Малого понад тиждень лікували в Нововолинську від отруєння, а тим часом він ледь не помер від перитоніту.
В Луцьку йому поставили діагноз одразу – й негайно стали готувати до операції…
Однак незабаром доведеться оперувати хлопчика ще раз.
Хто відповість за помилки нововолинських лікарів?
Цю приголомшливу історію про нашу безоплатну медицину розповів на фейсбук Олександр Рудець із Нововолинська.
Халатність та некомпетентність нововолинських лікарів, які не вміють розпізнати АПЕНДИЦИТ!!!!
Хочу розповісти дуже неприємну історію , яка трапилася з моїм похресником Павликом (9 років) у Нововолинську.
Наші лікарі не змогли розпізнати апендицит, довели до перитоніту, лікуючи дитині отруєння.
22 травня Павлик поскаржився на незначний біль у животі зліва, але пішов до школи. У школі йому знову став боліти животик, і він звернувся в медпункт. Медсестра дала йому якісь крапельки, але біль не минав. Разом з дітьми Павлик пообідав у їдальні, після чого виблював.
Мама, забравши дитину зі школи, відразу пішла у поліклініку до дитячого хірурга. Лікар, оглянувши руками ділянку живота, запевнив маму, що по його лінії не має нічого, тобто дитина здорова. Лікар зовсім не зміряв температури і не оглянув дитині задній прохід. Хірург скерував маму з малим до педіатра.
Педіатр призначила здати аналіз сечі і крові (терміново) і зробити УЗД. Результати аналізу: у сечі є ацетон (+), лейкоцити – 9,4, шое – 12. Педіатр призначила лікування від отруєння, не звернувши уваги на те, що лейкоцити і шое вже перевищували норму. Їй треба було маму знову скерувати до хірурга, чого вона не зробила.
23 травня знову здали сечу на аналіз. Ацетону було (+++). Пішли на УЗД. Лікар сказала, що у дитини всі органи в порядку, а в жовчному міхурі перетинка.
Дитина добу блювала й добу проносила. Температура тіла була 38,2*С. Лікування продовжували те ж саме – від отруєння.
Далі блювота і пронос припинились, а температура лишалась високою. Хлопець майже нічого не їв і не пив. Мама постійно була на зв’язку з лікарями.
Побачивши, що дитині не кращає і біль з лівої сторони живота не проходить, батьки ввечері 26 травня викликали “швидку допомогу”. Лікар, оглянувши дитину, теж відхилила можливість апендициту – мовляв, зліва він бути не може. І запропонувала відвезти їх в інфекційне відділення, на що батьки погодились.
В інфекційному відділенні черговий лікар разом із черговим хірургом оглянули дитину і дійшли висновку: у хлопця отруєння. (Знову ж таки ніхто не оглянув дитину через задній прохід.) Призначили крапельницю глюкози, натрію хлорид, реосорбілакт з додаванням вітамінів, антибіотик цефатоксим.
Після крапельниці стан не покращувався. Дитина була на дієтичному харчуванні, їла малесенькими порціями, періодично жаліючись на біль у животі – знову ж таки зліва.
27 і 28 травня – ті ж самі крапельниці й аналогічне лікування.
28-го ввечері черговий лікар призначила – зі згоди матері – сильніший антибіотик сульбатомакс, який кололи двічі на день по 31 травня.
29 травня Павлика оглянула стаціонарний лікар інфекційного відділення Магомаєва Т. Ф. , яка далі вела лікування, замінивши в якийсь день крапельницю “Реосорбілакту” на “Ксилат”. Знову призначила аналіз сечі і крові. Лейкоцити значно перевищували норму. Та навіть це лікаря не збентежило й не надихнуло на думку призначити ще раз консультацію хірурга і провести додаткове, більш детальне обстеження внутрішніх органів.
Хоча мама постійно наполягала на цьому, адже температура трималась високою. Але лікар відповідала, що згідно з аналізами у дитини отруєння.
Інфекційне відділення у цьому корпусі сусідить із психоневрологічним
30 травня мама Павлика запропонувала лікарю написати виписку, щоб поїхати в обласну лікарню в Луцьк. Лікар відповіла, що лікування скрізь однакове, згідно з протоколом, і що в них немає всіх результатів аналізів (а саме результату калу і бак.посівів).
Стан здоров’я дитини кращим не ставав. Температура тіла постійно стрибала: від 38.5*С до 37.2*С. Мама переміряла температуру щогодини.
1 червня, оглянувши дитину, лікар сказала мамі, що щось промацала в животику, і призначила консультацію хірурга і повторне УЗД. На питання мами, чому раніше нічого не говорила, лікар сказала, що животик був здутий і вона не могла нічого промацати, а вчора (31.05) промацала, але не була впевнена, тому й нічого не сказала.
Після УЗД , яку зробили малому, лікар сказала, що побачила якийсь утвір.
Хірург, оглянувши живіт, сказав, що промацав якусь пухлину. На запитання мами , чи можна якось детальніше побачити, що це за пухлина, лікар запропонував зробити КТ, ціна якого 1300 грн. Мама, звісно, погодилася.
Лікуючий лікар передзвонила в КТ кабінет, аби узгодити ціну, адже процедура стосувалася маленької дитини, тим більше це все відбувалося в День захисту дітей. Їй сказали, що КТ коштуватиме 1200 грн.
КТ зробили, проте знімок мамі на руки не дали, бо був несправний принтер. Аби мати хоч якісь результати, лікарі записали КТ на диск і, давши виписку, відправили в післяобідню пору на Луцьк. Сказали, що домовились по телефону з лікуючим хірургом і їх там будуть чекати.
Ані машини “швидкої допомоги”, ані супроводжуючого лікаря не дали. Діставалися своїм ходом.
Структура й можливості Нововолинської ЦМЛ
В обласній лікарні медики були здивовані, що нововолинці так пізно приїхали (близько 18-ї години). І нічого не чули ні про яку домовленість, а лікарі вже були чергові.
Хірург, оглянувши дитину, відразу ж назвав діагноз: “Перитоніт!” І почали хлопця готувати до операції, яка тривала до 3-ї години ночі.
Аж коли батько з дідусем 6 червня звернулися до головлікаря Нововолинської ЦМЛ Мороза В.В., аби отримати на руки копію історії хвороби, нововолинські лікарі зателефонували в хірургічне відділення обласної дитячої лікарні в Луцьку й запитали: чи справді у дитини був апендицит і він лопнув. До того їх не цікавила доля відправленої ними дитини.
Цікаво, що в Нововолинську мама, аби перебувати поруч з дитиною в палаті інфекційного та хірургічного відділень, змушена була платити 52 грн. в касу у вигляді добровільних внесків (бо дитина старша 7 років). Причому суму називали медичні працівники. Це якщо мама не буде харчуватися лікарняною їжею.
А якби харчувалася – сума “добровільних внесків” сягала б понад 70 грн. на добу.
А в Луцьку, навпаки, мама зобов’язана перебувати поруч із дитиною.
Виникає питання: лікування скрізь однакове, за протоколом, а на умови перебування в різних лікарняних закладах протокол не діє? Чи, може, в Нововолинську лікарня сама встановлює свій “протокол”, сама озвучує суми “добровільних внесків”?
А може, на цьому добре заробляє керівництво як лікарні, так і місцевої влади? Куди діваються гроші? Адже умови в лікарні дуже далекі від європейських стандартів!
Чому нашим лікарям завжди все сходить з рук? Чому вони ніколи не відповідають за скалічені долі пацієнтів? Чому далі лишаються на своїх посадах? Хто оплатить батькам дороге лікування залікованої нововолинськими лікарями дитини, на яку очікують ще одна точно, а можливо, й дві операції за 2-3 тижні?
Люди добрі! Будьте обережними, звертаючись до нововолинських лікарів! Якщо вони не можуть визначити апендицит, то що тоді говорити про більш серйозні хвороби?!
Родина Рудець
РАДАР знає про важку працю і чималі здобутки нововолинських медиків. Але мусить привернути увагу до проблеми, яка хвилює всіх. Ідеться про якість лікування ДІТЕЙ.
Коментарі медиків і головлікаря Нововолинської ЦМЛ радо опублікуємо.
Візьміть усі виписки з НЦМЛ та з обласної і подавайте в суд на відшкодування збитків та покарання винних лікарів.
У мого знайомого був інфаркт- Радійчук підходить до ліжка і каже: “Будемо лікуватися чи хм хм чи як?”
Один в один повторилась таж сама ситуація як і в моєї дочки. Два роки назад лікар-педіатр на апендицит сказав, що отруєння. А через два дні дочку обезсилину я на руках заніс в прийомне лікрні, то її вже нелікували а спасали від лопнувшого апендициту… так черговий хірург з анестизіологом сказали.
А про “лікарку” яка замість того, щоб дочку до хірурга відправити, відправила її до дому отруєння лікувати, теж обурились але не сказали те що подумали…лікарська етика не позволяє.
Це шок для батьків… дуже співчуваю.
Два роки тому померла моя бабуся, лікар швидкої не розпізнала мікроінсульт і вчасно не госпіталізувала. А така ж історія із перитонітом трапилась з моєю мамою 30 років тому (((
Натали Карпович: Знакомая ситуация. У моей соседки случилась такая же история . Внучке плохо, вызвали скорую. Врач сказал о подозрении на аппендицит. Отвезли в больницу. А там карусель. Откуда у пятилетнего ребенка может быть аппендицит? Короче? 5 дней лечили отравление, паyкреатит и прочее. Пока родственники не настояли отправить ее в областную больницу. Оплатили скорую (это про бесплатную медицину, что сейчас). Благо дело , сразу по приезду попали к нормальному специалисту и прямиком на операционный стол. Девочку спасли, аппендицит. Вот такие специалисты.
(Люди схаменіться чого ви накинулись на наших лікарів? Дуже хороші спеціалісти!) Коли я прийшов до них за допомогою (на шахті на ногу впала рельса, та були значні болі), мені сказали що я симулянт і не хочу працювати. Так, дійсно, я вже не те що не хочу, а й не можу працювати. Тому що цієї ноги у мене більше нема. (а ви про апендицит, його ж не видно так як ноги)
Вони вже мені брата лікували пневмонію і долікували до плевриту і та сама Магомаєва,і також закінчилось луцьком.Гнати треба,писати кудась дальше а не тут.Де все купляно.
В шоке от всего происходящего. В эту больницу как не зайдёшь, так ни один врач или медсестра лишний раз не зачешутся,пока не дашь в карман. С мужем ситуация была, сломал ногу, по скорой привезли в больницу, так кое как осмотрели,снимок сделали, гипс не думали накладывать,пока не купили все необходимое. Наложили гипс и отправили домой, это с переломом ноги. На следующий день иду я в больницу за снимком, началась карусель,поcылают то в трехэтажку к травматологии, тот в семиэтажку за снимком. На вопрос травматолога : “чего Вас с таким переломом не положили,а отправили домой?” даже не знала, какие культурные слова подобрать, чтоб высказать Своё Восхищение от Работы Приемного Отделения.
В итоге, поехали мы в Горохов, там сделали мужу операцию и уже ходит.сравнить отношение медперсонала в Нововолынске и в Горохове – небо и земля. Теперь всем советую, при переломах, не лечиться у Нововолынских коновалов, а ехать в Горохов.
пока будут идти в медицину, образование, милицию, исполнительную или законодательную сферу люди ради денег , рассчитывая на взятки ,откаты, то у нас такая хрень продолжаться будет . По зову сердца и призванию помочь людям надо идти лечить,учить и тд
До “Сапожника”. Згідний. І мало того, скажу: У Нововолинську потрібно починати місцеву революцію. У першу чергу проти корупції – це найбільше і найголовніше наше міське зло. Далі у списку – бандитизм, наркоманія, організована злочинність і алкоголізм. Місцеву владу, “червоних директорів” і чиновників від медицини потрібно негайно зміщати зі своїх посад. Третє: братися впритул за правоохоронні органи – прокуратуру, поліцію, а також міський суд. Бо писати у судовій “Постанові”, у заперечення Конституції та українського законодавства, що заступник міського голови через специфічність законів МАЄ ПРАВО займати дві посади, це вибачте, корупційно-нахабні маразми у найогидніших їхніх проявах.
И по зову сердца подохнуть с голоду… Потому что времени кататся через границу с сигаретами в трусах у врача нет…
Врач- якби ця ситуація стосувелася тебе, або твоєї сім’її, ти “заспівав”би по іншому.
Рік назад теж попала в інфекційне з маленькою дитиною. Поступили десь коло 15 год в будній день, лікаря на відділенні не було. Проте ще з порогу повідомили, що треба оплатити благодійний внесок 100грн. Кип’ячена вода на обід – це просто жах…
ще б так нашого вічного мера лікували та його портянки
Та хай собі ходить здоровий. Але на заслуженому відпочинку. Ну, пора вже, пора.
Написав РАДАРУ автор цього пронизливого допису Олександр Рудець.
Dana:
А я хочу від щирого серця подякувати бригаді швидкої допомоги:Терещук Т.,Литвинюк А.,Крючковський А.Це дійсно лікарі за покликом серця.Дівчата,якщо це ви це читаєте ,чи вам перекажуть,я взнала ваші прізвища,хотіла вас розшукати,але все не до того…Може колись до вас і доберусь.Дай Боже вам здоров’я і всім вашим рідним!!! Історія така: 6 березня цього року в моєї мами стався інфаркт,дякувати Богу,що приїхали саме вони.Мамі моїй вже 70 і не дуже вже таких стараються спасати.Але вони працювали швидко,рука в руку,розуміючи,що скільки б їй не було років,врятувати потрібно за любу ціну.Вони самі домовились щоб везти її в Луцьк на операцію(тобто мені не прийшлося бігати за направленням), не говорили ,що потрібно буде заправити машину(як зазвичай).Цілу дорогу до Луцька вдвох над нею стояли і не давали їй померти(дорогу ,мама важко перенесла ,із за тих чортових ям,які буцімто залатали).Вони не гидували і підстелювали пелюшки,і витирали мамі губи.Тримали їй голову,щоб вона не захлинулась .Шофер теж молодець їхав обережно,минав ті дорожні прірви,слухався їхніх підказок.Можна розказувати безкінечно!З швидкими діло я мала не одноразово,тай зараз так само.То таких професіоналів ,як вони ще не траплялись.Приїзджають якісь криворукі,що вени,то не бачуть,то попасти не можуть.Я їхала в швидкій з чоловіком,він і побачив різницю між вами,і Луцькими.Мама вас теж пам’ятає і каже,що ви найкращі з усіх!!!! Добре,що ви нам трапились!!!Дякуємо!!!!
Я так розумію, після розголосу цієї сумної історії, тепер ставлять діагноз аппендицит. Принаймні у мене було так. Я 2 дні не могла розігнутися (радикуліт), прийшли на санпропускник, а черговий лікар каже :”в тебе аппендицит”. Я йому кажу в мене спина болить, а він :”це не спина болить, це аппендицит”.