– На превеликий жаль, у нашому Нововолинську панує невиліковна хвороба… ненависті до дерев.
Ось і біля будівлі швидкої допомоги знищили вишневі дерева.
Навесні вони тішили нас своїми білими та пахучими шатами, влітку – червоними ягодами.
А тепер ми будемо споглядати облуплені стіни лікарняного корпусу.
Ще один приклад недбалого ставлення до природи, до нашого довкілля. Прикро, що за такі речі нема покарання. А треба було б, – пише в соцмережах Світлана Шевчук.
Вона ж і виклала ці сумні світлини.
Світлана Шевчук:
Дякую. Коли йду до церкви, з болем в серці дивлюсь на результат господарювання – пеньки знищених дерев. Ось і вирішила написати. Може, щось зміниться у свідомості людей, які вирубують дерева в місті.
У Нововолинську, незабаром, дерев не залишиться. У парку, навпроти швидкої ріжуть, аж тріщить. Вочевидь, у нинішньої владної місцевої команди девіз: “Після нас – хоч потоп!” Ні дорогенькі. Комунальне майно, іще до потопу і до майбутніх ваших арештів, повернете.
Та підніміть ви вже голову зі свого смартфона і зробіть щось! Кроноспан димить,курчак смердить,сапожніков-менти-вчителі-лікарі живуть з хабарів. Інші живуть з контрабанди та заробітків. Скільки вже можна соплі жувати в соцмережах? Нащо тоді вкладати гроші в ремонти і дозволяти знищувати місто? Кому ви будете продавати ваше барахло потім? Кому мер разом з укропом побудували стадіон біля 6школи? Майбутнім полякам? Хто з них взагалі вернеться через 10 років в Нововолинськ щоб щось купити чи дати комусь хабаря? Відкрийте очі.
Так, давно пора почитати закони і правила та писати якісь звернення чи щось інше, якби якийсь юрист зайнявся… Є купа прикладів по країні (бо ця хвороба комунальників – вона всюди) успішних дій, ось, наприклад, цікаве розслідування https://www.facebook.com/groups/298611590476181/permalink/416952318642107/?pnref=story.unseen-section , може і в нас нульове списання повним ходом йде, і за вишні, і ті каштани?
А тут просто із статтями кодексу розписано: https://www.facebook.com/groups/1780460738865110/permalink/1914707192107130/?pnref=story .
Ще сумно те, що цей шабаш підтримують жителі, радіють, що це – наведення краси в місті, бо “за рік-два відростуть, це деревам на користь, омолодження називається”. Тому варто було б щось просвітницьке організовувати, щоб доносити до населення користь від дерев і правил догляду за ними.
Людмила: У нас в селищі дерева спиляли для того, щоб новий магазин було здалеку видно. То, може, і вишневі дерева комусь у бізнесплан не вписалися?
Людмила Зіменко: Ситуація просто загрозлива. Велика вірогідність того, що ми залишимось без дерев зовсім, а тому треба об,єднуватись і добиватись розслідування по кожному варварському випадку спилювання зелених насаджень. З’ясовувати, чи є відповідні письмові рішення або дозволи? яка мотивація такого господарювання?
Зелені насадження є частиною природи у місті – вони повітря очищують, на них пташки сідають, а ще ці насадження – природотерапія у нашому важкому сьогоденні.
І якщо наша влада так розпоряджається нашим здоров’ям і природними ресурсами, то і природоохоронна прокуратура може цим зацікавитись?
Ніна Шпур:
По Шахтарській біля автостанції позрізали дерева – краєвид відкрився… Смітники від садочка обшарпані
https://www.google.com.ua/maps/@50.7257015,24.1708366,3a,75y,245.03h,100.55t/data=!3m6!1e1!3m4!1sO_uJl12aBvad4JlgP4Ibrw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1
Дякую, Вуаля. Додала фото . Яка ж краса була… Дурні ті, хто рубав, а дурень №1 – той, хто дозволив.
от всім би тільки розслідувати, а самі щось зробити? Хтось з Вас посадив хоч одне дерево в своему житті? давайте зберемось і посадим, бо дерева старіють і їх треба міняти
я навіть ліс садила 🙂 Ідея ваша чудова, давайте зберемось!
Людмила Зіменко:
Постаріло дерево чи ні – визначає спеціальна незалежна експертна комісія.
А дерева я садила, причому багато і в різних місцях. Тепер ці дерева великі і гарні, і нехай Бог береже іх від пилки та сокири.
Мало хто знає про те, що біля центральної бібліотеки, (перехрестя Дружби і св. Воолодимира) росли 4 сакури. Посажені були за радянської влади а вже за незалежності, їх зрізали. Можливо, теплотрасу прокладали, чи комусь очі муляли. Я весь час згадую їхні чудові, рожево-червоні квіти навесні… У Нововолинську до дерев місцева влада ставиться, як до ворогів.
Людмила Зіменко: Оголосити акцію “Чисте довкілля,” вийти та поприбирати сміття, яке скрізь валяється. От тоді і будемо цінувати дерева, кущі, траву,чисте повітря і той світ у якому живемо. Перестанемо смітити.
І чиновників покликати на толоку!
За радянського часу були суботники, а тепер волонтери та активісти толоки організовують.