Нововолинський підприємець і один із авторів РАДАРА Андрій Рязанов отримав вичерпну відповідь у соцмережах від офіційного представника Держпродспоживслужби.
У відомстві визнали, що підприємець має рацію, а численні перевіряльники дозволяють собі багато зайвого.
Критичні зауваження щодо перевірок Андрій висловив на своїй фейсбук-сторінці і тут:
https://radar.in.ua/a-pokazhit-zakon-de-tse-napysano/
Доброго дня, пане Андрію.
Ми повністю поділяємо ваші слова. Дійсно, більшість озвучених вами «вимог» такими не є.
Вимоги щодо діяльності суб’єктів господарювання в період карантину визначаються постановами головного санітарного лікаря, які розміщені на сайті МОЗу.
Тут ви зможете знайти перелік цих постанов: https://moz.gov.ua/golovnij-derzhavnij-sanitarnij-likar-ukraini
І ніхто не може від вас вимагати більшого, ніж це визначено законами чи цими документами.
Це може стосуватись як антисептиків, ведення журналів, так і вимоги доказувати свою невинуватість.
Усе це РЕКОМЕНДАЦІЇ, які є добровільними для використання.
Щодо АНТИСЕПТИКІВ. Звісно, ви не повинні купувати 4 види. Якщо у вас є універсальний антисептик (і для рук, і для побутових потреб) – можете використовувати лише його. Але не можете антисептик, призначений для підлоги/унітазу, використовувати для рук і навпаки – тут логіка зрозуміла.
Щодо ЖУРНАЛІВ – теж ваша правда. Люди на місцях часто перестраховуються. І ведення зошитів/журналів – це лише рекомендація.
Щодо МАСОК і так званого запасу. Тут треба теж виходити з логіки речей. Якщо маска одноразова, то строк її використання – 2 години.
Працівник, чий робочий день триває 8 годин, повинен бути забезпечений відповідною кількістю масок, щоб ефективно виконувати свою роботу без шкоди для свого здоров’я, здоров’я оточуючих і без відриву від роботи.
Тому ваше критичне мислення абсолютно виправдане. Керуйтеся затвердженими вимогами. Бажаємо вам успіху.
Це перегини на місцях…
– Після цієї відповіді, – каже Андрій Рязанов, – у мене виникло ще більше запитань.
Тепер зловживання владою або службовим становищем називається “Люди на місцях часто перестраховуються”?
Була робоча група – представники кількох служб, і ніхто не звернув увагу на “перестрахування” працівників Держпродспоживслужби. Яка тоді їхня мета перебування в цій групі – закон та порядок чи бабло й відкат?
Мабуть, за уявні порушення склали адмінпротоколи і покарають ФОПів, а це від 34 тисяч до 170 тисяч гривень штрафу, і це так має залишитись?
Чи була проведена розмова з працівницею гарячої лінії щодо знання Конституції та недопущення в майбутньому порушень прав та свобод громадян?
Я вирішив створити майданчик для спілкування та обміну досвідом:
https://www.facebook.com/groups/299015608132920/
Група закрита, лише для ФОПів.
Долучайтесь, підприємці!
Заходжу в магазин без маски – ну, буває, звиняйте. Продавці перелякано кажуть: днями купу магазинів у Нововолинську оштрафували на величезні суми за те, що там обслуговували безмасочних покупців. На дверях іншого магазину читаю: відвідувачам без масок – штраф 17 гривень!!!
Питання до перевіряльників, які тупо штрафують власників. Як має діяти продавець: виганяти покупця (а це, приміром, кремезний чоловік напідпитку)? Не обслуговувати, а він буде качати права? Викликати поліцію 100 500 разів на день і псувати собі нерви? Так у поліції теж коронавірус. І як реально продавчиня може оштрафувати покупця на 17 грн.?
Найрозумніше – зробити певний запас найдешевших масок, давати їх несвідомим чи неуважним і обслуговувати. Ні? А перевіряльники хай вмикають мізки, а не штрафи.
Штаф 17 000 гривень! 17 гривень такого штрафу немає!
Твк написано в оголошенні на дверях. А штрафом від 17 ТИСЯЧ карають здебільшого підприємців, власників закладів. Не покупців.
Давати маски!?
Ви смієтесь!?
Не свідомий, котрому потрібно вручити маску(10грн) зайде і купить цигарки на яких заробіток 2 грн!
Не вважаю що це вірне рішення!
Краще б наша держава маски роздавали так як брошури перед виборами!
на основі чого магазин може встановлювати штраф?(на якесь вимагання змахує)))) це самоуправство буде продовжуватися до тих пір поки магазини не почнуть масово “наказувати” самі покупці.. за ст.17 прав споживачів і ст.633 цкУ мають повне право . в багатьох містах цим займаються, в основному, тільки деякі влогери( і то для контенту)
Бардацюга в Державі. Кожен сам собі встановлює свою конституцію та законодавство. До речі, а хто підписав документ? Чи ніхто? Оці “перегини” – про які пишуть державні чиновники з Держпродспоживслужби, караються Кримінальним Кодексом України, як зловживання посадовим становищем (владою), перевищення службових повноважень тощо, немалими термінами позбавлення волі. Навіть, деколи, з конфіскацією.Просто, ніхто з них ще натрапив “на свого”.
Для мене усе це лише піруети у повітрі.
Я особисто знаю деякі магазини, у яких з самого початку карантину жодної маски та жодного антисептику не було і немає. Мало того, вони цілий карантин працювали. І це не продуктові магазини.
Можливо, тут зовсім інша собака порилась? Чомусь одних ФОПів товчуть, як гаманів, читай перевіряють уздовж і поперек, а інших навіть не помічають, як шапку-невидимку.