На дописи та зауваження мам із 15-го, 5-го, 6-го мікрорайонів щодо обслуговування в амбулаторії №1 Нововолинська відгукнулася завідувач – Валентина Василівна Верес:

– Шановні наші пацієнти: дорослі, поважного віку і ви, маленькі, які ще нічого не розуміють , але вже бувають обділені увагою старших. Ми всі з вами живемо в певних реаліях, у недосконалих умовах.

Не все в цьому житті залежить від нас. Просто треба бути об’єктивними і самокритичними, а не тільки висловлювати критику на адресу інших.

Погоджуюся з вами, що амбулаторія замала для такого району обслуговування. І що тісний коридорчик, і одночасне перебування дітей і дорослих пацієнтів – теж неправильно.

Може, не всі помітили, що в коридорі зверху висить бактерицидний рециркулятор (бактерицидна лампа) для знезараження повітря. Поки дітки є на прийомі – вона ввімкнена. Що ми могли зробити в даній проблемі – ми постаралися таку лампу відшукати.

Розмежувати прийом хворих і здорових дітей на 100% не можна в нашій ситуації. Для цього потрібно мати довгий коридор і тоді 2 входи будуть доцільні. А коли на пару квадратних метрів коридору відкрити двоє дверей із реєстратурою посередині і одним дитячим кабінетом – хіба це щось змінить?

Дні щеплення – вівторок і четвер – усі знають, бо про це мам ще й інформують і попереджають їхні медсестри дільничні. Графік є.

Але коли приходить інша мама із своєю хворою дитиною, яка має підвищену температуру, ви повірите, що вона погодиться чекати тих 2-3 години, поки щеплення закінчиться? Вона ж завтра поскаржиться, що невчасно лікар оглянув дитину, які ж лікарі бездушні!!

 

 

Тепер про талони на прийом до лікаря. До речі, вони вже скасовані МОЗ із квітня. Але для зручності ми їх зберігаємо. Поки наша реєстратура не забезпечена комп’ютером ( не з нашої вини), попереднього запису в нашій амбулаторії немає.

Але кожен з вас – чи по телефону, чи прийшовши в амбулаторію – може отримати такий талон і прийти у вказаний час. Відповідно прийом проводиться по часу, вказаному в талоні, а не за принципом живої черги.

Хоча будуть моменти недотримання: з медоглядом пацієнт оглянутий може бути за 5 хвилин, а на важкого, неясного хворого треба потратити і 30 хвилин (особливо якщо хворий лежить на кушетці, йому надається допомога, знімається ЕКГ, очікується бригада екстреної допомоги).

Ще цікава для всіх довідка: МОЗ для кожного з вас виділяє лише 12 хвилин на прийом. Впевнена, що ви, як і ми, хочете більше часу для спілкування, щоб задоволеними після прийому були всі: пацієнт і лікар.

І повірте (хоч передбачаю не одну саркастичну посмішку), що ми, медики, не байдужі до вашого здоров’я, ми співпереживаємо з вами і маємо неабияку радість від результату своєї праці: коли ви здорові, коли вам легше, коли посмішка на вашому обличчі від того, що ви отримали те, на що розраховували, довіряючи лікарю.

Лікар-педіатр один. Із кадрами загалом проблеми. Їх швидко не вирішиш. Кадри готують ще 3 роки після закінчення інституту.А зарплата в 3700 вас би влаштувала?

Знаю, дехто скаже: “Не потрібно було йти вчитися, ви давали клятву Гіпократа” (хоч упевнена, що ви тексту її не читали, а треба було б). Та якщо ви не навчалися на цю професію, ми б не навчалися, бо ви так кажете, то хто працював би медиками?..

Скажете: ті, хто погоджується на платню 3700 гривень. А це ви не щирі, бо лікар – теж людина, жива, якій також болить, яка також плаче, переживає, сміється і радіє. Людина, яка має сім’ю і повинна її забезпечувати. Лікар також хворіє і ходить у ті ж самі аптеки. Інколи змушений звертатися до своїх колег по допомогу.

Ми всі з вами повинні бути Людьми, для цього ми прийшли у цей світ у відведений нам час.
Давайте разом будемо змінювати світ на краще. Бачити не тільки зло, а й хороше.

 

Валентина Василівна ВЕРЕС,

завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1

Нововолинськ

 

Прочитав сам? Поділись з іншими: