Терикони на цвинтарі ростуть, як гриби. А завтра – проводи…

10 2507

РАДАР, як і наша дописувачка Олена Гайова, мав надію, що до проводів комунальники з Нововолинського ВУКГ і Грядівської сільради все на спільному цвинтарі приберуть.

Однак помпезна угода про співпрацю міської та сільської громад виявилась пустопорожньою балаканиною. Навіть на кладовищі не можуть порозумітись!

Ось гіркий лист на РАДАР від читачки:

Завтра проводи. Дуже сподівалася, що можна щось змінити, але “віз” і нині там.

Сумно. Прикро. Адже всі ми не вічні… і не дай Бог кому лежати під купою сміття.

 

 

Проте виходить так, що нововолинці в одному місці прибирають, а в іншому насмічують. Туди зносять сухе листя, гілки, вицвілі букети й різний пластик. Можливо, така ситуація виникає через відсутність сміттєвих баків на цвинтарі?

Пропоную створити місця для сміття, поставити декілька урн, щоб закривались, а не кидати все на землю купою.Тоді не будуть такі “завали” з віночків та квітів по всьому кладовищу.

 

 

Живі квіти на могилах не всі можуть дозволити собі, за ними потрібен догляд. А якщо люди старенькі, вони не зможуть доглядати за живими квітами, тому і купують штучні.

І щорічно перед Великоднем всі йдуть прибрати на кладовищі, а викинути вицвілі квіти та вінки нема куди,. От і виникають стихійні сміттєзвалища.

 

 

Дуже шкода, що завтра прийдемо до могили прабабці, а там – “терикон”.

Фото зроблене з дороги, обведено червоним верхівку “терикону”.

 

 

Олена Гайова, Нововолинськ

У тему:

На захороненні заробляють, а сміття з могил прибрати не хочуть!

 

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
10 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Predominate
5 років тому

Позор і Ганьбище! Більше додати нічого.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому

Із минулої провідної суботи відмовився від пластикових вінків і квітів. Не без спротиву своїх домашніх. Проте, тепер маю святий спокій. Ставлю лампади – трішки металу і скло, які можна без проблем утилізувати не спалюючи. А можна використати й повторно, вставивши туди коротку свічку – кому як виходить. Закликаю всіх мешканців Нововолинська: робіть так щороку і щодня! Відмовтеся від пластику! Бо він нас, кінець-кінцем, вб’є.

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Пластик вб’є не тільки нас. Він давно уже вбиває все живе в океанах нашої планети. Екологи б’ють на сполох і попереджають про глобальну екологічну катастрофу.

Анатоль_ Бідзюра
5 років тому
Відповісти  людмила зіменко

До Людмили Зіменко. Наша Земля – це не гігантський смітник із пластикового непотребу, а й велетенський цвинтар, А іще – нужник. Ми самі такою її зробили. Згадайте, якою ми її отримали від Бога і яка вона тепер. У мене серце кров’ю обливається… Колись на Бездонці, ідучи від Бугу, зробив зауваження молодій компанії. То вони хотіли нацькувати на мене бультер’єра. Я вийняв із наплічника тесака і сказав, що нехай – натравлюйте. Допомогло.

людмила зіменко
5 років тому
Відповісти  Анатоль_ Бідзюра

Цілком згідна з Вами. Давно пора уже схаменутися і виправлятися. Терпіння Боже не безмежне.

Predominate
5 років тому

А я закликаю всіх мешканців – просто не смітити!

editor
5 років тому

Коментарі до цієї сумної теми в соцмережах.
Леся Дубик: От якби впіймали одного та другого, та дали добрий штраф, то, мабуть, навчили б цих вандалів поважати людей, які спочивають…
Любомир Середа: Похоронила сусідка чоловіка. Сьогодні зустрів на базарі, і вона плаче. Всі вінки з могили покрали. Я думав, що то неправда, а виявилось, що і в другої сусідки таке саме. До чого ми дійшли? Як далі жити?.
Леся Дубик: Бо такі речі не потрібно замовчувати, а писати в належні органи, і нехай займаються цими злодіями-позорниками… Це якийсь жах.
Любомир Середа: Підкажіть, де знаходяться відповідні органи? У нас серед білого дня обікрали сараї. Сусідку з ніг збили. Визвали “ВІДПОВІДНІ ОРГАНИ”. і вже пройшло два місяці. Більше ми їх не бачили.

жителька
5 років тому
Відповісти  editor

Шановна пані Лесю, ви не людей лякайте, а наших керівників!!!
Невже не можна організувати місце для сміття?
Хоча знаю, НЕ МОЖНА… А знаєте чому? Бо ж це місце можна продати під захоронення і поповнити собі гаманець.
А люди де-небудь смітник зроблять! Не нести ж старі вінки додому, бо на цвинтарі нема де викинути?!

Віктор
5 років тому
Відповісти  жителька

Могили моїх рідних також біля одного з цих смітників. Прибираючи могили, я відношу сміття за метрів 25 за територію кладовища, бачив, що з комунального господарства приїжджає трактор і це сміття “рачком” завантажують. А от до смітника посеред кладовища, трактор не доїде. Неодноразово робив зауваження людям, які викидають сміття від могил своїх рідних на смітник, який засипає чужі. І звучит завжди відповідь-питання: а куди викидати? В людей мабуть з логікою не все в порядку, або 25 – 50м. це неймовірна далечінь, або – головне прибрати на могилі рідних, а те що засмічення чужих могил це – оскверніння, не задумуються.

editor
5 років тому

І про жлобізм. Хороший комент.
Володимир Собчук:
Мораль і совість на нулю. На кладовищі сміттєзвалище, зате у самому селі хизуються євроремонтами та новенькими іномарками.