– РАДАРЕ, ми чули, що в Нововолинську на розі пр.Дружби і вул.Св.Володимира ось-ось відкриється амбулаторія для дорослих і дітей. Це добре, але…
Така амбулаторія загальної практики сімейної медицини вже понад 4 роки діє у 5-му мікрорайоні й охоплює 10 тисяч пацієнтів.
Туди ходять мешканці трьох віддалених від центру житлових масивів.
Фото: Про Волинь
Ну, у 5-му, 6-му, 15-му мікрорайонах батькам більш-менш зручно – не треба волочити дитину в маршрутці чи у візку через усе місто. І безумовно це краще, ніж було у тій кошмарній котельні: внизу бойлерна, а нагорі лікарі оглядають дітей.
До грудня 2013-го року поверхом вище була розташована філія дитячої поліклініки
А от нам у центрі до дитячої поліклініки не дуже далеко, і ми трохи переживаємо. Адже у сімейну амбулаторію поряд із дітками приходять хворі дорослі. Малеча може підхопити туберкульоз і що завгодно.
Чи буде у новій амбулаторії окремий вхід для дітей? Скільки педіатрів працюватиме? Чи прийматимуть там аналізи?
Бо з тими реформами наша дитяча поліклініка, облаштована винятково для дітей, може стати напівпорожньою, а ми будемо вистоювати чи висиджувати у черзі до педіатра в амбулаторії.
А що буде з дитячою поліклінікою? Кого обслуговуватимуть там? Тільки Шахтарський мікрорайон і прилеглі вулиці?
Батьки, бабусі, дідусі дітей із 5-го, 6-го, 15-го мікрорайонів, поділіться, будь ласка: як вам ваша амбулаторія? Щоб ми знали, що нас і наших дітей чекає.
Медики, і ви розкажіть детально, як воно має бути.
Мама Ірина, мама Люба
РАДАР теж запрошує нововолинських медиків і пацієнтів до обговорення цієї важливої теми.
В черзі стояти довго не потрібно з дитиною,тільки лікар один єдиний,в цьому то і вся проблема…
Вхід один єдиний для всіх,тому на коридорі під кабінетами сидять всі на кучу,і дорослі хворі,і маленькі хворі,і здорові дітки 🙁
Так, у нас тут усі на купу. І хворі діти, і здорові, і дорослі, які також невідомо чим хворі (сидимо усі в коридорі в пару квадратів, де стоять з немовлям на огляд, кашляючими дітками і бабулями, які схаркують у серветку невідомо що…).
При можливості викликаємо педіатра додому. Якщо стан більш-менш нормальний або здорові – тусуємося на вулиці, поки наша черга не підійде.
А от з чергою як пощастить, може бути пусто, а може як за ковбасою в 90-ті, особливо коли педіатр один.
Liliia Verbytska: Не вистачає педіатрів – катастрофічно!
Заходиш з дитинкою до року просто на зважування- сидять і хворі, і здорові. і дорослі- всі в одному коридорчику!
Сиділа жіночка в черзі з таким кашлем, ще й не прикривалась хустинкою, то зробила зауваження…
Правду пишуть попередні дописувачі- один вхід, один коридор для усіх пацієнтів, та один кабінет для хворих та здорових діток. Коли в 5 місяців з сином прийшли на зважування , і чи то від попередніх хворих дітей, чи то від недбалості педіатра( який НЕ ПОМИВ РУКИ ПЕРЕД ОГЛЯДОМ МОЄЇ ДИТИНИ), ми захворіли, більше в амбулаторію не появлялись ні разу( сину вже рік і два).
Вхід окремий є з арки, і кабінет теж є окремий( була табличка – вхід для хворих чи то здорових дітей), але так як педіатр один, він буде бігати увесь час по кабінетах??? А могли б назначити певний час прийому для хворих дітей в одному кабінеті, а в інший час здорових і в іншому кабінеті.
Педіатр – Борис, на мою особисту думку повинен піти на пенсію, бо він некомпетентний. Не маючи на руках жодних аналізів, призначає досить серйозні ліки, при тому що стан дитини цілком нормальний( інші мами на таке й уваги не звертають.)
Раніше працювала Найдич Наталія, ось вона і справді Лікар від Бога!!!
Це, звичайно чудово, що у 5 мікрорайоні діє амбулаторія, але порядку там нема. …
Згідна з Вами. Такому педіатру, напевно, вже давно пора на пенсію. Це не огляд, а жах …. Він слухає и одночасно обговорює проблеми, які нікому не потрібні. Дітей до року взагалі не дивиться ……зважились , помірялись і до побачення. Можливо, треба огляд спеціаліста, такого як невропатолог, ортопед або хірург.
Я як туди ходжу, то щоразу виникає конфлікт за чергу. Дітей до року не хочуть мамочки пропускати, кажуть: “Я тут сиджу півдня”. Жах.
Сьогодні хотів взяти талон до лікаря Вишневської. Так в реєстратурі повідомили , що вона не хоче працювати по талонах, а потрібно стояти в “живій черзі”. Це означає зайняти чергу , простояти цілий день, а потім Вишневська скаже, що робочий день закінчився. Невже не можна передбачити наприклад 20 талонів на день (згідно робочого часу лікаря) з вказанням часу на талонах. І тоді люди зможуть планувати свій час. Керівник амбулаторії не може організувати роботу.
Критично не вистачає педіатрів толкових !!!!!!!!!!!
Ставлення в реєстратурі жахливе .тому не тільки треба Бориса на пенсію відправити але й тих двох жіночок, які карточку видають з таким невдоволеним обличчям , ніби свою власну річ віддають📃
Прийшла з дитиною на прививку то переживала вже не тількі за те які то в нас тепер неякісні вакцини , а ще за те щоб дитина не захворіла в тому маленькому коридорі, як вже попередньо написали люди , де сидять хворі діти і дорослі………
Шановні наші пацієнти : дорослі, поважного віку і ви, маленькі, які ще нічого не розуміють , але вже бувають обділені увагою старших. Ми всі з вами (медики , пацієнти ) живемо в певних реаліях,в недосконалих умовах. Не все в цьому житті залежить від нас. Просто треба бути об’єктивними і самокритичними ,а не тільки висловлювати критику на адресу інших.
Погоджуюся з вами, що амбулаторія замала для такого району обслуговування . І що тісний коридорчик, і одночасне перебування дітей і дорослих пацієнтів теж неправильно. Може не всі помітили, що в коридорі зверху висить бактерицидний рециркулятор( бактерицидна лампа) для знезараження повітря. Поки дітки є на прийомі – вона включена. Що ми могли зробити в даній проблемі- ми постаралися таку лампу відшукати.
Розмежувати прийом хворих і здорових дітей на 100% не можна в нашій ситуації .Для цього потрібно мати довгий коридор і тоді 2входи будуть доцільні, а коли на пару квадратних метрів коридору відкрити 2дверей з реєстратурою посередині і одним дитячим кабінетом хіба це щось змінить в ситуації?Дні щеплення вівторок і четвер, всі знають, бо про це мам ще й інформують і попереджають їхні м/с дільничні.Графік є. Але коли приходить інша мама із своєю хворою дитиною, t, ви повірите, що вона погодиться чекати тих 2-3 години поки щеплення закінчиться? Вона ж завтра поскаржиться, що невчасно лікар оглянув дитину , які ж. лікарі бездушні!!
Тепер про талони на прийом до лікаря. До речі, вони вже відмінені МОЗ з квітня. Але для зручності ми їх зберігаємо. Поки наша реєстратура не забезпечена комп’ютером ( не з нашої вини) , попереднього запису в нашій амбулаторії не має. Але кожен з вас чи по телефону , чи прийшовши в амбулаторію може отримати такий талон і прийти у вказаний час. Відповідно прийом проводиться по часу, вказаному в талоні, а не за принципом живої черги. Хоча будуть моменти недотримання : з медоглядом пацієнт оглянутий може бути за 5 хвилин , а на важкого, неясного хворого треба потратити і 30 хвилин (особливо якщо хворий лежить на кушетці, йому надається допомога, знімається ЕКГ, очікується бригада екстреної допомоги).
Ще цікава для всіх довідка: МОЗ для кожного з вас виділяє лише 12 хвилин на прийом. Впевнена, що ви, як і ми хочемо більше часу для спілкування з пацієнтом, щоб вийшовши від лікаря задоволеними були всі: пацієнт і лікар.
І повірте( хоч передбачаю не одну саркастичну посмішку у когось з вас ) , що ми, медики, не байдужі до вашого здоров’я, ми співпереживаємо з вами і маємо не аби яку радість від результату своєї праці : коли ви здорові, коли вам легше , коли посмішка на вашому обличчі від того, що ви отримали те ,на що розраховували , обираючи і довіряючи лікарю.
Лікар педіатр один.З кадрами загалом проблеми . Їх швидко не вирішиш. Кадри готують ще 3 роки після закінчення інституту.А зарплата в 3700 вас би влаштувала? Знаю, що дехто скаже, що не потрібно було йти вчитися, що ми давали клятву Гіпократа ( хоч впевнена в тому, що ви тексту її не читали , треба було б) . Твердження невірне, бо якщо ви не навчалися на цю професію, ми б не навчалися, бо ви так кажете, то хто б працював би медиками. Скажете ви : ті, хто погоджується на з/ п у 3700 гривень. А це ви не щирі, бо лікар теж людина, жива, якій також болить, яка також плаче, переживає, сміється і радіє. Людина , яка має сім’ю і повинна її забезпечувати.. Лікар також хворіє і ходить у тіж самі аптеки. Інколи змушений звертатися до своїх колег за допомогою.
Ми всі з вами повинні бути Людьми, для цього ми прийшли у цей світ , у відведений нам час.
Давайте разом будемо змінювати світ на краще. Бачити не тільки зло, а хороше.
Валентино Василівно, я ваш допис дам окремим сюжетом, гаразд?
Це мої роз’яснення на дані коментарі.
Коли коментар великий – буде видно лише його початок і напис “Читати далі”. Не всі дочитають. А окрему публікацію прочитає більше людей.
Краще сюди додайте, хто захоче, той прочитає. Дякую
Додам у коментарі, а ще можна прочитати спокійно тут: http://radar.in.ua/ambulatoriya-zamala-dlya-takogo-rajonu-ale-medyky-roblyat-shho-mozhut/
Усе так?
Дякую!
А ми будемо вдячні вам за фото з амбулаторії. І та лампа, і коридор, і кабінети…
лампу не можна включати коли є люди у приміщенні,навіть вазони вянуть після неї
цю амбулаторію відкрили коли забрали швидку у благодатному ,яка навіть у 90 працювала,так придумав собі сапожніков
Про некомпетентність нашого педіатра згідна на всі 100%,особливо щодо огляду діток віком до 1 року,на прийом їздили лише заради того,щоб знати вагу і ріст дитини,а по іншим питтаням зверталися до приватних лікарів,на щомісячний прийом було бажання їздити,коли працювала Найдич Наталія Олександрівна,яка проводила повністю огляд дитини, і яка на превеликий жаль,працювала недовго