Непересічна подія сталась у Будятичах.

Тут встановили й освятили пам’ятний хрест на честь князя Володимира — хрестителя Київської Русі.

Припускають, що саме тут він народився й виріс.

 

10 липня на Іваничівщині громадськість і духовенство вшанували пам’ять князя Київського Володимира Великого – видатного державного та політичного діяча.

У селі Будятичі, яке чимало науковців вважають історичним місцем народження князя Володимира, архієпископ Михаїл, митрополит Луцький і Волинський, освятив хрест на честь 1000-ліття від дня упокоєння святого рівноапостольного князя Володимира.

 


Фото з сайту Іваничівської райради

 

Хрест встановлено на території школи за сприяння райдержадміністрації, районної ради та місцевого священика отця Івана (УПЦ).

У районному домі “Просвіта” в селищі Іваничі відбулись науково-практична конференція «Князь Київський Володимир Великий – творець середньовічної європейської держави Руси-України» та мистецьке дійство.

 

 

Владика у своєму виступі зазначив: у ході багатьох конференцій підтверджено, що найімовірнішим місцем народження великого князя є Будятичі.

Володимир Красне Сонечко чимало потрудився, аби просвітити племена Київської Русі євангельською істиною.

 

 

У заходах узяли участь протоієреї Василь Мельничук із Іванич, Андрій Сидор із Горохова, Стефан Фульмес із Нововолинська,  Євген Шевчук із Володимира-Волинського, Ігор Дружинець із Локач, інше духовенство УПЦ КП і УПЦ, освітяни й науковці, представники місцевої влади: заступник голови районної ради Юрій Мазурок, заступник голови РДА Людмила Войтович, керуюча справами районної ради Ніна Шумська.

 

 

Заступник голови ради Юрій Мазурок у вітальному слові зазначив:

— Князь Володимир залишив пам’ять у літописах про себе як про людину імпульсивну й енергійну, яка уміла зосереджувати всі зусилля до однієї мети. Свої багатства витрачав він не тільки на державні потреби й на будову церков, а й на допомогу бідним, хворим, немічним. Тому всі називали його ласкаво “батечком” і “Сонечком Ясним”.

Володимир першим із руських князів розпочав карбувати власну монету. Використовував особистий знак «тризуб», що став гербом нашої держави. Заснував фортифіковані міста, серед яких і волинське місто Володимир, яке зараз носить назву Володимир-Волинський.

Нам, іваничівцям, дуже приємно, що спираючись на численні археологічні факти, науковці дійшли висновку: ймовірним місцем народження князя Володимира Великого є село Будятичі.

Війна на сході має не тільки військовий характер. У нас хочуть вкрасти історію, назву «Русь» та надбання нашого державотворення, культури, освіти, літератури, пов’язані з Київською Руссю. Росія намагається переписувати нашу історію. Тож мусимо дати гідну критику теорії “руского мира”, показати достоїнство Київської Русі, велич князя Володимира.

 

 

Про подію повідомили сайти Іваничівської райради ivrada.com.ua та Волинської єпаріхії УПЦ- КП pravoslaviavolyni.org.ua

Світлини надало управління освіти Іваничівського району  

Прочитав сам? Поділись з іншими: