Сьогодні в одному з райвідділів ДМС заявили громадянці, що нововолинців не обслуговують.
РАДАР порадив їй звернутись на гарячу урядову лінію та поскаржитись на такий абсолютно незаконний сепаратизм…
Як ви, певно, помітили, РАДАР відлучався з сайта на два дні. Був трохи зайнятий.
Ставив експеримент: чи можна у черзі за біометричним паспортом обійтися без гвалту, бійок і цілодобових чергувань навіть у вихідні?
Виявляється, можна!
На сьогодні в Нововолинську є 403 охочих одержати біометричний паспорт для поїздок за кордон. Паспортний стіл (по-новому – відділ міграційної служби) приймає 25 таких громадян на день.
Приймав і менше – 20 на день, але з появою РАДАРА справа пішла веселіше. Адже РАДАР приходив із чотирилапим вартовим, який відлякував рішайл і любителів пролізти без черги. 🙂
Цей громадянин під паспортним явно не ночував 🙂
403 особи у черзі – це приблизно 16 робочих днів. Паспортний стіл працює 5 днів на тиждень (у суботу теж, а вихідний там у понеділок). Отже, 403-й пройде 23 серпня. А може, й раніше!
Бо дехто відмовляється від тяганини, їде в Луцьк на державне підприємство “Документ”, сплачує близько 1000 гривень за сервіс, за виготовлення паспорта… і за місяць-півтора забирає свій документ – там-таки, в Луцьку.
Ще дехто їде в Іваничі, Володимир-Волинський, Турійськ – там попит на біометричні паспорти значно менший, можна за день-два відстояти живу чергу.
Утім, сьогодні в одному з райвідділів ДМС заявили громадянці, що нововолинців там не обслуговують. РАДАР порадив їй звернутись на гарячу урядову лінію та поскаржитись на такий абсолютно незаконний сепаратизм.
Паспорти виготовляють у Києві на фабриці, яка зараз перевантажена замовленнями. Тому замість 20 днів, як передбачено нормативами, паспорти роблять довше. А звідти спецпоштою доправляють в обласну міграційну службу, яка також спецпоштою розводить їх по містах і районах.
Загалом виходить приблизно півтора місяця на паспорт, замовлений у звичайному режимі, і три тижні – на термінове замовлення.
Се ля ві під паспортним столом.
Ціна питання
Ви спитаєте: а що ж зробив РАДАР і куди згаяв стільки часу?
Доповідаємо: створив фейсбук-сторінку “Черга за паспортом м.Нововолинськ”.
https://www.facebook.com/Biopasport/
Ідея, розробка, технічна підтримка – Андрій Рязанов.
На цій сторінці можна побачити весь рух черги (вона повільно, але просувається!). Можна уточнити свої дані чи місце у списку, задати питання й одержати відповідь.
Упродовж тижня РАДАР переносив чергу з зошитів і папірців на фейсбук, систематизував, з’ясовував, обдзвонював, складав графіки чергування…
І врешті-решт скасував нічну варту, яку створили попередники. Нічна варта була життєво необхідною 2-3 тижні тому. Вона героїчно відбивала атаки тих, хто плював на сотні людей і робив свою чергу. Удосвіта під відділом ДМС такі пристрасті кипіли!..
Скасував РАДАР і чергування в неділю та в ніч із суботи на неділю.
Це вже в минулому! Тепер тут на лаві не сплять…
Із начальником відділу міграційної служби РАДАР узгодив алгоритм просування нашої досить нервової та ажіотажної черги. Щоранку пан Корнійчук отримує список на 26 осіб. До 12.00 служба їх приймає, фотографує, сканує відбитки пальців. Оператор станції (фотосканокомплексу) працює справді дуже оперативно.
Учасники бойових дій проходять поза чергою.
Після обіду працівники відділу підливають форми – готують документи “на Київ”. Упродовж усього дня видають паспорти внутрішні й закордонні.
Звісно, це дуже незручно для громадян: аби замовити “терміновий” паспорт, мусять стояти у тій самій черзі, що й на звичайний. Тут служба має щось мерщій придумати, аби розподілити відвідувачів.
А поки що з цього нонсенсу користається луцьке ДП “Документ”. Там у вас візьмуть відбитки і сфотографують майже без черги. Приїхав – почекав годину-дві – здав і подякував. Але це їхати 100+100 км і переплачувати 400 грн. за кожен паспорт.
Ваш “пальчик” відсканують…
Кому не горить – запишіться спокійно у чергу на фейсбук-сторінці “Черга за паспортом м.Нововолинськ”.
Або підійдіть із понеділка по суботу в робочий час до паспортного столу. Там має сидіти черговий – такий самий, як і ви, просто людина згодилася почергувати зі списком 2 години.
Чергують найактивніше ті, чиє свято вже наближається. 🙂 Саме вони зацікавлені, щоб жоден “лівак” наступного ранку до начальника й оператора не проскочив.
Начальник дасть вам реквізити рахунку, куди треба сплатити 557 грн.32 коп.
Принесіть квитанцію про сплату!
РАДАР закликає учасників черги самоорганізуватися, бо свій шмат роботи з урегулювання дикої черги вже зробив. Механізм діє, система запрацювала – але її треба підтримувати.
Кожні 2-4 дні має бути новий адміністратор черги, який призначає чергових, перевіряє та обдзвонює список… і подає інформацію на сторінку “Черга за паспортом м.Нововолинськ” для громадського контролю.
Імовірно, за місяць-два ажіотаж спаде і під паспортним столом буде лише жива черга: прийшов уранці, почекав годину, здав документи і пішов собі. Ні списків у зошитах, ні віртуальної черги, ні чергових. “Ні обіцянок, ні пробачень…“ Просто і спокійно.
Ну, а поки що РАДАР пропонує громадянам перевірити списки тут:
https://www.facebook.com/Biopasport/posts/399919583737439
і зголоситися на чергування у понеділок із 8-ї до 17.00. По 2-3 години, не більше. 🙂
Хто на новенького?.. РАДАР хоче передати списки в надійні руки.
Давайте-но спробуємо записуватися через сторінку “Черга за паспортом м.Нововолинськ”. Надсилайте туди повідомлення (є такий сервіс на сторінці), зазначте прізвище, ініціали, номер телефону для зв’язку. Я номер ваш потім видалю, бо персональні дані, а прізвище впишу у список. Побачимо, як це працює.
Адмін дякує симпатичному громадянину, який сьогодні подарував “Черзі за паспортом м.Нововолинськ” картку Київстару на 50 грн. для обдзвонювання людей із черги. 100 вихідних дзвінків за день – це трохи накладно, справді . 🙂
То Рязанов адмініструє ту чергу на ФБ чи хто?
отак вам усе і скажи. 🙂 Рязанов цю сторінку придумав! І зробив. А далі можете ви адмініструвати.
Чудово, бо я з друзями хочу взяти адміністрування на себе, щоб черга була по понятіям.
тобто як? як це має виглядати? ану детальніше 🙂
друже, твоє щастя що редактор лояльний та добрий в нас. Я б надав би справжньому “комірцю” твою айпі і хай поговорить з тобой про “понятія” .
І пояснить на пальцях тобі, що замість інших людей підписуватися та говорити від їх імені не можна!
Та не лякайте так того “комірця”, він же не підписався “Вася В*****”. Ну, тролить, але акуратно. 🙂
А далі до ворожки не ходи.
“Комірці” швидко знайдуть провайдера, провайдер не зможе відмовити в наданні лог файлів сервера, з датою, годиною і фактичною адресою проживання “псевдокомірця”
Тож не клич вовчика з лісу, поки він спить, дружня порада.
Слава Андрію Рязанову!
Ви молодці, але про це повинна була подбати держава, щоб не було такого бардаку.
Сподіваюся чимшвидше донести цю думку до пп.Сапожнікова, Сторонського, Рожелюка, Громика, Магдисюк. Це ж їхній обов’язок, а не мій, – розрулювати питання, які турбують багатьох нововолинців!
У паспортному столі при вході потрібна на місяць-півтора, не більше, людина з ЦНАПу. Вестиме попередній запис, видаватиме (як у лікарні чи на субсидію) талончики – на який день прибути, обдзвонюватиме людей, записуватиме їх у чергу на фейсбук.
Прикомандирувати працівника ЦНАПу у паспортний на певний час. Тоді міськрада може НЕ купувати для ЦНАПу 2 станції за 800 тис. грн.!
Ажіотаж у жовтні спаде, і ті станції не припадатимуть порохом у ЦНАПі. Заощадимо для міського бюджету 800 тисяч! 🙂
У мене взагалі бракує епітетів для оцінки роботи керівника паспортного столу та місцевої влади! Невже такими необхідними, у цьому випадку, були сизифові зусилля Н. Камишникової та А. Рязанова по наведенню порядку і припиненню корупційних, без сумніву, дій державних службовців у нововолинській міській установі міграційної служби? При повному замовчуванні цієї проблеми у комунальних ЗМІ та виконкомі, що перебуває під орудою його головного очільника, а окрім того – голови міської ради, міського голови В.Сапожнікова. Який, схоже, буде “рвати пазурі” із нашого міста, можливо, вже незабаром. Очевидно, це новий спосіб грабунку простих громадян, який почав віднедавна застосовуватися на всій території України – на початку безвізового режиму ЄС.
У нас, – це чергова оборудка по зароблянню грубих грошей імовірними “мафіозі” – друзяками, сватами, слугами та родичами місцевого керівництва зі законспірованих, нібито, а насправді всім нам відомих осіб місцевих кримінальних угрупувань. Державні і місцеві службовці отримують немалі зарплати від тих-таки членів міської громади, що потерпають від їхнього свавілля у чергах за біометричними паспортами. Люди, невже Вам байдуже?!
Треба віддати належне пану Корнійчуку. Бере до уваги позаштатні та складні життєві ситуації, здебільшого йде назустріч, “Черга за паспортом” йому вдячна за розуміння.
Приємно чути. Може, перевиховався? А у 2011 було зовсім не так.
Якщо паспортна черга дасть мені спокій хоча б на пару годин, то тут на РАДАРІ буде БОМБА місцевого значення! Чекайте… 🙂
Друзі, обіцяла “бомбу”, а буде дві. Обидві присвячуємо нововолинським чиновникам. Першу виготовив А.Бідзюра… Завтра читайте на РАДАРІ.
Я, мої родичі, знайомі та друзі подаємо документи саме в Іваничах. Обслуговують тут швидко і якісно. Якщо раптом не встигнеш подати до відведеної години – тебе обов”язково приймуть наступного дня в числі перших. Переді мною прийняли документи в людей із Нововолинська. Останні вийшли здивовані й захоплені таким професійним сервізом.
А от коли мені треба було здавати на паспорт, звернулася спочатку до Нововолинська. Там стояли настільки знервовані люди, що не дозволили не те, щоб записатися до черги, навіть не впустили до будівлі за консультацією. Питання: що їх так розізлило? Чи не “європейський” сервіс по-нововолинськи? А в Іваничах все навпаки.
І ще. Прочитавши публікацію, про те, як “начальник Іваничівського відділу ДМС заявив одній громадянці, що нововолинців не обслуговують” – почала дізнаватися що і як було. Поспілкувавшись з різними людьми, і в черзі, і поза нею, засумнівалася в правдивості вище сказаної інформації. В Іваничах обслуговують нововолинців! А ще й мешканців Львова, Тернополя, Володимира-Волинського, Червонограда, Сокаля і навіть Києва. Кому набридло стояти у вічних чергах і вислуховувати сварливих людей – приїжджайте в Іваничі. Ви будете приємно здивовані!
От і добре, теж раджу людям, які поспішають, їхати в Іваничі. Там наплив людей значно менший (у Нововолинську вже близько 500 у черзі!).
А закон ЗОБОВ’ЯЗУЄ працівників Іваничівського сектору ДМС приймати всіх незалежно від місця реєстрації чи фактичного проживання.
На те, що їм відмовляли в Іваничах або казали: “Сидіть у куточку і чекайте, поки обслужать місцевих”, – особисто мені не так давно пожалілися двоє нововолинців, які замовляли біометричний паспорт. Підстав брехати у них не було.
Щодо “не впустили в будівлю” – не вірю. Вхід вільний. Перевірено.
Щодо сварливих людей – будуть такі самі сварливі і в Іваничах, якщо там збільшиться потік охочих одержати біометричний паспорт.
Увесь безпаспортний Нововолинськ нетерпляче чекає на фоторепортаж Валентина Мінчика, який мав стати аж 555-им у нашій міській черзі (десь наприкінці серпня), але на пропозицію РАДАРА поїхав сьогодні вранці здавати документи в Іваничі.
Що з того вийшло – дізнаєтеся за годину-півтори!