У тилу будови третього АТБ встановили біотуалет, прикиньте.
Це для зручності робітників? Чи просто каналізація в колишньому приміщенні УКК не працює? Вимкнули?
Опалення там точно нема впродовж кількох років.
Як відкриється супермаркет, буде ще більше навантаження на каналізаційну систему!
Її ж ніхто не реконструював.
Майже щодня працівники нововолинського “Водоканалу” пробивають труби від жиру з ОЖК і “Маселка”.
Фотосюжет – Анатолій Бідзюра
А те що сусідні будинки забивають каналізацію то це нормально
Заблоковують, та не щодня. А ось ОЖК – майже через день, коли працює. Цікаво, бере НВ “Водоканал” плату за користування комунальною каналізацією чи вона потрапляє комусь у кишеню?
Дурниця з дурниць,
Олійно-жировий забиває і забиває каналізацію, а прийде АТБ і остаточно заб’є.
Труби старезні. І явно не гумові. І ситуація там давно аварійна.
АТБ з’являється не на порожньому місці, а навчально-курсовий комбінанат був розрахований на студентів/відвідувачів, кількість яких набагато більша ніж можливого персоналу АТБ. Тому проблеми та з пальця висосана. Краще б Водоканал забороняв би олійно-жировому і маселку можливі жирові відходи в каналізацію скидувати. Це дійсно проблема а не 2-3 туалети ймовірно у АТБ
Звісно, краще б. Але в нас навіть Сапожніков нічого не може/не хоче заборонити ОЖК чи “Курчаку”. Не скажете чому?
Анатолій Миколайович, автор фотосюжету, відреагував на побачене у сквері як мешканець цього кварталу, надто добре обізнаний із проблемами від ОЖК. Продуктовий магазин, де потрібне постійне прибирання й миття, навантаження на каналізацію збільшить. Отже, мешканцям буде у прямому сенсі непереливки. Завважте, який заголовок у публікації.
АТБ буде використовувати комунальну каналізаційну мережу міста у яку не вклав ані копійки. Не пишіть дурниць “Wagonwheel”. В УКК, у свій час, я викладав студентам деякі предмети. Не так і багато там було учнів, майже всі із “Волиньвугілля” та “НВ Теплоенерго”. Навантаження на каналмережу було в основному із туалетів яких там, на 3 поверхах, було 5. І деколи, після рясних дощів, із підвальних виробничих аудиторій, відпомповували воду. Ані про яке порівняння із навантаженнями, які буде нести міська каналізація після виходу на повну торгову потужність АТБ, говорити не доводиться: вона буде у декілька разів (або й десятків разів) більшою. Потрібно негайно робити її реконструкцію. Можливо, власники захочуть ще й надбудувати над АТБ зо 9 житлових поверхів, як у недобуді в ЦМЛ. :)))
Благоустрій скверу “благодійники” в АТБ назвали соціальним проектом. Ну, то хай візьмуть на себе разом із ОЖК реконструкцію каналізаційної системи. Бо вони ще не уявляють, який геморой на них чекає з такою дохлою каналізацією і таким “жирним” сусідством.
А нововолинська влада зацікавлена лише в зовнішніх ефектах. Бруківочка, лавочки, світильнички, чарівне містечко…
По дворах пройдіться, панове Сапожніков, Рожелюк і Сторонський, по дворах. Або ніжками у другий ЖЕК і до “Близесенько” по тих страхітливих залишках асфальту з обох боків проспекту (!) Перемоги.
У Вас все так просто – “хай візьмуть на себе реконструкцію каналізаційної мережі” . Так всім магазинам, підприємцям, підприємствам “нарізати реконструкцій” і хай тягнуть витрати, які в принципі не повинні лежати на них. Основна діяльність підприємців/підприємств виробництво/ надання послуг, біле працевлаштування працівників, їх захист та сплата податків. Все!!!
За інфраструктуру не вони відповідають.
Слушно і справедливо. Але ж якогось милого вони вирішили вгатити 1,2 млн. грн. у благоустрій скверу. То хай мають на увазі, що вічно забиті туалети – це ще гірше, ніж старі лави. 🙂
Ось коли будуть плавати в лайні (АТБ) тоді зрозуміють, що потрібно вивчати потенційний об’єкт перед купівлею. І вивчати всі можливі ризики розташування свого магазину. 2-3 рази трапиться таке, рознесеться інформація по місту що АТБ в нечистотах – втратять покупців.
Водаканал може у вихідних даних для проектування вимагати реконструювати вихідну каналізаційну трубу з будинку учкомбінату у міську каналізаційну мережу, це вони можуть, але це не вирішить проблему на цій вулиці.
А якого милого нищити зелені насадження у місті, коли вже давно у Європі міста озеленюють? Озеленюють навіть старий Нью Йорк – не новобудови. Виносять деревця і квіти у горщиках, багато виносять! Влаштовують експозиції. Екологічна служба повинна займатись питанням наявності і відсутності зелених насаджень у місті.
Ні не все. У обов’язковому порядку всі підприємці, котрі приходять у місто чи відкривають у ньому торгові чи інші заклади, мають сплатити одноразовий, передбачений законом збір на розвиток інфраструктури та інші потреби міста. Біда у тім, що деколи ці гроші не потрапляють у бюджет а можливо, тільки, у чиюсь бездонну кишеню.
1) АТБ повинно заплатити по інвестиційному договору на розвиток міста у місцевий бюджет.(реконструкція об’єкта) Все інше – ще раз пишу “дурниця”. Це не той об’єкт, де навантаження суттєво збільшиться у порівнянні з учкомбінатом у період своєї нормальної роботи.
2) У Водоканалу є всі повноваження не приймати стоки з олійно-жирового і маселка, якщо вони не відповідають нормам, які ставляться до комунально-побутових стоків. Свого часу Водоканал інформував і підписував з підприємствами, не знаю як правильно назвати документи по “розмежуванню” і контрольних точках відбору зразків стоків. У них є повноваження, але чи вони ними користуються? Це вже інше питання.
3) Нормальна практика для розвитку місцевої інфраструктури – це інвестиційні договора. Тобто приватний інвестор – будує, чи щось реконструює – сплачує на розвиток міста/села.
Ну шо, треба й цю публікацію у виконком надіслати, хай відповідають, це реальна проблема.
Нововолинському міському голові В,Б.Сапожнікову
Надсилаю критичну публікацію щодо стану каналізаційної мережі в районі олійно-жирового комбінату.
Мешканці довколишніх будинків дуже часто бачать, як вона забивається викидами з двох переробних підприємств, і справедливо побоюються, що з відкриттям АТБ навантаження на аварійну мережу збільшиться.
Читачі пропонують ОЖК, “Імперії жирів” та “АТБ” спільно з міською владою реконструювати каналізаційну мережу в цьому районі. Бо біотуалети від цієї проблеми не врятують.
Нагадую також про постійне підтоплення підвалів на Нововолинській, 53 і 51. Нещодавно воду там довелося відкачати МНС. Бо міська влада бездіяла.
Посилання додаю.
http://radar.in.ua/kanalizatsiya-v-rajoni-olijni-zabyvayetsya-shhodnya/