Читач спитав, що там із винуватцем страшної аварії біля “Вепра” на вулиці Шахтарській у Нововолинську. Минув майже рік, його посадили? відбуває?
Якщо дуже коротко, то – ні, ще не посадили. Триває суд, і за справу візьметься вже третій суддя. І вже не у Нововолинську, а в Іваничах.
24 листопада минулого року 23-річний працівник Нововолинського відділення поліції Ігор З., перебуваючи за кермом “BMW-3” у нетверезому стані, підвозив чотирьох колег. Сам був того дня вихідний.
Близько 18.45 він проїхав від автостанції вулицею Шахтарською буквально пару сотень метрів і, обганяючи бус, влетів у легковик, яким повертався додому 67-річний Віталій Павлюк.
Водій “Лади” загинув на місці. Пасажири Ігоря З. травмувалися.
РАДАР зазирнув у єдиний реєстр судових рішень. Картина така. Є вже з десяток ухвал.
Перша – від 27 листопада 2017 р. Тоді слідчий суддя визначив підозрюваному запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 2 місяці.
У З. були зламані рука й нога, певний час він перебував у лікарні – під конвоєм.
Тим часом прокуратура (не поліція!) провадила розслідування.
11 січня до суду надійшов обвинувальний акт щодо Ігоря З. за статтею 286 ККУ, ч.1, 2.
1. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспорт ним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, –
карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
2 Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, –
караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
15 січня суддя Юнна Лизун призначила підготовче засідання на 24 січня. Викликала учасників процесу. У справі є кілька потерпілих. Це рідні та близькі Віталія Павлюка, а також працівники поліції.
24 січня ця ж таки суддя продовжила обвинуваченому термін цілодобового домашнього арешту ще на 2 місяці – до 24 березня. З. зобов’язали носити електронний браслет, здати паспорт на зберігання “до відповідного органу державної влади” й утримуватись від спілкування з потерпілими та свідками.
28 лютого цей запобіжний захід продовжили до 28 квітня.
23 квітня термін цілодобового домашнього арешту продовжили до 23 червня.
Також 23 квітня суддя Лизун ухвалила призначити відкрите судове засідання на 3 травня, в нього викликати прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ та державної прикордонної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Волинської області.
А ще – визнати цивільними позивачами потерпілих, а З. – цивільним відповідачем у цьому кримінальному провадженні.
Однак 3 травня засідання не відбулося. 24 травня Юнна Лизун звільнилася за власним бажанням, а 6 червня – згідно з автоматизованим розподілом – справу прийняв до свого провадження суддя Микола Ушаков. Він призначив підготовче засідання на 4 липня.
Тобто все почалося з самого початку. Так передбачено статтею 319 КПК.
Ну, а далі – дуже велика й незрозуміла перерва… І 18 жовтня суддя Ушаков заявляє про самовідвід. Причина – особисто знайомий із обвинуваченим, що може вплинути на об’єктивність розгляду.
Ігор З. був оперуповноваженим сектору кримінальної поліції, за специфікою своєї роботи стикався з суддею.
30 жовтня суддя Андрій Василюк ухвалив заяву Миколи Ушакова про самовідвід задоволити. При цьому зважив на думку потерпілих та їхніх представників, які мали сумніви в неупередженості розгляду.
Ігор З. і його адвокат Улибін-Вельгус були проти самовідводу Ушакова.
13 листопада Апеляційний суд Волинської області розглянув подання голови Нововолинського міського суду Орисі Ференс-Піжук. Вона просила перенести розгляд справи № 165/72/18 до іншого суду області через те, що двоє з трьох наявних нововолинських суддів були у цій справі слідчими суддями (сама Ференс-Піжук і Василюк), а третій узяв самовідвід.
Подання задоволили, розгляд перенесли в Іваничівський районний суд.
19 листопада суддя Іваничівського районного суду Олександр Мушкет прийняв справу до свого провадження.
Що далі? Знову вся процедура з самісінького початку!
Закон поганий. Навіть дуже поганий. Але це закон. І судова реформа, так… Типу реформа.
РАДАР стежитиме.
А поки що три запитання: хто і коли продовжив підсудному домашній арешт? Це цілодобовий арешт чи нічний (бо є й такий, саме на ньому наполягав із самого початку адвокат Улибін-Вельгус)? Чи має право підсудний під домашнім арештом працювати (адже треба йому на щось жити, а він під вартою майже рік)?
Усі інші питання, сподіваюся, зададуть читачі. Можливо, самі ж знайдуть і відповіді.
Учасники процесу теж мають змогу тут висловитись.
Наталя Камишникова
У ТЕМУ:
Давно пора йому в солнечний магадан.
Нарешті Ви роз’яснили які в нас закони…
Нарешті Ви над цим задумались.
Ви знаєте, закони читати і вивчати так “ЦІКАВО”! :))) Спробуйте, і не пошкодуєте. Це ще й корисно для здоров’я та загального розумового розвитку. “Взуєте” будь-кого. Вас стануть поважати. :))
Анатоль, мені здається, що вас за ваше “вивчення законів” не стали поважати більше. Це недолугі коменти. Пробачте.
Мені однаково, Ірино, поважають чи ні. Я давно позбувся усіх фобій і забобонів. На відміну від вас.
Як мента-вбивцю судити, то й судді не знайдеться.
Я впевнений ,що кожного є за що судити,але ви ще не попалися
Звичайно, у кожного у шафі є свій “Веселий Роджер”. Проте, не кожного можна за нього судити.
Шкода батьків Ігоря – хороші люди. Мама працювала вчителькою у школі. Дуже батьки переживали – татові зробили операцію на серці, а мама від пережитого захворіла на рак і померла у вересні 2018 р.
Навіщо ви пишете такі особисті речі??? Він що, хотів, що так було??? Я його не захищаю, він винуватий, але його сім”я – це його сім”я і нема чого тут все виливати.
А п’яному поліцаю за кермо, можна було гніздитися? За сім’ю він тоді подумав? Ото ж бо і воно.
Не можна було!!! і не тільки поліцаю, а і будь якому громадянину неможна п”яним сідати за кермо чи ще будь як порушувати закон!!!! Але повірте, він точно не хотів, щоб так склалося!!! Я пишу і про ДТП і про матір його.
Козлу зрозуміло, що не хотів. Але ж сталося. Відповісти треба. За смерть невинного.
Відповісти треба обов”язково за ДТП, яку він вчинив!!! Це можна і треба обговорювати як негативний приклад. Але не його сім”ю, яка до аварії відношення не має!!!!
родина загиблого у наслідок дтп з п’яним поліцейскім,теж могли сильно сумувати за загиблим і вмерти раку..
А посадити то вихід? То вихід садити то тюрми крадіїв на державний кошт?? Хай тут краще відпрацьовують живими коштами, то більше користі буде. А то вкрали чи вбили відсиділи і ніякої користі з того нікому, а якби фінансово відшкодовували шкоду, то більш правильніше було б.
Стаття 181 пункт 6. Строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.
В Німеччині уже давно б закінчився суд який би призначив чи не призначив покарання. В Україні там кум підмазав там хтось слово замовив. Корупція на кожному повороті! Боже коли ми уже будемо жити в нормальній країні де все по букві законами а не по хабарю в кишені!
По-моєму, справедливо було б призначити йому сплатити всі суми цивільних позовів, заявлених потерпілими. Чітко визначити: стільки маєш віддати за перший рік, за другий… і так далі. А от якщо не спроможеться віддавати обумовлену у вироку суму – отоді в тюрму, хай там заробляє.
Кар’єрі гаплик. Хрест свій уже несе – має горе у власній родині. Позбавити права водіння на скількись-то років, влупити ще штраф ого-го, примусові громадські роботи.
А так у тюрмі тільки озлобиться, а цивільні позови тупо зависнуть. Моя думка.
Ну, і привселюдне каяття. Теж би не завадило.
“Чудова” пропозиція. Давайте тепер усіх МЕНТІВ, ЯКІ ВБИВАЮТЬ невинних людей не садити за грати, просто стягувати з них певну суму грошей в рік. Бо ж він в тюрмі озлобиться… Та нехай хоч здохне в тій тюрмі. Моя пропозиція – за вбивство ввести смертну кару. Тоді буде справедливо. Звичайно, є дуже багато нюансів, в тому числі корумпованість ментів, прокурорів і суддів…
А чого Радар неповiдомляэ про аварiю,яку учинив працiвник полiцii ,пасажиркою була малолiтня з Соснини,яка довгий час була в реанiмацii у Нововолинську,а потiм перевели до Луцька.
Дуже співчуваю дівчині, але не можу знати і писати про всі ДТП. Якщо у читачів є інформація про подію – вони діляться, ми пишемо. Якщо є проблема – розповідають, і ми знову ж таки пишемо.
РАДАР – це волонтерський проект, а не агенція новин і не прес-служба поліції, прокуратури чи СБУ. Тут важлива активність самих користувачів, тобто ваша.
Пошта РАДАРА для всіх повідомлень: info@radar.in.ua
Шановний Радаре!
Скажіть, будь ласка, як нам читачам Вашого сайту, довіряти Вашій чесності, якщо Ви публікуєте лише певні новини, можливо Вам є від цього якась користь? Дійсно, чуємо лише одне і теж, а те, що інші працівники поліції коять це не висувається на огляд читачів.
Просимо Вас на волонтерських засадах, як любителя нашого міста, повідомте нововолинцям про це ДТП також, щоб все було справедливо! Дуже надіюся на те, що Ви опублікуєте мій коментар.
Та не довіряйте, це ваша проблема: кому довіряти і що вишукувати між рядків.
На волонтерських засадах ви самі можете повідомити нововолинцям про інше ДТП, а ми – на волонтерських засадах – опублікуємо. Оце і буде справедливо. Не все ж РАДАРУ волонтерити і підставлятись. Підпрягайтесь, як любитель нашого міста. 🙂
Ну, і підписатись не забудьте під своєю новиною. Це буде теж справедливо.
А чого не сказано,на яких номерах була BMW?Якщо на польських,значить незаконно ввезена? І використовував її працівник поліції
Усе вам було сказано у попередніх публікаціях, іще торік. Їх аж 4 чи 5 було про цю трагедію. Зазирніть у наше віконце ПОШУК, введіть “аварія”, “ДТП”.
Сьогодні йшов дивлюся на стовбі висить красивий вінок червоний у формі серця. Шкода буде якщо дворніки здеруть зі стовба вінок де була аварія. Вінок гроші коштує Та й дань пам’яті про дорогу людину.
Цей вінок це нагадування про те, що Віталія Павлюка вбив той, хто мав його захищати. Мент – вбивця.
Не можу знайти статті скільки дали йому за такц трагедію!?
Але сьогодні бачила його в місті!
Відкупили!? Чи як!?