Поліція підозрює посадовців ДП «Дирекція по будівництву об’єктів» (ДП «Буддирекція») та Міністерства енергетики і вугільної промисловості в намаганні приховати придбання невідповідного обладнання на 24,88 млн. грн.

Про це програмі Наші гроші   стало відомо з ухвал Луцького міськрайонного суду Волинської області, куди слідчий звернувся в рамках кримінального провадження №12016030000000176.

У 2015 році діяла держпрограма підтримки будівництва та переоснащення  вугле- та торфовидобувних шахт. У рамках цієї програми «Буддирекція» розробила тендерну документацію для закупівлі підземного стрічкового конвеєра на шахту №10 «Нововолинська».

За даними слідства, з самого початку тендерна документація була розроблена під закупівлю обладнання, яке технічно не відповідало проекту будівництва шахти №10.

Переможцем тендеру стало  ПАТ «Макіївський завод «Лазер», з яким в грудні 2015 року було укладено угоду на суму 24,88 млн. грн.

Поліція встановила, що фірма виготовила потрібне обладнання на не підконтрольній нині українській владі території Донбасу та залізничним транспортом через контрольно-пропускний пункт поставила на Волинь. Зараз конвеєр зберігається у ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська», його не встановили через невідповідність технічним умовам шахти. При  цьому завод із Макіївки отримав усі кошти за угодою.

 

У листопаді 2016 на десятій голодували через невиплату заробленого

Фото: Ярослав Тимчишин

 

Слідство звернулося з клопотання до суду про доступ до рахунків «Буддирекції» у «Приватбанку» й «Укргазбанку». Слідчий стверджував, що має інформацію про намагання «невстановлених посадовців» Міністерства енергетики і вугільної промисловості допомогти держпідприємству приховати факт закупівлі неякісного обладнання. Для цього міністерство може додатково виділити 3 млн. грн. на внесення змін до проекту будівництва шахти №10 «Нововолинська».

Суд клопотання задовольнив і дозволив поліції вилучити документи щодо руху коштів по банківських рахунках держпідприємства за останні півтора року.

ПАТ «Макіївський завод «Лазер» нині перереєстровано в Павлограді Дніпропетровської області. Власником 96% акцій вказаний громадянин Російської Федерації. Головою наглядової ради є Олена Володимирівна Суміна, яка також входить до наглядової ради  ПАТ «НВК «Макіївський завод шахтної автоматики», де наглядову раду очолює мешканець Санкт-Петербургу (РФ) Сумін Ігор Володимирович.

Прокуратура Дніпровської області   підозрює ПАТ «Макіївський завод «Лазер» в ухилянні від сплати податків в 2014-2015 роках.

Із вересня 2015 в.о. керівника ДП «Дирекція по будівництву об’єктів» є Роман Надолинний (на фото зліва).

 

Грудень 2015-го, прес-конференція з нардепом на десятій

Фото з сайта Ігоря Гузя

 

У 2010 р. він   був членом виборчої комісії округу на Луганщині від Блоку Юлії Тимошенко, а в 2007-2009 рр. керував ВП «Управління матеріально-технічного постачання» ДП «Ровенькиантрацит» (Луганська обл.).

Держпідприємством тоді керував Юрій Зюков – радник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

 

Зюкова називали куратором копанок на Донбасі

 

У червні 2016 р. «Буддирекція» після публікації «Наших грошей» скасувала торги на збагачення вугілля за 4,58 млн. грн. – ця ціна виявилась у 2,5 рази дорожчою від ціни, за яку аналогічну закупівлю провело ДП «Львіввугілля».

Прочитав сам? Поділись з іншими: