Ахтунг, ахтунг, підприємці Нововолинська!

Комісію знову послали перевіряти магазини.

Пам’ятайте!

Інспектувати/обстежувати підприємців можна лише у присутності державного інспектора з праці, а також осіб, які мають службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування.

Тепер прикол: на офіційному сайті  Держслужби з питань праці у Волинській області службове посвідчення інспектора праці органів місцевого самоврядування виготовлене лише одній людині!

Ось посилання:  http://dsp.gov.ua/informatsiia-pro-sluzhbovi-posvidchennia-inspektoriv-pratsi-orhaniv-mistsevoho-samovriaduvannia/

То на основі яких повноважень перевіряльники, що ходять по ринку та по магазинах, здійснюють свою діяльність? Незрозуміло. Мабуть, беруть лише криком і нахрапом.

 

У вересні на нововолинському ринку. Комісія йде на обстеження…

 

Перед початком інспекції чи обстеження (це спеціальні слова, щоб обійти кодекс, типу не перевірка) попросіть усіх членів комісії зареєструватись у журналі реєстрації перевірок, інспекцій та обстежень (два останні слова завбачливо допишіть у журналі).

Також перевірте на сайті посвідчення інспектора праці й інспектора праці органів місцевого самоврядування. Ось посилання:  http://dsp.gov.ua/wp-content/uploads/2017/10/dsp_vol.xlsx

Відразу сфотографуйте посвідчення на мобілку, відкрийте посилання і звірте фейс присутнього, ксиву та інформацію на сайті. І так із кожним гостем!

Якщо є “лівандоси” (а такими є майже всі), викликаєте поліцію за номером 102. І хай правоохоронці складають протокол: хто ці люди, чому прибули, на якій підставі, чи мають вони повноваження.

Відмовилися реєструватися в журналі перевірок – відразу телефонуйте у поліцію, вам знадобляться докази, що до вас приходила так звана інспекція. Нема записів – нема доказів.

Якщо в комісії присутні поліцейські, відразу пишіть заяву й на них (викликавши інших представників поліції по 102). Хай пояснять, чому у комісію включили поліцейських, які законні підстави для цього та де їхні “службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування.”

Бо ж, пам’ятаєте, без посвідчення перевіряти вас не мають права.

 

 

В Нововолинську інспекторами праці є 2 особи. Раджу відразу вмикати мобілку і паралельно вести відеозапис. Тоді перевіряльники не будуть занадто качати права. Отже, попередьте про відео- чи аудіофіксацію і лише після цього починайте діалог.

Маєте адвоката – зателефонуйте, попросіть бути присутнім. 300 грн. за його послуги – це ніщо порівняно зі штрафом 90 000  чи 300000 грн. Навіть якщо у вас все гаразд, це не гарантує вам безпроблемність.

Не беріть собі адвокатів-рішайл – їхня задача буде качнути з вас грошей. Шукайте молодих та енергійних, які працюють згідно з законом. Телефон знайомого репортера також не буде зайвим. Адвокат, камера – тут сильно не “побикуєш”.

Якщо інспектор буде КРИЧАТИ, ПОГРОЖУВАТИ, РОБИТИ ШАЛЕНИЙ ТИСК, потрібно мовчки вислухати і попросити, щоб те, що пані щойно прокричала, вона написала вам як офіційний запит. Якщо буде адвокат, він усе це знає.

Продавці повинні повідомити, що в їхній посадовій інструкції немає пункту «розмовляти з перевіряльниками» і вони не уповноважені вести розмову від імені підприємця. Можуть дати лише номер вашого телефону.

 

 

На жаль, зараз це виглядає так: у вас скажена оренда, скажені податки, а тут приходить пані *** зі своєю командою – і фактично блокує  роботу магазину на півдня. Клієнти всі розбігаються.

Вона кричить: “Де угоди?” Хоча угоди укладені й інформація є у базі податкової.

Вона погрожує, що почне оформляти протокол про недопуск  інспектора (300 000 грн. штрафу), лише через ваше питання: «А де в законі вказано, що угоди мають бути на робочому місці? Вони є, існують, ось із вами податковий інспектор, який незаконно перебуває тут, хай він перепитає у колеги, який зараз у відділі біля комп’ютера».

Далі будуть крик, шантаж, погрози.

Коли вони бачать, що немає нелегальної праці, то починають із іншого боку: “Покажіть посвідчення ваше з охорони праці, покажіть посадові інструкції, журнали…”

Якщо перевіряльник забув  “Правила поведінки державних службовців”, то треба йому про це нагадати.

 

 

Тому або адвоката викликайте відразу, або отримайте консультацію: що інспектор має право вимагати, а що ні і як поводитися під час такого візиту. Зрештою, цей сайт читають багато адвокатів і юристів. Дайте поради загального плану, порадьте алгоритм дій.

Також незрозуміло: ну, є комісія, а хто дає направлення, куди і кого перевіряти?

Вочевидь, мер надав їм мегаповноваження: можуть перевіряти будь-де, будь-коли.

Та чи це законно, щоб люди без повноважень із одного кінця міста в інший вибірково перевіряли магазини? І хто це має зупинити?

Чи повинен, наприклад, податківець мати при собі направлення на інспекцію з чітко вказаною адресою магазинів, підписане його начальником?

Попросив би РАДАР зробити офіційний запит на цю тему.

До речі, нововолинський міський голова В.Сапожніков оті спецкомісії започаткував іще 2012 року. Може, досить терпіти цей волюнтаризм?

 

ПЕСЕЦЬ

Прочитав сам? Поділись з іншими: