березка1

Не можуть спиляти березу на цвинтарі! Мати у відчаї звертається до прем’єра

22 2454

Понад півроку оббиває пороги виконкому Нововолинської міськради та ВУКГ згорьована мати Валентина Маржан.

Вона поховала на старому цвинтарі в Нововолинську єдиного сина. Замовила вартісний пам’ятник у Рівному.

Він давно готовий, але встановити пам’ятник батьки не можуть, бо…

 

Бо поряд із могилою їхнього сина криво росте береза, посаджена родичами іншого небіжчика. Буде буревій чи шквальний вітер – і береза впаде просто на новий надгробок.

 

 

Коли пані Валентина звернулась у ВУКГ, їй сказали: “Шукайте альпініста. Вишка туди не під’їде”.

Вона знайшла, і хоча такі послуги дорого коштують – згодилась оплатити. Однак невдовзі в управлінні комунального господарства передумали. Мовляв, повалимо березу – поваляться кілька інших пам’ятників.

 

 

Пішла нещасна мати зі своєю бідою до заступника міського голови Володимира Рожелюка. Той вислухав і пообіцяв допомогти. Навіть виїздив разом із начальником ВУКГ Артемом Жигалюком оглядати цю ділянку на цвинтарі.Але…

Березу “почистили” знизу – зрізали гілля. Та вона й надалі нависає над надгробками.

А пам’ятник надалі чекає в Рівному на замовників із Нововолинська.

– Цвинтар дуже запущений, – із гіркотою каже пані Валентина. – Дерева ніхто не кронує, сухостій не спилюють. Про дорогу взагалі мовчу.

 

 

 – Через відсутність доглядача/сторожа з цвинтаря регулярно крадуть надгробки. Днями побачила на цій ділянці ще одну сплюндровану могилу. Злодії викрали велику чорну плиту, – розповідає Валентина Маржан.

 

 

А буквально вчора з двох інших могил зникли ковані лави – хтось потягнув на металобрухт…

У розпачі жінка надумала звернутися до Гройсмана. Звісно, це не прем’єрська справа – наводити лад на нововолинському цвинтарі. Та якщо міська влада настільки безпорадна…

 

Іще чийсь надгробок під загрозою! Бачите, яке дерево?

 

Із пустого у порожнє…

 

У ТЕМУ:

Терикони на цвинтарі ростуть, як гриби. А завтра – проводи…

 

 

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

22 Коментар "Не можуть спиляти березу на цвинтарі! Мати у відчаї звертається до прем’єра"

повідомляти

editor
10 місяців 6 днів тому

вже лави з кладовища красти – це дно.

анти чобіт
10 місяців 6 днів тому

дно а скупщикам все одно

editor
10 місяців 6 днів тому

Маржан Валентина: Прошу городскую власть ещё раз рассмотреть моё заявление о срезке березы на кладбище и навести порядок. Мертвые не виновны, молчат. Кладбище 70 г., а дороги не заслужили.

editor
10 місяців 6 днів тому

Пані Валентина зателефонувала сьогодні на гарячу урядову лінію. Звернення зареєстрували. Міська влада має надати відповідь і заявниці, і у Кабмін.

editor
10 місяців 5 днів тому

РАДАР надіслав цю критичну публікацію нововолинському міському голові В.Б.Сапожнікову. Чекаємо на реагування.

Анна
10 місяців 2 днів тому

У нас в Нововолынске такой бардак творится на кладбищах.Люди добрые,Вы посмотрите ,в каком состоянии находятся кладбища за границей.Зайдёшь на кладбище ,аж душа радуется,чисто везде,опрятно.А почему?Да просто там есть хозяин,что нельзя сказать о нашем Сапожникове.Сколько человек будет оббивать пороги у вас,чтобы вы наконец срезали эту берёзу?.А вот когда упадёт берёза на чей-то памятник и изуродует его, вот тогда уже поздно будет. И это не одиночный случай

ВУКГ
10 місяців 1 день тому

По питанню зрізання дерева повідомляємо, що це є неможливим через важкодоступність під’їзду техніки та можливість руйнації пам’ятників. Зрізання не є доцільним, оскільки дерево не є аварійним. 04.05.18 р. нами були виконані роботи по кронуванню нижньої частини дерева, зменшивши вітрове навантаження.

editor
10 місяців 1 день тому

Та це ми знаємо – про кронування, відписку внизу всі бачили.
Люди хочуть поставити пам’ятник – і теж не хочуть, щоб він зруйнувався через те дерево. Сьогодні воно не є аварійним, а за рік-два?..
Узагалі, чому ніхто не контролює насадження на цвинтарі? Сусіди посадять що кому заманеться – а ти, людино, суши собі голову, як встановити пам’ятник поряд…

АНАТОЛЬ Бідзюра
10 місяців 1 день тому

Хто хоче – працює. Хто не хоче – відписується. Замість Отвоцького та Варшавського повітів у РП, куди нововолинські чиновники внадилися їздити “для переймання досвіду господарювання і святкування польської незалежності”, відрядіть наших владних місцевих трутнів у поліські райони Волині. Поліщуки навчать вас, як потрібно ліквідовувати старі (і не дуже) дерева різних порід на цвинтарях, із найменшими затратами.

Ульріх
10 місяців 1 день тому

Де ж то таке є? Знаю одне село на Ковельщині один нехороший клен на цвинтарі напрягає все село.Поділіться досвідом, як дерева ліквідовувати.

АНАТОЛЬ Бідзюра
10 місяців 1 день тому

Направте чиновників у села Старовижівського району: Кримно, Любохини, Яревище, Краська…

анти чобіт
10 місяців 1 день тому

та там ще коріння може проблем підкинути

editor
9 місяців 26 днів тому

Маржан Валентина: Пришла на кладбище, трава не покошена, дорога после дождя залита водой.
Сапожников перед поминальными собирал пресвитеров, батюшек,там задавали вопрос про дорогу, так и остался вопрос не решён.
Берёза с сухими ветками смотрит в небеса.
Руководство хорошо пристроилось, порядка нет.

Наталя
9 місяців 25 днів тому
Чому Вам хтось має щось робити? Моі бабуся та дідусь поховані на тому ж кладовищі, в середині ділянки. Біля наших могил росли дві величезні берези. Ми іх не садили.5 років назад я знайшла по оголошенні в газеті “безкоштовні оголошення нововолинська” бригаду людей, які зрізують дерева у важкодоступних місцях. За кожне дерево заплатили по 700грн. Ці люди зняли дерева по частинах, порізали і вивезли . ніякого дозволу ні в кого не питались. Якщо Ви будете чекати на чиюсь допомогу, то те дерево зруйнує не один памятник. І тоді Вам обійдеться це в рази дорожче. Якщо знайду телефон тих людей, що мені… Читати далі »
АНАТОЛЬ Бідзюра
9 місяців 24 днів тому

Якби ви назвались своїм прізвищем, можливо, я вам і повірив би. Ви “НАТАЛЯ” не мали права цього робити. “ЗУ Про місцеве самоврядування” не дозволяє. І ще ціла низка нормативних актів у тім числі й ЕКОЛОГІЧНЕ законодавство Держави. Ви скоїли адміністративний злочин. Не вірите? І найняті вами приватні працівники, теж.

Наталя
9 місяців 23 днів тому

Мені всерівно чи Ви мені вірите, писала не Вам.
Я написала, як ми вирішили цю проблему.

АНАТОЛЬ Бідзюра
9 місяців 23 днів тому

Все одно чи не все, але ви порушили закон: не повідомили місцеву владу і самовільно зрізали дерево на території громади. Можливо піддавши небезпеці життя робітників. То для чого тоді місцеве самоврядування, поліція, ВУКГ та інші інституції? Давайте всі і скрізь почнемо самоуправствувати!

Мандрiвничка
9 місяців 23 днів тому

Помолiться Ioaну – Воiну,Миколi Чудотворцю попросiть Небесних покровителiв,якщо земнi туплять…

Наталя
9 місяців 23 днів тому

Толку з того, що Маржан Валентина повідомила всі інстанкціі. Якщо дерево завалить памятники, то ніхто Вам нічого не відшкодує, і тим паче новий пам’ятник не поставить. А на рахунок ” піддавши небезпеці життя робітників”- кожен сам вирішує, якою роботою гроші заробляти. Не обов’язково працювати в екстримальних умовах, щоб щось сталось. Можна піти за хлібом і живим не повернутись.
Так що нікого чекати не треба, бо час зробить своє діло…
Добра Вам.

editor
9 місяців 23 днів тому

Щодо “толку”. Надійшла відповідь із виконкому. За годину-півтори опублікуємо.

editor
9 місяців 23 днів тому
Наталя
9 місяців 22 днів тому

Відповідь надійшла, а проблема не вирішується…
опублікуйте на радарі оголошення, що шукаєте людей, які виконують такі роботи. Люди самі з Вами зв’яжуться.

wpDiscuz