В одній із квартир на бульварі Шевченка, 1 у Нововолинську під час ремонту горе-робітники обвалили в унітаз кілька цеглин.
Із третього чи другого поверху (ремонт робили і там, і там) цеглини успішно проскочили аж у підвал. І забили каналізаційну трубу.
А в ній уже давно була тріщина завдовжки 2,5 м, завширшки 1 см. І вода ливонула в усі щілини…
Трапилося це 18 листопада.
Власник підвального приміщення, щойно помітивши підтоплення, перекрив вентиль і викликав аварійну бригаду “Водоканалу”. Прочекав разом із мешканцями якихось 7 годин – і…
Аварійники вийняли цеглини й запропонували замастити тріщину цементом. Власник підвалу наполягав на заміні труби. Вони послали його до свого начальства… і поїхали.
Щоправда, згодом котрийсь із начальства телефоном пообіцяв-таки замінити трубу. У п’ятницю. “Потерпіть, зробимо”.
Підприємець погодився потерпіти. Однак труба терпіти не схотіла. У четвер, 21 листопада, її прорвало знову!
Знову підприємець мусив перекрити воду й обривати телефон диспетчерської водоканалу.
РАДАР уже четвертий день відстежує аварійну ситуацію. Поспілкувався з Володимиром Озімчуком – начальником “Нововолинськводоканалу”.
Той, ясна річ, нарікає на брак коштів для заміни труби. Мовляв, хай хтось заплатить, то зробимо моментально.
А хто має сплатити? Ну, точно не власник підвального приміщення, яке підтоплюється через недолугих шабашників і через бездіяльність “Водоканалу”.
Цілий ранок сьогодні пішов у підприємця на перемовини з диспетчером. Після обіду аварійники мають прибути-таки на бульвар Шевченка, 1.
РАДАР стежить, чим і коли завершиться трубна справа.
Тим часом увесь багатоквартирний будинок знову потерпає без води.
Власник підвалу міг сам трубу купити, там не такі великі кошти, а не вигрібати г***** з свого підвалу, а потім взяти кошти від власників квартири в якій робили шабашники. Це перший варіант, а другий коли власники винної квартири не хочуть платити, перекрити воду до оплати. І ще, водоканал також не винен, що хтось кинув цеглини в каналізацію, то чому він мусить за чиєсь недбальство, міняти трубу за власний кошт?
А чому підприємець має спочатку вигрібати чиєсь лайно, а потім іще й трубу для цілого будинку купувати? Кошти ніхзто не відшкодує. Винні скажуть, що це не вони.
А труба вже давно з тріщиною, аварійники вже давно обмотали її ізострічкою.
Ви замість своїх сусідів і комунальників теж труби купуєте?
Купую, а не буду чекати коли рак на горі свисне її ж можуть міняти декілька місяців, рік. Думаєте скільки коштує вигрібати лайно? Мабуть більше чим труба.
От коли купите, тоді й радьте, ОК? А я не бачу сенсу за кимось підтирати.
Там де труби проходять біля моїх стін – вони заміненні на нові, всі крани які проходять біля моїх стін -також поміняні на нові. Зробленно ВСЕ моїм коштом, куплено ВСЕ моїм коштом, водоканала ніхто нічого і не просив. Тут потік сусідній підвал, ви пропонуєте мені також все своїм коштом міняти ? Дивна логіка У ВАС – мені витрати на утримання будинку, а Озімчуку в карман кошти які платять мешканці за утримання мереж? Далі також дивно – я що терорист, щоб увімкнути воду аж після відшкодування людьми. Люди тут до чого? Це власність водоканалу, в тариф покладені витрати на утримання цих труб і ми їм це оплачуємо.
Наші мешканці платили із власної кишені за заміну труб, а потім за заміну стояків у будинку. Платити хотіли не всі. Я і досі не знаю, чи всі зарлатили. У тарифах на водопостачання і на водовідведення закладена плата на обслуговування водних мереж, але я ще не зустрічала людини, яка б виграла війну із комунальниками, хоча для усього буває перший раз… Співчуваю вам із такими сусідами і комунальниками, як мені вже тут нещодавно писали
На рахунок того, що плата за утримання транзитних труб закладена в тариф це не правда. В нас ОСББ і вона платить за технічне обслуговування транзитних труб. А у вас ОСББ чи Управлінська компанія? Якщо компанія то претензії до неї.
Я вас добре розумію, але в нас така країна, що буває чекати заміни, треба роками, я говорив з цієї точки зору. Ви б що, роками лайно прибирали б. Добре що розголос допоміг водоканалу зробити належне, але в більшості випадків це тягнеться дуже довго. В нас ще люди такі, що самі нищать спільне майно, за кордоном водоканал найшов би винуватця і збив би з нього купу грошей, а в нас ні.
Ви багато, Олеже, труб накупляли, дивлячись на г***** , що пливе не з вашої вини?
50000 місто і аж цілих 5 “внутрянщиків” і це на ціле місто…Гроші за обслуговування мереж беруть з кожного, рахують кожен літр і води, і каналізації. А обслуговуючого персоналу -аж 5 чоловік, куди ідуть над прибутки з мереж?
Це лише персоналу робочого 5 чоловік, а скільки начальства (бухгалтерів, економістів, юристів, начальників, замів начальників) над тими 5-ти чоловіками? Знаю, що у моєму будинку підприємці і деякі мешканці полюбляють ні за що не платити, так що ситуацію потрібно розглядати в індивідуальному порядку. Труби у підвалі і стояки у моєму будинку давно поміняні на пластикові. Чому у цьому будинку їх не поміняли.? Куди дивився Водоканал?
Комісією у складі представників підприємства “Нововолинськводоканал” за участю начальника відділу будівництва, комунального господарства і газифікації Миронюка Б.П., підприємця *** 21.11.2019 р. проведено обстеження стану каналізаційної мережі в підвальному приміщенні будинку №1 по б-ру Шевченка.
За результатами обстеження виявлено, що підтоплення підвального приміщення і приміщення підприємця в будинку №1 по б-ру Шевченка виникає внаслідок неправильного поводження людей з каналізаційною мережею, каналізацію використовують як сміттєпровід. Відходи закупорюють мережу водовідведення, внаслідок чого виникають серйозні незручності для людей.
Накопичення каналізаційних стоків спричинив затор із залишками будівельних матеріалів в трубі каналізаційного стояка, при прочистці були вилучені рештки цегли та ін. Затор спричиняє накопичення каналізаційних стоків, і витікання їх у підвал.
Тому, щоб не створювати проблем ні собі, ні сусідам потрібно правильно користуватися каналізацією, яка призначена виключно для побутових стоків води. Викидати ж сміття у неї не можна.
Комісія прийшла до висновку, що каналізаційна труба в підвальному приміщенні знаходиться в аварійному стані (мають місце тріщини) і потребує часткової заміни. 22.11.2019 року аварійна частина труби буде замінена.
Так не мають виглядати труби в цивілізованій країні. Вони просто не мінялися десятки років.
В “цивілізованій” країні і вибори проходять не так, як у нас…
Ну так давайте будем платити як в цивілізованій країні по 200 євро, чи жити закордоном хочеться, а платити по їхнім тарифам ні? Я розумію що рівень зарплат не зрівняльний, але поки не вийдем на їхній рівень оплати комуналки, ржаві труби так і будуть.
Вартість труб покладені у тариф, тобто термін експлуатації труби для прикладу – 20 років, її вартість розділили на роки і на жителів, те що вийшло добавили до ціни за куб води.Чому ви їх не міняєте по закінченню терміну експлуатації, а мужньо чекаєте поки не стане аварія , вона вже виплачені декілька разів? Куди йде різниця між теоритичними витратами і фактичними ? На зарплатню обслуговуючого персоналу також закладено у тариф, 5 чоловік на ціле місто – ви у своєму розумі?
Ви що, смішні чи з приколом? Витік нечистот відбулося через лопнувшу аварійну трубу, яка мала тріщини, одна з яких довжиною до 3 метрів і шириною до 2 см.Це і трубою назвати важко, це скоріше “ринва”.
Так, однією з причин затоплення була забита каналізація, але другою причиною -що водоканал не замінив вчасно аварійну трубу і замість труби стояла “ринва”.
Зверніть увагу на 2 фото, там попередній ремонт труби, який провели пару років назад, обв’язали лопнувшу труба ізолентою… Карл, ізолентою! Ви вважаєте, що цей аварійний ремонт труби проведений правильно? Ізолента замість заміни труби…
Тому у підтопленні, вважаю, винний і невстановлений сусід (аж 3 квартири зверху), який забив каналізацію, і водоканал, який вчасно не замінив аварійну трубу.
Викрутилися, хоча б в коментарі, адміністратори “НВ Водоканалу”? Люди, які працюють у вас – прості слюсарі, майстри, начальники дільниць – із золотими руками і світлими головами. А ви, язик не повертається сказати…