Півтарілки супу для школярика: чому ніззя, кому не вигідно?

44 3509

– РАДАРЕ, ви могли б допомогти батькам учнів гімназії? У нас знову проблеми з харчуванням.

Замінили кухаря, півшколи перейшло на суп, бо тоді не треба було доплачувати за порцію. Їли до канікул усі суп, а оце днями у школі нам сказали: вже не буде супу, бо міськвиконком не дав дозвіл, нема якоїсь калькуляції.

Ми можемо щось змінити? Що ви нам порадили б? Директор гімназії повідомила, що можна платити так: 7 грн. дає держава, бо в нас молодші класи, а 4 грн.  доплачувати. Незалежно чи малозабезпечені, чи ні, мають усі доплачувати 4 грн.

Іще запропонувала: хто не хоче доплачувати, може на 7 грн. узяти собі, наприклад, суп – це на ті кошти, що виділяє держава.

Отож півшколи перейшло на суп.

 

 

І тут вони, видно, зрозуміли, що їм це не вигідно, і нема кому той суп розливати, і нема чим вивезти суп до столів – причин багато називали.

Тепер примусово хочуть усіх перевести на порцію цілу, бо ж півпорції дитина брати посоромиться, як усі їдять цілу.

Я запитала вчительку, чи можна взяти на тих 7 грн. піцу і чай, якщо суп уже не можна. Мені відповіли, що це тільки в крайньому разі. А коштує той малесенький шматок недопіци аж 6 грн.

Хоча вирішує тут, кажуть, зовсім не директор гімназії, а начальник харчоблоку.

Головне, що суп варять для старших, а для менших уже не можна, бо калькуляція їм не проходить. Шо хочуть, те й роблять. А як же гаряче харчування?.. – обурюється мама гімназиста.

 

РАДАР коментує:

Ідеться у цьому зверненні про нововолинську гімназію. Батьки школяриків, що скажете?

Запрошуємо до обговорення і кухарів, і директора комбінату шкільного харчування, і всіх зацікавлених у покращенні харчування дітей. 

ДОВІДКОВО

Раніше безкоштовне харчування у школах надавали учням 1-4 класів незалежно від фінансового стану їхніх сімей.
У січні 2016-го Кабмін вирішив, що право на безкоштовне харчування в школах мають лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах, а також учні 1-4 класів з малозабезпечених сімей.
У рішенні Кабміну наголошується, що харчування решти школярів можуть фінансувати органи самоврядування з місцевих бюджетів.
  • Розкажу iншим:

Також читають

44
Коментуймо!

3000
20 Коментарі теми
24 Відповіді в темі
0 Прихильники
 
Коментарі-вподобайки
Гаряче коментовані теми
22 Автор коментаря
ЕММА

Все правильно!!!А що на супові вкрадеш??Там і так дві картоплин плаває.А як 11 грн то в котлету більше хліба,в картоплю чи кашу менше масла і вуаля.Всім добре. І кухарі ситі і директор не голодний!!

4А Катерина

Да скільки можна? Невже не можна ці питання в стінах школи вирішити? Чому саме гімназія? Невже в інших школах все так добре?

editor

Якщо в інших школах батьки чи учні мовчать, то їм, мабуть, усе добре.
Якщо люди звертаються на РАДАР із проблемою, ми її оприлюднюємо. Тому – “саме гімназія”.

1313

скільки потрібно, стільки будуть обговорювати, якщо в гімназії не можуть навести порядок, то хто вам лікар!

Гість 1

А як відносно язика без кісток? Не туди і не так свою енергію спрямовуєте, шановна Еммо.

editor

Та й ви, бачу, спрямовуєте не туди. Ото налагодьте разом смачне безоплатне харчування для молодших класів у гімназії.

оксана

Не кладу свої гроші в кишені наближених до влади підприємців, які і організовують харчування в школах. Харчуємося тільки за виділені державою кошти. Своїх не доплачую. Так робила зі всіма своїми дітьми молодшого шкільного віку. Але і не ставила вимог, що в їдальні виходило на ті гроші- те й давали. Пиріжок і сік дають зараз. Таких діток в нашій школі троє на клас. Так що відмовитися доплачувати можна- це ваше право.

editor

дитина має повне право на півтарілки супу. Це сяке-таке, але гаряче харчування. І якщо комусь із начальників це не вигідно, то треба змінити такого начальника, а не забирати в дітей супчик.

АНАТОЛЬ_

На жаль, мушу констатувати, що повністю безкоштовне харчування учнів початкових класів в Україні скасоване урядом у 2016 році. Зареєстровано альтернативний законопроект у ВР. Проте віз і нині там.

editor

Начальнику управління освіти М.П.Остапюку запит щодо цієї проблеми РАДАР надіслав. Чекаємо на відповідь.

Люда

Вже навіть відмінили пільгове харчування для дітей АТО. Ми платили половину суми,а таких дітей декілька на всю школу. Ганьба керівникам.

editor

Ганьба, однозначно. А це теж у молодших класах? Тоді подвійна ганьба.
Голово Спілки учасників АТО Олександре Кондисюк, почуйте дружин тих бійців, які повернулись без поранень… Ви ж написали подання у мерію тільки щодо пільг для дітей поранених, загиблих чи нагороджених бійців.
До мера й заступників не звертаюсь – ці людей уже не чують.

Необачний

Зате в ЛДНР харчування безкоштовне повністю, нібито за рахунок “держави”, а насправді за рахунок нас з вами, для цього і вигадали “ротердам+”

Тролик

“Мівіна” – 3,7 грн,…це якщо просто купити, невже їм суп за 7 грн невигідно робити? Який технологічно легший у виготовленні, ніж мівіна.

editor

РАДАР сходить туди на супчик. Із матусями кількох школярів.

АНАТОЛЬ_

Як дивно, вам не здається? Мами діток пишуть під анонімними кличками. Вони бояться – ні не за своїх дітей, ні! – за себе. Невже не можна зібратись всім батькам і піти до директора школи чи до нач. управління освіти? А там – на другому поверсі і службовий кабінет міського голови… Який, останнім часом, майже абсолютно і повністю усунувся від виконання своїх обов’язків. Та й його наближених і особливо улюблених – із числа заступників, можна побачити у робочий час у будь-якому районі міста за виконанням зовсім не службових завдань. Особливо цим користаються 1-й зам\секретар ради А.Сторонський та редактор “НМ” І. Лісовий.

АНАТОЛЬ_

А “Ролтон” – 3,00 або й 3,50 грн.

Тролик

Цікаво а у скільки вони оцінюють кипяток? Може діткам мівіну в школу давати, раз суп золотим виходить?

editor

Інна Гайдученко: Те, що дають у шкільних їдальнях, їсти неможливо. Діти цей жах не їдять і доганяються сухариками з найближчого магазину. Питання не в тому, платити чи не платити, питання в тому, що ця їжа – непотріб!

АНАТОЛЬ_

О! Дякую Інні Гайдученко за неанонімний коментар! Браво! Мами, беріть приклад. Годі боятися! Нема кого – вони (місцева влада із “заслуженим і великим господарником”) бояться Вас до тремтіння колін. Я добре знаю про що кажу.

editor

усі хоробрі – на фейсбук 🙂 перетягнула комент звідти.

Фея

Інна Гайдученко і всі мами! Стоматологи радять поменше їсти. сухариків і твердої їжі, бо ця їжа шкідлива для зубів, надто дитячих.

Віка

То чому малозабезпечені все одно доплачують в гімназії 4 грн?????

editor

Агов, батьки, а як по інших школах??

1313

моя дитина не харчується вже 2 роки в їдальні , бо від такого “здорового ” харчування проблеми із шлунком

Олександр

А мені взагалі дивно це читати…..Я свою дитину *такою* їжею боявся б годувати, навіть безкоштовно….Невже мама-хазяйка не може спекти своїй улюбленій дитині ту піццу? А,якщо учня молодших класів вдома покормити,то навряд чи він захоче їсти до 12-ї години.Краще придивіться до своїх дітей-магазини,що біля шкіл-забиті дітворою під час перерв і після школи.І купляють не ЇЖУ,а різний непотріб (смоктульки, попити щось…). Питання в іншому-дуже хотілось би побачити норми і калькуляцію на шкільне і дошкільне харчування,тоді може бути предметна розмова.Можу побитись об заклад-цього НЕ БУДЕ,бо це СЕКРЕТНА ІНФОРМАЦІЯ !!! Але тоді виникає питання-що можуть виносити у своїх сумках працівники? Наперід хочу попередити-живу *під… Читати далі »

Тролик

А що це таємниця? Ось вам технологічна карта на 1 літр супу(російська), інгридієти подані в грамах . На дитя йде 200 грм (норма)

Рецептура на Суп гороховый
Наименование Брутто, г.
Горох лущеный 200
Лук репч. 180
Морковь 120
Грудинка свиная в/к 130
Бульон из ветчинных и мясных костей 500
Соль 4
Перец 2
Для оформления
Петрушка 2
Гренки пшеничные 5
Як мені на перший погляд , гривень 15 собівартість пяти дитячих порцій, а їх продають по 7 грн!Це при умові що мясо ніхто не вкраде

Олександр

Я мав на увазі офіційний документ,

Волинянка

Я З ВАМИ ПОГОДЖУЮСЯ,ЩО ПРАЦІВНИКИ ПОВНІ СУМКИ НЕСУТЬ З ШКІЛЬНИХ І ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ. Я ТАКОЖ НЕ РАЗ СПОСТЕРІГАЛА ТАКУ КАРТИНУ. ПИТАННЯ :”ЩО НЕСУТЬ?”

Валік

Треба всю міськраду запросити в столовку ті помиї похлібати… Я щиро вибачаюся якщо когось обідив але ми тут зібрались говорити правду а провда така що ті помиї я не знаю як діти їдять бррр.

Валік

Хай рука відсохне в тих поварів які обкрадають сиріт та дітей з багатодітних сімей. Таких поварів треба увольняти і по статті з записом в трудову, що скотина.

Тролик
Мама

Я вже собі уявляю як в гімназії повар двома руками суп черпає…Фу……

Гастроентеролог

Валік, а інших дітей можна обкрадати, бо в них є батьки?

Віка

Олександра,при чому тут мама -хазяйка,а якщо сирота в нього тільки з рідних бабуся ,йому що помиї їсти чи булку з чаєм тверду,бо в них бізнес на дітях?

Олександр

Не вдавайтесь в крайності і не пишіть чепухи-це ніякий не бізнес,а звичайний злочин і заставити їх нормально працювати- можна! Чи батьківський комітет тільки для того,щоб гроші на подарунки збирати? Навіть в цій ситуації ЛЮДИ повинні починати з себе.

Валік

Тролик Відео жесть.

4А Катерина

Це вже в новинах на ICTV сьогодні показували

Ульріх

Мені здається, що то вже переходить всі здорові рамки.
Але народ і далі мовчить.
Диванне місто, йопта!

Мама

Взагалі не розумію чому харчуванням дітей в школі не займається Управління освіти , посередник який на цьому заробляє?Чому я маю переплачувати,щоб хтось мав що в кишені класти?

Мама

Вже два місяці ведуться дебати про харчування дітей в гімназії. Виникає питання: чи на своєму місці особа, що керує тим харчуванням?
Цікаво дізнатися, хто за фахом дана особа. Бо таке враження, що в харчуванні дітей розбирається, як пан А.Сторонський у медицині.
З такими керманичами пан мер може не добути своєї каденції…

НОВОВОЛИНЕЦЬ

ПОРЯДКУ не буде в харчуванні дітей, тому що очолює гімназію особа, яку у свій час пан Рудик атестував з умовою( а сьгодні вона керує гімназією), харчокомбінат очолює бог зна хто…., а начальник освіти самоусунувся , бо…… Якщо місто перевиконує надходження в бюджет, то Постанова Кабміну від 2016 року дозволяє харчувати всіх дітей за рішенням міської ради. Але чи цього хочуть міські можновладці ?????

Олександр

Міські можновладці вважають за доцільніше харчування. Про це на РАДАРІ писалось,

Наталія

Доця вчиться з 2010-року. Син з 2012. Спочатку гімназія.потім інша школа.скрізь в початкових класах здавали гроші. Намагались скаржитись що початкові класи безкоштовно мають харчуватись, але платили всеодно… Ось так. То що вже про інше казати . Хочуть заробити повари,як тут і писали, що з супу додому забереш…