Околиця Нововолинська – вулиця Заводська.
Сьогодні о 5-й ранку баба Надя якось вичовгала на двох милицях зі своєї квартири в бараці і заледве дійшла до сусідчиного навісу.
Там просиділа-проплакала-прокуняла до 10-ї.
О 10-й син влаштував їй надворі скандал. Горлав і лаявся так, що сусіди не витримали – викликали поліцію.
Приїхав поліцейський, спитав у бабці:
– Вам було завдано тілесних ушкоджень?
– Ні, – відказала, не втямивши, про що він.
– Вас сьогодні били? – спитав по-простому сусід.
– Сьогодні били, авжеж, невістка добре била. Сюди й сюди, – показує на голову, на груди.
– А ви бачили, що її били? – звертається поліцейський до сусідів.
– Не бачили, бо ж ніч стояла.
– І ви не бачили?
– Ні.
– Отже, ніякого побиття й не було, закриваємо справу.
Обурені таким підходом люди зателефонували заступникові начальника Нововолинського відділення поліції Вадиму Сватку.
Той запевнив, що у понеділок прибуде слідчий.
ПРЯМА МОВА СУСІДІВ:
– Скільки живу тут, стільки й чую з тієї квартири крики, вереск, лемент. Син із невісткою з матері просто збиткуються, та й онуки – теж.
– Їсти їй не дають, вона постійно нас просить то хліба принести. то кефіру чи олії, ми купуємо.
Харчується переважно хлібом, а в неї ж цукровий діабет!
– Оксана її підгодовує, баба Надя їй навіть гроші тицяла, але та не брала. Бабин син дуже свариться з Оксаною, що та їй їсти дає.
Зрештою, ми звернулись у забез, аби бабі якось зарадили. І їй стали приносити харчі. Але вже три тижні, жаліється баба, їх нема. А син кричить, коли ми щось хочемо дати.
– Бабця ледь соває ноги, може впасти у дворі і так пролежати пару годин. Родичі навіть не глянуть, а я самотужки її не підведу.
– Баба немита, певно, вже років п’ять чи всі десять, уявляєте? Ми казали тому синові: та помий же матір! А він: “Як маю мити, зі шланга?”
– У неї дочка на Рівненщині, другий син – у приймах тут, у Нововолинську, в Шахтарському мікрорайоні. Ордер у цій барачній квартирі на неї, а вона прописала тут обох синів і невістку з трьома дітьми.
Її сини пересварились, оцей, що з нею, іншого на поріг не пускає. Той було прийшов колись до матері – брат на ного поліцію викликав.
Хіба у дворі, під парканом із матір’ю поговорить, щось дасть.
– Двійко онуків Наді до школи в Низкиничах ходять, старший у профтехучилищі з місяць повчився і покинув. Усі на бабу гарчать, обзивають.
Оцей бабин син, що збиткується з неї та голодом морить, працює на ливарному. Невістка не працювала, либонь, ніколи. А баба Надя колись робила тут на цегельні. Тож і квартиру отримала близенько від заводу.
Ще мала хату в Тишковичах, переписала на цього сина й дочку. Але там ніхто не замешкав, хата валиться.
– І оце баба з квартирою і хатою конає на старості років від голоду та знущань. Син і його сім’я харчуються окремо, бабу лупцюють, якщо в холодильник зазирне до їхніх продуктів чи на плиті щось розіллє.
Колись на свято вони зварили холодець чи щось таке пахнюче, пішли їсти в кімнату, а бабі так закортіло, так закортіло… вона й насмілилася трохи скуштувати. То крику і лайки було… з синцями ходила.
– У неї й на тому тижні був синець на обличчі.
– Поліцію викликали неодноразово. Але так само було, як сьогодні: приїхали, поговорили, поїхали. Толку нуль.
Той чолов’яга за домашнє насильство жодного разу не притягнутий.
Син:
“Я сам на неї поліцію викличу! Вона вкрала у нас шматок риби!”
– А знаєте, що сьогодні пан поліцейський сказав? “Ви у поліцію більше не звертайтесь. Ви її в дім престарілих у Благодатному завезіть”.
Ну, ніби він не знає, що туди просто так, як посилку, людину не здаси. Треба купу документів оформити. І медичне обстеження обов’язкове.
Та й при живих дітях таких стареньких туди беруть лише за умови, що діти платитимуть певну суму. Це крім бабиної пенсії. А діти платити не схочуть…
І от скажіть, що робити? Дивитись на це знущання і бабині сльози вже несила.
Йому все вернеться бумерангом.
Соціальна працівниця Вікторія запевнила: продукти приносить двічі на тиждень, бабуся замовляє переважно хліб і кефір, Вікторія пропонує їй яйця, крупи, м’ясо, рибу, часом та погоджується. Це за бабині гроші. Гарячих обідів пенсіонерці не доставляють. Лише продукти.
Вона сама вигляділа трьох дітей, бо чоловік її покинув, а потім винянчила трьох онуків. На старості отримала голодомор.
Діждалася бабуся від діточок за свою доброту і ласку пекла на землі, ще за життя.
Стаття 46. Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Але хто допоможе хворій жінці-каліці, над якою садистським способом знущаються власні діти та онуки? Мали б зробити це соціальні служби, які мають право через суд добитися аліментів від дітей для поміщення і утримання матері в будинку для літніх людей. Або інші її нащадки, так би мовити. Проте, вочевидь, ні від перших, ані від других діждатися цього буде неможливо. Бо вона (мати) заважає їм жити. Міський голова теж, у попередніх передвиборчих програмах декларував такі допомоги своїм старим виборцям…
Вся Конституція та законодавство України на її (матері) боці. І Кримінальний Кодекс теж. Добре було б, якби за цю справу взялись волонтери. Або депутати міськради. Це ж яка пляма на них! І на місцевій владі… Поліція теж мала б апелювати до цих інстанцій, у тім числі й до соціальних служб. Команди зверху, кажете, не було?..
Є орган опіки і піклування – виконком міської ради. Є купа депутатських комісій. Є адміністративна комісія. Є цілий міський голова. Тобто є важелі впливу.
Поліція з першого ж разу мала надіслати подання у виконком як орган опіки: знайте, дійте.
Мешканці теж могли вже 100 500 разів туди звернутись .
Є звернення – буде бодай відписка, яку можна оскаржити, написати кудись вище. Нема звернення – для чиновників не існує проблеми.
Люди, звертайтеся письмово, не мовчіть.
Агов. в Нововолинську є мужикі? (бо поліція місцева як видно до чоловічої статі не відносяться) Мужикі, наваляйте цьому кабану так щоб з місяць на аптеку попрацював.
Адмін, прошу пропустити коментар.
Валяв, потім разом писали пояснюючі в поліції. Воно відразу у поліцію пише заяви, коли з ним по чоловічому розмовляють.
Тисну руку, Чоловіче!
Краще лице не закривалиб, щоб кожен бачив і впізнавав худобу у лице !
Після слів цього людиноподібного елементу:“Я сам на неї поліцію викличу! Вона вкрала у нас шматок риби!”, у мене похитнулася віра в людство…
Матері, яка народила та одна поставила на ноги трьох дітей, яка кращий шматок віддавала діткам, недоспала…пошкодувати шматок риби, лаяти, бити, знущатись…
До чого ви дожилися, людиноподібні?
Ясно, що для поліції це діло не хлібне, кабанів та шашликів не отримають, тому й розбиратись не стануть.
Люди, а може якось організуймося, допоможемо бабусі- найперше її потрібно викупати, чистий одяг, харчі.
Можна зібратись гуртом і навідати бабусю, вона має право приймати гостей, бо така сама громадянка України, як і її бугай-синок, має право проживати у будинку, і має право на спокійну старість.
Як думаєте? Як можна це для людини зробити, адже ми не стоїмо осторонь, коли голодна та безхатня тваринка потребує допомоги, а тут людина потребує?
Синові, невістці та онукам одібрано мозок, тому хтось має бабусі допомогти.