Сьогодні в одному з райвідділів ДМС заявили громадянці, що нововолинців не обслуговують.

РАДАР порадив їй звернутись на гарячу урядову лінію та поскаржитись на такий абсолютно незаконний сепаратизм…

Як ви, певно, помітили, РАДАР відлучався з сайта на два дні. Був трохи зайнятий.

Ставив експеримент: чи можна у черзі за біометричним паспортом обійтися без гвалту, бійок і цілодобових чергувань навіть у вихідні?

Виявляється, можна!

На сьогодні в Нововолинську є 403 охочих одержати біометричний паспорт для поїздок за кордон. Паспортний стіл (по-новому – відділ міграційної служби) приймає  25  таких громадян на день.

Приймав і менше – 20 на день, але з появою РАДАРА справа пішла веселіше. Адже РАДАР приходив із чотирилапим вартовим, який відлякував рішайл і любителів пролізти без черги. 🙂

 

Цей громадянин під паспортним явно не ночував 🙂

 

403 особи у черзі – це приблизно 16 робочих днів. Паспортний стіл працює 5 днів на тиждень (у суботу теж, а вихідний там у понеділок). Отже, 403-й пройде  23 серпня. А може, й раніше!

Бо дехто відмовляється від тяганини, їде в Луцьк на державне підприємство “Документ”, сплачує близько 1000 гривень за сервіс, за виготовлення паспорта… і за місяць-півтора забирає свій документ – там-таки, в Луцьку.

Ще дехто їде в Іваничі, Володимир-Волинський, Турійськ – там попит на біометричні паспорти значно менший, можна за день-два відстояти живу чергу.

Утім, сьогодні в одному з райвідділів  ДМС заявили громадянці, що нововолинців там не обслуговують. РАДАР порадив їй звернутись на гарячу урядову лінію та поскаржитись на такий абсолютно незаконний сепаратизм.

Паспорти виготовляють у Києві на фабриці, яка зараз перевантажена замовленнями. Тому замість 20  днів, як передбачено нормативами, паспорти роблять довше. А звідти спецпоштою доправляють в обласну міграційну службу, яка також спецпоштою розводить їх по містах і районах.

Загалом виходить приблизно півтора місяця на паспорт, замовлений у звичайному режимі, і три тижні – на термінове замовлення.

Се ля ві під паспортним столом.

 

Ціна питання

 

Ви спитаєте: а що ж зробив РАДАР і куди згаяв стільки часу?

Доповідаємо: створив фейсбук-сторінку “Черга за паспортом м.Нововолинськ”.

https://www.facebook.com/Biopasport/

Ідея, розробка, технічна підтримка – Андрій Рязанов.

На цій сторінці можна побачити весь рух черги (вона повільно, але просувається!). Можна уточнити свої дані чи місце у списку, задати питання й одержати відповідь.

Упродовж тижня РАДАР переносив чергу з зошитів і папірців на фейсбук, систематизував, з’ясовував, обдзвонював, складав графіки чергування…

І врешті-решт скасував нічну варту, яку створили попередники. Нічна варта була життєво необхідною 2-3 тижні тому. Вона героїчно відбивала атаки тих, хто плював на сотні людей і робив свою чергу. Удосвіта під відділом ДМС такі пристрасті кипіли!..

Скасував РАДАР і чергування в неділю та в ніч із суботи на неділю.

 

Це вже в минулому! Тепер тут на лаві не сплять…

 

Із начальником відділу міграційної служби РАДАР узгодив алгоритм просування нашої досить нервової та ажіотажної черги. Щоранку пан Корнійчук отримує список на 26  осіб. До 12.00 служба їх приймає, фотографує, сканує відбитки пальців. Оператор станції (фотосканокомплексу) працює справді дуже оперативно.

Учасники бойових дій проходять поза чергою.

Після обіду працівники відділу підливають форми – готують документи “на Київ”.  Упродовж усього дня видають паспорти внутрішні й закордонні.

Звісно, це дуже незручно для громадян: аби замовити “терміновий” паспорт, мусять стояти у тій самій черзі, що й на звичайний. Тут служба має щось мерщій придумати, аби розподілити відвідувачів.

А поки що з цього нонсенсу користається луцьке ДП “Документ”. Там у вас візьмуть відбитки і сфотографують майже без черги.  Приїхав – почекав годину-дві – здав і подякував. Але це їхати 100+100 км і переплачувати 400 грн. за кожен паспорт.

 

Ваш “пальчик” відсканують…

 

Кому не горить – запишіться спокійно у чергу на фейсбук-сторінці “Черга за паспортом м.Нововолинськ”.

Або підійдіть із понеділка по суботу в робочий час до паспортного столу. Там має сидіти черговий – такий самий, як і ви, просто людина згодилася почергувати зі списком 2 години.

Чергують найактивніше ті, чиє свято вже наближається. 🙂  Саме вони зацікавлені, щоб жоден “лівак” наступного ранку до начальника й оператора не проскочив.

 

Начальник дасть вам реквізити рахунку, куди треба сплатити 557 грн.32 коп.

Принесіть квитанцію про сплату!

 

РАДАР закликає учасників черги самоорганізуватися, бо свій шмат роботи з урегулювання дикої черги вже зробив. Механізм  діє, система запрацювала – але її треба підтримувати.

Кожні 2-4 дні має бути новий адміністратор черги, який призначає чергових, перевіряє та обдзвонює список… і подає інформацію на сторінку “Черга за паспортом м.Нововолинськ” для громадського контролю.

Імовірно, за місяць-два ажіотаж спаде і під паспортним столом буде лише жива черга: прийшов уранці, почекав годину, здав документи і пішов собі. Ні списків у зошитах, ні віртуальної черги, ні чергових. “Ні обіцянок, ні пробачень… Просто і спокійно.

Ну, а поки що  РАДАР пропонує громадянам перевірити списки тут:

 https://www.facebook.com/Biopasport/posts/399919583737439

і зголоситися на чергування у понеділок із 8-ї до 17.00. По 2-3 години, не більше. 🙂

Хто на новенького?.. РАДАР хоче передати списки в надійні руки.

Прочитав сам? Поділись з іншими: