Про цю аварію, на яку виїздили дві червоні машини надзвичайників, ніхто ніде в інтернеті не гомонів.
Хоча вона сталася ще минулого тижня у щільно населеному районі Нововолинська. Та що там, фактично у центрі!
Там, де міський голова В.Б.Сапожніков дозволив звести олійно-жировий комбінат.
Поряд – гуртожитки вулиці Нововолинської, стара забудова на проспекті Дружби, приватний сектор. Ну, і школа…
Тут уже була пожежа… РАДАР писав
Так от. 23 жовтня – вже в сутінках – на електролінії ОЖК задимів кабель.
Добре, що це вчасно побачив працівник підприємства. Добре, що відділення пожежно-рятувальної служби зовсім поруч. Виклик надійшов о 18.25, о 18.27 надзвичайники вже вискакували з машин на території комбінату.
Начальник відділення ДСНС Руслан Безека розповів РАДАРУ деталі події:
– Два екіпажі пробули там майже 50 хвилин. Щоб виявити пошкодження, розбили у трьох місцях металевий короб на висоті понад 4 метри (лінія вже була знеструмлена).
Далі до справи взялися електрики підприємства.
Одне слово, над усім Нововолинськом безхмарне небо…
Рятувальники, як завжди, на висоті… а от рівень безпеки людей, які мешкають поряд із олійно-жировим монстром, нижче плінтуса.
– Ми живемо тут (пр. Дружби, 1, 2, 3, 4, 5, 6, вулиці Шухевича, Партизанська, Нововолинська), як на потужній бомбі сповільненої дії, – зізнається найактивніший із мешканців – Анатолій Бідзюра.
Хто знає, коли вибухне і спалахне колона із 40 тоннами киплячої олії, яка знаходиться у процесі дезодорації? Всі ми, без сумніву, засмажимось умить у своїх домівках.
Такий варіант цілком можливий, із огляду на велику кількість газів, що виділяються під час дезодорації.
Або як зупиняться насоси, котрі забезпечують циркуляцію і випомповування продуктів дезодорування.
Щодоби тут проїздять десятки фур. Вони теж становлять чималу небезпеку для мешканців.
Дорога стрімко руйнується, рівень вібрації зашкалює, будинки беруться тріщинами, повітря вкрай загазоване.
І при всьому цьому приватний ОЖК сплачує податки в іншій області…
Текст – Н.Камишникова
Усі фото – А.Бідзюра
Дуже цікаво читати думки некомпетентних людей. Але це не страшно, адже люди в переважній більшості люблять висловлювати свої думки про речі, в яких не тямлять. Як от я зараз )))
За стільки років вентилювання наших легень викидами ОЖК, ми таки дещо та й затямили. І документи деякі припасли. Ви, анонімний “Пане Холд”, мабуть ніколи не дихали цими парфумами. Так, можливо ми – мешканці названих вулиць, і не тямимо у деталях про сучасні технології дезодорування олії. Проте, ми добре відчуваємо запахи коли дмуть східний та південно-східний вітри. Ми живемо за 50-100 метрів від височезної колони та цистерн. Назвіться своїм справжнім прізвищем – і я вам дещо розповім і покажу. Прямо зі своїх вікон на другому поверсі.
Вибачте, але люблю інтернет за анонімність. А “розповісти і показати” можна й так
Я взагалі не розумію мешканців які живуть поруч, тут постійно сморід стоїть.
І цікаво чому ніхто нічого не розказує про новий цех кроноспану. Він в рази шкідливий за ці, що є зараз. Це дробильний цех. Місто і так лідер з онкології в області, а тут ще новий цех. З наявними фільтрами постійні проблеми і скандали
просто пахне як у лісі як казав сапожніков і нічого воно не вредне
Дробильний цех? І що ж там шкідливого? Це найекологічніша частина виробництва до речі.
Пане “Шурік”. Біля “Кроношпану” живуть люди, які роками потерпають від його викидів. Вони що, бояться свого дзьоба розкрити? Чи чекають, що ми – небайдужі люди котрі мешкають біля ОЖК, прийдемо і будемо протестувати за них? Я, особисто, вже приходив двічі, щоби захистити їх. Сміявся і плакав, реготав і ридав. :)))
Знаєте,Анатолій, спогади ідуть. Можна згадати як люди колись на конях їздили. Але технологіі розвиваються і це добре, а Ви хочете все ЗАГЛУШИТИ.
Та я не проти технологій “Eys”. І глушити їх не хочу. Але вони мають бути безпечними і не наносити шкоди здоров*ю людей та довкіллю. Розвиток шкідливих технологій привів до глобального потепління, забруднення атмосфери, пластикового апокаліпсису на планеті… Краще вже кіньми їздити і не хворіти – пити чисту воду, дихати чистим повітрям і їсти продукти без ГМО.
Колись давно в моєму дитинстві, коли ще був харчовий комбінат, моя мама працювала там. Ми з моєю бабусею приходили часто до мами на роботу. Колись там був шикарний фонтан з не менш шикарними ліхтарями ( на території підприємства ).
Коли усе стали продавати, то харчовий комбінат невідомо хто купив. Фонтан засипали, ліхтарі зрізали. На місці фонтану та ліхтарів нові цехи. Сумно, коли зникають спогади дитинства на очах.
Там не тільки спогади існують про фонтан та ліхтарі. Є ще дещо.
Вибачаюся що не в тему але. Щойно зайшов в АТБ цибуля уже 14,50 нема слів просто.
В “Рідному краю” по 11.00
А на ринку цибуля 9 грн
… І хурма за добу на десятку подорожчала…
Податки сплачують в іншій області…Немає проблем-хай забирають свої цеха в цю іншу область
Зате “феодальний податок” залишається у нас. В кишені однієї конкретної та одіозної, і всім нам набридлої, особи. :)))
В якій іншій області? До місцевих бюджетів давно не зараховується частина податку на прибуток – все йде в Держбюджет.
Дальше. ПДФО відповідно до статті 64 БКУ йде за місцезнаходженням підприємства, тобто в міський бюджет. Дальше. Податок на нерухоме майно і земельний податок чи оренда землі тоже йде в міський бюджет.