Світла, прекрасна людина, яка своїм високим поетичним словом осявала й зігрівала багатьох, відійшла в засвіти Різдвяного вечора. В Луцьку, в лікарні, о 22.08, не знаючи, що вже помирає.
Вона часто завершувала свої дописи на фейсбук дивовижною фразою: “Тримаймось на відстані променя”.
Сьогодні ця відстань стала неосяжною.
Смертельна хвороба два останніх роки брала своє, але Світлана трималася так гідно, так хоробро. Усі ми вірили: ця неймовірна жінка переможе.
Іще зовсім нещодавно їй пощастило побувати в Єрусалимі. Привезла на Святу землю свою нову книжку – “Зцілення любов’ю”. Потім виклала світлини з подорожі на своїй сторінці.
Її численні шанувальники тихо молилися за одужання поетки. Хто знав, що в небесній канцелярії вже полічили її земні дні…
Одну з найкращих своїх книжок вона назвала відчайдушно-безоглядно: “Траєкторія самоспалення”…
Книжка її віршів у перекладі англійською, яка вийшла торік друком у Нью-Йорку, називалась “Босоніж у небо”.
Отак босоніж у холодне різдвяне небо Світлана і пішла.
В Єрусалимі
Там, на Святій землі, Світлана дякувала Богу за всі дари: життя, поезію, любов, випробування…
У Нововолинську вона мешкала поряд із ліцеєм. Там донедавна викладала. Туди й подарувала два десятки примірників нової книжки.
У комусь із юних озветься і проросте її променисте слово.
Жила красиво й гордо, відійшла легко. Світла пам’ять світлій людині.
* * *
палахкотіла як свіча на вітрі злому
крізь час і чад і листопад і дику втому
секунди жмутками листків в’язали будні
і миті ці мені були вже незабутні
а я стояла на вітрах не трепетала
любов світилася в очах любов палала
була сильнішою стократ за всі незгоди
була немов осінній сад і тихі води
немов поліське джерело під журавлями
що гублять втомлене крило летять над нами
була кривавником густим пучечком м’яти
ніхто мене у тому сні не смів спиняти
твоєю стала а чи ні – сама не знаю
жила мелодія в мені відлунням раю
жила любов до цих людей до світу цього
душа босоніж в небо йшла – шукати Бога
Це з останньої її книжки
З Вікіпедії
Світлана Степанівна Костюк (дівоче прізвище Бусел, народилася 30 листопада 1963 р. у селі Кукли Маневицького району Волинської області) — українська поетеса, журналіст, педагог, громадський діяч. Член Національної спілки письменників України (з березня 2015).
Закінчила із золотою медаллю десятирічку в Куклах. Після школи закінчила Луцьке культурно-освітнє училище (спеціальність – бібліотекар) і Волинський університет імені Лесі Українки, факультет філології.
Працювала бібліотекарем, кореспондентом районної газети (у зоні ЧАЕС), викладачем рідної мови, директором школи у Іваничівському районі. Голова районної ГО “Спілка «Чорнобиль України».
Учасниця численних міжнародних та вітчизняних форумів і конференцій.
Автор книг поезії «Спалахи душі» (1998), «Наодинці зі світом» (2012), «Маленьке диво» (2012), «Листи без конвертів» (2013), «Мереживо чудес» (2014), «Про що шепотіли листочки» (переклади польською, 2014), «Траєкторія самоспалення. Щоденникові записи у віршах» (2015), «Barefoot to the sky» («Босоніж в небо», переклади англійською, США, Нью-Йорк, 2016), «Зцілення любов’ю» (Чернівці, «Букрек», 2016).
Друкувалась у колективних збірках «Перевесло», «Мамина криниця», «Апостол правди і науки», «Викрадення Європи», «Воїнам світла», «Осінь у камуфляжі», «Подяка Богу», «Скіфія -2014», « В століттях чатує Чернеча гора», «Натхнення», «Вінтаж», «Антологія сучасної української літератури», «Берегиня» та ін., журналах «Дзвін», «Дивослово», «Золота Пектораль», «Буковинський журнал», «Світязь», «Склянка часу», «Ангелятко», «Світ дитини», «Педагогічний пошук», «Український вісник», газеті «Літературна Україна» та в періодичних виданнях США, Італії, Польщі, Румунії, Ізраїлю.
Твори С.Костюк перекладалися англійською, польською, російською, італійською, іспанською мовами. Автор близько 50 пісень, написаних разом із українськими та зарубіжними композиторами.
Переможець Міжнародного літературного конкурсу «Між словом і вічністю» (поезія) — Італія, Неаполь, 2015, Міжнародного конкурсу до 200-річчя Т. Г. Шевченка «В століттях чатує Чернеча гора», Всеукраїнських конкурсів ім. Леся Мартовича, «Незламні українці», «Викрадення Європи», «Сто творів, які варто прочитати влітку», лауреат першої Всеукраїнської літературної премії ім. Івана Низового, відзначена Міжнародною премією літературних критиків за малу прозу (Італія, 2016).
Орден «За гуманність та милосердя» від Всеукраїнської ГО «Спілка Чорнобиль», медаль «25 років незалежності України».
Прекрасні вірші її – тут: “Приречена світитись і світити…”
http://radar.in.ua/pryrechena-svitytys-svityty/
І тут: “У серпні 2014-го вона вступилася за бійців 51-ї бригади…”
http://radar.in.ua/u-serpni-2014-go-vona-vstupylasya-za-bijtsiv-51-yi-brygady/
Вічна пам’ять. Співчуття родині.
Львівська письменниця Ксенія Озерна розповіла РАДАРУ:
– Там в останній її публікації написано про здійснення мрій. До Нового року Світлана розіслала друзям “Зцілення любов’ю”, написала в чат друзям, вислала електронну версію книжки багатьом, вона ніби прощалася, на рівні підсвідомості вона завжди знала, що має поспішати, щоб все встигнути, вона все встигла, Бог виконав усі її бажання.
Дуже шкода
Цю сумну новину, каже гугл аналітик, читають цієї миті в Римі, Мюнхені, Болоньї… у Неаполі.
Світлана Костюк устигла побувати в Італії. з нагоди відзначення її престижною міжнародною письменницькою премією. На вручення другої премії приїхати в Неаполь уже не змогла…
Галина Хмільовська, теж поетка, теж із Нововолинська, пише з Каїру, де тепер мешкає:
Мир – вам усім! Я сиджу без жодного поруху, наче закута в кайдани. Не можу змиритися з думкою, що Світлани Костюк більше немає. Хоча знаю, що не можна нарікати на Господа, гріх повставати проти Його Волі, бо кожному Він відміряв свій час. Світланине життя догоріло… Воно вибухнуло наостанок надзвичайно високим світлом, і вона, як та яскрава комета, покинула цей світ, залишивши по собі променистий слід поезії і добра, і з цим посланням її серця до нас розчинилась у вічності. Гірка і невимовна втрата для рідних і друзів, для усіх, хто її знав і любив її поезію! Невідновна втрата! Світлану Костюк неможливо ніким замінити! Зупинилося її серце, замовкли струни душі… Але в тому то і є Божа Милість для нас і усіх тих, хто сьогодні захоплений болем втрати моєї славної землячки, що творчі люди відходять до Бога, а їхня творчість продовжує жити! Світло їхнього таланту незнищенне! Велика поетка нічого не взяла із собою. Кожний її вірш, кожний поетичний рядок, позначений Богом, вона залишила нам, Україні, світу.Тож нехай буде з нею мир і Милість Всевишнього. І нехай Господь дозволить нам усім зустрітися з нею в Раю! Земля їй пухом!
Галина Хмільовська, Каїр, Єгипет.
Не кожному дається такий талант та іскра Божа. І недовгий вік у таких правдивих і щирих людей на відміну зажерливих і підлих. Спочивай, Світлано. Твоя душа полине на Небеса, до Бога, без найменшого сумніву. Царства тобі Небесного!
Вічна пам’ять …
Згорають дні , невпинно лине час ,
Ми подорожні у життєвім вирі .
Цей вир по черзі забирає нас .
Сьогодні й вас у ньому , рідна , закрутило .
Разом з небесними сторожами до неба
Полинула така світла душа
І нині нам підняти очі вгору треба ,
І попрощатись з вами неспіша .
Спасибі за проведені уроки ,
І ваші всі написані вірші.
Пройдуть іще десятки років ,
Та в пам’яті залишитесь у всіх .
Ваша учениця .
Мамі сподобалося б.
У ці хвилини РАДАР читає хтось у Луганську. Світлана Костюк була лауреатом премії імені Івана Низового – він із Луганська…
Невимовно шкода… Я мала щастя бачити пані Світлану, спілкуватися з нею. Гарною людиною була, світлою… Виправдовувала своє наймення… Вічна пам’ять!
Родина Світлани Костюк повідомляє:
Прощання – завтра, 8 січня, з 16.00 за адресою: Нововолинськ, вул. Пирогова, буд. 5, кв. 14.
Похорон розпочнеться 9 січня о 13.00 за тією ж адресою.
Чому такі світлі люди живуть так мало?!
Поховають біля Низкиницького монастиря. Похорон сьогодні о 13-й, будинок навпроти стоматології. Пирогова, 5.
Мама народилася 1963 року, в Вікіпедії була помилка.
Дякую, виправляю.
Вічна пам’ять. Співчуття родині.