Аби у дні пандемії православні не наражали себе та священика на небезпеку, паски на столичних хлібозаводах не лише ретельно запаковують, а й освячують!
Купите отаку – і матимете святий спокій.
Бо, приміром, у Києво-Печерській Лаврі коронавірус уже офіційно підтвердили й у настоятеля – Павла, й у 100 інших осіб.
Це дані Мінздоров’я.
Так от, підказка всім пекарням:
Фото – читачка РАДАРА
Антирекорд! 501 за добу інфікованих по країні! Відчуваю, що всі оті бабки, які прямо виють що треба в церкву, колись були комсомольськими актівістками.
Виникнення і становлення свята Великодня
Пасха (колишнє Великдень)– свято дуже давнє. Українці відзначали його ще задовго до становлення християнства на землі Русі, і називалося воно Великдень – великий день. День весняної перемоги над зимою, світла над темрявою, торжества життя над смертю. Також наші предки пов’язували це свято ще й з весняними польовими роботами. Було прийнято пекти великодні “бабки” і прикрашати різноманітними способами яйця, котрі ми знаємо як сучасні куличі, паски, писанки і крашанки.
Іудеї пов’язували святкування Пасхи зі звільненням їх від рабства в Єгипті, і було це теж задовго до народження Христа. Що стосується самого слова “пасха”, то в перекладі з староєврейського воно означає “позбавлення” або “проходження”. Православні і Католики вклали в це свято інший сенс, і пов’язали Великдень із Воскресінням Сина Божого, повстання його з мертвих.
Євреї відзначають Великдень 15 числа весняного місяця нісана, в той час як православна Пасха – перехідне свято, відзначається в найпершу неділю після повного місяця навесні. До речі, якщо дати єврейської та православної Пасхи збігаються, то святкування останньої переноситься ще на тиждень.
Таким чином, святкування Великодня спочатку було зовсім не пов’язане з розп’яттям Христа. Тільки в 325 році на Нікейському соборі, де були присутні представники християнських церков, а головував язичник імператор Костянтин, було позначено головні правила святкування Великодня, багато з яких збереглися до наших днів. З часом Пасха стала головним християнським святом.