 

– Співчуваю родині – втрачати найближчу людину завжди важко.

Пишу не стосовно даної ситуації, а про приймальне загалом. Знаю наперед, що за даний коментар обіллють брудом, але нехай.

Черговий терапевт чергує в будні дні з 16 до 9 ранку, на вихідних – по 12 годин з 9 до 9 – відповідно день або ніч.

Терапевт один на кардіологію, терапію, неврологію, інфекцію і психоневрологію. Ну, й інші відділення, якщо є потреба в його консультації.

Раніше були чергові лікарі по відділеннях, але скорочують вже все що тільки можуть.

Відповідно, як писали вище, в теплі я не сиджу, а гонюся по всіх корпусах. Спокійні чергування бувають дуже рідко. Буває по 3 швидкі одна за одною – отоді всі і незадоволені швидкістю прийому – але я теж не робот. Пишу листок призначень і піднімаю хворого у відділення – історію дописую вже потім – щоб хоч якось швидше.

Не постійно, але відділення бувають забиті по повній – і мусиш класти людину в те, де є вільне ліжко. Все розумієш, але мусиш. В нас все ж лише скорочують.

Мороз для мене далеко не авторитет, це не основне місце праці, я там раз на оказ, тож в його системі не працюю.

Відносно людяності – поки молодий, вона ще є. З часом її як такої не стане. На початках роботи ревла як білуга за померлими пацієнтами, хоч і розуміла, що зробила все, що могла.

Ви знаєте, надовго так тебе не вистачить. І тоді мусить вмикатися щось на кшталт цинізму, і ти мусиш просто з розумом виконувати свою роботу. Хай і дусять сльози зсередини- так-так, повірте, таке є, хай що ви б не писали і як би не вірили.

 

 

З медикаментів – безкоштовно – ну дуже скупа невідкладка, ліки уч. АТО та ВВВ. Повірте, сама з того не в захваті. А, і шприци до себе на основне місце роботи купляла сама – головний же просто розвів руками.

Відносно амбулаторного прийому – по правилах, лікар спочатку робить обхід в стаціонарі, далі швидка, далі самозвернення. Зарплата – 0, 25 ставки – 558 грн. Це за три чергування 12-годинні, одне з яких – ніч.

Клятва Гіпократа, гопократа чи гіпопотама – хто як називає – особисто ми в 2014 її не давали при випуску. Та і прочитайте її, щоб хоч потім знати, на що посилатися.

Люди, проблема в усьому нашому керівництві – у всіх галузях. А ми й далі будемо гризти одне одного, замість гризти їх.

Так, я дуже хотіла бути лікарем, хоч мене й відмовляли. Куди я йшла – як усі пишуть, – знала не відразу, бо в сім’ї медиків не було. Зараз працюю на 3 роботах – вийде десь 4,5 тисяч, бо ж підняли мінімалку.

Відпрацюю свої три роки і, напевне, піду з медицини, бо в таких умовах працювати немає сили – ти постійно між головним лікарем, який лиш дає укази і йому не цікаво, як ти то маєш зробити, і пацієнтом.

І, повірте, такі настрої не лише в мене. Бо наша Уляна-космос таки організує геноцид народу шляхом знищення вже знищеної медицини.

Всім добра і ходіть здорові!

 

ЧЕРГОВИЙ ТЕРАПЕВТ

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: