На “Кроноспані” мені показали обидва фільтри, але…

42 2897

Не пустили оглянути панель керування фільтрами й не розсекретили показники викидів за добу.

 

11 червня я у соцмережах кликав нововолинців на мітинг до заводу «Кроноспан». Наша інтернет-публіка, як завжди, лише полайкала та схвалила ідею. По факту були лише ми з товаришем.

Ніхто не зміг чи не побажав прийти у спеку! Хоча всім смердить і всіх нудить від викидів шкідливих сполук у повітря.

Дорогою на завод я спеціально заходив в дворики 5-го,  6-го, 15-го мікрорайонів. На лавочках біля під’їздів, попри спеку, було велелюдно.

На «Кроноспані» читають соцмережі, тому про мій прихід знали. Охорона цього разу була привітною. Запросили у конференц-зал, увімкнули кондиціонер, попросили зачекати. Хвилин за 20 зайшли юрист, інспектор із техніки безпеки й начальник внутрішньої охорони підприємства.

За столом мовчки й уважно вислухали мої гострі претензії до очисних фільтрів на «Кроноспані» й відповіли на запитання.

 

 

Та я хотів оглянути фільтри сам. І це мені дозволили. Короткий інструктаж,  каска, жилет, супровід – і я на фільтрах.

Їх лише 2, обидва автоматизовані. Мені пояснили, що при вимкненні фільтрів зупиняється все підприємство, тому фільтри працюють цілодобово й без вихідних.

Хотів  зайти у центральну щитову – подивитись на панелі керування, на якій потужності зараз увімкнено фільтри, скільки шкідливих речовин за добу було викинуто ними в атмосферу.

Заявили, що до панелі керування фільтрами мене не пустять. Усі показники викидів раз на рік надсилають у міськраду. Статистики викидів за добу чи за тиждень ніхто не веде – лише за рік.

Запевнили: оті труби, що коптять білим димом, – це безпечно, з них виходить біла пара внаслідок сушіння деревини.

Я настійливо домагався, аби показали центральну щитову та показники забруднення, а не водили заводом, як школяра на екскурсії. Але так і не показали.

Фотографувати на підприємстві категорично заборонили:

 – Або лишіть телефон на прохідній, або вийміть із нього батарейку. Не пропускаємо з будь-яким електронним пристроєм.

 

Довелося обмежитись фасадними фото…

 

Тепер головне. Багато було повідомлень, що “Кроноспан” будує нові лінії виробництва. Що я побачив? Два баштових крани на 5 та на 10 тонн, залитий фундамент і початок будівництва! Воно вражає масштабами. Фактично ще один завод зводять поруч. По документах це лише нові цехи, а по факту буде завод-махіна.

Шановні сусіди «Кроноспану», будьте активні не лише в інтернеті, а й у житті. Ніхто за вас не піде на цей завод (незабаром – два заводи в одному!) контролювати викиди формальдегіду й інших шкідливих речовин.

Нововолинці, якщо вам воно не треба, то мені тим більше. Хай вам смердить і далі. На громадські слухання та сесії міськради ходять лише журналісти. Громада не ходить ніколи.

То чого ж, мої любі, ви біжите на РАДАР обурюватись розбитими дорогами чи нескошеною травою. Будьте активнішими, ходіть на громадські слухання, беріть мера за барки. У всіх наших бідах винні ми самі й наша лінь.

Аби щось змінити, треба самому заворушитись, а не лежати на дивані і писати коментарі! Увесь бардак коїться в нашому місті через самих нововолинців. Мер давно зрозумів: міська громада не цікавиться нічим. От і маємо цілий вагон бід через те, що громада мера не контролює, а він робить що йому заманеться.

Розбиті дороги, обриганий стадіон, шприци на автостанції – це все наша лінь. Демократичне суспільство контролює владу, яку обирає. Хочеш змін на краще – змінюй майбутнє власноруч!

 

Артур

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

42
Коментуймо!

3000
9 Коментарі теми
33 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
24 Автор коментаря
Андрій

Не робіть з мухи слона. При радянському союзі 70-80 роки коли місто саме розвивалося коли працювало 6- ть шахт поблизу міста та купа фабрик та заводів, коли взимку сніг був чорний та мясокомбінат смердів на весь Нововолинськ всіх все влаштовувало. А тут один завод деревообробний , а стільки галасу. Якщо людям дійсно б смерділо так як ви говорите, то б біля заводу кожен день протистували б люди. А так напевно ви один хочете за рахунок масових протестів проти заводу заробити грошенят. Йдіть до фабрики Пан Курчак от там дійсно ,що сморід то сморід.

Оля

А ви скільки грошенят хочете заробити за те, що вигороджуєте “Кроноспан”?

Андрій

Ну так йдіть страйкуйте під фабрикою хто ж Вам не дає.

Оля

Ну так ідіть страйкуйте під Курчаком, хто вам не дає, там же сморід так сморід. А я після вас, на фабрику.

Ворожка

А ви, Андрій, хіба не в курсі, що при союзі були зовсім інші сінітарні і екологічні норми, якщо взагалі такі норми були. Ви хіба не в курсі, що європейські країни, особливо скандинавські, Німеччина, Австрія дуже бережуть своє довколишнє середовище? З приводу протестів – так не факт, що закордонні господарі про ті протести дізнаються, а тим паче, що на протестувальників хтось зверне увагу і нележним чином відреагує. Ви, Андрій, не підхвалюйте Кронспан і не пишіть нерозумних коментів про союз, бо ви таки точно на цих коментах гроші заробляєте, або до якогось начальства і чиновників пдлабузнюєтесь. На Кроноспані хімія, багато хіміі і… Читати далі »

Громадянин України

ага і люди були зовсім інші.зас*анців і халявщіків зараз багато

Анатоль_ БІДЗЮРА

Це точно. Шахраїв було набагато менше і владці не крали, як нині. Люди мали свою думку і майбутнім очільникам місцевої влади потрібно було прикласти максимум зусиль та правдоподібної брехні, щоби люди їх обрали на керівні посади знову. Мафії та організованої злочинності, у таких масштабах, не існувало. Групки ОЗ, в “жовтому домі”, страшенно лили “крокодилячі сльози”, вибачалися за все і маскувалися під наймитів народу – громади Нововолинська. Мав честь сам це спостерігати впродовж 4 років. “Папік”, жалібним фальцетом, просив депутатів МР проголосувати за якісь бюджетні проєкти, і трохи на коліна не падав. Нині він діє іншими методами – залякування. ДЕПУТАТИКИ деруть… Читати далі »

Ворожка

Стопудово і халявщиків більше, як зас…анців

Озік

Андрію! А в70-80 роках снігу зимою майже не було.

Вітя

Ви, мабуть, народилися у 2000-х., якщо у 70-80-х снігу не було. А ще їздили паровози на вугіллі і коптили, а ще всі котельні міста працювали на вугіллі, а в будинках в пічках палили вугіллям, в Жовтневому (Благодатному) ще, десь до 1993 опалювання було від котельні на вугіллі. А ще в 1991 році на БПФ (бавовно-прядильній фабриці) був викид аміаку, так, що в с.Панасівка на деревах листя попалило, а ще гальванічний цех НЗСТО був біля 9-тиітажки і малосімейки, а ще асфальтний є, а про НЛЗ (Нововолинський ливарний завод), а ще м’ясокомбінат палив кістки, що аж в с.Тишковичі смерділо, а ще в… Читати далі »

анти чобіт

при радянському союзі не було такої смертності як зараз

Ната

Ви напевно забули про Чорнобиль!

Озік

Ага.Забув ще написати,що три ресторани працювали.І танці,там де зараз базарчік були.

Отетерілиц

Ви знущаєтеся? Як це не було? Ви на Канар тоді, напевно, жили…

Олександр

Юначе, в 70-80 в Нововолинську працювало 9 шахт… Це для розширення вашого кругозору, а до 50років на місці теперішнього Нововолинська – жаби квакали..
.І ще, Кроноспан не просто смердить, а викидає в повітря хімічні сполуки, яких не видно, але які посприяють щоб ви попали на 2-гу шахту раніше строку…

Анатоль_ БІДЗЮРА

Не тільки на “КРОНО-УА” існує викид хімічних речовин в атмосферу – а й вочевидь, на ОЖК, на ливарному, РМЗ і, можливо, на “Пан Курчак”… Ви задумувались, хоча б деколи, про проблеми очищення фекалій та інших стічних вод у відстійниках і очисних спорудах нововолинського “Водоканалу”, які вже багато років, як вбачається, працюють без реконструкції? То знайте: Це відбувається через вашу абсолютну аморфність, диванний – холодцевого типу патріотизм і, не побоюся цього слова, повну вашу СЦИКЛИВІСТЬ перед місцевими – скам’янілого зразка – комуно-КГБіськими бонзам в Нововолинській міській раді та виконкомі, яких ви ж і обрали собі. На власну свою біду.

Анатоль_ БІДЗЮРА

Стосовно “совдепівських” викидів. А ви, Андрію, намагалися протестувати хоча б один раз при СССР? Ну, то й мовчіть. Бо поїхали б відразу до білих ведмедів. А у Москві, в минулий вівторок за протестні акції, заарештували близько 1000 людей. Ото ви поїдьте туди і спробуйте. Вам – туди, у милий вашому серцю “совок”.

Ворожка

Анатоль Бідзюра – 😃👍👍

UPS

Я не прихильник кроноспану але…
У Європі заборонено за нормативами використовувати шифер для перекриття будівель оскільки часточки матеріалу є канцерогенними.Чи звертає хтось увагу скільки будівель у місті перекрито саме шифером,якому не один десяток років

Анатоль_ БІДЗЮРА

У шифері 50% асбесту. Який давно заборонений для використання по всьому світу ВООЗ тому, що викликає онкозахворювання і є жахливим канцерогеном. В Україні майже всі житлові будинки колишньої забудови накриті шифером. І хоч би що! Центральна влада мовчить, ніби в рот води набрала. Місцева – теж. Ми дивуємося звідки у Нововолинську майже епідемія раку, захворювань верхніх дихальних шляхів і шкіри… Асбестові покрівлі + викиди “КРОНО”, ОЖК, “Пана Курчака”, ливарних заводів… + море пластикового сміття + “питна вода” якою щодня пригощають нас “батьки міста” за скажену ціну + байдужість місцевих мешканців до власної долі, доль та здоров’я своїх дітей, онуків і… Читати далі »

макс п.

можете уточнити по якому азбесту проводили дослідження і визнали небезпечним. по амфибол-асбест чи хризотил-асбест ))))))))) і шифером на основі якого з них в Україні накриті майже всі будинки )))) а?

Анатоль_ БІДЗЮРА

Ні, не можу. Всі види азбесту канценрогенні. І ті, про які ви так зверхньо пишете. Дослідження проводились по всіх типах. Зверніться у ВООЗ.

Аліна

А хіба суть в смороді? Я мешкаю неподалік, але сумніваюсь, що зараз можна щось змінити, коли давали дозвіл на будівництво Кроноспану, я будучи ученицею 10 класу, разом з однокласниками тікали з уроків на страйки, але таки працює завод, таки дали дозвіл побудувати в місті, не за 10 км і навіть не за 5 км від населеного пункту. Тепер страждаємо від болю в горлі, нежитю, кашлю, одразу після рясного дощику і вітру з і сторони Кроноспану. Та особисто я втратила надію вже давно, що це можна зупинити. Робочі місця, гідна заробітна плата – це дуже добре, але більша частина заробленого йде… Читати далі »

Анатоль_ БІДЗЮРА

Не було тоді страйків. Були збори активних громадян Панасівки. Які (громадяни) пересварилися поміж собою. Бо одні хотіли продатися за обіцяні адміністрацією “КРОНО-УА” живі гроші, шифер, цемент та інші будівельні і не, матеріали, а інші бажали дихати чистим повітрям. Перших бул переважна більшість, і вони перемогли людську правду. Пам’ятаєш, НС? Давно це було. Коли продавали БПФ, то можна було 100% обміняти бавовнопрядильні машини на льонопереробні… Шахраї не дали. А місцева влада змовчала. Відповідати за все всім, таки доведеться.

Роман

Андрій все правильно написав. При союзі ніхто б і рота не розкрив, тому що його б вам не дозволили відкрити. Це зараз можна все. І вам за це нічого не буде.

ЮзерОК

Так і їм тепер можна все… і нічого за це їм не буде. Отим жирним котам/ненажерним шакалам/акулам.

Дейла

Мені Кроноспан не смердить….інколи почую запах деревини…А вот Курчак смердить на все місто! Краще дерево-ніж лайно!

Дуб-дерево

Краще рак, так?

Кроноспанець

Ты реально дуб

Дуб-дерево

Від пенька чую. 🙂

анти чобіт

не завжди шкідливі речовини смердять,як кажуть ліквідатори чаес що після взриву на реакторі було відчуття наче повітря дуже чисте та має металевий присмак

Аліна

від лайна горло не болить, не подразнюється слизова, якщо тільки в тому лайні немає їдких хімічних речовин.
а от той “безневинний” запах дерева, яке ніби-то сушать, думаєте без клею і подібниз речовин?
ті, хто привозять ті хімікати на завод, чомусь в протигазах вигружають бочки… а ми “запахом дерева” без протигазів дихаємо, а потім я біжу до аптеки, бо горло болить😔

мешканка

Слухайте як вже дійсно надоїло! Вчилася 5 років за межами містаі ніколи не було проблем зі здоров’ям, горло не боліло, ніяких алергічних реакцій з роду не було. Повернулася до Нововолинська і поживучи тут білььше 5 років, почалося…. що в мене, що в дитини, постійно болить в горлі, частий нежить, застуди, імунітет підірваний. Я теж грішу на Кроноспан(
От і за що оздоровлювати дитину?
Екологія в нашому місті, на жаль, бажає бути кращою!!! Керівництво міста взагалі про це не дбає!!!

марія

курчак смердить але то що виділяє кроноспан в повітря не порівняти.після виїзду відпуск з нововолинська на два тижні місяць після повернення починається кашляння

Анатоль_ БІДЗЮРА

Молодці ви – Артур і ваш товариш. Хоча б двоє, із майже 60 000 міста, прийшли зробити добру справу. Не для себе – для громади. Яка є затурканою масою, котра не хоче добра ані собі, ні своїм нещасним дітям. Я всім серцем підтримую вас, Артуре. Розбудити п’яний, задурманенний і бандитський Нововолинськ? Це неможливо, в принципі. Я з товаришами намагався це зробити впродовж десятків років підряд… НС може підтвердити. Як до мертвих, залізобетонних пнів! І місцева влада про це добре відає. Але, із кожним роком, світлових бульок та кошичків з квіточками на бетонних стовпах більшає, а живемо і хворіємо ми, все… Читати далі »

макс п.

…для громади. Яка є затурканою масою, котра не хоче добра ані собі, ні своїм нещасним дітям……… п’яний, задурманенний і бандитський Нововолинськ….. хтось мені пояснить, навіщо так писати?

Анатоль_ БІДЗЮРА

Не хочете – не читайте, “Макс п.” А хочете – читайте собі тихцем, теж анонімно.

анти чобіт

якщо із електронним пристроєм не пускають то на плівку можна фотографувати?

Нововолинець

Автору статті респект!!!
Влучно охарактеризовано стан громадянського суспільства у нашому місті.
Доки живемо за принципом – моя хата скраю, то будемо мати ще дуже довго те що маємо.

В.10.37

Пане Анатоль в це взагалі нормально так ображати людей які не ходять на ваші мітинги і т.п
Типу ви редактор повідомлень і Вам є дозвіл ось так ображати жителів міста.

Анатоль_ БІДЗЮРА

Подайте на мене до суду, якщо вважаєте що я образив вашу гідність або честь. Як у 2005-му міський голова зі своїм другом, судився із саме за це – честь і свою “ділову репутацію”. Потім, виявилось, що треба судити саме його… Або, можливо, я оббрехав когось у своїх коментарях? Оце й буде згідно законів та Конституції України. Правда – моя зброя! Мітингів ми не проводили вже років зо три. Подайте позов… І я там, на судових процесах, надам такі документи, що всі судді міського суду візьмуть самовідвід. :))) Проте, вам доведеться, у цьому випадку, назватись своїм справжнім прізвищем і вказати власну… Читати далі »

Шахтар

Справа не лише в мітингах, а в тому, що тут живуть егоїстичні, невиховані та бидлуваті люди. Бандитизм процвітає. По штучному біля першої школи їздять скутерами чиїсь дітки. Хоч би хтось зробив зауваження.
А про наркоманів то я взагалі мовчу, та про бандитів місцевих, роблять що хочуть.
В місті дуже малий процент нормальних людей, що є дуже прикро.
Нікого пан Анатолій не ображав, чи вам правда очі коле?