низкин

Храмові війни як засіб забути про платіжки, Крим і Донбас

181 5652

Мірятися патріотизмом не буду, нецікаво. Просто скажу, що думаю. а думаю так.

У церковні справи держава пхати носа не повинна. Навіть  чи надто – президентського носа.

Томос в умовах уже 5-річної війни, тотального зубожіння, обвалу економіки – не лише потужне патріотичне гасло, а й чудова знахідка для відводу наших очей від навали щоденних і болісних українських проблем.

Мабуть, протестантів, як і представників інших конфесій, мандрівна президентова вистава “Томос в Україні!” не цікавить і не зворушує. Вони роблять своє – без пафосу і чвар.

Уже третина культових споруд  у нашій країні належить протестантським громадам. Третина, на хвилиночку!

Вони зводять сучасні молитовні будинки, а ви влаштовуєте шарпанину за давні  церкви. Бо там благодать? Та після колотнечі й агресії враз прозрілих громад, які вирішили змінити УПЦ на ПЦУ, благодать в історичних святинях зникає назавжди.

У Низкиничах одні громадяни віджимають церкву в інших. Це якщо без зайвої риторики, по-простому. Храм стародавній, йому понад 370 років. Його заснував Адам Кисіль, а благословив спорудження Петро Могила.

Тут із давніх-давен діяв монастир. Діє й зараз.

 

 

Ченці молилися за загиблих на Майдані, моляться за українську владу, за убієнних воїнів. Іще кілька років тому встановили на прохання волонтерів скриньки пожертв для потреб АТО.

Настоятель Вікентій вклав душу й величезні зусилля в облаштування храму й монастирського господарства.

Але тепер у прозрілих громадян мета №0 – “московського попа” і ченців вигнати, монастир із усіма будівлями й землями загарбати. Дайош чергову перемогу колективного глузду над здоровим!..

Смію думати: церква –  це не тільки бізнес, це ще й віра. А в нас правова держава, де Конституція гарантує рівність усім конфесіям. І якщо громадяни хочуть “справжньої української церкви”, вони ж можуть її знайти поблизу… чи збудувати, а не віджимати у своїх краян.

Учора в Низкиничах люди поставили на зборах у школі 115 підписів за перехід у ПЦУ.

 

Автор фото – Віталій Грабовський

 

Учора у тих-таки Низкиничах (на  території монастиря) люди поставили 656 підписів за збереження статус-кво – приналежності до УПЦ. Бо до храму ходять не лише низкиничівці, а й нововолинці.

Що далі, земляки? Будете мірятися підписними листами? Зрізати замки? Виганяти Вікентія?

На цвинтарі в Низкиничах, отам на горбочку, спочиває з миром священик Володимир Понагайбо. Він похрестив і повінчав тисячі нововолинців і мешканцв довколишніх сіл – це було за радянської влади. Він служив у цьому храмі Богу та громаді вірою-правдою, а це завжди непросто. Потім правив у Тишковичах.

Старенького священика вигнали звідти років зо двадцять тому, коли в Тишковичах із допомогою нововолинців вирішили перейти у Київський патріархат. У нього стався інсульт. Відібрало мову. Невдовзі помер.

Я його бачила – сивого, безпорадного, занімілого – у хатині, з якої його тоді теж виганяли…

І де в розпашілих від пафосу вірян було милосердя й інші християнські чесноти?

Не б’ю поклонів у жодному з храмів. Не маю інтересу в цій містечковій війні. Тим, хто в неї втягнувся, скажу: церкви варто будувати, а не віджимати.

Якщо ви, звісно, шукаєте Бога, а не політики. Якщо дбаєте про душу, а не про власні амбіції.

 

Це фото – “Волинська газета”

 

Для ура-патріотів. Не верещіть, що я – рука Москви. Я віддала Рухові 10 років життя, коли вас там і  близько не стояло. Працювала для газети Чорновола, об’їздила з ним усю Волинь. Тож мірятися з  вами патріотизмом не буду – нецікаво.

І да, зазирніть у свої платіжки. Суми захмарні. Вашу б енергію – та на соціальний протест. Чого не виходите?

А енергію пана Магомаєва, який закликав учора у школі забрати землю в монастиря, – та на сесію Нововолинської міськради, де він стільки років старанно мовчить про дерибан комунальної власності.

 

Наталя Камишникова

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

181 Коментар "Храмові війни як засіб забути про платіжки, Крим і Донбас"

повідомляти

Максим
2 місяців 27 днів тому

Поясніть, а яка громада повинна вирішувати долю моастиря? Громада Низкинич (бо на їхній землі церква)? Чи громада яка ходить в монастир? На відео де було голосування в монастирі побачив дуже багато людей з Нововолинська

Авторка
2 місяців 27 днів тому

Не знаю, Максиме, в монастиря є статут, а ще є закони, там, мабуть, написано.
Але бачу відверту підміну понять у заголовках новин. На кшалт: “Громада Низкиницького МОНАСТИРЯ виршила перейти в ПЦУ”.
Насправді це вирішила громада СЕЛА Низкиничі, а не монастиря. Відчуйте різницю.

Максим
2 місяців 27 днів тому

Дякую Вам за відповідь.

Дмитро
2 місяців 27 днів тому

А ви не задумувались, що багато нововолинців хотіли би ходити в монастир, якби ним не керувала рпц? Мені здається таких громадян явно більше чім 600…

Антоніна
2 місяців 26 днів тому

А що не пускають тих видуманих 600 чоловік? Мене пускають). Двері відчинені і до ікон доступ є, і був.
Молитва ж у серці.

Дмитро
2 місяців 27 днів тому

Про зубожіння то смішно, з палкою ковбаси в холодильнику…

Безвіз
2 місяців 27 днів тому

Ввимірюєте добробут європейського українця ХХІ століття палкою ковбаси? Нежирно. Але й вона лежить не у кожному холодильнику.

Василь
2 місяців 26 днів тому

Подивіться “Ток-шоу “18+” Томос. Шлях до церкви Ефір від 24 лютого 2019 року” на YouTube дивитись з 26 хвилини і все стане зрозумілим хто вирішує долю монастиря і чи є смисл зборів у школі

Мешканець
2 місяців 25 днів тому

Тобто громада України вирішить піти до Європи а громада Росії ні і ми не підем бо їх більше? Я мешканець села НИЗКИНИЧІ і не хочу щоб ви (ШАНОВНА АВТОРКА) за мене вирішували , бо це моє і громади села законне право

Авторка
2 місяців 25 днів тому

Я за вас нічого не вирішую, дайте спокій. Я написала про руйнівну силу нетерпимості. Нагадала вам, мешканцю села Низкиничі, про отця Володимира Понагайба, який тут служив і пів-округи похрестив-повінчав-відспівав навіть за клятих комуністів. І якого вигнали типу патріоти і типу демократи.
Нагадала вам про Конституцію і повагу до закону.
А дискутуєте ви та інші не зі мною насправді – а з вашою совістю. Бо є межа, і навіть під уррра-патріотичними гаслами її не варто переступати. І ви це знаєте.
Отець Володимир похований отам на горбочку. Сходіть, постійте, подумайте… Аби не переходити МЕЖУ.

Подолянка
2 місяців 25 днів тому

Ні не Ви, а монахи бо монастир згідно закону є релігійна організація, це Вам не церква.

прихожанка
2 місяців 25 днів тому

Шановний мешканець села НИЗКИНИЧІ, а якщо завтра Ви станете мешканцем іншого села, міста, країни чи світу, то хто вирішуватиме долю монастиря? Населення постійно мігрує, змінюються покоління людей, змінюються межі населених пунктів, кордони і назви країн, змінюються державні закони, а монастир лишається непорушним крізь віки завдяки щирим молитвам священнослужителів, братії, прихожан, паломників незалежно від місця їхного мешкання.
Отже, шановний мешканець села НИЗКИНИЧІ не беріть гріх на душу і не втручайтесь у монастирські справи, краще щиро моліться і Бог все управить.

Саня
2 місяців 27 днів тому

І тільки громада Низкинич.Все майно находиться на землях села Низкинич і находиться в оренді.І якщо я хожу до вас в гості неозначає що ваше майно є наше.

право
2 місяців 27 днів тому

На землях села Низкиничі працюють підприємці, установи. Це не означає, що громада села може зрізати там замки й викидати чи забирати їхнє майно.

Сергій
2 місяців 27 днів тому

Якщо в оренді то має

право
2 місяців 27 днів тому

Ніхто не має права без рішення суду зривати чужі замки. Ви мешкаєте в Нововолинську, винаймаєте житло у хазяйки. Приходить міська громада, вибиває двері й викидає ваші речі, Як вам таке?

Максим
2 місяців 27 днів тому

Так, але мешканці, які орендують помешкання не можуть приймати ніяких рішень по будинку…

право
2 місяців 25 днів тому
Умовно кажучи. там два будинки. Церква і монастир. Церкву збудували коштом Адама Киселя. монастир – коштом УПЦ вже в наші дні. Громада Низкиничів туди коштів не вкладала. Напевно, ченці мали дозвіл на будівництво. Якщо сільрада розриває договір оренди, ченці йдуть у суд. Припустимо, вони його програють (хоча швидше виграють). Тоді вони або розбирають монастир по цеглинах, або знову ж таки через суд вимагають від сільської ради компенсації. Якщо доведеться розбирати по цеглині – це буде скандал не тільки на всю Україну. А компенсацію сільрада сплатити не зможе, бо такої суми не потягне. Нова церква ПЦУ дешевше обійдеться, ніж компенсація.
Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 27 днів тому

Ви забули, що згідно законодавства, всі храми і майно у них разом з іншими спорудами та прибудовами, належать Українській Державі. Російська Православна Церква тільки орендує все це у неї. А угоду про винаймання, у будь-який момент можуть розірвати, як орендар так і орендодавець. Сама ж земля є власністю Низкиничівської сільської громади. Не забувайте про це!

право
2 місяців 27 днів тому

В угоді сільради з монастирем про оренду нема РПЦ. Не пересмикуйте.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 27 днів тому

Я нічого не пересмикую. Пишу правду. Час все розставить на свої місця.

гість
2 місяців 25 днів тому

Конституцію почитайте. Церква (будь-якої конфесії) в Україні відділена від держави.
Храми, їхнє майно разом із іншими спорудами та прибудовами державі НЕ належать. Не вводьте людей в оману.

Громадянин України
2 місяців 25 днів тому

СВЯТА ПРАВДА

Саня
2 місяців 27 днів тому

А що з Нововолинська має.Там пише на монастирі не Нововолинський а Низкиничівський.

Трава
2 місяців 27 днів тому

І не пише, що РПЦ, чи Московський патріархат.

прихожанка
2 місяців 27 днів тому
Згідно Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” релігійна громада і монастир – це різні релігійні оргаізації, про що зазначено у ч. 2 ст. 7 цього Закону: “Релігійними організаціями в Україні є релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади, а також об’єднання, що складаються з вищезазначених релігійних організацій. Релігійні об’єднання представляються своїми центрами (управліннями)”. А у частині 1 чієї статті зазначено, що релігійні організації в Україні утворюються з метою задоволення релігійних потреб громадян сповідувати і поширювати віру і діють відповідно до своєї ієрархічної та інституційної структури, обирають, призначають і замінюють персонал згідно… Читати далі »
гість
2 місяців 26 днів тому

Максим це ти розкольник?

ttt
2 місяців 27 днів тому

А чому повинна голосувати громада села?Це ж не вони монастир будували!!!Повинні голосувати люди,які відвідують храм!!!!!!!

Сергій
2 місяців 27 днів тому

А вони будували?

роман
2 місяців 26 днів тому

Будував Адам Кисіль , який вів переговори з Хмельницьким від лиця Речі Посполитої ,щоб той НЕ ПЕРЕХОДИВ під московського царя . Так що рішенням залишитись у московській церкві монахи і прихожани спаплюжили світлу пам”ять засновника та фундатора монастиря , просто плюнули на його могилу

Авторка
2 місяців 26 днів тому

Не плюйте отак зверхньо на своїх краян. А Кисіль був складною і суперечливою постаттю. Був політиком. Не розписуйтесь ні за нього, ні за його могилу.

Олександр
2 місяців 26 днів тому
Ну, це вже якось трохи зверхність, повчально і з нахилом… Кисіль-був політиком, Порошенко-політик, все зробив, щоб був Томос.,.Зеленский,кандидат в президенти, мабуть теж став політиком, а Томос називав термосом… Як я маю відноситись до такого? Не знаю як Ви, а я просто- Зе Чмо! А ще Ви забули того, хто хрестив Київ-князя Володимира, то що, будемо відмовлятися від Православ’я бо він був політиком теж? Одне діло бути політиком а зовсім інше-ДЕРЖАВНИКОМ! І між ними дуже велика різниця-це як кричати”путін пріді” і захищати Україну від путіна. Чи ви сумніваєтесь у тому, що якби Нововолинськ був десь біля Сніжного, то бабульки з церков… Читати далі »
ХХХ
2 місяців 26 днів тому

А Вам на думку не спадало, що УПЦ є частиною тієї системи, яку Ви ненавидите?

Авторка
2 місяців 26 днів тому

Мені спадало на думку навіть те, що і ПЦУ є частиною цієї системи. А томос – інструментом політики. Передвиборної.

Фея
2 місяців 26 днів тому

Але Томос отримала Україна не завдяки самому Порошенка, а були ще поруч із ним і інші люди, багато людей, які, можливо, і не є такими при хильниками нині діючого президента, але працювали пліч-о-пліч із ним заради спільної великої мети, були церковнослужителі, вище церковне духовенство, то до чого тут вибори?

Олександр
2 місяців 26 днів тому

Ну як до чого вибори? Авторка відкрито зайняла позицію проти Порошенка… Який “чоколадками” ради піару підкупив все світове православ’я.

авторка
2 місяців 26 днів тому

Моя позиція – проти олігархату. І байдуже, яке у керівного олігарха прізвище. На все добре, Олександре.

подолянка
2 місяців 26 днів тому

Це УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНЕ ЦЕРКВА, а ВАШЕ ПЦУ – політична організація в яку заставляють переходити силою. Немає там віри є тільки одна політика, ВІРА ПРАВОСЛАВНА ІСНУЄ 1000 РОКІВ, В ЯКІЙ СУЧАСНІ СТАРЦІ МАТУШКА АЛІПІЯ, КОЛИ ДЕНИСЕНКО БУВ ЩЕ МИТРОПОЛИТОМ, СКАЗАЛА: ЦЕ РОЗКОЛЬНИК І МИРЯНИН

Авторка
2 місяців 26 днів тому

А до чого тут Зеленський? І князь Володимир? І де ви побачили зверхність? Політик – це ж не діагноз, це діяльність. 🙂

Олександр
2 місяців 26 днів тому
Так Ви ж написали про президентського носа у ділах церковних… Перечитайте написану ста ттю… І для подолянки-замість того, щоб писати про те у чому не розбираєтесь-краще почитайте історію і бажано написану не в московії. Але якщо вам лінь-то коротко: Київ був хрещений в першому тисячолітті, коли на місці москви ще жаби квакали…. І православ’я в московію прийшло саме з Київа, то чи можуть “яйця” вчити “курку”? Україна повернулась до матері-церкви і світового православ’я, а Ви аж ніяк не виглядите розумнішою за Філарета, не кажучи вже про всіх світових православних авторитетів. Не хочете розумнішати-держіть в собі те, що вам вклали в… Читати далі »
КорІФея
2 місяців 27 днів тому
Сильна стаття!Я вчора дивилася в прямому ефірі на оте збіговисько у школі.І маю сказати,що жодного знайомого обличчя не побачила(явлюся прихожанкою Низкиницького храму 30! років).В інтернет і все поголовне верещить,що московські попи не відспівують,не поминають воїнів АТО,на моє питання:яких утисків і поневірянь зазнали з боку низкиницької братії – мудро-грамотний повидаляв свої коментарі і вийшов з обговорень. Я 5 раз згадаю питання(відповіді не отримала,деякі коментарі мої видалили,дехто просто не пропустив коментар):Чому питання переходу ЦЕРКВИ вирішувалися в ШКОЛІ???? Чому прийшов Степан з собору(там щось його засипане і мелеться?)???Давайте при таких умовах виганяти католиків, сектантів…Я не за приналежність до МП чи МП, я за… Читати далі »
Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 27 днів тому

А що, отець Стефан зі собору св. Духа не мав права приходити в монастир через те, що ви – анонімна свахо, туди ходили 30 років, там вінчалися, соборувалися, сповідалися-причащалися?… Оце так! Та нехай приходять в собор, до о. Стефана Фульмеса ВСІ московські клірики монастиря – він вам і слова не скаже. Не вірите? То прийдіть!
Не проклинайте, і не прикривайтеся Богом бо на те, що відбувається нині в Україні, є Його свята воля.

Авторка
2 місяців 27 днів тому

А де вона проклинає? де прикривається Богом? і хіба вона вам сваха? Давайте толерантніше.

КорІФея
2 місяців 27 днів тому

Я вам не сваха, у діалог з вами я теж не вступала. На все добре.

Фея
2 місяців 27 днів тому
Бог на всіх один і то чому тоді я повинна спілкуватися з Богом через представників російської церкви у своїй українській державі? Якось не вписується присутність російських представників на території України. А що гроші ідуть від московського патріархату до Росії, так то і їжачку зрозуміло. Ну не буде російський батюшка гроші від приходу в Україну давати. І так само зрозуміло, що Росія не бажає втрачати свою територію впливу і надходження коштів з нашої країни. Вище церковне духовенство добре розуміється на ситуації в теперішньому часі і далекому майбутньому . Розуміють і у Константинополі і Томос для України був необхідний і отримали ми… Читати далі »
Анатолій
2 місяців 27 днів тому

Чому обмовляти те чого не розумієш?Де любов?Де віра?Невже на молитві по наших церквах,одні москалі стоять,або ж нерозумні?А чи не задумувались ви чому влада перед виборами згадали що 27 років ми ходимо в неправильну церкву.

роман
2 місяців 26 днів тому

може , до влади нарешті дійшло що пора закривати цю пропоганду “русскага мира “

Микола
2 місяців 27 днів тому

А ви думаєте томос за шоколадки дали?

Прихильниця монастиря
2 місяців 27 днів тому

А Ви знаєте що Томос від Москви УПЦ отримало ще у 90 році де чітко прописано про незалежність від Росії (фінансову у т.ч.) а Томос Константинополя відкрито говорить що всі церкви переходять у їх власність а про кошти взагалі сумніву немає. Порошенко ще досі винен кошти Вселенському патріарху чи вже розрахувався за те що його придбав для України?

ХХХ
2 місяців 26 днів тому

Ні в УПЦ, ні в РПЦ томоса немає, не обманюйте людей.

роман
2 місяців 26 днів тому

Дев’ята Заповідь :
Не свідчи неправдиво .

Ната
2 місяців 26 днів тому

Жах….

Ната
2 місяців 26 днів тому
Люди добрі, схаменіться!!!! Про яку Москву ви говорите?!?! Ніякою російською мовою не правиться. Це СТАРОСЛАВ’ЯНСЬКА мова. І стільки сотень років всіх все влаштовувало, а тут раптом захотілось української мови. Є безліч храмів різних віросповідань, і на українській мові….. Чому ви вчепились цієї святині (і не тільки)!?!?!?. Якщо ж наша влада так дбає про український народ і Україну в цілому, то нехай не до церкви “пхає” носа, а позакривають свої бізнеси на території Росії, стануть вірними своїй державі та здобудуть повагу від народу. Створять належні умови для життя, а не для виживання. Мало їм того, що зробили розкол між Росією та… Читати далі »
Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 26 днів тому
Ви, “Нато”, чули хоча б один раз справжню церковно-слов’янську мову? Штучного, між іншим, походження. Як і есперанто. Ніякої окремої старослов’янської не існувало ніколи. Були споріднені слов’янські говірки, дуже схожі. Служби Божі правляться, без сумніву, у всіх московських церквах в Україні російською мовою. Зі вкрапленнями деяких церковно-слов’янських слів. Наприклад “паки-паки”, “прісно” тощо. Якби ви почули її в оргінальному звучанні, то мало б що зрозуміли. Створили її великі православні подвижники – святі Кирило і Мефодій, як універсальну, для розуміння віри Христової і слави Божої на зорі хрещення слов’янських народів і племен і остаточного відходу від пітьми язичництва. Між іншим, російська мова –… Читати далі »
Волинянка
2 місяців 26 днів тому

Якщо Ви вважаєте, що в православній церкві звучить російська мова, то де ж то Ви бачите ті мільйони російськомовних, які між собою спілкуються цією “російською”? Наведіть хоч кілька прикладів. Але дуже приємно, що поповнили і без того свій багатий словниковий запас ще трьома іншомовними словами ” штучного” походження. До речі, спробуйте відшукати там ще кілька лайливих слів. Про всяк випадок…

Наталя
2 місяців 26 днів тому

Мова йде про підпорядкування Москві, а не про церковносл. мову. Давно вже було роз’яснення, що мову для богослужіння люди оберуть за згодою, ні де немає заборони на подальше використання церк.слов. мови, ніхто не буде нищити книги… Це лише наші «брати»старші без жалю палили церковне укр. майно . Вивчайте історію своєї батьківщини.

Громадянин України
2 місяців 25 днів тому

правильно сказано

Громадянин
2 місяців 23 днів тому
Молодець! І наша родина такої ж думки! Ми з дитинства ходимо у церкву, де служіння проходили на старослов’янській мові, вчили молитви у недільній школі теж на старослов’янській мові! не на російській чи іншій.. Монастир- це святиня, історія.. Туди ходили наші діди-прадіди і ми будемо ходити і молитись на старослов’янській мові, жити за традицією наших предків бо ми їх поважаємо і віри не міняємо! це всеодно, що на зібраннях Свідків Єгови чи іншої конфесії людям скажуть, що їхні церкви переходять в ПЦУ бо вони мають відношення до Америки, а Америка це зло, це НАТО, це друг Росії чи щось подібне.. (це… Читати далі »
Волинянка
2 місяців 26 днів тому

Чому у Вас така впевненість,що гроші обов’язково йдуть в Росію? Схоже, Ви саме так поступили б. І чому Вас не тривожить, що гроші усіх католицьких церков прямують у Ватикан, а не в Україну? А протестантські релігійні центри взагалі знаходяться за океаном. І там суми в порівняння не йдуть з православними. Де логіка? Ви бачите те, що Вам хочеться бачити.

Фея
2 місяців 26 днів тому
“Волинянка, Росія напала на Україну, грабувала, вбивала, знищувала українців і плюндрувала українські землі на протязі багатьох століть?! Ви не знаєте, що російську державу заснували агресивні, войовничі вікінги представники з різних північних племен з теперішніх вже народів Норвегії, Фінляндії, всієї Скандинавії. Цих войовничих вікінгів вигнали предки теперішніх Скандинавів, бо ті воїни заважали жити своїм одноплемінникам своїми війнами і чварами і підступами і інтригами і братовбивством. У 1242 році від Різдва Христового Російська держава була маленька, губилася у безмежних лісах і межі держави закінчувались заледве чи геть недалеко від околиць столиці – тодішнього села дерев’яної Москви. Москва багато разів горіла і відбудовувалась… Читати далі »
Прихожанка
2 місяців 26 днів тому

То ідіть спілкуватися з Богом до собору, якщо у вас дійсно є таке бажання, а не роповідаєте тут високі матерії. А в храмі правиться на старослов’янської, а не російський мові.

Громадянин України
2 місяців 25 днів тому

100% правда.не всі її розуміють.

Микола
2 місяців 27 днів тому

Пане Анатоль подивіться що за 19 років зробив Вікентій в монастирі. А що за 30 Степан в соборі.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 26 днів тому
19 років тому о. Вікентій прийшов у, хоч і занедбаний за роки радянської влади, але вже збудований українцем Адамом Киселем стародавній храм. Біля нього вже були дзвінниця та інші споруди, земля, вал і огорожа. І, найголовніше – вже була церковна громада – із числа нащадків давніх українців, їхніх пра-прадідів які той храм збудували своїми мозолястими руками. А о. Стефан прийшов на голе місце, де перед тим стояв гігантський серп і молот. Він не мав нічого і був бідним, як церковна миша. Я був свідком всього цього. Не було й громади. Скомунізовані мешканці Нововолинська не поспішали створювати церковну общину. Тепер на… Читати далі »
Волинянка
2 місяців 26 днів тому

Та що Ви кажете?! Ну зовсім як церковна миша. Не смішіть людей. А який адміністративний та фінансовий ресурс міста був задіяний на будівництво собору за весь час будівництва! Не знали чи не хочеться згадувати?

подолянка
2 місяців 26 днів тому

Знаю одне, о.Вікентій працює на землі, закочює рукави і вперед до праці.Завжди відкритий до людей бідний чи ти багатий, найде слово для малого і старого. Коли ти просто зайшов в монастир на екскурсію і почув СЛУЖБУ БОЖУ і слово Боже, туди знову хочеться повернутися для ДУШІ, про що на жаль не можу сказати про храми УКП КП ( бо їх ніхто ще не перейменував).

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 26 днів тому

Всі ми працювали на землі – хто на дачі, хто на власному клаптику землиці в центрі Нововолинська… Якщо о. Вікентій перейде до ПЦУ разом зі храмом і братією монастиря, то хтось відбере у нього та ченців право працювати на полі, сінокосі чи на овочевих грядках?
Або славити Господа на Божих літургіях, вечірніх службах, сповідати, причащати, мирувати тощо, і рятувати заблудлі душі людей – рабів Всюдисущого і Всепремудрого Бога?
А чи там не буде вам, “подолянко”, Божої благодаті – у канонічній і нерозкольницькій церкві, яка напряму і у цілком законний спосіб підпорядкована Вселенському Візантійському патріарху?

подолянка
2 місяців 26 днів тому
То ж чому не покликали на збори парафіян, а ні тихенько….Не буде, бо чужому нещасті щастя не збудуєш, і монахи, священики віри своєї міняти не будуть, о.Вікентій сказав що переходити він нікуди не буде, а поїде від нас. Я наприклад думала і мала намір переходити після Томосу в ПЦУ, але ШАНОВНИЙ після цих всіх подій я нікуди не перейду ліпше дома сидіти ніж ходити де силою позахвачували храми. Збудуйте і ходіть куди хто має бажання, в Нововолинську дуже багато молитовних будинків дайте будемо забирати в них бо свідки єгови , баптисти, суботники і так далі – це віра США. Міняється… Читати далі »
Сергій
2 місяців 27 днів тому

Збіговисько?.. тільки ображати вмієте.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 27 днів тому

Хочу додати: отець Стефан Фульмес, як благочинний Нововолинської округи ПЦУ, згідно своїх духовних обов’язків мав повне право бути присутнім на зборах прихожан. Він, таким чином, засвідчив свою громадянську, патріотичну та релігійну позицію стосовно того, що відбувалося у чоловічому монастирі РПЦ. І правильно зробив.
Старовинний храм і монастир потрібно повертати у лоно ПЦУ. Ось саме це і хотів сказати о. Стефан. Та, не дали.

Віталя
2 місяців 25 днів тому

Фульмес нам геть не цікавий, у нас е Настоятель храму Отець Вікентій і ми якось з ним! А до порад Фульмеса прислухайтесь ви!

Віктор
2 місяців 24 днів тому

Ви шановий помиляєтесь у нас Украінська Православна Церква. Слава Богу що дає на розум не прислухатися до таких як Фульмес.Бо ні музею та іншого не було б у нас в монастирі.

Пан коцький
2 місяців 27 днів тому

А що значить збіговисько?

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 27 днів тому
Так, навіщо нам будувати іще один національний храм в Низкиничах, коли він постав тут іще 370 років тому із благословення Петра Могили – київського єпископа українсько-молдавського походження, стараннями і за кошти воєводи київського Адама Киселя та мешканців цього, благословенного Богом, стародавнього села? Котре існувало тут, іще до з’яви на мапі світу держави Руси-України. Хай збудують для себе храм окупаційні зайди і обдурені ними люди, що проголосували “проти” переходу до ПЦУ й привезені в монастир зі всіх-усюд колаборанти. Коли про московську окупацію, ніхто із місцевих тоді, (370 років тому) і в найстрашнішому сні не міг цього побачити чи уявити. Ми маємо… Читати далі »
Саня
2 місяців 27 днів тому

Я звами згідний Анатоль.Людей там обдурюють назва монастиря завжди була Українська церква (мп).Що таке МП.Поясніть людям.А раптом пропало МП.В монастирі були люди яких я ніколи там не бачив.По місту їх бачив і добре їх знаю.Раптом з Луцька приїхала,з Бужанки приїхали ,з Промова.Подивіться на лиця які на камері видно.

!!!!!
2 місяців 25 днів тому

Значить САНЯ ті люди яких на камері видно ходять туди на службу божу!!!

Егор
2 місяців 27 днів тому

Друже як ти гарно написав. Це ж історично наше.

Лондон
2 місяців 27 днів тому

Чого про Пашу Мерса не згадали? )

Авторка
2 місяців 27 днів тому

Згадала в інших публікаціях – про іконостас, не читали? Хай кожен відповідає за своє. Він – за “мерси” та інший шик, а служителі цього монастиря – за своє. Це буде справедливо. Вікентій у монастир багато років поспіль ровером діставався, не знаю, як зараз.
От ми живемо в місті, де керують Сапожніков і Сторонський. Ви ж не відповідаєте за всі їхні дії?

Тетяна
2 місяців 27 днів тому

Монастир будувався не за кошти мешканців Низкинич, а за кошти прихожан і саме з цього села їх не багато є. А Степан перед тим як давати поради і настанови про перехід В ПЦУ, нехай сам перейде і змінить табличку на соборі.

Саня
2 місяців 27 днів тому

А за чиї кошти будувався якщо міста ще не було.

Максим
2 місяців 27 днів тому

Ви були у 1643 р і бачили все? Хто і за чиї кошти будував?

Баламут
2 місяців 27 днів тому

Нема в українскої мові слова ровер

Словник
2 місяців 27 днів тому

Зазирніть:
http://sum.in.ua/f/rover/
Або сюди:
http://sum.in.ua/s/velosyped

Віка
2 місяців 27 днів тому

Повністю Вас підтримую, мало віри в їхніх зібраннях

Егор
2 місяців 27 днів тому
Зрозумійте одну річ. Якщо ми хочемо , що б наші діти в майбутньому не мали такого горя та війни. То потрібно зараз, раз ми вже воюємо з окупантом. То потрібно зараз поставити все на свої місця. Повністю раз та назавжди порвати все спільне що є з московією. Всі звязки. Раз і назавжди в усіх сферах. Не дивлячись на чвари, на жертви (вони й так є). Не на місцях так на фронті. Якщо ми хочемо що б діти, батьки, чоловіки, рідні та знайомі повернулися з фронту додому з перемогою. Потрібно нам тут на місцях допомагати викорінювати все московське. Так як зробили… Читати далі »
Авторка
2 місяців 27 днів тому

Зрозумійте й ви одну річ. Під риторику про Томос і “наших геройських хлопців” Україну дерибанить у хвіст і гриву той-таки Порошенко. Що Опоблоківські олігархи, що БЮТівські, що бепепешні – не бачу різниці.
Храмові війни – це громовідвід від їхніх офшорів, маєтків і багатомільярдних статків. Хочете викорінити все московське? ОК, то почніть із газу. Не користуйтеся москальським газом, примусьте Порошенка повністю припинити торгівлю з Московією – Україна ж веде її у величезних обсягах.
А оце “Україна для українців” – Чорновіл відкидав категорично. І закликав нести Україну на схід. А Україну рознесли по офшорах. І тепер кинули вам передвиборне брязкальце, тіштесь і колотіться.

Олександр
2 місяців 26 днів тому

Порошенко дерибанить Україну…? У Вас є факти? Чому не йдете до суду? А не краще б Вам направити сили на наведення порядку в Нововолинську? Окрім писанини нічого не змінюється.

авторка
2 місяців 26 днів тому

Я вам ніби не вказувала, що вам треба робити, куди йти і куди спрямувати зусилля.
Мою “писанину” можна не читати.
А в місті мають наводити порядок міський голова, секретар ради, заступники голови, депутати, поліція, прокуратура… Але точно не я.

Олександр
2 місяців 26 днів тому

Уточнення:мав на увазі писанини в загальному, в інтернеті, свою в тому ж числі… Ну, а відносно того, що мер і зами мають порядок наводити-взагалі не згоден-це справа правоохоронних органів! А мер і зами мають виконувати свої обов’язки згідно законодавства. Все! І ні грама більше!

марія
2 місяців 23 днів тому

і ми разом з вами

Микола
2 місяців 27 днів тому

Почитайте історію на нашу землю завждинападали то московити то турки то поляки і сьогодні москалі ворги завтра можуть бути друзі а турки друзі можуть стати ворогами і Путін не вічний і на все воля божа

Прихильниця монастиря
2 місяців 27 днів тому

Скажіть шановний чому війна з німцями в 41 році тривала стільки ж часу скільки продовжується війна на сході і які її масштаби були?А тут 2 області одні бють а інші відстояти неможуть? Пародія на війну і наші бідні солдати всого навсього чиїсь “пєшки”. Колись наші діди німців на дух не переносили бо вони нашими ворогами були а тепер ми брата продамо бо нам до Європи хочеться?

ХХХ
2 місяців 26 днів тому

Можливо, це ви брата продаєте бо вам до РПЦ хочеться?

Галина
2 місяців 27 днів тому

То що значить їх статус “кво”? Кому вони звітні тепер будуть? То вони тепер російська православна церква будуть? 1млрд грн. йде в Росію з УПЦ МП кожного року. Такі то ми добрі українці допомагаємо знедоленим братам російським. Немаю нічого проти, якщо той священник дійсно патріот, люди хочуть служіння не українською мовою. Але ж чому гроші віддавати в іншу державу, а не свою. І не приписуйте тут Крим, Донбас, платіжки. Пашка – мерседес не понехтував вкрасти іконостатас греко-католиків та продати швидше за все. Треба бути більш принциповішим – так допомогають, але звітні ВОРОГУ!!!

Андрій
2 місяців 27 днів тому

1млрд??? Хто саме перечисляє кошти і як?
То чому ніхто не покараний за державну зраду??? Корумпована влада працює на РФ???
Галина вимкніть зомбоящик і через тиждень Вам стане все зрозуміло!

Галина
2 місяців 27 днів тому

Ви вимкніть зомбоящик, Андрію, зі своїми покараннями і включіть логіку. Як на мене хай вертається Росія: ми розуміємо тільки нагайку і сапог. Свого лінуємось та боїмося добиватися!!!

ХХХ
2 місяців 27 днів тому

Зомбоящик тут ні до чого. За чаркою неодноразово і самі священники розповідали скільки і куди грошей йде.

Микола
2 місяців 27 днів тому

Прийдіть в монастир подивіться як там все облаштовано і подивіться на собор в Степана і зразу видно в кого куди йдуть гроші

подолянка
2 місяців 27 днів тому

А хіба ж вони можуть працювати, як настоятель Вікентій, їм же ж подавай гроші і на все готове прийти. Уже є приклад попереводили що храми стоять пусткою

Трава
2 місяців 27 днів тому

Стаття просто чудова. Дякую за власну думку автору!

Шахтарочка
2 місяців 27 днів тому

Ви все правильно пишите, мова йде не про УПЦ і ППЦ, тут відповідь прихована набагато глибше… шкода що все заполітизовано, давно й надовго…. але не забуваймо що Бог один, яку б табличку ви не прикріпили на воротах церкви, це є Храм Божий.
І помінявши назву, чи свяшенника, ми не зупинимо війни… Ми можемо лише молитися, і просити заступництва у Матінки Божої. Скільки церков є в Нововолинську різних конфесій, давайте всіх переведемо до ПЦУ, це ж по закону….

Журналіст
2 місяців 27 днів тому

Наталія, дякую за вашу думку. Повністю підтримую!

християнка
2 місяців 27 днів тому

Дякую за таку статтю.Бог в поміч наміснику монастиря і братії і всім православним християнам

ХХХ
2 місяців 27 днів тому

Храм не належить жодному з патріархатів. Храм належить тільки громаді села Низкіничі. Громада села має повне право вирішувати хто там буде правити. І не треба говорити, що долю храму мають вирішувати лише ті хто туди ходить: я їзджу однією і тією ж маршруткою на роботу щодня роками, але я не маю права вказувати її власнику продавати її чи ні

Віталій
2 місяців 27 днів тому

Супер ! Все так і є. Додати нічого.

Вікторія
2 місяців 27 днів тому
Політтехнологи недарма свій хліб їдять, знають як нацьковувати одних на других і чим. І поки ненависть робить свою роботу, а очі не здатні бачити повну картину, влада дерибанить усе, що можна ще роздерти на окрайці. Придумали той томос, як дітям забавку у яскравій обгортці, щоб відволікти увагу від жахіть які відбуваються у всіх інституціях вкрай зубожілої, розграбованої та зруйнованої країни. “Разделяй и властвуй!” Українці вже давно повелись на ту розділяючу ненависть, а тепер ті, хто добився свого, хижо і людожерно властвують. Грайтесь у релігійні ігрища далі, ненавидьте одні одних, виганяйте з церков тих, кого ненавидите і виджимайте ті церкви і… Читати далі »
Людина
2 місяців 27 днів тому

Як мені боляче читати це все!!!!! перший раз мене привела в монастир моя бабуся, коли мені було 5 років. Я ходила туди на кожну літургію, любила СВОЮ церкву і люблю її по сьогоднішній день. Завжди ходила і ходжу туди щоб молитися Богу, просити здоров‘я у Бога! Я не ходжу до московських попів! Попи у НАС в церкві наші, українські! Як боляче від того, що люди приплітають сюди політику! Як прикро зараз дивитися і брати участь у цих чварах! Дайте спокій монастирю! Дайте спокій отцю Вікентію, який своїми руками зробив з монастирем те, що ми зараз маємо!

Неупереджений
2 місяців 27 днів тому
Хотів би привести деякі пункти з офіційного документу-статуту УПЦ. Висновки нехай кожен зробить сам. РОЗДІЛ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ Пункт 3. Українська Православна Церква з’єднана з Помісними Православними Церквами через Руську Православну Церкву. Пункт 4. Українська Православна Церква здійснює свою спасительну діяльність на основі Святого Письма та Святого Передання, неухильно дотримується догматів православної віри та священних канонів і у своєму управлінні керується постановами Архієрейського Собору Руської Православної Церкви від 25-27 жовтня 1990 року РОЗДІЛ ІІІ СОБОР ЄПИСКОПІВ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ Пункт 5. Собор єпископів діє на підставі священних канонів Церкви, постанов Помісних і Архієрейських Соборів Руської Православної Церкви, а також Соборів… Читати далі »
Матвій
2 місяців 27 днів тому

Вiд Матвiя 5:44 UBIO

А Я вам кажу: Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує
UBIO: Біблія в пер. Івана Огієнка,

Вікторія
2 місяців 27 днів тому
Шокуючим є той факт, що на протязі століть ці слова з Біблії читають віруючі, повторюють на кожному богослужінні….а люди так і не вміють, та й не бажають не те що ворогів любити, а й себе не здатні полюбити. Ненависть та нетерпимість, яка народжується не тому, що дійсно чиниться неправда, а на рівному місці затьмарили розум багатьох…не так сказав, не так подивився, не там став, не таким народився… П.С. Хоча я абсолютно не згідна і не готова ні прощати ворогів, ні молитись за них. Нехай горять у пеклі ті, хто чинить насилля і кривдить іншу людину. Я не розумію, як можна… Читати далі »
Фея
2 місяців 27 днів тому
Так тоді нехай згадають вороги наші росіяни ще інші заповіді НЕ БАЖАЙ НІЧОГО ТОГО, ЩО Є У БЛИЖНЬОГО ТВОГО .. І чому ж тоді вони наш Крим і Донбас забажали, та і всю Україну вцілому загарбати бажають всіма можливими і неможливими способами? Колись Господь вивів євреїв із рабства єгипетського і подарував їм землю обітованну, а тепер звільняє нам від гніту російського і дарує нам країну нашу у наше піклування і проживання без ворожих пут і брехні словесної, ворогами нашими нам нав’язуємих, з пітьми і багаторічного рабства веде нас до світла і свободи фізичної і духовної. То що там про прощення?… Читати далі »
Вікторія
2 місяців 25 днів тому

Фея, нехай українці ці слова теж згадають, бо пограбуванн відбуваються у Нововолинську мало не кожного дня…” і одумаються і повертаються лицем до заповідей, хай втихомирять гординю свою, бо гординя то гріх.” Чи нє?

Матвій
2 місяців 27 днів тому

Вбивати вбивць будете особисто?

Вікторія
2 місяців 27 днів тому

Наприклад, убивць Каті Литкіної? Навіть рука б не здригнулась.

Сергій
2 місяців 27 днів тому

я не пойму для чого будувати зараз у нас храми якщо вони у нас є давайте на наші 40 тисяч поставим 10 храмів які вже власне є!!!! питається для чого?

Роман
2 місяців 27 днів тому

Нема в Україні ніяких храмових воєн і розбрату між людьми. Лише московське священство впирається ногами і руками і всіляко підбурює.

Авторка
2 місяців 26 днів тому
Це вам просто зручніше думати, що проблема – в “московському священстві”. Священство не святе. Але воно – українське. І воно не святе і в ПЦУ. Проблема – у дволикості нашої влади, яка жваво торгує з Росією і провертає там мільярдні оборудки. Проблема – у затягуванні війни, це теж вигідний для владців бізнес. А ще проблема – ваша нетерпимість. Куди подіти людей, які хочуть і мають право лишитися в УПЦ? Це ж ваші знайомі, а може, й родичі. Куди їх? А вони ж – по всій Україні… І з такою своєю нетерпимістю ви хочете повернення Криму? хочете українського Сходу?.. та де.
Роман
2 місяців 26 днів тому
Про “українське” священства. Хіба не вони вклали людям у мізки що ви не благодатні, не канонічні, не маєте єднання з Вселенським Патріархом. А потім ця людина йшла з храму і виказували що мої діти неправильна хрещені. Це держава вклала у голови тих людей ненависть і нетерпимість? А зараз хочеться спитати: “Хто не має єднання з Вселенським Патріархом”. А на рахунок війни. Звичайно її можна завершити. Визнаємо Крим російським, даємо автономію Донбасу, ніякого курсу до “загниваючої” Європи. Усе це закріплює по на папірці зпідписами і війна вже завершена. І будемо ми не 300 років в кабалі, а до повного поглинання нашої… Читати далі »
Авторка
2 місяців 26 днів тому

Порошенко донедавна був завзятим прибічником УПЦ і навіть прислужував там, це ж не секрет. І був при цьому у владі.
Я не вірю у раптове прозріння наших владців. Для них церква – це бізнес і політика. А для простих людей це віра. І люди самі роблять свій вибір.
Змінили переконання – мають право. Лишились при своїх переконаннях – мають право. Усі ж бо дорослі свідомі люди, хоча телевізор впливає на тих і на тих. 🙂
А щодо війни – ви пишете з окопів? ви воюєте з ненависним 300-річним ворогом?.. Чи тільки тут ото зі своїми ж земляками?

ХХХ
2 місяців 26 днів тому

При чому тут Порошенко? Мова йде про те, що УПЦ не українська церква а філія РПЦ . І це не пусті балачки, бо є статут УПЦ який це підтверджує. Шановна авторко, негоже виливати свою ненависть до Порошенка на ПЦУ.

Авторка
2 місяців 26 днів тому

Ненависть до Порошенка? Та ви шо. Смачний шоколад, гарні тортики, та й сам нівроку, так гарно ікони УПЦ носив і навіть англійську знає. І так щиро обіцяв закінчити війну за кілька годин. Ну, як можна такого ненавидіти?..
Я систему ненавиджу, в якій скуті одним золотим ланцюгом олігархи втюхують вам ворогів і патріотичну риторику. А Порошенко там, Тимошенко чи ще яке -енко – не має значення.

Олександр
2 місяців 26 днів тому

Уточнення-Порошенко обіцяв закінчити АТО, а не війну і не за дві години, а за два тижні! І було це ще до того, як Раша почала обстріли зі своєї території, а потім стався захват кордону і перехід військ рашистів в Україну. Ви цього не знали, чи свідомо перекручування? Сумно.

авторка
2 місяців 26 днів тому

Ось пряма цитата з Порошенка.
https://www.youtube.com/watch?v=aYrchX3FPVU
Ви цього не знали? Чи свідомо перекручуєте? Сумно, так.

Олександр
2 місяців 25 днів тому

В мене дуже хороша пам’ять, і переглядати ще раз в ютубі мені не потрібно… Чесно-сам був вражений, коли почув вибачення Порошенка… Мабуть добре його затюкали фразою, вирваною з контексту та ще й маніпулюючи фактами. А Вам це навіщо?

авторка
2 місяців 25 днів тому

Ну, я ж не питаю, навіщо ви стали тут адвокатом Порошенка й агітуєте за нього навіть під цим блогом. А я Петра Олексійовича за язик не тягнула, коли він обіцяв усім усе і завершення АТО за лічені години.

Олександр
2 місяців 25 днів тому

Я не збирався ставати адвокатом Порошенка і тим більше не займаюсь пропагандою. Просто в мене є позиція і я маю на це право! Щось не чув я претензій до минулого президента, до тих виборців, які його вибрали до тих чиновників, які вирішували в своїх кабінетах портрети зека,до вчителів, які навчали дітей під цим портретом… Ви ще навибираєтесь, що буде росія херачити по Нововолинську з Білорусі – а така зброя в них є! Міг би багато чого написати, але не хочу, як Ви пишите-фсьо! Пішов збирати валізи… І не сприймають це персонально до себе.

Авторка
2 місяців 25 днів тому

Була така газета “Народна справа”. Свої претензії до нашої влади я висловлювала там. І за президентства Ющенка, і за часів Януковича. А де ви їх висловлювали – не знаю. Я не мовчала.

Олександр
2 місяців 25 днів тому

О! Якби ви все знали… Знаєте, мій перший протест був ще тоді, коли ви всі гордо носили піонерські галстуки і комсомольські значки – просто відмовився вступати в комсомол, і це в шкільному віці… не будучи “сектантом”, як тоді говорили. Ось в такому дусі і жив все життя, непретендуючи на “орден правдоборця”. Але ж я просив не сприймати написане мною як претензії до Вас персонально.

Волинянка
2 місяців 26 днів тому

Наталю, великий респект Вам за принципову і виважену позицію!

Роман
2 місяців 27 днів тому

Правило № 17 IV Вселенського собору та Правило № 38 VI Вселенського собору гласять, що канонічною підставою для повної незалежності тієї чи іншої Церкви є набуття народом\нацією тієї Церкви статусу самостійної держави.

Авторка
2 місяців 27 днів тому

Для пана Магомаєва. Ви публічна особа, депутат, тож звикайте до критики. А от наклепницьких ярликів я на вас не чіпляла. Тому будьте добрі видалити ваш наклеп щодо мене. Тільки після цього ваш коментар буде тут оприлюднено.

М. Магомаєв
2 місяців 27 днів тому
М.Магомаєв 23.02.2019 року відбулися збори релігійної громади села Низкиничі, на території якого знаходиться Низкиницький Успенський чоловічий монастир, заснований в 1643 році Адамом Кисилем, про перехід монастиря із УПЦ Московського патріархату до УПЦ України. Всім користувачам Facebook я хочу донести свою громадянську позицію з цього питання. Християнство загалом та православна релігія як підтечія християнства прийшли в Україні ще у 918 році після Хрещення Русі та утворення Київської митрополії у складі Константинопольського патріархату. Через низку історичних подій згодом з Київської митрополії утворилося дві церкви: Православна церква в Україні (яка підпорядковюєтсья Константинопольського патріархату, відомого як «вселенське православ’я») та Українська греко-католицька церква (яка підпорядковюєтсья… Читати далі »
Ната
2 місяців 26 днів тому

Пане М. Магомаєв, дуже гарно Ви скопіювали текст)))) Але змушена буду Вас виправити: ХРАМ АЖ НІЯК НЕ Є РОСІЙСЬКИМ. Навіть взяти самий елементарний той факт, що проповідь священники ведуть на українській мові, а службу – на СТАРОСЛАВ’ЯНСЬКІЙ…… І де ж тут російська??????????

Фея
2 місяців 26 днів тому
А гроші від храму ідуть не до Росії, якщо храм у російському підпорядкуванні? Священики служать Богу і пастві на протязі століть під час стихійних лих, воєн, сум’яття і катаклізмів. Зараз у нашій Україні велика біда- війна, на нас напав ворог, який називав і називає себе братом. Уцій війні постраждалою стороною є ми, українці, а не росіяни. Святим, богоугодним обов’язком кожного священика є підтримка знедолених, стражденних і убогих, бо таке їхнє призначення. Я ні в якому разі не підтримую священослужителів якогось конкретного патріархату, але закликати до примирення з ворогом, з агресором не повинен жоден святий отець. Все, що можуть зробити російські… Читати далі »
ХХХ
2 місяців 26 днів тому

Змушений буду вас виправити: правлять не старослов”янською, а староруською мовою. Ще інколи правлять поміссю старослов”янської та староруської мови яку називають церковнослов”янською. Але ніколи проповіді не ведуться старослов”янською, основною відмінністю якої є використання глаголиці а не кирилиці.

подолянка
2 місяців 26 днів тому

Повірте, не дай Бог звичайно якщо не буде настоятеля Вікентія, той парафіян не буде. Всі Ви прекрасно знаєте, що настоятель виїде з країни на свою батьківщину. Він є УКРАЇНСЬКИМ.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 26 днів тому

Браво, пане Магомаєв! Відмінно, як для азербайжанця за походженням і менталатетом. Хай недолугі, вітчизняні (малороси) колаборанти повчаться у Вас історії релігії, порядності та українському патріотизму.

Авторка
2 місяців 26 днів тому

Порядності?.. Пан Магомаєв, роздратований двома критичними рядками, публічно заявив учора, що я була російським агентом іще за радянських часів.
Я довго згадувала, де ж бачила Магомеда Магомаєва за радянських часів. Нарешті згадала.
А це ж він, либонь, стояв у черзі за вказівками від ісламських терористів, коли підвальний король Климович під диктовку Сапожнікова записував мене на сайті Гузя в російські агенти!
Ще, згадала, узяв там пару срібняків для Льоні, з яким нині засідає в міській раді.
І справно голосує Магомед Джамбулатович за всі дерибанні рішення міськради. Тому що патріот!
Але вони обоє погано шукали. Насправді я ж агент Моссаду. 🙂
І японської розвідки.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 26 днів тому

Мм-де-пц! Що сказати?

Віталя
2 місяців 26 днів тому

Молодець,Магомаев після такоі інформаціі у глибокому нокауті знаходиться!

ХХХ
2 місяців 26 днів тому

Браво, авторко. А я то думав, що у Нововолинську лише Сторонський хамити вміє)

авторка
2 місяців 26 днів тому

Чого тільки Сторонський? І Магомаєв уміє, як виявилось. На превеликий жаль. І Ярема з Климовичем. І Рожелюк із Сапожніковим, і Топорівський, і Мороз, і навіть Галащук.
А це – лише іронічна атвєтка на депутатську брехню.

Lesia
2 місяців 26 днів тому

В храмі повинно правитись тією мовою яку всі розуміють, тобто державною мовою

подолянка
2 місяців 26 днів тому

Прихожани розуміють мову, на якій правиться. А захожани не зрозуміють ніякою мовою службу.

Волинянка
2 місяців 26 днів тому

Допишіть ще: “і в сім’ї”. От тоді вже буде повне дотримання Конституції!

Авторка
2 місяців 26 днів тому

Аби не спекулювали могилою і пам’яттю Адама Киселя. Все було складно з цим видатним православним шляхтичем. Цитата від канадського історика:

“Красномовними є слова, які папський нунцій сказав польському королеві через два тижні по смерті Киселя:
“Він жив так, що не можна було довести його вини — тільки завжди був під підозрою і всіма своїми виправданнями не міг змусити вірити в його щирість. Він був греко-руської віри, хвалив римсько-католицьку віру і спротивлявся унії. Похоронну службу по ньому правили в православних та католицьких храмах”.

ХХХ
2 місяців 26 днів тому

Шановна авторко статті, чесно кажучи, мені незрозуміла Ваша позиція. Ви ж знайомі з законами і розумієте кому належить цей храм. Хочу наголосити, що не являюсь ні прихожанином УПЦ, ні прихожанином ПЦУ. Так поясніть, будь-ласка, чому вигнати Климовича з підвалу це добре, а вигнати московських попів з монастиря ні, якщо всі вони знаходяться на своїх місцях на однакових підставах? Прошу не видаляти мій коментар а дати змістовні пояснення своїй позиції. Свою думку не вважаю єдиноправильною, але вагомих аргументів на користь УПЦ ще не чув

Авторка
2 місяців 26 днів тому

Кому належить храм – покажуть документи. Я їх не читала. Але читала Конституцію.
Вигнати Климовича з прихапізованих підвалів було б справді добре, але ж його ніхто не виганяє. З ним судяться мешканці будинку, де є один із таких підвалів. Довго судяться. Однак ідуть правовим шляхом, хоча суди в нас не завжди праведні.
Аргументів на користь УПЦ від мене не дочекаєтесь. Так само як аргументів на користь будь-якої іншої конфесії. Я там зовсім про інше написала. Про руйнівну дію нетерпимості.

Мандрiвничка
2 місяців 26 днів тому

Дякую вам , авторко. З болем визнаю, що люди не розумiють глибини вашого посту. Я думала, Анатоль ненавидить лише Сапожнiкова , а вiн переповнений ненавистю, на жаль. Нашi священики, з якими ми прожили в мирі 18-20 років, якi допомогали всiм i в усьому, покинуть нас. А вони моляться i за душу, яка в ненавистi згорае. З ким будете воювати, Анатоль, із вiтряками?

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 25 днів тому
Анонімна “Мандрівничко”, Ви будете здивовані, але я люблю В.Сапожнікова, як ближнього свого і двічі, щодня, молюся за порятунок його душі та осіб із його найближчого оточення. В мене немає ненависті до керівників місцевої влади у тому розумінні, як ви це подаєте. Можливо, саме завдяки цьому всі вони живуть і процвітають… Я намагаюся донести до їхньої свідомости, що всі ми – я, вони, ви та й решта людей, є лише гостями на Землі і при закінченні відведеного нам часу перебування, підемо до Отця нашого Небесного. Де немає грошей та інших цінних паперів, а по золоті, сріблі, діамантах… ходять ногами. Там немає… Читати далі »
Фея
2 місяців 26 днів тому

Усі, як ви кажете, попи служать Богу. І мені незрозуміло чому ці попи просто не приймуть той факт, що Україна будує свою власну державність і стає незалежною від Москви державою. Чому вони не приймуть волю Господню смиренно і зі спокоєм у душах? Чому не подумають самі, що служити Росії і належати до Росії на території чужої держави більше ніж звичайне неподобство? Можливо вигнати попів це добре, але чому попи самі не підуть, чому вносять розкол і смуту, перебуваючи на чужій землі? Чи вони досі вважають нашу землю своєю?

подолянка
2 місяців 26 днів тому

А чому вони мають піти, вони служили хто 20 років хто 40 їх в радянський час називали агентами ЦРУ а тепер вони агенти КГБ, міняється влада, міняються країни, а церква залишається.

Фея
2 місяців 26 днів тому

Залишається московська церква на українській землі. Церква держави агресора залишається на території держави, яка страждає від агресії, вторгнення і анексії, від війни. Навіщо нам церква держави-окупанта??!!

макс п.
2 місяців 26 днів тому

Україна не стане незалежною коли поміняє залежність від москви на залежність від єс))))))))) і щось мені здаєть ,що “вашу” землю вважають своєю ,більше полякі чим росіяни

Фея
2 місяців 26 днів тому

“нашу”землю, західноукраїнські землі конкретно, путіін пропонував взяти полякам, на що поляки відповіли, що путіну потрібно до психіатра))) так що ви помиляєтесь, “макс п”
Мене заплутати не властя, бо навіть радянська влада заплутати і оболванити пропагандою мене не змогла, навіть батьки мої потерпіли повне фіаско у цьому аспекті мого виховання, не кажучи вже про радянську школу))

макс п.
2 місяців 26 днів тому

конкретно)))))) поцікавився цією темою ,там не все так однозначно. ..сікорський розказав цю історію американському виданні ,але потім сказав ,що його не правильно зрозуміли… а те ,що деколи видає жириновский )))))))це дійсно діагноз. так що “плутаєте” ви мене)))))))))))
на рахунок радянскої пропаганди… те,що не змогли вони, виправлять зараз 🙂

Фея
2 місяців 25 днів тому
Ага! Тіште себе ілюзіями і живіть в улюзорному світі. Те що ви пишете – ,проросійська пропаганда, бо мене переконати і “виправити” неможливо – я своє знаю. На інших сайтах спілкувалася з проросійськими проплаченими пропагандистами, бо вони самі чіплялися зі своїм зомбування, то ваші коментарі на їхні коментарі подібні. Я нічого не маю проти братії монастиря і батюшки-настоятеля, але, якщо вони справді служать Богу, то повинні чинити по-Божому і поважати ту країну, у якій служать, а не бути керованим придатком сусідньої агресивної держави, бо та держава хоче керувати абсолютно всім у цьому світі, навіть Богом і Бог їм усім суддя за… Читати далі »
Олександр
2 місяців 24 днів тому

Респект!

гість
2 місяців 26 днів тому

а чому прихожан церкви не покликали в школу на збори ?

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 26 днів тому
Оті 600 із лишком людей, що були звезені зі всіх усюд, і котрі “голосували” проти переходу Низкиницького храму до ПЦУ нагадують мені “зелених чоловічків” на початку окупації Криму – “нас-там-нет”. Військова стратегія гібридної війни РФії, проти українського народу, плавно перейшла у релігійну площину. Методи однаковісінькі. Я не думаю, що вже вдосконалені прийоми і тактичні застосунки утримання окупованих РПЦ українських національних церков у власній сфері впливу, матимуть успіх на бандерівській Волині. Все залежить від рівня свідомості і глибини колабораційного зомбування парафіян. Він досить значний. Проте, як виявилось, у волинян прокидається історична пам’ять (нарешті!) і почуття гордості за свою належність до великого… Читати далі »
Сергій
2 місяців 26 днів тому

шановний, ви хоч раз були в монастирі? я туди з 6 років ходжу і на відео бачив там дуже багато знайомих мені прихожан! А про ваше “завезені 600 чоловік” – якщо у вас така думка чи фантазія, тримайте її при собі й не ображайте прихожан, які прийшли в свій монастир, до якого ходять усе життя.

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 25 днів тому

Знаєте, таки бував я там. Мабуть, коли вас ще й на цьому світі не було. Бачив багато цікавого.
Прямо, дивні-дива і чорні справи там творилися. Багато чого бачив я, і чував про неподобства “совка”, який закрив храм, а череп Адама Киселя – православного фундатора, українського князя, воєначальника, патріота України і мецената копали ногами.
Не кажучи вже про те, що я й прізвища руйнівників української святині (нині вже покійних, войовничих – СССР\КПССівських атеїстів можу назвати. Хто мені заборонить сказати Божу правду?

сергій
2 місяців 25 днів тому

Шановний якщо ви не прихожанин монастиря! І були в ньому в 70-80роках,то яке ви маєте моральне право говорити точніше “брехати ” що там були завезені люди.

макс п.
2 місяців 26 днів тому

ви писали,що …..не можна брехати і пересмикувати історичні факти на свою користь…а самі цим займаєтеся)))))))) в криму, рф не “ховалася” там їхні військові спокійно ходили з триколором на формі…тому, можливо, там не було пострілів …це на донбасі їх нєт
а на рахунок “бандерівської Волині” то я не думаю, що в нас вже так багато любителів пана Бандери, як ви думаєте))))))))))))))))))

макс п.
2 місяців 26 днів тому

пан бандера?????мені здається я не так написав )))))))))

Володимир
2 місяців 26 днів тому
Росія являється агресором і окупантом , по цілій Україні лежать по кладовищах українці вбиті росіянами ,або їхніми найманцями. Люди які підтримують московську церкву , церкву ворога створену Сталіним в 1943 році, задумайтеся ким ви є , так само підтримували руський мір і на донбасі – чим це закінчилося? Чому прості українці мають терпіти і утримувати ворожу Україні секту , ви ж ніяких податків за землю , ведення бізнесу -ото ваша церковна лавка не платите -чому? Чому ви боїтеся назватися тим ким є – а саме російською .
макс п.
2 місяців 26 днів тому

де ж ви всі ховалися “церковні патріоти” всі ці роки (після 1943) чого повилазили(зі “своєю” власною думкою) тільки тоді ,коли знадобилися в петіних політичних іграх???????))))))))))

Фея
2 місяців 26 днів тому

А до чого тут “петіни політичні ігри”, коли країна-агресор тримає на території країни, з якою веде війну свої церкви?? Чи ви агресора і війни впритул не бачите і логічно, здраво мислити не здатні??

рошен
2 місяців 26 днів тому

Росія лишається головним торговельним партнером України.
Виторг іде куди? на війну з Україною.
https://www.bbc.com/ukrainian/news-42703621

Фея
2 місяців 26 днів тому

Такими справами повинно займатись СБУ я звичайна громадянка і на цю ситуацію впливати не можу ( У даній статті мова іде про монастир, який знаходиться на території України, а підпорядковується ворожій державі. Особисто я свій вибір зробила і усвідомила, а із виробників солодощів мені більше інші фірми подобаються))

макс п.
2 місяців 26 днів тому

війну бачу……деколи по новинах згадують..

Віталя
2 місяців 25 днів тому

Шановний а ви імя Володимир чого носите,може ви Російський Агент!

Місцева жителька
2 місяців 26 днів тому

Шановні давайте не будем сваритися, лити бруд один на одного. Кожен має право і свій погляд куди йому йти. Дякую пані Наталії за статтю, де немає захисту жодної сторони.

Володимир
2 місяців 26 днів тому

Підтримуючи російську церкву агресора і розділяючи її погляди , а це погляди колишніх регіоналів і теперішньої опозиції – хто спонсурує РПЦ зокрема олігарх, опоблоківць Вадим Новинський, кум Путіна Віктор Медведчук, екс-регіонал, бізнесмен Ігор Рибаков, екс-регіонал, олігарх, опоблоківець Михайло Добкін, опоблоківць Юрій Бойко якщо ваші погляди збігаються з цими людьми , то краще йдіть на росію і там моліться за руський мір

Павло
2 місяців 26 днів тому

шановні громадяни,Бог один,мови різні. Немає церква мати відношення до політики і політика до церкви. подумайте про хлопців що гинуть на сході!!!!! спочатку війни ніхто немав справи до церков,хоронили наших воїнів як і УПЦ так і МП. подякуйте тому Порошенку що зробив щей релігійну війну,окрім того що неспроможний зупинити не то що так зване АТО,а справжню війну яка б*є наших тай вбиває наших українців і вбила вже певну кількість. Церкви нідочого,це піар президента і це його бізнес. запам*ятайте,Бог один,а всього навсього мови різні!!!!

homo sapiens
2 місяців 25 днів тому

Долю монастиря повинна вирішувати релігійна громада (тобто та, яка є прихожанами храму), а не адміністративно-територіальна громада, це прописано в Законодавсті України. Якщо кілька десятків вірян не бажає переходити під юрисдикцію іншої конфесії, то згідно із законодавством будь-яка спроба «перереєстрації» їхнього храму буде розцінюватися як перешкоджання діяльності релігійної громади, яка гарантована Конституцією України та захищена чинним українським законодавством, як спроба захоплення чужого майна і матеріальних цінностей — грабіж, розбій (ст.186,187 ККУ).

Анатоль_ БІДЗЮРА
2 місяців 25 днів тому

Гарно сказано. Грамотно.

фей
2 місяців 25 днів тому
Речник УПЦ архієпископ Климент повідомив у ефірі радіо “Свобода”: – Поки юридичний відділ не проаналізує законопроект, назву церкви не змінюватимуть, адже вона самокерована без центру в жодній іншій державі. Ми наразі не спостерігаємо ніяких питань, які примушували б сьогодні вже кинутися і стрімголов змінювати щось у своїх статутних документах. У статуті, який зареєстрований в Україні і діє, написано, що УПЦ є самокерованою церквою. У нас не те що в державі-агресорі, а в жодній іншій закордонній державі не знаходиться центр. В УПЦ чітка позиція щодо питань Донбасу і Криму. Хіба ви не чули заяви УПЦ про те, що вона не визнає… Читати далі »
гість
2 місяців 25 днів тому

а чому ніхто не скаже хто був там в монастирі коли в школі голосували, то ті хто стояв в церкві всі стояли і молилися до Бога і Богородиці?

Славко
2 місяців 25 днів тому

Вчитися думати не так як Вас заставляють це дар перший офіційний парад «меншин»відбувся з руки того самого що привіз Вам Томос лобами зіштовхують Вас а самі руки потирають Віра це особисте і політикам там не місце (особиста думка)прошу не судити

wpDiscuz