РАДАР продовжує розслідувати підпал дач в одному з садівничих масивів Нововолинська – біля п’ятої шахти.
Що це було? Сірник у руках скотиняк, які вирішили розважитись?
Фатальна необачність котрогось із дачників?
Чи спроба приховати сліди санкціонованого розкрадання?
Остання версія – про контрольований підпал – виглядає дивно, але теж має право на існування.
Дачні будинки не лише пошкодив огонь – їх “розбомбили” невідомі особи.
Приміром, на дачі Ірини К. незадовго до пожежі завбачливо поцупили шифер і зняли підлогу.
Дізнавшись про пожежу від сусідки по дачі, Ірина негайно поїхала туди – й довго не могла оговтатись від побаченого. Шкода розікраденого майна, та найбільше шкода, що пішла з димом велика праця бабусі (дача Ірині дісталась від баби).
Ірина і переповіла РАДАРУ дуже цікаву розмову з головою садівничого товариства Русланом. Місяць тому він зателефонував їй із вимогою погасити заборгованість – 250 гривень. Вона відповіла, що ділянку і хотіла б обробляти, та не може туди машиною доїхати. Настільки страшна там дорога, пора б розчистити і підсипати.
Голова товариства, з її слів, розмовляв нарвано і категорично, вона навіть зауваження йому зробила. Наполягав, щоб відмовилась від дачі. Наостанок Ірина сказала:
– Гаразд, я відмовлюся, залишу вам добротний цегляний будинок і сарай. Можете покрити цеглою мою заборгованість! Хоча будинок коштує не 250 гривень… але хай. Тільки зріжу дерева на своїй ділянці – деревину хочу використати в господарстві.
– То ви мене без майна лишите! – вигукнув пан голова.
Чогось він вирішив, що плодові дерева на ділянці Ірини – це його власність.
А невдовзі зателефонував знову й заявив:
– Я подивився протоколи, дача записана на вашу маму, її виключили з товариства 6 років тому.
– А то нічого, що я 5 років поспіль сплачувала всі внески? – поцікавилась Ірина. – Покажіть мені той протокол, я його у прокуратуру занесу. Хай перевірять, коли він складений: 6 років тому чи заднім числом.
Від цієї розмови мала дуже неприємний осад. На дачі з осені не була і вже збиралась навідатись, аж тут звістка про пожежу…
– На нашій лінії я нарахувала 15 згарищ. На всіх цих дачах заздалегідь розібрали дах і підлогу. Збіг?.. Не думаю.
У мене на ділянці дерева попалено, а у сусідки зрізано.
Можливо, це контрольований підпал?
Бо вогонь не зачепив дерев’яних будівель поряд із нашими дачами…
Розповідав мені один чоловік, що дерева на покинутих дачах можна рубати з дозволу садівничого начальства за плату. Даси 500 гривень – і забирай 5 дерев.
Чи практикує таке новий керівник нашого масиву? Хтозна.
Але його попередник давав указівку знімати на закинутих дачах підлогу та шифер – нібито в рахунок погашення заборгованості. Мій сусід сам був свідком, як зривали дошки з підлоги на дачі неподалік, бо “голова так сказав”.
РАДАР здивований. Юридичний рівень таких указівок – на рівні плінтуса! У Статуті товариства волюнтаризм не прописаний.
Запрошуємо членів правління і голову садівничого товариства розповісти, чи існує в них така практика – погашати заборгованість вибиванням дощок та зняттям покрівлі.
Цікаво буде дізнатись і щодо дерев: невже їх справді вирубують за тіньову плату в кишеню керівника? Адже садівничі товариства – організації неприбуткові, заробляти на послугах і продажу не мають права.
Сподіваємось, прокоментують представники товариства проблему підпалів і доїзду на лінії.
Туди навіть пожежна машина не могла пробитись. Що вже казати про дачників на автівках чи з візками (здебільшого старших людей).
А от злодії та бомжі вчащають на дачі справно. Долають усі перешкоди!
А зараз буде найзагадковіше фото зі згарища!
У траві чомусь лежав великий шмат м’яса…
Хтось приїхав на шашлики, а замість м’яса засмажив дачі?
Наталя Камишникова
Усі світлини – Валентин Мінчик
Я в шоці.
Керівник дачного масиву, на мою думку, повне хамло!!! що хоче те й робить.
Нічого дивного. “Радар” правий. Хто на що вчився і до чого доступ має – тим і заробляє. Там – на дачах майна, деревини і будматеріалів на мільйони гривень. Ось таким чином, криві на руку людці, там і орудують. Ірино, а ви писали заяву у поліцію? Чи складали протокол? Схоже, доріг там навмисно не ремонтують і не розчищають від гілля, щоб не було доїзду поліцаям і пожежним машинам..
Агов, шановні дачники, а чого ви мовчите? У вас усе гаразд із доїздом, безпекою, використанням ваших внесків?..
Любомир: В МЕНЕ , ПО СУСІДСТВУ, СТОЇТЬ СМІТТЕЗВАЛИЩЕ. ЗА БУР’ЯНАМИ, І ДЕРЕВ НЕ ВИДНО. ЦЕ ДАЧА, БУВШОГО ДИРЕКТОРА ФАБРИКИ КОЛДАЄВА.
Просили, сварились, щоб хоч забора зробив. Але він там був, коли ще роздавали дачі. Навіщо мені, по сусідству, цей гадюшник??? Міняються голови масиву”ПРИКОРДОННИК”, але не міняється нічого. Може, хто щось підкаже?
У Статуті “Прикордонника” має бути чітко зазначено, що робити, якщо користувач дачної ділянки не сплачує внесків і/або тривалий час не обробляє ділянку.
Якщо вона не приватизована – її у користувача зазвичай вилучають і передають іншим громадянам. Колдаєв внесків не сплачує? Тоді сміливо пишіть заяву на правління про порушення Колдаєвим Статуту товариства й вимагайте його виключити, хай розглянуть.
Якщо сплачує – все одно пишіть заяву. Про те, що не обробляє ділянку, розводить там змій і сепарів. 🙂
Ирина Разборская:
Дачи – собственность людей. А вот земля под домиками – не приватизирована. Может, кому-то нужна? Навряд ли сгоревшее кто-то будет восстанавливать, дорого.
Іра К.:
Ирина, я думаю, вы правы. Уж очень председатель кооператива настырно требует оплаты за аренду либо отказ от дач. Мы пока не обрабатывали дачи, временно не было возможности, домики и заборы разобрали полностью!!!!!
Мне лично звонил несколько раз с требованием отказаться от дачи и оставить свое имущество в пользу кооператива. И вот (совпадение?!) через 2 недели – поджог. Мы не были на даче год и я была ошарашена тем, что увидела, приехав на пожарище.
Ирина Разборская:
Народ, как дешевую раб. силу, – за границу, чтобы голытьбу не кормить, землю продать. И это только начало конца, к сожалению.
Я теж в шоці. Виявляється, що це грабунок, а підпал- то просто прикриття. Тут пахне криміналом.