Дев’ята шахта: з речами на вихід із “Волиньвугілля”. Ні контори, ні держпідтримки!

34 3149

Що дасть колективу шахти повна автономія?

І про що доведеться забути?

Цими днями в.о.гендиректора ДП “Волиньвугілля” Андрій Пилипюк і директор шахти №9 “Нововолинська” Володимир Юрків прибули на розмову до міністра енергетики й вуглепрому Ігоря Насалика (зустріч зініціював саме він).

Директора дев’ятої супроводжували голова НПГУ Волинець та його активісти: голова Нововолинської МО Макаров та голова первинки на 9-й Гура.

Як і пан Юрків, вони наполягали на виході цієї копальні з складу держпідприємства “Волиньвугілля”. Переконували: колектив може заробляти на себе, хоче самостійності і здатен працювати як окреме держпідприємство.

– То працюйте, – сказав Насалик. –  У статуті дев’ятої, який нещодавно зареєстрували, шахта є окремим ДП, напряму підпорядкованим міністерству.

– А ми не хочемо переходити у третю групу під закриття, як передбачено цим статутом! Скасуйте наказ №550!

 – Не скасую, але можу внести зміни. Хочете вийти з ДП “Волиньвугілля” й діяти автономно? Будь ласка, проте залишитесь без держпідтримки. Третій групі міністерство її надає.

– Обійдемося, впораємось!

 – Тоді маєте місяць на підготовку статуту – і виходьте, якщо колектив цього хоче.

Отака була мова, якщо коротко.

Андрій Пилипюк як керівник “Волиньвугілля” від цієї затії не в захваті. Каже: так, дев’ята добре попрацювала в лютому й у березні, але за 2017 рік там 22 млн. грн. збитків. Це майже 2 млн. мінусу щомісяця.

Без держпідтримки ніхто з цією шахтою не панькатиметься: ні РЕМ, ні інші організації. На дев’ятій мають видобувати по 6 тисяч тонн на місяць, аби просто вийти на нуль. Не йдеться ні про прибуток, ні про оновлення техніки – просто по нулях.

І це не лише його думка. Так само вважає заступник гендиректора з економічних питань Ірина Почтарук:

 

Утім, свій розум у гарячі профспілчанські голови не можуть вставити навіть економісти. Остаточне слово – за колективом копальні.

До слова, там діє не лише первинка НПГУ, а й первинка Волинського теркому вугільників на чолі з Євгеном Приступою. Її позиції поки що не чути.

Зрозуміло, держпідприємство “Волиньвугілля” з однією “Бужанською” – це рівень скромного шахтоуправління. Пилипюк до такого повороту готовий,  лишитись без керма не боїться. Наказ про реорганізацію ДП підписав у лютому.

Сьогодні прибічник шахтного сепаратизму В.Гура розводився на прес-конференції, що дев’яту образили: платню за березень дали і “Бужанській”, і апарату ДП, а дев’ятій – нічого, хоча в березні там відвантажили вугілля на 14 млн. грн., а фонд зарплатні на шахті – 7 млн.

Але профватажок забув додати, що у квітні шахта №9 не відвантажила жодної тонни вугілля – за його ж незаконною вказівкою.

Цікаво виходить: вони з директором Юрківим нагромаджують “чорне золото” на складі, щоб уже за місяць-півтора всі ці запаси підгребло під себе новостворене ДП “Шахта №9”?

Платню нам дай, Пилипюк, усе дай, а вугілля ми заникаємо!

Навряд чи таку постановку питання схвалять  гірники “Бужанської”. Поки всі в одному човні – треба плисти за правилами.

Це бачення РАДАРА. А що скажуть шахтарі?

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

34
Коментуймо!

3000
12 Коментарі теми
22 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
11 Автор коментаря
Валік

Опушки-воробушки докерувалися-догавкалися, докричалися, той кривий-той сліпий. Усе колотнеча та колотнеча, скандали, мітинги. Тепер шахті буде песець. Я не Шахтар я в чужий монастир не лізу я просто правду пишу.

Ш №9

Ти не шахтар тому і не коментуй того в чому не розбираєшся, і яку ти правду можеш знати?

editor

І ви, мабуть, не провідний економіст, не головний інженер, не бригадир. 🙂 А тикати не варто.

Ш №9

Ні я простий робітник, але мабуть більше маю інформації ніж посторонні люди, які сунуть свій ніс не в своє корити

Альона

Я до шахти маю пряме відношення, працювала на п’ятій, і вся моя сім’я шахтарі, і маю право сказати, люди ви загубили розум, Гура, Юрків вами просто маніпулюють щоб закрити шахту, не пожалійте тих пару гривень, щоб показати ці документи незалежному економісту і експерту, якщо ви вийде те зі складу ДП, вам капець, в Вас не фінансова ситуація, краще це зробити толково, хоча б найти фінанси щоб відокремитися, спонсора чи підтримку ОТГ, без цього ці два вас погублять

editor

я так собі думаю, там керівництво розраховує на СХЕМИ. Ті самі “корупційні схеми”, тільки в профіль. І на СВОГО тіньового смотрящого.
От порода з дев’ятої шахти на мільйон – цікава тема.

Ш №9

Об’єднання на чолі із паном Пилипюком проводить, Я ВВАЖАЮ, систематичну дискримінацію 9-ї шахти, наприклад: тільки в березні шахта 9 перебуваючи в об’єднанні відвантажила хорошого (із невисокою зольністю) вугілля на 14 млн. а Бужанка значно менше і набагато гіршого вугілля, але зарплату їм нарахували вищу ніж на 9-тій 16 – 18 тис. в прохідників і розів проти 12-14 тис. на 9-тій і її вони вже отримали, на відміну від 9-ої, плюс Бужанку значно краще забезпечують витратними матеріалами та запчастинами . Це все робиться тому, що директор 9-ї шахти пан Юрків В.П. став неугодним, бо відмовився приймати участь у різних, НА МОЮ… Читати далі »

editor

додам-но ще пару-трійку документів, трохи терпіння.
Дивлюсь на горлохвата Гуру і дедалі частіше думаю: мабуть,той Венгрин не такий страшний, як Гура його малює.
Може, Гура просто працює на іншого “смотрящого”? А директору шахти вигідніші інші схеми?
До речі, куди ваша шахта так жваво продає породу? Угоди аж на мільйон, так?
Про корупцію і бардак – це ви і про персонального водія з підземним стажем?..

Ш №9

Персональні водії із підземними стажами, наскільки мені відомо, на шахтах були завжди, бо за мінімальну зарплату, працювати не нормований робочий день просто немає бажаючих

editor

Скажіть це тим гірникам, які вихаркують кров із легень чи мають купу інших болячок, зароблених під землею. А регресу не мають, ще й за пенсію судяться… Скажіть їм, що липовий підземний водій – це нормально.

Олександр

А Вам ще одного директора,*тіньового* не потрібно? І чому це водій має працювати за *мінімалку*?Або,чому директор має їздити з персональним водієм?Персональний автомобіль має,а прав *ні* ? А можливо *соточку* в обід вже не бажанно? Чи на 9-й економіста немає? Колись в Нововолинську був гірничий технікум і там добре вчили,*нормальний* випускник тих років за 5-хв. Вам *на лопаті* порахує скільки потрібно видобувати,щоб без штанів не залишитись. Але…але *Волиньвугілля*потрібно давно розігнати! Має бути одна шахта-дільниця *Бужанська* і *9* .Чому цього не робиться?Не важко здогадатись-в Нововолинську шахт не буде,зменьшиться наповнення бюджету міста і багато іншого. Але для шахти краще-дуже багато лишніх присосалось.

Паша

Пані Камишнікова,скажіть будьласка на кого ви працюєте,як що можна то відверто.Мабуть ви цей комент знову не опублікуєте,здається я вас не ображаю.

editor

Скажу вам по секрету: пані Камишникова не працює НІ НА КОГО.
Десяток коментарів від “Паші”/”Сашка” лишились у кошику саме тому, що містили образи.

Олександр

Зверніться в податкову і отримайте *офіційну* інформацію.Але пані Камишнікова все-таки на когось працює!!!! Більш того-деякі навіть міняють свою точку зору,де в кого щось в головах змінюється,очі відкриваються,страх пропадає…

editor

на читача, так, артель “Напрасный труд”, але ви кажете – іноді щось продзьобується? 🙂

Ш №9

Вибачте, якщо я висловлювався не дуже коректно, повірте накипіло.

editor

Вірю. На дев’ятій багато років поспіль самовіддано працвав мій батько. Шкода, що зараз шахту перетворюють на майданчик для кар’єрного росту демагогів із кримінальними вихватками.

Ш №9

Чому не публікуєте мої коментарі ? ви теж чиїсь маріонетки?

editor

Тут забили всю стрічку коментарів справедливі, але безіменні юристи. 🙂 До шахтарської теми не доступишся.
Ні, на РАДАРі нема маріонеток. Але немає й робота, щоб негайно публікувати все, що надсилають.

Валік

Цікаво а що думає про це все профсоюз?

Олександр

А він це вміє ?

Не Юрків

Послухайте тепер молодого шахтаря, ця вся конітель робитьс я тільки заради того щоб юрків лишився в своє му кріслі, а гура як лашок бігає і вирішує проблеми прикриваючись робочим колективом, тому дільниця №2 їздить в шахту коли хоче, хочем робим —хочем ні! Все одно «лідер» порішає.
Ніколи на ш№9 не було такого **** як зараз робиться. Від тих заворух в людей оапускаються руки до роботи.
Чи не всеодно колективу хто буде директором? Тому що шахту довели до ручки….. по ходу Юрків не піде з посту директора (хоч і потягне за собою весь хороший колектив шахти№9 в небуття) бо йому сильно тяжко)

шанувальник

А тепер послухайте старого шахтаря.
Ви дуже скоро забули 1-у шахту . Де зараз ця шахта? де ті керівники, які били себе в груди, як зараз Юрків з Гурою? Ви хочете слухати Гуру, яким керує Волинець (прихвостень Ахметова) і ціль одна – закрити шахти Волині.
Тільки в єдності і стабільності ми зможемо перемогти. Не слухайте цих псевдолідерів. Повірте – вони поживуть, ви – ні.

шанувальник

РАДАРЕ, дайте, будь ласка , офіційний запит псевдолідеру Гурі , на рахунок відповіді на звинувачення в оборудках з шоферами (з підземним стажем ) , вугіллям ( горить на аварійному складі ), породою ( продаж чорної породи по 30 гривень за тону ) і т. д. я як працівник хочу знати ,що про це все думає наш гура .а то складається враження , що він тільки і вміє – Вас матюкати і пяних людей на мітинги водити за Волинця – Ахметова.

editor

і РАДАР матюкати?.. Ну, це апофігей його депутатської етики.
Нервується Вася 🙂 Мабуть, його смотрящий ним не задоволений…

ойой

ОХ ТЕПЕР ЗАЖИВЕМО – сказав Гура до Юрківа.

підприємець

пане юрків я теж хочу купляти породу по 30 гривень з вмістом 12 % вугілля. золота порода. оце схема не погана.скільки ж в карман іде ?

editor

а можна про цю породу детальніше?

Паша

Підприємець як що не знаєш ціну не має чого брехню писати

підприємець

а за яку ж ціну шахта продає чорну ( золоту ) породу з вмістом вугілля 12 %

editor

Ashas, а спробуйте без “рил”, “пацюків” і “свиней”. Викладіть коректніше, ОК?

Ashas

Всі злодії і волоцюги Всі пани і раби. Всі СМІ ГРАЮТЬ під дудку. Всі профспілки маріонетк п.с. робітник шт.9нв пс.пс ненавиджу гуру пилипюка юрківа радар буг і всіх пропіаристів!!!

editor

Дістало, бачу, вас усе. Буває. Але ненавидіти всіх – це не вихід.
РАДАР не танцює ні під чию дудку. Не раб і не пан. Вільний. 🙂

Паша

Ниїш як баба,а що ти робиш щоб краще жилося.Такі як ти вміють тільки на когось ………….писати ,а самі як на шахту Пилипюк приїзджав в рот води понабирали .То треб а було в Пилипюка запитати де дів гроші 9 шахти.
Не подобається переходь на Бужанську і не треба скиглити.
Відредаговано. Давайте без “придурків” і так далі.
Модер