пільь

Подвійні стандарти Нововолинської міськради

64 2397

Рішення міської ради від 12 жовтня 2017 року № 19/8 викликало в мене, як і в багатьох нововолинців, чимало запитань і різних думок.

На перший погляд, рішення нібито хороше: встановлюються пільги для певних категорій населення. Водночас діти з багатодітних сімей чомусь прирівнюються до дітей шкільного віку.

Тобто одне положення підзаконного акту суперечить іншому. Спочатку пишеться, що ця категорія має право на безоплатний проїзд, а нижче – що «діти з багатодітних сімей, як діти шкільного віку».

У цій ситуації треба порівняти вимоги закону України з локальним нормативним актом на предмет відповідності, адже закон є нормативно-правовим актом, який має вищу юридичну силу. Усі інші підзаконні й локальні акти мають відповідати даному акту.

 

 

Статус багатодітної сім’ї, її права, обов’язки та гарантії визначає закон України «Про охорону дитинства». П. 4 ч. 6 ст. 13 встановлює, що  дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.

Як бачимо, норми рішення міської ради як підзаконного акту суперечать закону як нормативному акту, що має вищу юридичну силу.  Що робити в подібних ситуаціях – нам роз’яснює лист Міністерства юстиції України від 30.01.2009  №Н-35267-18 у підпункті 8 пункту 1, а саме: у разі суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, бо він має вищу юридичну силу. 

Отже, застосуванню підлягає саме закон України «Про охорону дитинства», а не рішення міської ради як підзаконний акт.     

Другий аспект, який, на жаль, ніхто не бере до уваги, –  це статус пенсіонерів, якого  також торкається дане рішення. Міська рада встановила безоплатне перевезення пенсіонерів в кількості 2 осіб. В мене миттєво виникло питання: а чи встановлює законодавство такі обмеження?

 

 

Закон України «Про автомобільний транспорт», частина 1 статті 31, регулює питання здійснення міських перевезень: «Відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міських, приміських та  міжміських, які не виходять за межі області (внутрішньообласні маршрути), із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування  визначаються договором про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування, у якому встановлюються: перелік маршрутів загального користування, які буде обслуговувати перевізник, умови організації перевезень, показники якості транспортного обслуговування   населення, термін роботи перевізника, зобов’язання органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо облаштування маршруту, підтримки проїзної  частини автомобільної дороги та під’їзних шляхів у належному стані (тільки для міських автобусних маршрутів), розмір компенсації витрат перевізника внаслідок перевезення пільгових пасажирів та регулювання тарифів, механізм їх виплати.

Ця стаття закону не містить жодних обмежень щодо пільгового перевезення.

І постановою КМУ від 17 травня 1993 р. №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» не передбачено жодних обмежень щодо кількості пенсіонерів, яких можна безоплатно перевозити.

 

 

Висновок: будь-які обмеження незаконні.

Якщо все ж таки перевізник не хоче виконувати норми законодавства у сфері перевезення, то потрібно звертатись до Укртрансбезпеки – органу, уповноваженого розглядати справи з накладенням стягнень за порушення ч. 7 статті 133-1 КУПАП.

Можна подати позовну заяву про скасування рішення міської ради як такого, що порушує закони України, до місцевого загального суду як адміністративного згідно з п.1 ч.1 ст. 18 КАС України.

До адміністративного суду може подати позов тільки така особа, чиї права порушені. В нашому випадку позов можуть подати багатодітні батьки, чиїм дітям було відмовлено у праві на пільговий проїзд. Тобто батьки звертаються до адміністративного суду в інтересах дітей як законні представники.

 

Щирий Українець

  • Розкажу iншим:

Також читають

Коментуймо!

64 Коментар "Подвійні стандарти Нововолинської міськради"

повідомляти

editor
1 рік 1 місяць тому

Юрист, який це написав, воліє лишитись анонімним. Його право. Дякуємо йому за небайдужість. Сподіваємось, таких самих висновків, що й він, дійде доблесна прокуратура. Запит свій туди надіслала.

гість
1 рік 1 місяць тому
А серед юристів або адвокатів немає багатодітних ? Чи їм професійна етика не дозволяє заводити спір з міською радою. ? а ,иоже, вони всі адвокати залежні від неї ? То який резон іти в суд простій людині ? А тим більше наймати ЗАЛЕЖНОГО від відповідача адвоката ,який допоможе раді (відповідачу) узаконити рішення через суд за гроші свого клієнта ( позивача). І грошей здере адвокат з клієнта стільки, що дітям адвокатового клієта вистачило б на проїзди аж до повноліття, а, иоже, і до пенсії.
саня
1 рік 1 місяць тому

Мені здається, що всі діти однакові. Наробили і забезпечуйте.

Лера
1 рік 1 місяць тому

Причом тут наробили закон є закон

для сані
1 рік 1 місяць тому

Саня, не відволкайте увагу і від теми обговорення. Ми обговорюємо , р-ня міськради, приняте депутатами, Не треба стравлювати багатодчтні родини на інших . Адже не ті та не інші категорії родин не приймали цього рішення,. Тому хамовиті звинувачення багатодітних сімей є некоректними як мінімум і безпідтавними . Чи це,може, ви таким чином намагаєтеся вигородити колег-депутатів, які проголосували за це ?,

справедливість
1 рік 1 місяць тому

Шановний Саня, ви наробили одну дитину, а з багатодітної ,наприклад,- троє. У вас на війну держава забере одну дитину, а з багатодітної – троє. Це несправедливо. Треба, щоб ваша дитина служила в армії втричі більше – це буде СПРАВЕДЛИВО по відношенні до багатодітної матері, яка виносила, виховала, а також вигодувала без допомоги держави не одне, як ви, Саня, а аж троє синів.

саня
1 рік 29 днів тому

Кожен по своїх можливостях забеспечує свою сім’ю. Я забезпечую сам.В мене двоє дітей. Там де був я нікому не бажаю.Запамятайте в кого троє дітей туда не заберуть.А я за них тянув цю службу . Повірте це важче ніж вдома на теплому ліжку.(справедливість) це в вашу сторону.Я думаю що я за своїх і за ваших відслужив.Вибачте якшо когось обідив.

справедливість для сані
1 рік 28 днів тому
Кожна людина несе свій ХРЕСТ. Кожен у цьому світі виконує місію з якою був посланий на Землю Вищими Силами. Так що службу в армії (я так розумію) ви тягнули тільки за себе, а не за хлопців з багатодітних сімей. Усі життєві складнощі та негаразди ідуть людині на користь. Окільки саме це допомагає людині приборкати гордість, пристрасті, шкідливі залежності. Тому потрібно дякувати долі і Богу за все і пережиті негаразди особливо. Адже пережиті труднощі нас роблять сильнішими. Тільки той,хто уміє гідно долати труднощі , уміє цінити життя у кожному його прояві. А тому таких людей не можливо отуманити відчаєм або злобою.… Читати далі »
саня
1 рік 28 днів тому

Служив на Донбасі 1991 р.А в даний час Дебальцеве, Марянка, вам досить.Справедливість.

гість
1 рік 27 днів тому

У тому,що війна на Сході вини багатодітних родин немає.Не вони її зініціювали. Не вони заробпяють на цьому шалене бабло. І ви це добре знаєте. Дмвно, що вас не вражає масштаб корупційних схем в тилу, в той час коли гинуть самовіддано та безкорисливо воїни АТО. Вражає те, що ви ще й переживаєте за наповнюваність дармового корупційного “спільного” корита. Більше того, дбаєте про його наповнюваність за рахунок малозабезпечених та дітей пільговиків. Така логіка не характерна для воїна АТО.

Таня
1 рік 27 днів тому

Для САНІ ДЛЯ СЛУЖБИ В АТО
БЕРУТЬ ДІТЕЙ ІЗ БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ !!

саня
1 рік 27 днів тому

А батьків.

костя
1 рік 1 місяць тому

Саня, а чому це ви так печетесь за депутатське корито ??? Може з цього корита і вашим дітям перепадають крихти, то за рахунок багатодітних хочете ці крихти збільшити собі ? Ану коліться ,хто ви ?7 А ,може,відгадати з трьох раз? Льоня, Вітя, Вова?

саня
1 рік 1 місяць тому

Я всіх розумію.але ви робите Дужевелику ошибку.Депутата зобовязеі думати за людей а не за своїх дітей. Це до Бабійчук .

Таня
1 рік 1 місяць тому

“Наробили ?????????????????” А ми їх і забезпечуємо . НЕ ТИ!!!!! Не тобі тут щось підписувати, а тихенько мовчати і сопіти в дві дирки. Бо видно, що тебе це ніяк не стосується. А ДЕПУТАТИ ПОВИННІ ДУМАТИ ЗА ВСІХ, А НЕ ЯК ПОБІЛЬШЕ НАБИТИ СВОЇ КИШЕНІ

катерина
1 рік 1 місяць тому

Таня а я вважаю що саня прав.Батьки повинні самі забезпечити своїх дітей а не на державу сподіватися.Тим більше на перевізників.

гість
1 рік 1 місяць тому

Катерино,перевізники нехай вимагають відшкодувань – це по -перше. А по-друге неїхай офіційно зясують чому ці відшкодування перепадають лише одному перевізнику СЕЛЕЩУКУ, а всі інші возять пільгвіків за просто так ? А по третє прочитайте коментар “хрю-хрю”. Може він вас також стосується.

тема
1 рік 1 місяць тому

Катерино ,не за державу ви переживаєте ” тим більше не за перевізників”. Не переводьте стрілок в русло “не по темі” Тема обговорення РІШЕННЯ МІСЬКРАДИ. а не про батьківське ” забезпечення своїх дітей. Відчуваєте різницю ?

гість
1 рік 1 місяць тому

катерино, вищенаведений коментар кості для вас буде корисний

Таня
1 рік 29 днів тому

ТАК МИ І ЗАБЕЗПЕЧУЄМО! !!!!!!!!!!!! НЕ ДЕРЖАВА!!

Таня
1 рік 29 днів тому

А чим, крім перевезень, забезпечує держава?

ганьба
1 рік 29 днів тому

Так держава,яку у місті представляє мер із своєю командою, якраз навіть і цією пільгою не забезпечує. Безкоштовні перевезення здійснюються за рахунок перевізників.

Волинянка
1 рік 1 місяць тому
Правильно пише Саша На сьогоднішній день потрібно спочатку задуматись над тим, що ти можеш дати своїм дітям ? Людина має розум А то родять . як кішки через рік Задумайтесь над тим. яке здоров”я у ваших дітей? Мама ще не окріпла від родів. а вже наступна дитина родилась Чому це ви. Таня, робите різницю між дітьми? Діти всі рівні ? Чому це ,Ви, тикаєте людині, яка пише правду Так, гроші на утримання багатодітних йдуть з наших кишень Ми платимо різного роду податки, це наш спільний бюджетний фонд Отже, перш ніж “отримувати задоволення” потрібно думати мозгами. а не іншим місцем Комент… Читати далі »
гість
1 рік 1 місяць тому

Волинянко, ознайомтесь із коментарем “хзю-хрю”, а то ваша хамуватість нагадує поведінку декого з прихлебателів бюджетного корита.

Таня
1 рік 29 днів тому

” Родять, як кішки?” Це ви , ШАНОВНА, зараз плюнули всім матерям в лице. Скільки мати дітей це вибір кожного. Є чудові сім’ї, в яких від 3 і більше дітей.
І що вони мають? Пільги на проїзд. І цього вже нема.”Отримуємо задоволення? ” так і ви це робите щодня. І НЕ ВАМ писати про дітей, задоволення, кішок. А про податки – я , як підприємець, розраховуюсь вчасно . І що, всі гроші йдуть на багатодітні родини??
ЧОГО ВИ БІСИТЕСЬ? ПОРАДА: НЕ ВІДКРИВАЙТЕ СВІЙ РОТ, А ТО ЗВІДТИ СТІЛЬКИ ЛАЙНА.

Лишаю без правок. Жорстко, але справедливо.
Модер

Волтнянко, ,ваш \" сільний бюджетний фонд\"
1 рік 29 днів тому

Шановна Волинянко ви біля того,як ви пишете вашого “спільного “корита втратили здоровий глузд від зневаги до громади міста в т.ч. малозабезпечениж та багатодітних родин, до яких ваше товариство не належить. на жаль…. Страх втратили перед людьми через безкарніть та безконтрольність…. Тож побійтеся хоч БОГА за свої слова. по відношеннї до народжуванності дітей, які є Господнім даром ! І не вам Волинянко вирішувати кому через народження приходити у цей світ , який намагаються зіпсувати та очорнити такі люди,як ви.

гість
1 рік 1 місяць тому

щодо кишень, то це .,саня. тебе також стосується

Ульріх
1 рік 1 місяць тому

Тоді скажи Саня чого пенсіонерів можна на Буг возити безплатно толпами а дітей з багатодітних сімей не можна?

саня
1 рік 1 місяць тому

Треба щоб міська рада запустила пільговий автобус тоді всі питання будуть зняті як на буг або благодатне .В Благодатне ходить пільговий але всерівно їдуть на маршрутці пільговикі.

гість
1 рік 1 місяць тому

Отут ти ,саня , і спалився. А контролювати виділені кошти на пільговий автобус хто буде – Адже тих коштів вистачить на адресну допомогу усім без винятку школярам в т.ч. і багатодітним ще й залишиться на пенсіонерів, які їздять у маршрутках за свої кошти Тільки вистачить їх. при умові , якщо ці кошти не потраплять під обзор пьоні-банщика….,а ти ,саня, хто ?

хрю-хрю
1 рік 1 місяць тому

Саня, то й вимагайте у депутатів ,щоб дбали не тільки за багатодітних, але й за інших в т.ч. і за вашу дитину… А не ,як мені немає пільг, то й багатодітним нехай не буде. А виграє із цьго тільки годівничка депутатів. А.може, ви один із них ? Чому така зневага до дітей пільговиків ? Переживаєте моцько за наповнюваність корита дармового.

гість
1 рік 27 днів тому

А хіба це ще й син Бабійчука був?

Правильний
1 рік 1 місяць тому

*** ти сАНЯ

перевізник
1 рік 1 місяць тому

Всі ми люди вельми розумні поки це нестосується нашої власної кишені.Всі ми хочимо за свою працю отримувати грошову винагороду.Ви бачте але перевізники неможуть більше це все тягнути на своїх плечах.Питаня вже в тому чи взагалі будуть їздити АВТОБУСИ. І повірте мені я нікого необманюю,І НЕДАЙ БОЖЕ не лякаю .Це умови ринку.

цікавий
1 рік 1 місяць тому

пперевізнику, а це не ти часом очолюєш комісію по транспорту? До болю знайомі фрази” повірте мені, я нікого не обманюю”

психолог
1 рік 29 днів тому

Так так ус і брехуни полюбляють вживати ці фрази

григорій
1 рік 1 місяць тому

Про відшкодування ніхто не згадає.

Ilona
1 рік 1 місяць тому
І знову ми заговорили за пільгову категорію…Таке враження що напевно підходять вибори😓Я вже писала один коментар про цю проблему і ще раз напидшу…Якщо цей закон цього потребує то спершу зробіть це з толком…Хай собі сама держава придбає автобуси,заправляє,ремонтує,найме водіїв і вуаля…І проблема вирішена і всім добре…А так получаєттсь своїми законами ви спіхаєте на підприємців,які за власний кошт купили транспорт,заправляє (на сьогоднішній день золотим пальним),ремонтує, платить з/п водіям і платять податки….а компенсації від держави за пільговиків повний 0….Можливо я висловлююся не як невідомий юрист…але всетаки доступно…І ще раз наголошу я не проти за пільги пенсіонерам і для багатодітних сімей але це… Читати далі »
editor
1 рік 1 місяць тому

До чого тут вибори, Ілоно? хіба до того, що перед виборами міська рада такого нізащо не зробила б. А зараз можна познущатися з пільговиків – до виборів іще довго.
Але пільговики меру і підмеркам це пригадають…

костя
1 рік 1 місяць тому

Аяк видумаєт, .ілона, а хто у нас в місті представляє державу чи то пак громаду ? Бо як дерибанити комунальну власнсть, то своїми повноваженнями хизуються конкретні службовці, які розподіляють його “на свій розсуд”, а не згідно Конституці та Законам України. А як відшкодовувати кошти на пільги – то я не я і хата не моя. Відшкодовувати мусить якась нереальна вимишлена неіснуюча абстрактна ДЕРЖАВА.

казначей
1 рік 28 днів тому

Держава надає все належним чином, але “державні клептомани” не хочуть спрямовувати ті кошти адресно. І т. ч. чистять скарбниці Держави. А тому кошти не доходять до пільговиків.

editor
1 рік 1 місяць тому

Василь Литвак: Як на мою думку, це просто стравлювання людей один на одного. Чому не дати певні кошти на проїзд цим категоріям громадян? і нехай платять як усі. Хочуть їхати – платять, ідуть пішки – економлять. Буде менше непродуманих поїздок та непорозумінь.

АНАТОЛЬ_
1 рік 1 місяць тому

Нововолинська міська рада часто вдається до власного трактування і відміни українського законодавства. Зі всього цього стирчить хитрий писок міського голови: А це не я – так депутати вирішили!

ДАІ
1 рік 1 місяць тому

А чому депутат Бабійчук не ремонтує безкоштовно комп’ютерну техніку безкоштовно для багатодітних і малозабезпечених . Чому держава не сплачує перевізникам дотації за пільговиків! За що ім купувати нові автобуси, запчастини і паливо?

АНАТОЛЬ_
1 рік 1 місяць тому

А чому міський голова не платить зі власної кишені маршрутчикам за багатодітних та інвалідів? За воїнів АТО і фронтовиків ВВ? Він виконує у Нововолинську функції Держави і міг би вплинути на міністерство фінансів! Але він боїться дзьоба роззявити, щоб не взяли за одне цікаве місце, за всілякі “хороші” справочки”. А Б.Бабійчук працює обл. депутатом на гр. засадах і не краде.

багатодітний
1 рік 28 днів тому

А водій маршрутки не приймав рішення міськради,бо він не депутат.То чому обласний депутат Бабійчук предявляє до нього претенції ?! Бабійчук “боїться дзьоба роззявити” до мерії, а водія шугати ,то херой. А водій МОЛОДЕЦЬ достойно тримався.

багатодітний
1 рік 28 днів тому

Бабійчук “виконує функції Держави “не тільки у Нововолинську, але й на території області. То чому чіпляється до водіїв замість того,щоб свої повноваження та питання( адресовані непричетній людині )спрямувати безпосередньо на винуватців міської ради,які нехтують не тільки правами простих громадян ,але й ЗАКОНАМИ та КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ.

багатодітний
1 рік 28 днів тому

Водієві потрібно було викликати поліцію щодо перешкоджання його професійній діяльності. Адже водій замість того,щоб дивитися на дорогу змушений був відповідати на дурні питання, які ,взагалі, водія не стосуються і у вирішення яких водій не здатен посприяти. На відміну від водія Бабійчук у вирішенні даного питання має усі необхідні для цього повноваження і нехтує та незастосовує їх належним чином.

маршрутчик
1 рік 28 днів тому

Водій Сергій скаржився на болі у серці після того допиту Бабійчука. Шофери свідки.

контроль
1 рік 1 місяць тому

а головне не проконтролює куди діваються з бюджету кошти, ск комунального майна оформлено на його друга депутата в т. ч і укриття бомбосховиша та багато іншого.. Чи законно усе це. Ск звернень написав щодо цього у відповідні органи

олег
1 рік 28 днів тому

У цивілізованому світі маршрутчик за таке” інтерв’ю” під час руху транспотту міг би з депутата зістригти чималеньку суму за приниження людської гідності у громадському транспорті , за перешкоджання керуванню транспортом, яким перевозяться люди, за безпідставні звинувачення під час виконання роботи , за зіпсований настрій та нанесення моральної шкоди здоров’ю водію під час здйснення професійного обовязку, та від виставленого відео в інтернет без згоди водія.

Тролик
1 рік 27 днів тому

Це дико, Бабійчук “попутав педалі” , він забувся що тепер він сам депутат, а не активіст.
Йому не показувати проблему потрібно, а вирішувати її.
Всі важелі і повноваження в нього вже є.
Нічого не подієш зараз час політиків- клоунів, а не господарників

гість
1 рік 1 місяць тому

Потрібно просто підняти ціну за проїзд до 5 гривень.І ніяких пільг.Кому не подобається,йдуть пішки.Колись взагалі ніяких маршруток не було

гість
1 рік 1 місяць тому

госте, а тобі “потрібно” взяти нік “гість -2”

ваш\"спільний бюджетний фонд
1 рік 29 днів тому

Раніше були автобуси з кондуктором . І коштував прїзд 5 коп. А тепер державне усе роздерибанили і лізуть в кишені перевізників та багатодітних родин . Ніяк не нажеруться тим “спільним” коритом.

Мама
1 рік 1 місяць тому

Урядова гаряча лінія 14 45.

в.в.
1 рік 29 днів тому

Дуже гарні коментарі.Я мав два автобуса на маршрутах і продав бо надоїло на халяву всіх возити собі в мінус.Перевізники продайте маршрутки і нехай всі ходять ногами.

editor
1 рік 29 днів тому

Ну, Селещук же не продає? І компенсацію отримує?..
А пішки люди з Благодатного дійдуть лише до селищної ради. Ноги проблеми ростуть із бездіяльності міських і селищних чиновників.

ваш\"спільний бюджетний фонд
1 рік 29 днів тому

Маршрутчики збирайте ВІЧЕ, всі вас підтримають. Заберемо вкрадене у ГРОМАДИ в т. ч. і гаражі з транспортом та повернемо відшкодування перевізникам в.т.ч. і на пільговий прїзд дітей. А державні клептомани нехай ходять пішки!!!

вова
1 рік 28 днів тому

в.в не переживайте за чужі ноги. На ваше місце знайднться не один “селещук”

перевізник
1 рік 28 днів тому

По маршруту 13 вже їздить сім Селещуків і ще десять на черзі.Вова можеш і ти попробувати.Там є вільні місця.

editor
1 рік 28 днів тому

поясніть ваш жартик про Селещуків.

editor
1 рік 29 днів тому

Розмовляла з нач. транспортного відділу виконкому Ю.Коцурою. Готовий у п’ятницю прийти на обговорення проблеми доїзду і пообіцяв сповістити трьох перевізників, що обслуговують 13-й маршрут. Отже, післязавтра вдень, час уточнимо.

народ
1 рік 29 днів тому

Дякуємо за оприлюднення та сприяння у вирішенні проблеми, якою “відповідальні “чиновники нехтують

wpDiscuz