шахтит

Дев’ята шахта: з речами на вихід із “Волиньвугілля”. Ні контори, ні держпідтримки!

34 2963

Що дасть колективу шахти повна автономія?

І про що доведеться забути?

Цими днями в.о.гендиректора ДП “Волиньвугілля” Андрій Пилипюк і директор шахти №9 “Нововолинська” Володимир Юрків прибули на розмову до міністра енергетики й вуглепрому Ігоря Насалика (зустріч зініціював саме він).

Директора дев’ятої супроводжували голова НПГУ Волинець та його активісти: голова Нововолинської МО Макаров та голова первинки на 9-й Гура.

Як і пан Юрків, вони наполягали на виході цієї копальні з складу держпідприємства “Волиньвугілля”. Переконували: колектив може заробляти на себе, хоче самостійності і здатен працювати як окреме держпідприємство.

– То працюйте, – сказав Насалик. –  У статуті дев’ятої, який нещодавно зареєстрували, шахта є окремим ДП, напряму підпорядкованим міністерству.

– А ми не хочемо переходити у третю групу під закриття, як передбачено цим статутом! Скасуйте наказ №550!

 – Не скасую, але можу внести зміни. Хочете вийти з ДП “Волиньвугілля” й діяти автономно? Будь ласка, проте залишитесь без держпідтримки. Третій групі міністерство її надає.

– Обійдемося, впораємось!

 – Тоді маєте місяць на підготовку статуту – і виходьте, якщо колектив цього хоче.

Отака була мова, якщо коротко.

Андрій Пилипюк як керівник “Волиньвугілля” від цієї затії не в захваті. Каже: так, дев’ята добре попрацювала в лютому й у березні, але за 2017 рік там 22 млн. грн. збитків. Це майже 2 млн. мінусу щомісяця.

Без держпідтримки ніхто з цією шахтою не панькатиметься: ні РЕМ, ні інші організації. На дев’ятій мають видобувати по 6 тисяч тонн на місяць, аби просто вийти на нуль. Не йдеться ні про прибуток, ні про оновлення техніки – просто по нулях.

І це не лише його думка. Так само вважає заступник гендиректора з економічних питань Ірина Почтарук:

 

Утім, свій розум у гарячі профспілчанські голови не можуть вставити навіть економісти. Остаточне слово – за колективом копальні.

До слова, там діє не лише первинка НПГУ, а й первинка Волинського теркому вугільників на чолі з Євгеном Приступою. Її позиції поки що не чути.

Зрозуміло, держпідприємство “Волиньвугілля” з однією “Бужанською” – це рівень скромного шахтоуправління. Пилипюк до такого повороту готовий,  лишитись без керма не боїться. Наказ про реорганізацію ДП підписав у лютому.

Сьогодні прибічник шахтного сепаратизму В.Гура розводився на прес-конференції, що дев’яту образили: платню за березень дали і “Бужанській”, і апарату ДП, а дев’ятій – нічого, хоча в березні там відвантажили вугілля на 14 млн. грн., а фонд зарплатні на шахті – 7 млн.

Але профватажок забув додати, що у квітні шахта №9 не відвантажила жодної тонни вугілля – за його ж незаконною вказівкою.

Цікаво виходить: вони з директором Юрківим нагромаджують “чорне золото” на складі, щоб уже за місяць-півтора всі ці запаси підгребло під себе новостворене ДП “Шахта №9”?

Платню нам дай, Пилипюк, усе дай, а вугілля ми заникаємо!

Навряд чи таку постановку питання схвалять  гірники “Бужанської”. Поки всі в одному човні – треба плисти за правилами.

Це бачення РАДАРА. А що скажуть шахтарі?

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

34 Коментар "Дев’ята шахта: з речами на вихід із “Волиньвугілля”. Ні контори, ні держпідтримки!"

повідомляти

Валік
1 рік 17 днів тому

Опушки-воробушки докерувалися-догавкалися, докричалися, той кривий-той сліпий. Усе колотнеча та колотнеча, скандали, мітинги. Тепер шахті буде песець. Я не Шахтар я в чужий монастир не лізу я просто правду пишу.

Ш №9
1 рік 17 днів тому

Ти не шахтар тому і не коментуй того в чому не розбираєшся, і яку ти правду можеш знати?

editor
1 рік 17 днів тому

І ви, мабуть, не провідний економіст, не головний інженер, не бригадир. 🙂 А тикати не варто.

Ш №9
1 рік 17 днів тому

Ні я простий робітник, але мабуть більше маю інформації ніж посторонні люди, які сунуть свій ніс не в своє корити

Альона
1 рік 16 днів тому

Я до шахти маю пряме відношення, працювала на п’ятій, і вся моя сім’я шахтарі, і маю право сказати, люди ви загубили розум, Гура, Юрків вами просто маніпулюють щоб закрити шахту, не пожалійте тих пару гривень, щоб показати ці документи незалежному економісту і експерту, якщо ви вийде те зі складу ДП, вам капець, в Вас не фінансова ситуація, краще це зробити толково, хоча б найти фінанси щоб відокремитися, спонсора чи підтримку ОТГ, без цього ці два вас погублять

editor
1 рік 16 днів тому

я так собі думаю, там керівництво розраховує на СХЕМИ. Ті самі “корупційні схеми”, тільки в профіль. І на СВОГО тіньового смотрящого.
От порода з дев’ятої шахти на мільйон – цікава тема.

Ш №9
1 рік 17 днів тому
Об’єднання на чолі із паном Пилипюком проводить, Я ВВАЖАЮ, систематичну дискримінацію 9-ї шахти, наприклад: тільки в березні шахта 9 перебуваючи в об’єднанні відвантажила хорошого (із невисокою зольністю) вугілля на 14 млн. а Бужанка значно менше і набагато гіршого вугілля, але зарплату їм нарахували вищу ніж на 9-тій 16 – 18 тис. в прохідників і розів проти 12-14 тис. на 9-тій і її вони вже отримали, на відміну від 9-ої, плюс Бужанку значно краще забезпечують витратними матеріалами та запчастинами . Це все робиться тому, що директор 9-ї шахти пан Юрків В.П. став неугодним, бо відмовився приймати участь у різних, НА МОЮ… Читати далі »
editor
1 рік 17 днів тому

додам-но ще пару-трійку документів, трохи терпіння.
Дивлюсь на горлохвата Гуру і дедалі частіше думаю: мабуть,той Венгрин не такий страшний, як Гура його малює.
Може, Гура просто працює на іншого “смотрящого”? А директору шахти вигідніші інші схеми?
До речі, куди ваша шахта так жваво продає породу? Угоди аж на мільйон, так?
Про корупцію і бардак – це ви і про персонального водія з підземним стажем?..

Ш №9
1 рік 17 днів тому

Персональні водії із підземними стажами, наскільки мені відомо, на шахтах були завжди, бо за мінімальну зарплату, працювати не нормований робочий день просто немає бажаючих

editor
1 рік 16 днів тому

Скажіть це тим гірникам, які вихаркують кров із легень чи мають купу інших болячок, зароблених під землею. А регресу не мають, ще й за пенсію судяться… Скажіть їм, що липовий підземний водій – це нормально.

Олександр
1 рік 16 днів тому
А Вам ще одного директора,*тіньового* не потрібно? І чому це водій має працювати за *мінімалку*?Або,чому директор має їздити з персональним водієм?Персональний автомобіль має,а прав *ні* ? А можливо *соточку* в обід вже не бажанно? Чи на 9-й економіста немає? Колись в Нововолинську був гірничий технікум і там добре вчили,*нормальний* випускник тих років за 5-хв. Вам *на лопаті* порахує скільки потрібно видобувати,щоб без штанів не залишитись. Але…але *Волиньвугілля*потрібно давно розігнати! Має бути одна шахта-дільниця *Бужанська* і *9* .Чому цього не робиться?Не важко здогадатись-в Нововолинську шахт не буде,зменьшиться наповнення бюджету міста і багато іншого. Але для шахти краще-дуже багато лишніх присосалось.
Паша
1 рік 16 днів тому

Пані Камишнікова,скажіть будьласка на кого ви працюєте,як що можна то відверто.Мабуть ви цей комент знову не опублікуєте,здається я вас не ображаю.

editor
1 рік 16 днів тому

Скажу вам по секрету: пані Камишникова не працює НІ НА КОГО.
Десяток коментарів від “Паші”/”Сашка” лишились у кошику саме тому, що містили образи.

Олександр
1 рік 16 днів тому

Зверніться в податкову і отримайте *офіційну* інформацію.Але пані Камишнікова все-таки на когось працює!!!! Більш того-деякі навіть міняють свою точку зору,де в кого щось в головах змінюється,очі відкриваються,страх пропадає…

editor
1 рік 16 днів тому

на читача, так, артель “Напрасный труд”, але ви кажете – іноді щось продзьобується? 🙂

Ш №9
1 рік 17 днів тому

Вибачте, якщо я висловлювався не дуже коректно, повірте накипіло.

editor
1 рік 16 днів тому

Вірю. На дев’ятій багато років поспіль самовіддано працвав мій батько. Шкода, що зараз шахту перетворюють на майданчик для кар’єрного росту демагогів із кримінальними вихватками.

Ш №9
1 рік 17 днів тому

Чому не публікуєте мої коментарі ? ви теж чиїсь маріонетки?

editor
1 рік 16 днів тому

Тут забили всю стрічку коментарів справедливі, але безіменні юристи. 🙂 До шахтарської теми не доступишся.
Ні, на РАДАРі нема маріонеток. Але немає й робота, щоб негайно публікувати все, що надсилають.

Валік
1 рік 17 днів тому

Цікаво а що думає про це все профсоюз?

Олександр
1 рік 16 днів тому

А він це вміє ?

Не Юрків
1 рік 17 днів тому

Послухайте тепер молодого шахтаря, ця вся конітель робитьс я тільки заради того щоб юрків лишився в своє му кріслі, а гура як лашок бігає і вирішує проблеми прикриваючись робочим колективом, тому дільниця №2 їздить в шахту коли хоче, хочем робим —хочем ні! Все одно «лідер» порішає.
Ніколи на ш№9 не було такого **** як зараз робиться. Від тих заворух в людей оапускаються руки до роботи.
Чи не всеодно колективу хто буде директором? Тому що шахту довели до ручки….. по ходу Юрків не піде з посту директора (хоч і потягне за собою весь хороший колектив шахти№9 в небуття) бо йому сильно тяжко)

шанувальник
1 рік 16 днів тому

А тепер послухайте старого шахтаря.
Ви дуже скоро забули 1-у шахту . Де зараз ця шахта? де ті керівники, які били себе в груди, як зараз Юрків з Гурою? Ви хочете слухати Гуру, яким керує Волинець (прихвостень Ахметова) і ціль одна – закрити шахти Волині.
Тільки в єдності і стабільності ми зможемо перемогти. Не слухайте цих псевдолідерів. Повірте – вони поживуть, ви – ні.

шанувальник
1 рік 16 днів тому

РАДАРЕ, дайте, будь ласка , офіційний запит псевдолідеру Гурі , на рахунок відповіді на звинувачення в оборудках з шоферами (з підземним стажем ) , вугіллям ( горить на аварійному складі ), породою ( продаж чорної породи по 30 гривень за тону ) і т. д. я як працівник хочу знати ,що про це все думає наш гура .а то складається враження , що він тільки і вміє – Вас матюкати і пяних людей на мітинги водити за Волинця – Ахметова.

editor
1 рік 16 днів тому

і РАДАР матюкати?.. Ну, це апофігей його депутатської етики.
Нервується Вася 🙂 Мабуть, його смотрящий ним не задоволений…

ойой
1 рік 16 днів тому

ОХ ТЕПЕР ЗАЖИВЕМО – сказав Гура до Юрківа.

підприємець
1 рік 15 днів тому

пане юрків я теж хочу купляти породу по 30 гривень з вмістом 12 % вугілля. золота порода. оце схема не погана.скільки ж в карман іде ?

editor
1 рік 15 днів тому

а можна про цю породу детальніше?

Паша
1 рік 14 днів тому

Підприємець як що не знаєш ціну не має чого брехню писати

підприємець
1 рік 14 днів тому

а за яку ж ціну шахта продає чорну ( золоту ) породу з вмістом вугілля 12 %

editor
1 рік 12 днів тому

Ashas, а спробуйте без “рил”, “пацюків” і “свиней”. Викладіть коректніше, ОК?

Ashas
1 рік 11 днів тому

Всі злодії і волоцюги Всі пани і раби. Всі СМІ ГРАЮТЬ під дудку. Всі профспілки маріонетк п.с. робітник шт.9нв пс.пс ненавиджу гуру пилипюка юрківа радар буг і всіх пропіаристів!!!

editor
1 рік 11 днів тому

Дістало, бачу, вас усе. Буває. Але ненавидіти всіх – це не вихід.
РАДАР не танцює ні під чию дудку. Не раб і не пан. Вільний. 🙂

Паша
1 рік 10 днів тому

Ниїш як баба,а що ти робиш щоб краще жилося.Такі як ти вміють тільки на когось ………….писати ,а самі як на шахту Пилипюк приїзджав в рот води понабирали .То треб а було в Пилипюка запитати де дів гроші 9 шахти.
Не подобається переходь на Бужанську і не треба скиглити.
Відредаговано. Давайте без “придурків” і так далі.
Модер

wpDiscuz