кулачино

Жорстоко побив – і уник покарання. Проста родина шукає справедливості

26 2578

Який гуманний суд, який мудрий парламент, який милостивий президент!

Бий, ламай ребра, вкладай людину на лікарняне ліжко, на операційний стіл – і за свій злочин не відповідатимеш!

13 серпня 2016 р. увечері біля магазину в селі Гряди Андрій Дубинюк, як доведено у суді, побив Валерія Головенка.

Обидва мешкають у Грядах. Дубинюк працює гірничим майстром на шахті “Бужанська”. Це зять голови Грядівської сільської ради.

Разом із  приятелями Дубинюк розпивав того дня спиртне, а Головенко приїхав велосипедом купити цигарки. І трапився під гарячу руку. Точніше, ногу…

Головенко стверджує, що ударів було щонайменше десять – у груди, живіт, пах, що Дубинюк зламав йому ребро, завдав інших серйозних ушкоджень. Бив здебільшого коліном.

Поліція Іваничівського району розпочала кримінальне провадження й за кілька місяців довела його до суду. Допит свідків і фігурантів справи, висновки судово-медичної експертизи, слідчий експеримент на місці злочину – біля магазину “Анастасія”.

Уже наступного дня після побиття – 14 серпня Валерій звернувся в Іваничівську районну лікарню, два тижні пробув там із переломом ребра та забоями.

А прооперували його в обласній лікарні. Звідти виписали 8 вересня.

На лікування пішло 3700 гривень. Майже стільки ж – на послуги адвокатів.

Адвокатів у Головенка було двоє: спочатку Омелянюк із Володимира-Волинського, згодом – Жуковський із Луцька. Омелянюк одразу взяв із клієнта 1700 гривень, однак діяв мляво, натомість постійно спілкувався з адвокатом обвинуваченого – В.Шостаком із Нововолинська.

Головенко навіть запідозрив свого захисника у змові з Шостаком.

Урешті-решт відмовився від його послуг і написав скаргу в адвокатуру Волинської області. Мовляв, квитанцій і ордерів Омелянюк не надавав, у суд один раз не з’явився, не повідомивши клієнта про причину.

Імовірно, це той самий адвокат, якого у квітні 2017 р. працівники СБУ затримали в Любомлі на виході з суду. Він, як запевняли речники СБУ і прокуратури, видурив у іншого клієнта 1000 доларів, аби порішати з суддею і прокурором. Ішлося про закриття кримінальної справи про контрабанду наркотиків. Насправді “рішайло” просто залишив гроші собі.

 

 

Дисциплінарна палата обласної адвокатури скаргу Головенка відхилила. Ще й нагадала скаржнику про відповідальність за тиск на адвоката!..

Валерій просив розглянути скаргу в його присутності, та колеги Омелянюка на це не зважили. Спрацювала цехова порука.

Отже, часу і грошей на пошуки справедливості у родини Головенка пішло чимало. Нарешті 22 червня 2017 р. суддя Іваничівського суду Ігор Нєвєров виніс вирок:

призначити Дубинюку півтора року виправних робіт за місцем роботи з відрахуванням 10% заробітку в дохід держави, стягнути з нього на користь Іваничівської РДА 2488 грн., на користь обласної лікарні – 2804 грн., на користь потерпілого – 10 тис. грн. відшкодування за моральну шкоду, 3000 грн. – на відшкодування матеріальної шкоди, 3000 грн. – видатки на правову допомогу.

Цей вирок оскаржила в апеляційній інстанції прокурор Вікторія Назаркевич – вона домагалася суворішого покарання для Дубинюка: 2 роки виправних робіт із вирахуванням 20% заробітку.

 

 

Оскаржив вирок і адвокат обвинуваченого Віктор Шостак. Він просив повністю виправдати Дубинюка, у задоволенні цивільних позовів прокурора і потерпілого відмовити.

Головенко і його новий захисник Віталій Жуковський наполягали на 2-річному обмеженні волі для Дубинюка і на 30 тисячах гривень відшкодування за моральну шкоду.

Гуманний апеляційний суд у лютому 2018 р. задоволив апеляційні скарги – частково і дуже своєрідно. Найбільше він догодив Дубинюку з Шостаком.

Адже Андрій Євгенович Дубинюк просто в залі суду потрапив під амністію! Його як батька двох неповнолітніх дітей повністю звільнили від покарання у вигляді виправних робіт за місцем роботи й вирахування 10% заробітку.

 

 

Верховна Рада ухвалила цей закон у липні 2016 року, президент підписав у грудні, а чинності він набув аж 7 вересня 2017 р. – наступного дня після офіційного опублікування.

Злочин у Грядах скоєно 13 серпня 2016 р. Мабуть, під час слідства Дубинюк уже знав: або відмажуть, або амністують.

У частині цивільного позову вирок Іваничівського районного суду скасовано і скеровано на новий розгляд.

Тепер цю – вже суто цивільну – справу розглядатиме Нововолинський міський суд. А це означає для потерпілого нове ходіння по колу: знову видатки на адвоката, знову поїздки у судове засідання, а суддя то у відпустці, то зайнятий, то ще якась причина…

 

Нововолинський суд: у справі Головенка жодних зрушень за 4 місяці

 

Зі слів батька потерпілого – Миколи Головенка, пан Шостак запевнив: “Ви ніяких грошей не отримаєте!”

РАДАР зателефонував Андрію Дубинюку – з’ясувати, чи не можливе примирення сторін і добровільне відшкодування шкоди. Усе ж таки вони з Головенком – односельці. А поганий мир завжди кращий за добру судову тяганину.

Розмова виявилась дуже короткою. Дубинюк заявив:

– Та ніхто його не бив!

 – Ніхто? Навіть один-єдиний раз – долонею в обличчя, як ви самі визнали на слідстві й у суді?

Тут Андрій Євгенович Дубинюк слухавку нервово кинули… і повторний виклик збили.

І от я думаю: це ж яка гуманна в нас держава, який мудрий парламент, який милостивий президент! Бий, ламай ребра, вкладай людину на лікарняне ліжко, на операційний стіл – і лишишся непокараним! За свій злочин не відповідатимеш! Та й гроші, тіньові домовленості деяких адвокатів і статус зятя творять дива.

РАДАР простежить, чим завершиться ця історія. У Нововолинському міському суді справу про відшкодування матеріальної та моральної шкоди розглядає Микола Ушаков.

Минуло майже 2 роки від того побиття у Грядах.

 

Наталя Камишникова

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

26 Коментар "Жорстоко побив – і уник покарання. Проста родина шукає справедливості"

повідомляти

бабушка Кати
8 місяців 26 днів тому

какая закономерность! как охотно пан Шостак защищает … конечно – у которых есть деньги!

Анатоль_ БІДЗЮРА
8 місяців 26 днів тому

Він спеціалізується на захисті зла і темряви. Є така категорія посеред них. Мати справу зі диявольщиною – набагато вигідніше і легше, аніж зі світлом і правдою.

Тролик
8 місяців 26 днів тому

Це не той зять, якй пару років тому назад убив людину, і йому нічого за це нічого не було? (аварія)

Пішохід
8 місяців 26 днів тому

Він самий, батько все взяв на себе.

Сирий
8 місяців 26 днів тому

Скажу так ненанимайте адвакати а наймить наркамана хай дасть па галаве и хай батьки доглядають свого чудового синочка

editor
8 місяців 26 днів тому

логіка зрозуміла, але – ні, Сіренький, так ніззя.

гість7
8 місяців 26 днів тому

Ви не праві на рахунок Шостака, адвокатська робота включає в себе захист обох сторін справи. Хтось вибирає взагалі тільки цивільні справи, хтось адміністративні, а комусь цікавіше кримінальні. Бо це дійсно цікавіше. І всі виконують СВОЮ роботу, не просять таких коментаторів як тут назбиралось допомагати чи ще щось.

бабушка Кати
8 місяців 26 днів тому

Г1СТЬ7 ! по-вашему шостак единственный адвокат по криминальным делам в Нововолынске? уверяю вас – вы очень ошибаетесь!!! я ЭТО знаю! но есть АДВОКАТЫ с СОВЕСТЬЮ, а есть… которым не пахнут и КРОВАВЫЕ деньги! задумайтесь над этим. и не дай вам БОГ и столкнуться с этим!

гість7
8 місяців 26 днів тому

хто тут по чому адвокат в місті я точно краще за Вас знаю. Але ви про нього так судите, бо попали в одну справу. Не спорю, то біда, але кожний заробляє гроші як може, і це його робота в першу чергу!!!

бабушка Кати
8 місяців 25 днів тому

да, Г1СТЬ7, логика у вас железная! а ведь и наркодиллеры , и наемные убийцы, и воры тоже зарабатывают деньги как могут. и адвокаты, конечно же, должны защищать и убийц, и вы правы – это их работа. но вот какими методами?! или Вы. по своей железной логике, скажите, что все методы хороши и приемлемы?! * мы попали с шостаком в одну справу*?!!! у меня нет просто слов!!!

editor
8 місяців 25 днів тому

У мене теж. Але несповідимі шляхи… може, теж “попаде з Шостаком в одну справу”, тоді заговорить по-іншому.

гість7
8 місяців 26 днів тому

А ця сім”я Головенків якби були розумні й не робили цирків, вже б давно ті питання були вирішені.

Образи видалено.
Модер

editor
8 місяців 26 днів тому

цирків?.. Цирк – це відповідь пана зятя: “Ніхто його не бив!”
Адже є рішення двох судів, де встановлено: бив!

бабушка Кати
8 місяців 26 днів тому

еще раз хочу сказать – если, совершив преступление, уходят, откупаются от адекватного наказания – это порождает рецидив. Безнаказанность приводит к беспределу!

сумний
8 місяців 24 днів тому

Без адвоката зара не можна – це факт, але Інколи вибрати адвоката – це більш важливіше ніж виграти справу. Якщо по адвокату є якесь розслідування то задайтесь вже питанням , хто його защищає він сам не буде. Спитайте в Омелянюка хто у нього адвокат (не здивуючь якщор ваш шостак) а ще у нього є й така непопулярна інформація. https://www.unian.net/society/2158629-v-volyinskoy-oblasti-zaderjali-na-vzyatke-supruga-nardepa.html

editor
8 місяців 24 днів тому

Один – Микола Сорокопуд, чоловік І.Констанкевич, а другий?

сумний
8 місяців 21 днів тому

Ну що ж Ви не впізнали Омелянюка між двома працівниками поліції ???? а справа то в же інша…ну й що що затушовано? … як видете він теж дуже поппулярний адвокат … тільки в справах кримінальних проти себе….ото ж !!!

Віка
8 місяців 23 днів тому

Ці люди звикли до безкарності. Тому й крадуть, б’ють, вбивають, їздять п’яні за кермом, захоплюють землю і все що їм хочеться, бо ж Бородчук все «порішає».

Односельчанка
8 місяців 19 днів тому
Шановні односельчани! Якщо ви всі так чудово знаєте зятя Бородчука і його минуле. Все знаєте за кого що “порішав” Бородчук і т.д., то чому не напишите про другого героя цієї статті “бідолашного побитого” (давайте вже і про нього поговоримо). Це випадково не той, який бив і знущався зі своєї тещі (нажаль,яка вже померла)? І випадково не той , який чуть не щодня знущається і лупцює свою дружину, на яку страшно вже дивитися? Це, я думаю, не для кого не секрет, шановні однесельчани! (Сусіди свідки). Чи ви не про всіх своїх односельчан так все чудово знаєте? Правильно, для чого забивати собі… Читати далі »
editor
8 місяців 18 днів тому

На мою думку, всі в селі знають, як телефонувати у поліцію, коли хтось вчиняє насильство у сім’ї. Про всяк випадок нагадаю: 102.
Визначити, багато зять Бородчука дав чи мало, ви можете тільки на власній шкурі.
Дати потиличник коліном аж до струсу мозку й операції на внутрішніх органах – це треба було дуже постаратися.
То хто там був насправді за кермом, коли загинула людина?

Наталка
8 місяців 13 днів тому

Люди всі кажуть що Андрій Євгенович!!!

Наталка
8 місяців 13 днів тому

Вперше про це почула, за цих обставин. Дружина вправі сама вирішувати писати їй заяву на чоловіка чи ні. Можливо вона не хоче, щоб хтось втручався у їхні сімейні розбірки. А на це беззаконня з родичами сільського голови вже дивитись не можна. Надіюся що Дубинюк хоч тут відповість по закону.

editor
8 місяців 17 днів тому

“Жителю села”. Давайте дочекаємось рішення суду у цивільній справі про відшкодування збитків Головенкові. А вже потім будемо досліджувати кримінальну хроніку місцевих сіл, ОК?

Невідомий
8 місяців 3 днів тому

Може радар допоможе?

Невідомий
8 місяців 3 днів тому

Де правда! Де

editor
8 місяців 2 днів тому

Напишіть мені сюди, я дам свій телефон, домовимось із ними про зустріч.
info@radar.in.ua

wpDiscuz