– РАДАРЕ, ви могли б допомогти батькам учнів гімназії? У нас знову проблеми з харчуванням.

Замінили кухаря, півшколи перейшло на суп, бо тоді не треба було доплачувати за порцію. Їли до канікул усі суп, а оце днями у школі нам сказали: вже не буде супу, бо міськвиконком не дав дозвіл, нема якоїсь калькуляції.

Ми можемо щось змінити? Що ви нам порадили б? Директор гімназії повідомила, що можна платити так: 7 грн. дає держава, бо в нас молодші класи, а 4 грн.  доплачувати. Незалежно чи малозабезпечені, чи ні, мають усі доплачувати 4 грн.

Іще запропонувала: хто не хоче доплачувати, може на 7 грн. узяти собі, наприклад, суп – це на ті кошти, що виділяє держава.

Отож півшколи перейшло на суп.

 

 

І тут вони, видно, зрозуміли, що їм це не вигідно, і нема кому той суп розливати, і нема чим вивезти суп до столів – причин багато називали.

Тепер примусово хочуть усіх перевести на порцію цілу, бо ж півпорції дитина брати посоромиться, як усі їдять цілу.

Я запитала вчительку, чи можна взяти на тих 7 грн. піцу і чай, якщо суп уже не можна. Мені відповіли, що це тільки в крайньому разі. А коштує той малесенький шматок недопіци аж 6 грн.

Хоча вирішує тут, кажуть, зовсім не директор гімназії, а начальник харчоблоку.

Головне, що суп варять для старших, а для менших уже не можна, бо калькуляція їм не проходить. Шо хочуть, те й роблять. А як же гаряче харчування?.. – обурюється мама гімназиста.

 

РАДАР коментує:

Ідеться у цьому зверненні про нововолинську гімназію. Батьки школяриків, що скажете?

Запрошуємо до обговорення і кухарів, і директора комбінату шкільного харчування, і всіх зацікавлених у покращенні харчування дітей. 

ДОВІДКОВО

Раніше безкоштовне харчування у школах надавали учням 1-4 класів незалежно від фінансового стану їхніх сімей.
У січні 2016-го Кабмін вирішив, що право на безкоштовне харчування в школах мають лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах, а також учні 1-4 класів з малозабезпечених сімей.
У рішенні Кабміну наголошується, що харчування решти школярів можуть фінансувати органи самоврядування з місцевих бюджетів.
Прочитав сам? Поділись з іншими: