шахтит

Дев’ята шахта: з речами на вихід із “Волиньвугілля”. Ні контори, ні держпідтримки!

34 2686

Що дасть колективу шахти повна автономія?

І про що доведеться забути?

Цими днями в.о.гендиректора ДП “Волиньвугілля” Андрій Пилипюк і директор шахти №9 “Нововолинська” Володимир Юрків прибули на розмову до міністра енергетики й вуглепрому Ігоря Насалика (зустріч зініціював саме він).

Директора дев’ятої супроводжували голова НПГУ Волинець та його активісти: голова Нововолинської МО Макаров та голова первинки на 9-й Гура.

Як і пан Юрків, вони наполягали на виході цієї копальні з складу держпідприємства “Волиньвугілля”. Переконували: колектив може заробляти на себе, хоче самостійності і здатен працювати як окреме держпідприємство.

– То працюйте, – сказав Насалик. –  У статуті дев’ятої, який нещодавно зареєстрували, шахта є окремим ДП, напряму підпорядкованим міністерству.

– А ми не хочемо переходити у третю групу під закриття, як передбачено цим статутом! Скасуйте наказ №550!

 – Не скасую, але можу внести зміни. Хочете вийти з ДП “Волиньвугілля” й діяти автономно? Будь ласка, проте залишитесь без держпідтримки. Третій групі міністерство її надає.

– Обійдемося, впораємось!

 – Тоді маєте місяць на підготовку статуту – і виходьте, якщо колектив цього хоче.

Отака була мова, якщо коротко.

Андрій Пилипюк як керівник “Волиньвугілля” від цієї затії не в захваті. Каже: так, дев’ята добре попрацювала в лютому й у березні, але за 2017 рік там 22 млн. грн. збитків. Це майже 2 млн. мінусу щомісяця.

Без держпідтримки ніхто з цією шахтою не панькатиметься: ні РЕМ, ні інші організації. На дев’ятій мають видобувати по 6 тисяч тонн на місяць, аби просто вийти на нуль. Не йдеться ні про прибуток, ні про оновлення техніки – просто по нулях.

І це не лише його думка. Так само вважає заступник гендиректора з економічних питань Ірина Почтарук:

 

Утім, свій розум у гарячі профспілчанські голови не можуть вставити навіть економісти. Остаточне слово – за колективом копальні.

До слова, там діє не лише первинка НПГУ, а й первинка Волинського теркому вугільників на чолі з Євгеном Приступою. Її позиції поки що не чути.

Зрозуміло, держпідприємство “Волиньвугілля” з однією “Бужанською” – це рівень скромного шахтоуправління. Пилипюк до такого повороту готовий,  лишитись без керма не боїться. Наказ про реорганізацію ДП підписав у лютому.

Сьогодні прибічник шахтного сепаратизму В.Гура розводився на прес-конференції, що дев’яту образили: платню за березень дали і “Бужанській”, і апарату ДП, а дев’ятій – нічого, хоча в березні там відвантажили вугілля на 14 млн. грн., а фонд зарплатні на шахті – 7 млн.

Але профватажок забув додати, що у квітні шахта №9 не відвантажила жодної тонни вугілля – за його ж незаконною вказівкою.

Цікаво виходить: вони з директором Юрківим нагромаджують “чорне золото” на складі, щоб уже за місяць-півтора всі ці запаси підгребло під себе новостворене ДП “Шахта №9”?

Платню нам дай, Пилипюк, усе дай, а вугілля ми заникаємо!

Навряд чи таку постановку питання схвалять  гірники “Бужанської”. Поки всі в одному човні – треба плисти за правилами.

Це бачення РАДАРА. А що скажуть шахтарі?

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

34 Коментар "Дев’ята шахта: з речами на вихід із “Волиньвугілля”. Ні контори, ні держпідтримки!"

повідомляти

Валік
2 місяців 8 днів тому

Опушки-воробушки докерувалися-догавкалися, докричалися, той кривий-той сліпий. Усе колотнеча та колотнеча, скандали, мітинги. Тепер шахті буде песець. Я не Шахтар я в чужий монастир не лізу я просто правду пишу.

Ш №9
2 місяців 8 днів тому

Ти не шахтар тому і не коментуй того в чому не розбираєшся, і яку ти правду можеш знати?

Ш №9
2 місяців 8 днів тому
Об’єднання на чолі із паном Пилипюком проводить, Я ВВАЖАЮ, систематичну дискримінацію 9-ї шахти, наприклад: тільки в березні шахта 9 перебуваючи в об’єднанні відвантажила хорошого (із невисокою зольністю) вугілля на 14 млн. а Бужанка значно менше і набагато гіршого вугілля, але зарплату їм нарахували вищу ніж на 9-тій 16 – 18 тис. в прохідників і розів проти 12-14 тис. на 9-тій і її вони вже отримали, на відміну від 9-ої, плюс Бужанку значно краще забезпечують витратними матеріалами та запчастинами . Це все робиться тому, що директор 9-ї шахти пан Юрків В.П. став неугодним, бо відмовився приймати участь у різних, НА МОЮ… Читати далі »
Ш №9
2 місяців 8 днів тому

Вибачте, якщо я висловлювався не дуже коректно, повірте накипіло.

Ш №9
2 місяців 8 днів тому

Чому не публікуєте мої коментарі ? ви теж чиїсь маріонетки?

Валік
2 місяців 8 днів тому

Цікаво а що думає про це все профсоюз?

Олександр
2 місяців 7 днів тому

А він це вміє ?

Не Юрків
2 місяців 8 днів тому

Послухайте тепер молодого шахтаря, ця вся конітель робитьс я тільки заради того щоб юрків лишився в своє му кріслі, а гура як лашок бігає і вирішує проблеми прикриваючись робочим колективом, тому дільниця №2 їздить в шахту коли хоче, хочем робим —хочем ні! Все одно «лідер» порішає.
Ніколи на ш№9 не було такого **** як зараз робиться. Від тих заворух в людей оапускаються руки до роботи.
Чи не всеодно колективу хто буде директором? Тому що шахту довели до ручки….. по ходу Юрків не піде з посту директора (хоч і потягне за собою весь хороший колектив шахти№9 в небуття) бо йому сильно тяжко)

шанувальник
2 місяців 7 днів тому

А тепер послухайте старого шахтаря.
Ви дуже скоро забули 1-у шахту . Де зараз ця шахта? де ті керівники, які били себе в груди, як зараз Юрків з Гурою? Ви хочете слухати Гуру, яким керує Волинець (прихвостень Ахметова) і ціль одна – закрити шахти Волині.
Тільки в єдності і стабільності ми зможемо перемогти. Не слухайте цих псевдолідерів. Повірте – вони поживуть, ви – ні.

шанувальник
2 місяців 7 днів тому

РАДАРЕ, дайте, будь ласка , офіційний запит псевдолідеру Гурі , на рахунок відповіді на звинувачення в оборудках з шоферами (з підземним стажем ) , вугіллям ( горить на аварійному складі ), породою ( продаж чорної породи по 30 гривень за тону ) і т. д. я як працівник хочу знати ,що про це все думає наш гура .а то складається враження , що він тільки і вміє – Вас матюкати і пяних людей на мітинги водити за Волинця – Ахметова.

ойой
2 місяців 7 днів тому

ОХ ТЕПЕР ЗАЖИВЕМО – сказав Гура до Юрківа.

підприємець
2 місяців 6 днів тому

пане юрків я теж хочу купляти породу по 30 гривень з вмістом 12 % вугілля. золота порода. оце схема не погана.скільки ж в карман іде ?

Паша
2 місяців 5 днів тому

Підприємець як що не знаєш ціну не має чого брехню писати

підприємець
2 місяців 5 днів тому

а за яку ж ціну шахта продає чорну ( золоту ) породу з вмістом вугілля 12 %

Ashas
2 місяців 2 днів тому

Всі злодії і волоцюги Всі пани і раби. Всі СМІ ГРАЮТЬ під дудку. Всі профспілки маріонетк п.с. робітник шт.9нв пс.пс ненавиджу гуру пилипюка юрківа радар буг і всіх пропіаристів!!!

Паша
2 місяців 1 день тому

Ниїш як баба,а що ти робиш щоб краще жилося.Такі як ти вміють тільки на когось ………….писати ,а самі як на шахту Пилипюк приїзджав в рот води понабирали .То треб а було в Пилипюка запитати де дів гроші 9 шахти.
Не подобається переходь на Бужанську і не треба скиглити.
Відредаговано. Давайте без “придурків” і так далі.
Модер

wpDiscuz