Звістка про його смерть видалася дуже поганим жартом.

Одразу набрала його номер – не відповів. Відкрила його сторінку на фейсбук – так, правда.

На жаль.

 

Желізко Ігор Миколайович був директором телерадіокомпанії “Вільне слово з України”. Відомий у Львові (1980-1990-ті) борець за незалежність. Був особисто знайомий із В’ячеславом Чорноволом. Мав власну радіостанцію з кількагодинним мовленням на хвилі «Свободи». Допомагав «Братам Гадюкіним» на початку їхнього творчого шляху.

 

 

Власник 4 медіапідприємств.

Утримував власним коштом два притулки для бездомних тварин.

 

Фото надала Ірина Кримська-Лузанчук

 

На початку 2000-х років Ігор Желізко разом із першою своєю дружиною Христиною Кравець заснував і розбудував кабельні мережі у Нововолинську, Ковелі, Львові.

Коли пані Христина приїхала до Нововолинська налагоджувати справи, її було жорстоко побито. П’ятеро нападників били жінку ногами у голову, живіт, спину. Винуватців так і не знайшли. Того ж року Ігоря намагалися отруїти миш’яком – він дивом вижив.

 

 

Невдовзі  у Христини виявили ракову пухлину, три роки потому вона померла. Ігор весь час перебував біля дружини й не міг належно контролювати роботу підприємства в Нововолинську та його директора, котрий тихцем створив нову кабельну мережу.

Підприємство, що постало фактично на майні та коштах «Львівської жінки», називалося ТзОВ «Нововолинське Телебачення Телефонія Інтернет» (ТТІ). Усі працівники підприємства та частина абонентів опинились у ТТІ, а засновники ТТІ напряму пов’язані з мером Нововолинська.

А на Ігоря скоїли ще один замах. Желізко отримав кільканадцять  ударів ножем у живіт та спину.

 

 

Напад стався у ніч із 16 на 17 квітня 2010 року в Нововолинську. У тому самому будинку, біля якого по-звірячому побили Христину.

Багато інших випробувань зазнав Ігор Желізко, але він борцем був до кінця своїх днів,пише на його фейсбук-сторінці Elena Wsesvit із Одеси.

 

На початку червня в Одесі відбувся всеукраїнський поетичний фестиваль, на якому Ігор Желізко виборов перше місце. Приїхав звідти натхненний, із морем планів.

Він був оптимістом і ніколи не здавався. Випромінював позитив. Лишив по собі безліч добрих справ.

Світла, світла пам’ять.

 

22 березня 1959 – 28 червня 2017

 

Зазирніть на його сторінку за цим посиланням. Там його виступ на поетичному конкурсі:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003963349699

 

Наталя Камишникова

Прочитав сам? Поділись з іншими: