– У тому озері завжди тонули повним ходом.
Раніше там був профілакторій “Оснастки”. Шикарний, із зимовим садом. Але занепадав. Коли став пусткою – його купили підприємливі люди. Зробили модний заклад “Три бобри”.
Сауна, спа, шашлики, гарна кухня, комфортні номери. Я туди їжджу попаритись, 200 грн. за годину.
А от озеро – повна *опа!
Я туди ні ногою. Хіба взимку в ополонці окунусь, коли кишкові палички у воді не кишать кишма.
Так відгукується нововолинець Михайло про заклад, розташований у селі Литовеж – а фактично в сосновому лісі.
Уранці 24 червня тут потонула дівчина й ледь не загинув хлопець, який кинувся її рятувати. От не знаю, чи платили вони за вхід на пляж. Багато хто платить – 30 чи 50 гривень. За вхід. За полежати на травичці.
Бо “купатися заборонено”, застерігають таблички.
Платний вхід – для “зайд”. Клієнти закладу засмагають на пляжі безкоштовно.
Озеро входить до туристичних принад, які рекламує адміністрація “Трьох бобрів”. Світлина озера прикрашає офіційну сторінку закладу на фейсбук.
І щоб ви розуміли , “Три бобри” – не хухри-мухри, а курортний готель, Європа!.. Тут приймають поважних гостей, тут відбуваються конференції, інші публічні й непублічні заходи за участю місцевої влади, депутатів, іноземних бізнесменів.
Відпочивальникам місцина і сервіс “Трьох бобрів” до вподоби. Але є одне “але”…
Место, в которое приезжают и отдохнуть и поесть. Из основных рекреационных ресурсов – отель, баня, спа, озеро. Территория ухоженная, беседки, игровая площадка для детей.
Озеро – категорически не рекомендую. Вода – грязная. Рисковать здоровьем не стоит. Но многих это почему-то не смущает. (Везде стоят таблички о том, что купаться запрещено).
Если вы остановились в отеле, то пребывание на озере будет бесплатным. В противном случае к вам подойдет сотрудник заведения и потребует плату (сюда можно приехать/прийти без поселения в отеле).
Лучшим вариантом будет использовать это место как пляж, но без купания.
Це відгук відвідувача “Трьох бобрів” на одному з туристичних ресурсів.
Если не проживать в отеле, за въезд своей машиной на стоянку – дополнительная плата, за отдых у озера – тоже. Лежаков нет, но на земле коротко подстрижена трава и чисто. Песка нет.
А вот озеро очень грязное – ил, трава, мусора нет, но вода непрозрачная. Хотя народ купается, даже малыши. Неглубоко, разве что в отдельных местах.
Приятные цены. Нежишься в горячих чанах на огне, а потом сразу в озеро.
Тобто купатися в озері заборонено, але можна. Заклад у цьому зацікавлений.
Платоспроможні клієнти – стрибайте в озеро досхочу. Напідпитку, піддаті – та ноу проблем!
“Три бобри” – крутий заклад, як для нашої периферії. Проте до озера у господарів території руки досі не дійшли.
Руки їм дійшли до монетизації травички на березі.
Мама Ксюша:
Дитині було 2 рочки, і ми прийшли ( зі сторони “Бобрів”), щоб малий просто походив по водичці, і я заплатила за дитину. Прийшов охоронець і сказав, що я теж ходжу з дитиною і маю заплатити за двох.
Одного не зрозумію: я що, мала відпустити саму дитину в воду?..
На цій життєствердній ноті завершимо нашу віртуальну екскурсію на платне озеро. Тепер слово вам, панове користувачі!
Наталя Камишникова
Фото з соцмереж
Ну і що?Їм тепер потрібно осушити його чи загородили?що ви пропонуєте?
ми колись приїхали туди, взяли плед, вийшов офіціант і прийняв в нас замовлення на їжу та напої прям на той плед, чек був недешевий, і всеодно сказали платити по 30 грн. а коли за нами приїхав знайомий, забрати просто, то адміністратор бігла аж, бо вже не 60 грн, а 90 (за трьох).
Цілком нормальний заклад, завжди приємно заїхати навіть на каву та прогулятись біля озера. А озеро штучне, воно таке завжди було ще при оснастці. Плату певно беруть за те що доглядають за територією, облаштовують, косять траву і т.д., а це теж трошки коштує…
А, як “зубожіння”, вже пройшло? Закінчилась “ера бідності”…
Тобто, якщо там ніхто не буде ходити, то грошей не буде і там буде трава не кошена, кругом сміття?
Зробіть краще фотозвіт про Нововолинське озеро, там все ще краще облаштовано, чистіше, охайніше, травичка завжди підстрижена…
Уже зробили, викладемо і його.
Але на міському озері принаймні грошей за перебування біля водички не беруть.
Озеро міське, належить місту чи громаді, а там приватна територія викуплена якимсь певно одним власником за чималеньку суму, сплачується якийсь податок на землю за доволі велику територію, зроблені доріжки та вкладено бруківку, закуплені газонокосилкина які постійно витрачають бензин, постійно прибирається територія і платиться зарплата робітникам… з якого дуру все має бути безкоштовно?
Капіталісти ви наші, водойму від мулу очистіть і рятувальника найміть. Відгородіть зону безпечного запливу.
Напишіть краще про міське безкоштовне озеро та його навколишню територію – буде з чим порівняти.
купатися там заборонено! нащо рятувальник?
Щоб цю водойму на вашій приватній території не називали Мертвим озером. І щоб ваші клієнти не розповідали одне одному, скільки людей у “Трьох бобрах” потонуло.
Жлоби ви, жлоби.
Щоб дурнів рятувати…
Вдавляться… На території закладу-нещасний випадок-утоплення. Власник закладу не забезпечив безпеку. Таблички-це не безпека. А як думає полковник нашої доблесну поліції Галащук?
Ніяк не думає, це на території Іваничівського району. Розслідує районна поліція.
Але от я думаю: якби на березі лежали рятувальні круги, може б, дитина не потонула? Хлопці б їй кинули?
Або були б рятувальники, хай навіть і без човна – хай навіть один, той що брав гроші за намочені ноги. Він, по логіці речей, і мав би відповідати за потонулу дитину. Брав гроші і видавав квитки – відповідай, чому не врятував!
А гроші кому брав: собі чи власнику закладу? Є наказ по ресторану-санаторію про обов’язкову плату із відвідувачів? А охоронець-касир в штаті, офіційно числився? Наказ про прийом на роботу? Відомості про його та інших працівників зарплату, відрахування до Пенсійного фонду, інструктаж по ТБ,.. тощо, є?
Я вважаю, що моральна компенсація і похорони дівчини повинні були відбутися за рахунок приватного підприємця.
Профілакторій-народна власність, будувалась на державні кошти і була “успішно прихватизована”…
Зробіть запит в Литовижську сільську раду – дадуть відповідь про оплату за землю… Думаю – буде в рази менше як у містах.
Не викуплена, а за копійки вкрадена в громади це раз. А по друге за СВОЄЮ територією треба доглядати, а не гроші з людей брати.
Хочете безоплатно відпочивати—йдіть на міське озеро. А там приватна територія. Ніхто нікого не заставляє туди їхати. Гарний заклад. Купатися там заборонено. Тому й озеро не в найкращому стані. Я з міста, де є величезне водосховище. Там купатися теж заборонено. А люди лізуть, тонуть, а потім хто винен? Що зливати воду?Якби наш народ дотримувався б елементарних правил безпеки, менше потопельників було б. Співчуття родині дівчинки.
Ви весь текст читали? чи тільки заголовок? Ну, хоча б фото роздивіться, де малі у воді хлюпочуться.
Плавати в озері клієнтам насправді дозволено. І їхнім діткам теж. Персонал наче не бачить ані тих діток у водоймі, ані своїх табличок. Клієнти тут самі описують купання в озері – зокрема, з малятами. Зокрема, після лазні.
І адміністратор не біжить до них забороняти. Біжить тільки брати гроші за травичку. 🙂
Не треба переводити розмову на міське озеро. Поговоримо про нього іншим разом.
А тут – про те, що на платному пляжі немає рятувальника, народ п’є-гуляє біля небезпечної водойми, а адміністрація курортного готелю! відпочинково-оздоровчого комплексу!! не подбала про мінімальні заходи безпеки своїх клієнтів.
Це жлобізм чи пофігізм? Цей жлобопофігізм власників є смертельно небезпечним для відпочивальників.
Я так думаю, ті діти заплатили за вхід на пляж. І це було кому проконтролювати. А витягати їх із води, коли тонули, не було кому.
А зачем там спасатель если запрещено купаться,если есть такая надпись то вся ответственность снята с собственника,а если бы денег не брали, вы представляете сколько бы было там пьяни и утопленников.
А зачем там собственник устроил лестницы для спуска в воду, маленький ты наш? Шишки рвать?
Ви, “Подросток”, щось не те кажете. Клепка випала? Чи дві зразу? З приватного власника зі встановленням таблиць “Купатися заборонено!”, відповідальність автоматично не знімається – навпаки, виникає іще більше запитань. Читайте мої коментарі, аноніме.
Учите мат часть,если допустим в магазине или общепите,торговом центре на практике,после уборки предупреждают “осторожно сколький пол”это не из за того,что они беспокоятся за ваше здоровье,а только из за того чтобы вы потом их не засудили.И ещё,я думаю ни один здесь написавших были на загантых курортах, ответьте: “если пляж принадлежит отелю, вас пустят на пляж,или даже сам отель без браслета???
Думаю,що зараз тут понаписують….і в бобрах заборонять купатися.А все ж таки добре,що дозволяють так беруть з дорослого 30,а з дитини 5,а як немає можливості поїхати на Світязь,чи море…Добре що ті бобри є приїдеш на дачу і є куди з дітками піти,так спуск в воду поганий,і вода не дуже чиста,але гноївкою як в міському озері не смердить.
Відповім “Наталі”, хоча й не хотів цього робити. Згідно законодавства України, власник повинен був встановити огорожу по периметру берегової лінії водойми та інформаційні щити із оголошеннями такого змісту: “Купатися суворо заборонено! Бактеріальне забруднення!”
Доступ до озера мав бути повністю перекритий. А тут іще й гроші брали… За що?
Ссылку на статью.Особенно парадоволо ,оградить территорию.
А тепер по серйозному. Водний кодекс України. Розділ 10, стаття 47: “Загальне водовикористання, здійснюване громадянами для задоволення їхніх потреб – купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство… здійснюється БЕЗКОШТОВНО та без надання відповідних ДОЗВОЛІВ”. Виділення моє – А.Б.)
Незаконне справляння плати, у нашому випадку, і є платним дозволом, як вбачається, без якого приватний пан – власник “Трьох бобрів” не пустить до водойми.
Тут може вступити в дію Кримінальний Кодекс України.
А окрім того: 1) Чи сплачує власник Державі податок з прибутку отриманого від водокористувачів – громадян України? 2) Які нормативні документи дозволяють йому уникати цього? 3) Які документи він видає громадянам беручи з них гроші – квитки, талони і як обліковує кошти? 4) Який місцевий орган влади, і яким офіційним документом, заборонив купання у водоймі і зобов’язав встановити таблиці “Купатся заборонено!”?
5) Коли, востаннє Держпродспоживслужба перевіряла водойму – заборона\дозвіл, зі підписами відповідних посадових осіб та протоколів висновків лабораторії? 6) Інше й інше.
Якщо власник порахує весь прибуток від” як ви кажете” водокористувачів, а аншлагу там точно ніколи немає, і відніме всі витрати на утримання навколишньої території та робітників які доглядають за цією територією – то певно ще й залишиться в мінусі від таких прибудків.
Щось якось не вяжеться… ви завжди всіх агітуєте за усунення від влади старих комуністів з їхніми комуністичними поглядами, а самі ж хочете того ж самого комунізму, тобто щоб все було безкоштовне та народне )))
Читаю ваші коменти і е враження,що ви є власником цієї території! Не розказуйте нам байки про прибирання території і зарплати,це ж такі ” великі” суми! Краще прибуток порахуйте за день з кожної людини,дитини,машини,я вже не говорю про номера і сауну( чани). Якби не ця брудна яма з водою,то думаю,що на травичці нікого б і не було і нікому було платити по 50гр за засмагу на власному покривалі без лежака! То ж коли берете гроші,то треба подбати про стан цієї ями і рятівника,а в іншому разі засипте нахрен це болото,там і без нього маєте хороші прибутки і не скигліть,бо ви не в мінусі точно!!!
Ви, мабуть, анонімний “Госте”, з тієї контори. Я не агітував ані за капіталізм, ні за комуну, хоча сам є націоналістом. Я навів вам витримки зі Водного Кодексу України, де стверджується, що купатися, ловити рибу на вудку, плавати на човнах тощо, на ВСІХ водоймах, річках, морях, ставках, копанках і калюжах й інших водних об’єктах Держави, громадянам України дозволяється Б-Е-З-К-О-Ш-Т-О-В-Н-О. Оце і все.
І, відповідно, задав власникам-капіталістам, як ви пишете, декілька питань стосовно фінансової дисципліни, сплати податків, санітарного законодавства тощо. Ще є запитання?
Я вже й не кошмарив власника (власників) про облаштування рятувального поста, кругів, човна, матросів та іншу “бадягу”, що мала б там обов’язково бути.
У вас Анатоль прям якась паталогічна ненависть до всіх хто не бідний і займається хоч якимось бізнесом…
Та назвись вже “захисником” чи “власником”… А рахувати потрібно завжди і бажано перед тим, як започаткував бізнес…
“відніме всі витрати на утримання навколишньої території” тиць триньдиць, а що, як би озера не було то ніхто територію не прибирав, було б як після війни? Заходиш в елітний комплекс, а там яма на ямі, мусора по коліна, трава в ріст. Треба заробляти не на тому що б за траву гроші брати, а давати якісні послуги готелю, бані, ресторану.
Тут ви правi!!!
Це Україна, і ці всі закони у нас згадуються тільки тоді коли щось станеться, і то – тільки для того щоб в разі якогось ЧП слідчим чи прокурором здерти з власника хороші відкупні (взятку) за те щоб не “притягати” власника за те що щось було оформлене не по закону. Ці закони – як “годівниця” для органів і не більше.
Не дійде.
Цього року купатися там нереально з дітками, не знаю чому є коментар від Наталя, що там добре з дітками.
Мул смердючий замість піщаного заходу у воду. Вода цвіте і приблизно як на озері в місті.
Купатись завжди дозволяли безкоштовно після невеликих суперечок.
Ми платили ,бо приїжджали на півдня , а люди з дач приходили і купались , і сварились чому з них хочуть брати гроші. Тоді їм казали купатись 15 хв безкоштовно і йти . А якщо довше то платити…. Це було неодноразово.
А табличка стоїть ,щоб не нести відповідальність якщо хтось втопиться , це ж ясно як білий день.
Збивання грошей, який брудний бізнес, люди топляться в болоті, хазяям має повернутись бумерангом, але їм напевно байдуже, живуть сьогодні, аби гроші заробити
Ольга, бумеранг гатить не розбираючи. У “хазяїв” теж є діти…
Жах. Гроші косять, а в озері діти топляться, і ще й гроші беруть – за смерть???
Молода жіночка, яка, ймовірно, працює в “Трьох бобрах”, заявила мені у соцмережах: уся юна компанія була ДУЖЕ п’яна, приїхала, коли заклад іще не працював, і тому ніхто нікому не платив!
Прикиньте, які погані дітиська. Пили, тонули, рятували одне одного, одна втопилася на чужій приватній території, та ще й не заплатили закладу за перебування на пляжі, бо охоронець-касир на той час іще не прибув на роботу!
Цікаво за скільки грошей власник(пилипчук), прихватизував профілакторій.
Думаю за копійки,як це робили всі ніші ” мужі”
Завод прихватизували-продали, а тут така дрібничка…
Зарплату накопичував як працював на заводі і купив.Моі ручки нічого не брали .
Ручки ще на базарі парфуми торгували… Не тільки на хліб хватило… А от на безпеку і санітарію зараз не залишається.
Купили цю територію і будівлю задешево, бо були такі чутки, що цей профілакторій збитковий і що покупець був відомий і визначений завчасно, тому і довели цей об’єкт до жалюгідного стану і банкрутства свідомо і цілеспрямовано. А взагалі це не чутки, а інформація із компетентного і перевіреного джерела і це джерело ці чутки лише підтвердило. Радянський Союз був поганий, але декому потрібно було відхопити куш від поганого Союзу, щоб зараз заробляти гроші і робити бізнес
Не захищаю власника Трьох бобрів , але й чому люди які так критикують , бо певне вміють краще вести бізнес , чи просто жаба душить що хтось вміє заробляти , попробуйте як це бути підприємцем , візьміть кредит , арендуйте допустимо міське озеро ,облаштуйте , обгородіть , найміть рятівника .садівника , і як кажуть прапор вам в руки , якщо так погано в Бобрах ,то клієнти підуть до Вас , як кажуть здорова конкуренція, і тоді можете і безкоштовно , люди ж тільки подякують за халяву , а може й ні. Так що вперед покажіть як треба – язиком молоти не мішки ворочати.
Я сама підприємець і хочу зазначити, що власники “Бобрів” просто опинились у потрібний час у потрібному місці, а ще і пристарались, щоб відхопити такий ласий шматок. Не кожному бажаючому той шматок би дістався, як я написала про це вище у попередньому коментарі. А з приводу того, що робити складно і тяжко, так саме наше життя складне і тяжке. Легко і просто тим, хто отримує виплати по інвалідності, але сам інвалідом не є, бо ту інвалідність собі у законний спосіб домалювали і усі знають як. Я особисто таких інвалідів знаю купу. Чесно заробляти гроші завжди важко, особливо у теперішній час. Бажаю вам успіхів і щастя в особистому житті ))))