Гордість Нововолинська – композитор і поет Олександр Каліщук приймає сьогодні вітання від численних друзів та шанувальників.
Усміхнений, щирий, легкий на перо й на підйом. Таким його знає вся Волинь. А його пісні в Україні співають уже як народні.
РАДАР знайшов для вас цікаву розповідь Валерія Панасюка, датовану 2013 роком. Ось вона:
Пісня “Волиняночка ” зовсім-таки не народна! У неї є автор.
У просторах всесвітньої мережі багато хто пише, що це народна пісня:
Шановні, ви глибоко помиляєтеся. Слова й музику написав Олександр Пилипович Каліщук із Нововолинська.
Оце довелося мені трішки в лікарні полежати, щоб підлатали й до ладу привели. Там я й зустрівся з цією світлою та позитивною людиною.
Пану Олександру вже 82, а він себе так почуває, як я хотів би почуватись у його роки. Одне слово, живчик.
За час, поки я перебував у одній палаті з цим чоловіком, я не почув жодного негативного слова чи якоїсь скарги. Дуже цікавий та активний співрозмовник, скромний. Позитивна енергія так і випромінюється від цієї особистості.
Ось від таких людей треба вчитись, як жити. Хоча в Олександра Пилиповича життя було непросте.
Коли був десятикласником, то весь його клас – 16 чоловік – засудили й відправили на заслання. За націоналістичні погляди та створений гурток МОН (Молодіжна організація націоналістів).
Мені Олександр Пилипович зачитав деякі творіння з того періоду. Це настільки потужні речі на той час (вони й нині звучать сильно), що я навіть йому сказав: “За таке тоді розстрілу мало було б”.
На жаль, цих віршів немає друкованих. Є збірка вже табірної поезії “За колючим дротом”.
До цього часу Каліщук їздить на ровері. Такий собі дід-спортсмен. Це рівень.
Люблю такі знайомства.
Не міг не зробити знимку на згадку й автограф узяти.
Джерело: http://line-o.livejournal.com/59514.html
РАДАР вітає Олександра Каліщука з прекрасною датою. Хай доля подарує йому ще багато років, а він нам – іще багато чудових пісень!
Дуже тепла історія, гарна пісня. А написана десь у 1960-х?
Памятаю, як на початку 80 – х ми, ще юнаки, слухали так званих “Канадців” ( українські пісні у виконанні гуртів з – за кордону). Улюбленою була “Волиняночка”. Співали її. Ніхто і не здогадувався, що творець пісні живе поруч. Одного цього твору достатньо для визнання великого таланту.