Подвійні стандарти Нововолинської міськради

64 2588

Рішення міської ради від 12 жовтня 2017 року № 19/8 викликало в мене, як і в багатьох нововолинців, чимало запитань і різних думок.

На перший погляд, рішення нібито хороше: встановлюються пільги для певних категорій населення. Водночас діти з багатодітних сімей чомусь прирівнюються до дітей шкільного віку.

Тобто одне положення підзаконного акту суперечить іншому. Спочатку пишеться, що ця категорія має право на безоплатний проїзд, а нижче – що «діти з багатодітних сімей, як діти шкільного віку».

У цій ситуації треба порівняти вимоги закону України з локальним нормативним актом на предмет відповідності, адже закон є нормативно-правовим актом, який має вищу юридичну силу. Усі інші підзаконні й локальні акти мають відповідати даному акту.

 

 

Статус багатодітної сім’ї, її права, обов’язки та гарантії визначає закон України «Про охорону дитинства». П. 4 ч. 6 ст. 13 встановлює, що  дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.

Як бачимо, норми рішення міської ради як підзаконного акту суперечать закону як нормативному акту, що має вищу юридичну силу.  Що робити в подібних ситуаціях – нам роз’яснює лист Міністерства юстиції України від 30.01.2009  №Н-35267-18 у підпункті 8 пункту 1, а саме: у разі суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, бо він має вищу юридичну силу. 

Отже, застосуванню підлягає саме закон України «Про охорону дитинства», а не рішення міської ради як підзаконний акт.     

Другий аспект, який, на жаль, ніхто не бере до уваги, –  це статус пенсіонерів, якого  також торкається дане рішення. Міська рада встановила безоплатне перевезення пенсіонерів в кількості 2 осіб. В мене миттєво виникло питання: а чи встановлює законодавство такі обмеження?

 

 

Закон України «Про автомобільний транспорт», частина 1 статті 31, регулює питання здійснення міських перевезень: «Відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міських, приміських та  міжміських, які не виходять за межі області (внутрішньообласні маршрути), із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування  визначаються договором про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування, у якому встановлюються: перелік маршрутів загального користування, які буде обслуговувати перевізник, умови організації перевезень, показники якості транспортного обслуговування   населення, термін роботи перевізника, зобов’язання органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо облаштування маршруту, підтримки проїзної  частини автомобільної дороги та під’їзних шляхів у належному стані (тільки для міських автобусних маршрутів), розмір компенсації витрат перевізника внаслідок перевезення пільгових пасажирів та регулювання тарифів, механізм їх виплати.

Ця стаття закону не містить жодних обмежень щодо пільгового перевезення.

І постановою КМУ від 17 травня 1993 р. №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» не передбачено жодних обмежень щодо кількості пенсіонерів, яких можна безоплатно перевозити.

 

 

Висновок: будь-які обмеження незаконні.

Якщо все ж таки перевізник не хоче виконувати норми законодавства у сфері перевезення, то потрібно звертатись до Укртрансбезпеки – органу, уповноваженого розглядати справи з накладенням стягнень за порушення ч. 7 статті 133-1 КУПАП.

Можна подати позовну заяву про скасування рішення міської ради як такого, що порушує закони України, до місцевого загального суду як адміністративного згідно з п.1 ч.1 ст. 18 КАС України.

До адміністративного суду може подати позов тільки така особа, чиї права порушені. В нашому випадку позов можуть подати багатодітні батьки, чиїм дітям було відмовлено у праві на пільговий проїзд. Тобто батьки звертаються до адміністративного суду в інтересах дітей як законні представники.

 

Щирий Українець

Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
64 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
editor
4 років тому

Юрист, який це написав, воліє лишитись анонімним. Його право. Дякуємо йому за небайдужість. Сподіваємось, таких самих висновків, що й він, дійде доблесна прокуратура. Запит свій туди надіслала.

гість
4 років тому
Відповісти  editor

А серед юристів або адвокатів немає багатодітних ? Чи їм професійна етика не дозволяє заводити спір з міською радою. ? а ,иоже, вони всі адвокати залежні від неї ? То який резон іти в суд простій людині ? А тим більше наймати ЗАЛЕЖНОГО від відповідача адвоката ,який допоможе раді (відповідачу) узаконити рішення через суд за гроші свого клієнта ( позивача). І грошей здере адвокат з клієнта стільки, що дітям адвокатового клієта вистачило б на проїзди аж до повноліття, а, иоже, і до пенсії.

саня
4 років тому

Мені здається, що всі діти однакові. Наробили і забезпечуйте.

Лера
4 років тому
Відповісти  саня

Причом тут наробили закон є закон

для сані
4 років тому
Відповісти  Лера

Саня, не відволкайте увагу і від теми обговорення. Ми обговорюємо , р-ня міськради, приняте депутатами, Не треба стравлювати багатодчтні родини на інших . Адже не ті та не інші категорії родин не приймали цього рішення,. Тому хамовиті звинувачення багатодітних сімей є некоректними як мінімум і безпідтавними . Чи це,може, ви таким чином намагаєтеся вигородити колег-депутатів, які проголосували за це ?,

справедливість
4 років тому
Відповісти  саня

Шановний Саня, ви наробили одну дитину, а з багатодітної ,наприклад,- троє. У вас на війну держава забере одну дитину, а з багатодітної – троє. Це несправедливо. Треба, щоб ваша дитина служила в армії втричі більше – це буде СПРАВЕДЛИВО по відношенні до багатодітної матері, яка виносила, виховала, а також вигодувала без допомоги держави не одне, як ви, Саня, а аж троє синів.

саня
4 років тому
Відповісти  справедливість

Кожен по своїх можливостях забеспечує свою сім’ю. Я забезпечую сам.В мене двоє дітей. Там де був я нікому не бажаю.Запамятайте в кого троє дітей туда не заберуть.А я за них тянув цю службу . Повірте це важче ніж вдома на теплому ліжку.(справедливість) це в вашу сторону.Я думаю що я за своїх і за ваших відслужив.Вибачте якшо когось обідив.

справедливість для сані
4 років тому
Відповісти  саня

Кожна людина несе свій ХРЕСТ. Кожен у цьому світі виконує місію з якою був посланий на Землю Вищими Силами. Так що службу в армії (я так розумію) ви тягнули тільки за себе, а не за хлопців з багатодітних сімей. Усі життєві складнощі та негаразди ідуть людині на користь. Окільки саме це допомагає людині приборкати гордість, пристрасті, шкідливі залежності. Тому потрібно дякувати долі і Богу за все і пережиті негаразди особливо. Адже пережиті труднощі нас роблять сильнішими. Тільки той,хто уміє гідно долати труднощі , уміє цінити життя у кожному його прояві. А тому таких людей не можливо отуманити відчаєм або злобою. Тому знаходьте у всьому тільки позитив. Тіштеся кожним прожитим днем і новонародженим немовлям також. Якщо Бог дав дитині життя ,то дасть тій дитині і пережити усі життєві складнощі. Головне нам не озлобитися, не принижувати і не робити пакості іншим. А це ж так просто. Нехай Бог Вас і нас прощає і вибачає…. ,бо всі ми не святі.

саня
4 років тому

Служив на Донбасі 1991 р.А в даний час Дебальцеве, Марянка, вам досить.Справедливість.

гість
4 років тому
Відповісти  саня

У тому,що війна на Сході вини багатодітних родин немає.Не вони її зініціювали. Не вони заробпяють на цьому шалене бабло. І ви це добре знаєте. Дмвно, що вас не вражає масштаб корупційних схем в тилу, в той час коли гинуть самовіддано та безкорисливо воїни АТО. Вражає те, що ви ще й переживаєте за наповнюваність дармового корупційного “спільного” корита. Більше того, дбаєте про його наповнюваність за рахунок малозабезпечених та дітей пільговиків. Така логіка не характерна для воїна АТО.

Таня
4 років тому
Відповісти  саня

Для САНІ ДЛЯ СЛУЖБИ В АТО
БЕРУТЬ ДІТЕЙ ІЗ БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ !!

саня
4 років тому
Відповісти  Таня

А батьків.

костя
4 років тому
Відповісти  саня

Саня, а чому це ви так печетесь за депутатське корито ??? Може з цього корита і вашим дітям перепадають крихти, то за рахунок багатодітних хочете ці крихти збільшити собі ? Ану коліться ,хто ви ?7 А ,може,відгадати з трьох раз? Льоня, Вітя, Вова?

саня
4 років тому

Я всіх розумію.але ви робите Дужевелику ошибку.Депутата зобовязеі думати за людей а не за своїх дітей. Це до Бабійчук .

Таня
4 років тому
Відповісти  саня

“Наробили ?????????????????” А ми їх і забезпечуємо . НЕ ТИ!!!!! Не тобі тут щось підписувати, а тихенько мовчати і сопіти в дві дирки. Бо видно, що тебе це ніяк не стосується. А ДЕПУТАТИ ПОВИННІ ДУМАТИ ЗА ВСІХ, А НЕ ЯК ПОБІЛЬШЕ НАБИТИ СВОЇ КИШЕНІ

катерина
4 років тому
Відповісти  Таня

Таня а я вважаю що саня прав.Батьки повинні самі забезпечити своїх дітей а не на державу сподіватися.Тим більше на перевізників.

гість
4 років тому
Відповісти  катерина

Катерино,перевізники нехай вимагають відшкодувань – це по -перше. А по-друге неїхай офіційно зясують чому ці відшкодування перепадають лише одному перевізнику СЕЛЕЩУКУ, а всі інші возять пільгвіків за просто так ? А по третє прочитайте коментар “хрю-хрю”. Може він вас також стосується.

тема
4 років тому
Відповісти  катерина

Катерино ,не за державу ви переживаєте ” тим більше не за перевізників”. Не переводьте стрілок в русло “не по темі” Тема обговорення РІШЕННЯ МІСЬКРАДИ. а не про батьківське ” забезпечення своїх дітей. Відчуваєте різницю ?

гість
4 років тому
Відповісти  катерина

катерино, вищенаведений коментар кості для вас буде корисний

Таня
4 років тому
Відповісти  катерина

ТАК МИ І ЗАБЕЗПЕЧУЄМО! !!!!!!!!!!!! НЕ ДЕРЖАВА!!

Таня
4 років тому
Відповісти  катерина

А чим, крім перевезень, забезпечує держава?

ганьба
4 років тому
Відповісти  Таня

Так держава,яку у місті представляє мер із своєю командою, якраз навіть і цією пільгою не забезпечує. Безкоштовні перевезення здійснюються за рахунок перевізників.

Волинянка
4 років тому
Відповісти  Таня

Правильно пише Саша На сьогоднішній день потрібно спочатку задуматись над тим, що ти можеш дати своїм дітям ? Людина має розум А то родять . як кішки через рік Задумайтесь над тим. яке здоров”я у ваших дітей? Мама ще не окріпла від родів. а вже наступна дитина родилась Чому це ви. Таня, робите різницю між дітьми? Діти всі рівні ? Чому це ,Ви, тикаєте людині, яка пише правду Так, гроші на утримання багатодітних йдуть з наших кишень Ми платимо різного роду податки, це наш спільний бюджетний фонд Отже, перш ніж “отримувати задоволення” потрібно думати мозгами. а не іншим місцем

Комент хамуватий, не встигаю правити, давайте толерантніше.
Модер

гість
4 років тому
Відповісти  Волинянка

Волинянко, ознайомтесь із коментарем “хзю-хрю”, а то ваша хамуватість нагадує поведінку декого з прихлебателів бюджетного корита.

Таня
4 років тому
Відповісти  Волинянка

” Родять, як кішки?” Це ви , ШАНОВНА, зараз плюнули всім матерям в лице. Скільки мати дітей це вибір кожного. Є чудові сім’ї, в яких від 3 і більше дітей.
І що вони мають? Пільги на проїзд. І цього вже нема.”Отримуємо задоволення? ” так і ви це робите щодня. І НЕ ВАМ писати про дітей, задоволення, кішок. А про податки – я , як підприємець, розраховуюсь вчасно . І що, всі гроші йдуть на багатодітні родини??
ЧОГО ВИ БІСИТЕСЬ? ПОРАДА: НЕ ВІДКРИВАЙТЕ СВІЙ РОТ, А ТО ЗВІДТИ СТІЛЬКИ ЛАЙНА.

Лишаю без правок. Жорстко, але справедливо.
Модер

Волтнянко, ,ваш \" сільний бюджетний фонд\"
4 років тому
Відповісти  Волинянка

Шановна Волинянко ви біля того,як ви пишете вашого “спільного “корита втратили здоровий глузд від зневаги до громади міста в т.ч. малозабезпечениж та багатодітних родин, до яких ваше товариство не належить. на жаль…. Страх втратили перед людьми через безкарніть та безконтрольність…. Тож побійтеся хоч БОГА за свої слова. по відношеннї до народжуванності дітей, які є Господнім даром ! І не вам Волинянко вирішувати кому через народження приходити у цей світ , який намагаються зіпсувати та очорнити такі люди,як ви.

гість
4 років тому
Відповісти  Таня

щодо кишень, то це .,саня. тебе також стосується

Ульріх
4 років тому
Відповісти  саня

Тоді скажи Саня чого пенсіонерів можна на Буг возити безплатно толпами а дітей з багатодітних сімей не можна?

саня
4 років тому
Відповісти  Ульріх

Треба щоб міська рада запустила пільговий автобус тоді всі питання будуть зняті як на буг або благодатне .В Благодатне ходить пільговий але всерівно їдуть на маршрутці пільговикі.

гість
4 років тому
Відповісти  саня

Отут ти ,саня , і спалився. А контролювати виділені кошти на пільговий автобус хто буде – Адже тих коштів вистачить на адресну допомогу усім без винятку школярам в т.ч. і багатодітним ще й залишиться на пенсіонерів, які їздять у маршрутках за свої кошти Тільки вистачить їх. при умові , якщо ці кошти не потраплять під обзор пьоні-банщика….,а ти ,саня, хто ?

хрю-хрю
4 років тому
Відповісти  саня

Саня, то й вимагайте у депутатів ,щоб дбали не тільки за багатодітних, але й за інших в т.ч. і за вашу дитину… А не ,як мені немає пільг, то й багатодітним нехай не буде. А виграє із цьго тільки годівничка депутатів. А.може, ви один із них ? Чому така зневага до дітей пільговиків ? Переживаєте моцько за наповнюваність корита дармового.

гість
4 років тому
Відповісти  саня

А хіба це ще й син Бабійчука був?

Правильний
4 років тому

*** ти сАНЯ

перевізник
4 років тому

Всі ми люди вельми розумні поки це нестосується нашої власної кишені.Всі ми хочимо за свою працю отримувати грошову винагороду.Ви бачте але перевізники неможуть більше це все тягнути на своїх плечах.Питаня вже в тому чи взагалі будуть їздити АВТОБУСИ. І повірте мені я нікого необманюю,І НЕДАЙ БОЖЕ не лякаю .Це умови ринку.

цікавий
4 років тому
Відповісти  перевізник

пперевізнику, а це не ти часом очолюєш комісію по транспорту? До болю знайомі фрази” повірте мені, я нікого не обманюю”

психолог
4 років тому
Відповісти  цікавий

Так так ус і брехуни полюбляють вживати ці фрази

григорій
4 років тому

Про відшкодування ніхто не згадає.

Ilona
4 років тому

І знову ми заговорили за пільгову категорію…Таке враження що напевно підходять вибори😓Я вже писала один коментар про цю проблему і ще раз напидшу…Якщо цей закон цього потребує то спершу зробіть це з толком…Хай собі сама держава придбає автобуси,заправляє,ремонтує,найме водіїв і вуаля…І проблема вирішена і всім добре…А так получаєттсь своїми законами ви спіхаєте на підприємців,які за власний кошт купили транспорт,заправляє (на сьогоднішній день золотим пальним),ремонтує, платить з/п водіям і платять податки….а компенсації від держави за пільговиків повний 0….Можливо я висловлююся не як невідомий юрист…але всетаки доступно…І ще раз наголошу я не проти за пільги пенсіонерам і для багатодітних сімей але це все має сама держава надавати ці послуги а не спіхати на інших…Дякую!!!

editor
4 років тому
Відповісти  Ilona

До чого тут вибори, Ілоно? хіба до того, що перед виборами міська рада такого нізащо не зробила б. А зараз можна познущатися з пільговиків – до виборів іще довго.
Але пільговики меру і підмеркам це пригадають…

костя
4 років тому
Відповісти  Ilona

Аяк видумаєт, .ілона, а хто у нас в місті представляє державу чи то пак громаду ? Бо як дерибанити комунальну власнсть, то своїми повноваженнями хизуються конкретні службовці, які розподіляють його “на свій розсуд”, а не згідно Конституці та Законам України. А як відшкодовувати кошти на пільги – то я не я і хата не моя. Відшкодовувати мусить якась нереальна вимишлена неіснуюча абстрактна ДЕРЖАВА.

казначей
4 років тому
Відповісти  Ilona

Держава надає все належним чином, але “державні клептомани” не хочуть спрямовувати ті кошти адресно. І т. ч. чистять скарбниці Держави. А тому кошти не доходять до пільговиків.

editor
4 років тому

Василь Литвак: Як на мою думку, це просто стравлювання людей один на одного. Чому не дати певні кошти на проїзд цим категоріям громадян? і нехай платять як усі. Хочуть їхати – платять, ідуть пішки – економлять. Буде менше непродуманих поїздок та непорозумінь.

АНАТОЛЬ_
4 років тому

Нововолинська міська рада часто вдається до власного трактування і відміни українського законодавства. Зі всього цього стирчить хитрий писок міського голови: А це не я – так депутати вирішили!

ДАІ
4 років тому

А чому депутат Бабійчук не ремонтує безкоштовно комп’ютерну техніку безкоштовно для багатодітних і малозабезпечених . Чому держава не сплачує перевізникам дотації за пільговиків! За що ім купувати нові автобуси, запчастини і паливо?

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  ДАІ

А чому міський голова не платить зі власної кишені маршрутчикам за багатодітних та інвалідів? За воїнів АТО і фронтовиків ВВ? Він виконує у Нововолинську функції Держави і міг би вплинути на міністерство фінансів! Але він боїться дзьоба роззявити, щоб не взяли за одне цікаве місце, за всілякі “хороші” справочки”. А Б.Бабійчук працює обл. депутатом на гр. засадах і не краде.

багатодітний
4 років тому
Відповісти  АНАТОЛЬ_

А водій маршрутки не приймав рішення міськради,бо він не депутат.То чому обласний депутат Бабійчук предявляє до нього претенції ?! Бабійчук “боїться дзьоба роззявити” до мерії, а водія шугати ,то херой. А водій МОЛОДЕЦЬ достойно тримався.

багатодітний
4 років тому
Відповісти  АНАТОЛЬ_

Бабійчук “виконує функції Держави “не тільки у Нововолинську, але й на території області. То чому чіпляється до водіїв замість того,щоб свої повноваження та питання( адресовані непричетній людині )спрямувати безпосередньо на винуватців міської ради,які нехтують не тільки правами простих громадян ,але й ЗАКОНАМИ та КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ.

багатодітний
4 років тому
Відповісти  АНАТОЛЬ_

Водієві потрібно було викликати поліцію щодо перешкоджання його професійній діяльності. Адже водій замість того,щоб дивитися на дорогу змушений був відповідати на дурні питання, які ,взагалі, водія не стосуються і у вирішення яких водій не здатен посприяти. На відміну від водія Бабійчук у вирішенні даного питання має усі необхідні для цього повноваження і нехтує та незастосовує їх належним чином.

маршрутчик
4 років тому
Відповісти  багатодітний

Водій Сергій скаржився на болі у серці після того допиту Бабійчука. Шофери свідки.

контроль
4 років тому
Відповісти  ДАІ

а головне не проконтролює куди діваються з бюджету кошти, ск комунального майна оформлено на його друга депутата в т. ч і укриття бомбосховиша та багато іншого.. Чи законно усе це. Ск звернень написав щодо цього у відповідні органи

олег
4 років тому
Відповісти  контроль

У цивілізованому світі маршрутчик за таке” інтерв’ю” під час руху транспотту міг би з депутата зістригти чималеньку суму за приниження людської гідності у громадському транспорті , за перешкоджання керуванню транспортом, яким перевозяться люди, за безпідставні звинувачення під час виконання роботи , за зіпсований настрій та нанесення моральної шкоди здоров’ю водію під час здйснення професійного обовязку, та від виставленого відео в інтернет без згоди водія.

Тролик
4 років тому
Відповісти  олег

Це дико, Бабійчук “попутав педалі” , він забувся що тепер він сам депутат, а не активіст.
Йому не показувати проблему потрібно, а вирішувати її.
Всі важелі і повноваження в нього вже є.
Нічого не подієш зараз час політиків- клоунів, а не господарників

гість
4 років тому

Потрібно просто підняти ціну за проїзд до 5 гривень.І ніяких пільг.Кому не подобається,йдуть пішки.Колись взагалі ніяких маршруток не було

гість
4 років тому
Відповісти  гість

госте, а тобі “потрібно” взяти нік “гість -2”

ваш\"спільний бюджетний фонд
4 років тому
Відповісти  гість

Раніше були автобуси з кондуктором . І коштував прїзд 5 коп. А тепер державне усе роздерибанили і лізуть в кишені перевізників та багатодітних родин . Ніяк не нажеруться тим “спільним” коритом.

Мама
4 років тому

Урядова гаряча лінія 14 45.

в.в.
4 років тому

Дуже гарні коментарі.Я мав два автобуса на маршрутах і продав бо надоїло на халяву всіх возити собі в мінус.Перевізники продайте маршрутки і нехай всі ходять ногами.

editor
4 років тому
Відповісти  в.в.

Ну, Селещук же не продає? І компенсацію отримує?..
А пішки люди з Благодатного дійдуть лише до селищної ради. Ноги проблеми ростуть із бездіяльності міських і селищних чиновників.

ваш\"спільний бюджетний фонд
4 років тому
Відповісти  в.в.

Маршрутчики збирайте ВІЧЕ, всі вас підтримають. Заберемо вкрадене у ГРОМАДИ в т. ч. і гаражі з транспортом та повернемо відшкодування перевізникам в.т.ч. і на пільговий прїзд дітей. А державні клептомани нехай ходять пішки!!!

вова
4 років тому
Відповісти  в.в.

в.в не переживайте за чужі ноги. На ваше місце знайднться не один “селещук”

перевізник
4 років тому
Відповісти  вова

По маршруту 13 вже їздить сім Селещуків і ще десять на черзі.Вова можеш і ти попробувати.Там є вільні місця.

editor
4 років тому
Відповісти  перевізник

поясніть ваш жартик про Селещуків.

editor
4 років тому

Розмовляла з нач. транспортного відділу виконкому Ю.Коцурою. Готовий у п’ятницю прийти на обговорення проблеми доїзду і пообіцяв сповістити трьох перевізників, що обслуговують 13-й маршрут. Отже, післязавтра вдень, час уточнимо.

народ
4 років тому
Відповісти  editor

Дякуємо за оприлюднення та сприяння у вирішенні проблеми, якою “відповідальні “чиновники нехтують