Півтарілки супу для школярика: чому ніззя, кому не вигідно?

40 3558

– РАДАРЕ, ви могли б допомогти батькам учнів гімназії? У нас знову проблеми з харчуванням.

Замінили кухаря, півшколи перейшло на суп, бо тоді не треба було доплачувати за порцію. Їли до канікул усі суп, а оце днями у школі нам сказали: вже не буде супу, бо міськвиконком не дав дозвіл, нема якоїсь калькуляції.

Ми можемо щось змінити? Що ви нам порадили б? Директор гімназії повідомила, що можна платити так: 7 грн. дає держава, бо в нас молодші класи, а 4 грн.  доплачувати. Незалежно чи малозабезпечені, чи ні, мають усі доплачувати 4 грн.

Іще запропонувала: хто не хоче доплачувати, може на 7 грн. узяти собі, наприклад, суп – це на ті кошти, що виділяє держава.

Отож півшколи перейшло на суп.

 

 

І тут вони, видно, зрозуміли, що їм це не вигідно, і нема кому той суп розливати, і нема чим вивезти суп до столів – причин багато називали.

Тепер примусово хочуть усіх перевести на порцію цілу, бо ж півпорції дитина брати посоромиться, як усі їдять цілу.

Я запитала вчительку, чи можна взяти на тих 7 грн. піцу і чай, якщо суп уже не можна. Мені відповіли, що це тільки в крайньому разі. А коштує той малесенький шматок недопіци аж 6 грн.

Хоча вирішує тут, кажуть, зовсім не директор гімназії, а начальник харчоблоку.

Головне, що суп варять для старших, а для менших уже не можна, бо калькуляція їм не проходить. Шо хочуть, те й роблять. А як же гаряче харчування?.. – обурюється мама гімназиста.

 

РАДАР коментує:

Ідеться у цьому зверненні про нововолинську гімназію. Батьки школяриків, що скажете?

Запрошуємо до обговорення і кухарів, і директора комбінату шкільного харчування, і всіх зацікавлених у покращенні харчування дітей. 

ДОВІДКОВО

Раніше безкоштовне харчування у школах надавали учням 1-4 класів незалежно від фінансового стану їхніх сімей.
У січні 2016-го Кабмін вирішив, що право на безкоштовне харчування в школах мають лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах, а також учні 1-4 класів з малозабезпечених сімей.
У рішенні Кабміну наголошується, що харчування решти школярів можуть фінансувати органи самоврядування з місцевих бюджетів.
Прочитав сам? Поділись з іншими:
  • Розкажу iншим:

Також читають

0 0 голосів
Рейтинг статті
40 Коментарі
старіші
новіші найбільшу кількість голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
ЕММА
4 років тому

Все правильно!!!А що на супові вкрадеш??Там і так дві картоплин плаває.А як 11 грн то в котлету більше хліба,в картоплю чи кашу менше масла і вуаля.Всім добре. І кухарі ситі і директор не голодний!!

4А Катерина
4 років тому

Да скільки можна? Невже не можна ці питання в стінах школи вирішити? Чому саме гімназія? Невже в інших школах все так добре?

editor
4 років тому
Відповісти  4А Катерина

Якщо в інших школах батьки чи учні мовчать, то їм, мабуть, усе добре.
Якщо люди звертаються на РАДАР із проблемою, ми її оприлюднюємо. Тому – “саме гімназія”.

1313
4 років тому
Відповісти  4А Катерина

скільки потрібно, стільки будуть обговорювати, якщо в гімназії не можуть навести порядок, то хто вам лікар!

Гість 1
4 років тому

А як відносно язика без кісток? Не туди і не так свою енергію спрямовуєте, шановна Еммо.

editor
4 років тому
Відповісти  Гість 1

Та й ви, бачу, спрямовуєте не туди. Ото налагодьте разом смачне безоплатне харчування для молодших класів у гімназії.

оксана
4 років тому

Не кладу свої гроші в кишені наближених до влади підприємців, які і організовують харчування в школах. Харчуємося тільки за виділені державою кошти. Своїх не доплачую. Так робила зі всіма своїми дітьми молодшого шкільного віку. Але і не ставила вимог, що в їдальні виходило на ті гроші- те й давали. Пиріжок і сік дають зараз. Таких діток в нашій школі троє на клас. Так що відмовитися доплачувати можна- це ваше право.

editor
4 років тому
Відповісти  оксана

дитина має повне право на півтарілки супу. Це сяке-таке, але гаряче харчування. І якщо комусь із начальників це не вигідно, то треба змінити такого начальника, а не забирати в дітей супчик.

АНАТОЛЬ_
4 років тому

На жаль, мушу констатувати, що повністю безкоштовне харчування учнів початкових класів в Україні скасоване урядом у 2016 році. Зареєстровано альтернативний законопроект у ВР. Проте віз і нині там.

editor
4 років тому

Начальнику управління освіти М.П.Остапюку запит щодо цієї проблеми РАДАР надіслав. Чекаємо на відповідь.

Люда
4 років тому
Відповісти  editor

Вже навіть відмінили пільгове харчування для дітей АТО. Ми платили половину суми,а таких дітей декілька на всю школу. Ганьба керівникам.

editor
4 років тому
Відповісти  Люда

Ганьба, однозначно. А це теж у молодших класах? Тоді подвійна ганьба.
Голово Спілки учасників АТО Олександре Кондисюк, почуйте дружин тих бійців, які повернулись без поранень… Ви ж написали подання у мерію тільки щодо пільг для дітей поранених, загиблих чи нагороджених бійців.
До мера й заступників не звертаюсь – ці людей уже не чують.

Необачний
4 років тому
Відповісти  Люда

Зате в ЛДНР харчування безкоштовне повністю, нібито за рахунок “держави”, а насправді за рахунок нас з вами, для цього і вигадали “ротердам+”

Тролик
4 років тому

“Мівіна” – 3,7 грн,…це якщо просто купити, невже їм суп за 7 грн невигідно робити? Який технологічно легший у виготовленні, ніж мівіна.

editor
4 років тому
Відповісти  Тролик

РАДАР сходить туди на супчик. Із матусями кількох школярів.

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  editor

Як дивно, вам не здається? Мами діток пишуть під анонімними кличками. Вони бояться – ні не за своїх дітей, ні! – за себе. Невже не можна зібратись всім батькам і піти до директора школи чи до нач. управління освіти? А там – на другому поверсі і службовий кабінет міського голови… Який, останнім часом, майже абсолютно і повністю усунувся від виконання своїх обов’язків. Та й його наближених і особливо улюблених – із числа заступників, можна побачити у робочий час у будь-якому районі міста за виконанням зовсім не службових завдань. Особливо цим користаються 1-й зам\секретар ради А.Сторонський та редактор “НМ” І. Лісовий.

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  Тролик

А “Ролтон” – 3,00 або й 3,50 грн.

Тролик
4 років тому
Відповісти  АНАТОЛЬ_

Цікаво а у скільки вони оцінюють кипяток? Може діткам мівіну в школу давати, раз суп золотим виходить?

editor
4 років тому

Інна Гайдученко: Те, що дають у шкільних їдальнях, їсти неможливо. Діти цей жах не їдять і доганяються сухариками з найближчого магазину. Питання не в тому, платити чи не платити, питання в тому, що ця їжа – непотріб!

АНАТОЛЬ_
4 років тому
Відповісти  editor

О! Дякую Інні Гайдученко за неанонімний коментар! Браво! Мами, беріть приклад. Годі боятися! Нема кого – вони (місцева влада із “заслуженим і великим господарником”) бояться Вас до тремтіння колін. Я добре знаю про що кажу.

editor
4 років тому
Відповісти  АНАТОЛЬ_

усі хоробрі – на фейсбук 🙂 перетягнула комент звідти.

Фея
4 років тому
Відповісти  АНАТОЛЬ_

Інна Гайдученко і всі мами! Стоматологи радять поменше їсти. сухариків і твердої їжі, бо ця їжа шкідлива для зубів, надто дитячих.

Віка
4 років тому

То чому малозабезпечені все одно доплачують в гімназії 4 грн?????

editor
4 років тому

Агов, батьки, а як по інших школах??

1313
4 років тому
Відповісти  editor

моя дитина не харчується вже 2 роки в їдальні , бо від такого “здорового ” харчування проблеми із шлунком

Олександр
4 років тому

А мені взагалі дивно це читати…..Я свою дитину *такою* їжею боявся б годувати, навіть безкоштовно….Невже мама-хазяйка не може спекти своїй улюбленій дитині ту піццу? А,якщо учня молодших класів вдома покормити,то навряд чи він захоче їсти до 12-ї години.Краще придивіться до своїх дітей-магазини,що біля шкіл-забиті дітворою під час перерв і після школи.І купляють не ЇЖУ,а різний непотріб (смоктульки, попити щось…). Питання в іншому-дуже хотілось би побачити норми і калькуляцію на шкільне і дошкільне харчування,тоді може бути предметна розмова.Можу побитись об заклад-цього НЕ БУДЕ,бо це СЕКРЕТНА ІНФОРМАЦІЯ !!! Але тоді виникає питання-що можуть виносити у своїх сумках працівники? Наперід хочу попередити-живу *під боком* і бачу СВОЇМИ очима.

Тролик
4 років тому
Відповісти  Олександр

А що це таємниця? Ось вам технологічна карта на 1 літр супу(російська), інгридієти подані в грамах . На дитя йде 200 грм (норма)

Рецептура на Суп гороховый
Наименование Брутто, г.
Горох лущеный 200
Лук репч. 180
Морковь 120
Грудинка свиная в/к 130
Бульон из ветчинных и мясных костей 500
Соль 4
Перец 2
Для оформления
Петрушка 2
Гренки пшеничные 5
Як мені на перший погляд , гривень 15 собівартість пяти дитячих порцій, а їх продають по 7 грн!Це при умові що мясо ніхто не вкраде

Олександр
4 років тому
Відповісти  Тролик

Я мав на увазі офіційний документ,

Волинянка
4 років тому
Відповісти  Олександр

Я З ВАМИ ПОГОДЖУЮСЯ,ЩО ПРАЦІВНИКИ ПОВНІ СУМКИ НЕСУТЬ З ШКІЛЬНИХ І ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ. Я ТАКОЖ НЕ РАЗ СПОСТЕРІГАЛА ТАКУ КАРТИНУ. ПИТАННЯ :”ЩО НЕСУТЬ?”

Віка
4 років тому

Олександра,при чому тут мама -хазяйка,а якщо сирота в нього тільки з рідних бабуся ,йому що помиї їсти чи булку з чаєм тверду,бо в них бізнес на дітях?

Олександр
4 років тому
Відповісти  Віка

Не вдавайтесь в крайності і не пишіть чепухи-це ніякий не бізнес,а звичайний злочин і заставити їх нормально працювати- можна! Чи батьківський комітет тільки для того,щоб гроші на подарунки збирати? Навіть в цій ситуації ЛЮДИ повинні починати з себе.

Ульріх
4 років тому

Мені здається, що то вже переходить всі здорові рамки.
Але народ і далі мовчить.
Диванне місто, йопта!

Мама
4 років тому

Взагалі не розумію чому харчуванням дітей в школі не займається Управління освіти , посередник який на цьому заробляє?Чому я маю переплачувати,щоб хтось мав що в кишені класти?

Мама
4 років тому

Вже два місяці ведуться дебати про харчування дітей в гімназії. Виникає питання: чи на своєму місці особа, що керує тим харчуванням?
Цікаво дізнатися, хто за фахом дана особа. Бо таке враження, що в харчуванні дітей розбирається, як пан А.Сторонський у медицині.
З такими керманичами пан мер може не добути своєї каденції…

НОВОВОЛИНЕЦЬ
4 років тому

ПОРЯДКУ не буде в харчуванні дітей, тому що очолює гімназію особа, яку у свій час пан Рудик атестував з умовою( а сьгодні вона керує гімназією), харчокомбінат очолює бог зна хто…., а начальник освіти самоусунувся , бо…… Якщо місто перевиконує надходження в бюджет, то Постанова Кабміну від 2016 року дозволяє харчувати всіх дітей за рішенням міської ради. Але чи цього хочуть міські можновладці ?????

Олександр
4 років тому
Відповісти  НОВОВОЛИНЕЦЬ

Міські можновладці вважають за доцільніше харчування. Про це на РАДАРІ писалось,

Наталія
4 років тому

Доця вчиться з 2010-року. Син з 2012. Спочатку гімназія.потім інша школа.скрізь в початкових класах здавали гроші. Намагались скаржитись що початкові класи безкоштовно мають харчуватись, але платили всеодно… Ось так. То що вже про інше казати . Хочуть заробити повари,як тут і писали, що з супу додому забереш…